• Kedves olvasó,

    Ahhoz, hogy a fórumon zajló beszélgetésekben részt vehess, vagy saját témákat nyithass, szükséged van egy játékbeli felhasználói fiókra. REGISZTRÁLJ ITT!

Saját versenypályázatom (1. Feladat)

Moana28

Felderítő
Kristály Világítótorony

Nagyon sok gyönyörű épület van Elvenaron szerintem, ezért hihetetlenül nehéz a kérdés, melyik épület a kedvenc? Több szempontot is igyekeztem figyelembe venni, köztük az épület terület igényét, az általa nyújtott bónuszokat, a grafikát. A játékban nagyon fontos, hogy jól gazdálkodjunk a területünkkel, ezért biztos voltam abban, hogy a csodák egyikét fogom választani kedvenc épületnek, mert a ősi csodák fejlesztése nem jár többlet területtel. Sokat gondolkoztam, mert a csodák közt is nagyon sok épületet szeretek, de végül a Kristály Világítótorony mellett döntöttem.
A Kristály Világítótorony esetében mindenki a saját, egyénileg eltérő szomszédi és testvériségi aktivitásához mérten meg tudja határozni, melyik az a szint, amire érdemes fejleszteni ezt az épületet. Ezzel megnöveli a szomszédi és testvériségi segítségnyújtás időtartamát a többi kulturális épületek esetében. Ez nagyon fontos tényező abban, hogy 170%-on legyen és tudjon maradni a kultúrabónusz. Így a városom termelése mindig a maximumon van, mindig elég alapanyagot és aranyat tudok begyűjteni a termeléshez, a tornyozáshoz és a toborzáshoz. Emellett közösségépítő szerepet is betölt. Ösztönöz arra, hogy én is szomszédi segítséget adjak, mivel jelenlegi fejlettsége mellett a segítőládák 1 ereklyés, 1 bűbájos ajándékaihoz nekem egy 3 órás manufaktúrás termelésnek megfelelő árut is biztosít valamelyik bónuszos árumból segítőládánként.
Az épület grafikáját tekintve csodálatos. Ösztönöz a fejlesztésre, mert 5-ös szint felett megváltozik az épület kinézete és érdemes is odáig felfejleszteni, mert a kis kastélyt átölelő fa eleve gyönyörű látvány és a vízeséssel együtt igazi "cukorka a szemnek". Mindig megnyugtat, ha ránézek. Ezen kívül kortalan dísze a városomnak, illetve bárki városának az lehet, mivel a tetején látható lila kristály az elfek főépületében többször megjelenő grafikai elem. Ez az épület több fejezetben is tökéletes párost alkot az elf főépülettel, így végigkísér a fejezeteken.
1591263045311.png1591263102647.png
1591262885091.png1591263310194.png1591263370210.png1591263485284.png1591263543337.png
Az utolsó szempont, ami miatt ez a kedvenc épületem az, hogy egyedi portré helyett egyedi városbejáratot ad. Azok közé a csodák közé tartozik, ami gyönyörű díszt ad a városfalnak. Ennek a városbejáratnak a megszerzése motivált a fejezetekben való haladásra, a játék folytatására mikor elkezdtem Elvenarral játszani. A városfalat díszítő elemek közt ez a legszebb szerintem.
1591263723594.png
Az én kedvenc épületem a Kristály Világítótorony.
 
Fent