• Kedves olvasó,

    Ahhoz, hogy a fórumon zajló beszélgetésekben részt vehess, vagy saját témákat nyithass, szükséged van egy játékbeli felhasználói fiókra. REGISZTRÁLJ ITT!

Továbbítva Sárkány Apátság hatása a kombináló katalizátor használatára

Támogatod a javaslatot?

  • Nem támogatom

    Szavazatok: 2 10,5%
  • Támogatom

    Szavazatok: 17 89,5%

  • Összes szavazó
    19
  • A szavazás lezárult .
Státusz
Nem lehet hozzászólni.

Fofe

Újonc
Sziasztok!
A Sárkány Apátság egyik hatása, hogy bűbájhasználat estén manát ad.
Azóta bevezetésre került a kombináló katalizátor bűbáj, amelyet szintúgy ereklyéből lehet készíteni, és méltánytalannak tartom, hogy noha bűbáj, mégsem ad rá manát a Sárkány Apátság. Vajon miért?
S hogy a lúd legyen kövér, annyi adag manát adjon, ahány katalizárot felhasznál a barkácsolás... :)
Köszönöm a figyelmet
 

Fofe

Újonc
A technikai megvalósítást úgy gondolnám, hogy akkor írja jóvá a manát, amikor a barkácsolt terméket begyűjtjük.
 

Mihaszna

Veterán
Azóta bevezetésre került a kombináló katalizátor bűbáj, amelyet szintúgy ereklyéből lehet készíteni, és méltánytalannak tartom, hogy noha bűbáj, mégsem ad rá manát a Sárkány Apátság. Vajon miért?

A KK nem bűbáj. Bűbáj az, amit a Manufaktúráknál, a műhelyeknél és a Kulturális (például Eventes) épületeknél tudsz felhasználni. (legjobb tudomásom szerint).
 

Fofe

Újonc
A bűbájkönyvtár szerint pedig az. A különbség csak annyi, hogy nem a raktárkészletből használható. De az Apátságba az van írva, hogy "bűbájhasználat esetén", kikötés nélkül. Amikor barkácsolok, akkor bűbájt használok.

1615389748853.png
 

Mihaszna

Veterán
Etetéskor, meg teleportáláskor ad manát. Pedig azoknak nem is bűbáj a neve.

Azért, mert közvetlenül használod fel őket, mint ahogy a FF-t, MM-t és az EE-t. A KK-t pedig nem tudod közvetlenül felhasználni, ráadásul nincs hatással semmire se. (de ez csak az én meglátásom)
 

Siorna

Veterán
Én inkább magot kérnék, ha szabad - a manatermelőkből már Dunát lehet rekeszteni, míg magot csak alig ad néhány épület, azok is főleg eventen megnyerhetők, ami - ugyebár - esetleges.
Ez volt a hozzászólás destruktív része.
De mert nekem nem oszt, nem szoroz, másnak meg egyébként akár jó is lehet, hát támogatom.
 
Etetéskor, meg teleportáláskor ad manát. Pedig azoknak nem is bűbáj a neve. Nagy a fejetlenség ebbe az egészbe.
Hali :) minden bűbáj, ami megváltoztatja, befolyásolja egy épület működését,arra bármilyen hatással van. Ami meg valaminek a megalkotásához szükséges, az segédanyag, alapanyag, vagy katalizátor... . Tényleg káosz van ezen a téren. :(
 

Kira7

Veterán
Etetéskor, meg teleportáláskor ad manát. Pedig azoknak nem is bűbáj a neve. Nagy a fejetlenség ebbe az egészbe.
A kisállateledel és az épület teleportálás is meg a kk is a bűbájokhoz van besorolva. Így nézve teljesen jogos a felvetés.
Annyi különbség van hogy az összes többire amire ad, ha használod azt már nem tudod visszavonni , míg a barkácsolást amíg el nem készül vissza vonható.
 

bere007

Veterán
Azért, mert közvetlenül használod fel őket, mint ahogy a FF-t, MM-t és az EE-t. A KK-t pedig nem tudod közvetlenül felhasználni, ráadásul nincs hatással semmire se. (de ez csak az én meglátásom)

Értem én a különbséget, meg tudom is, hogy ez miért van így és miért nem fog változni. Csak ez ismét egy olyan eset, hogy félreértések vannak, mert nincs konkrétan nevén nevezve a gyerek, hanem csak általánosítva van. Elég gyakran van ezekből félreértés, mert rosszul, megtévesztően, vagy kétértelműen vannak megfogalmazva a dolgok.
 
Értem én a különbséget, meg tudom is, hogy ez miért van így és miért nem fog változni. Csak ez ismét egy olyan eset, hogy félreértések vannak, mert nincs konkrétan nevén nevezve a gyerek, hanem csak általánosítva van. Elég gyakran van ezekből félreértés, mert rosszul, megtévesztően, vagy kétértelműen vannak megfogalmazva a dolgok.
Sajnos teljes mértékben egyet kell értenem fenti kijelentésekkel!
Nagy a fogalomzavar, az általánosan besorolt dolgoknál sok kivétel van, ami lehet erősíti a szabályt, de káoszt okoz a fejekben.
Egy igazán jó program mindig konzekvens, egyértelmű és logikus, ami itt nem mindig van így.
Lehetne javaslatot tenni, hogy pontosan deklarálják a bűbájok fogalmát és csak olyanok kerüljenek az adott csoportba, mi tényleg az.
Szerintem egy kis halmazelméleti képzés nem ártana!
 

Fofe

Újonc
Köszönöm a hasznos megjegyzéseiteket a témámban! Valóban, a kisállateledel is bűbáj, amire sem is gondoltam. De megnéztem, még a kisállateledelre is ad manát a sárkány apátság, valamint a meditációra is, pedig ez utóbbi nem is épületre ható bűbáj. A mana olyan, amiből vagy egy kevés kell, vagy rendkívül sok.
Az igaz, hogy a barkácsolás visszavonható, de ezt könnyen lehet kezelni mana visszavonással, ahogy sok esetben van visszavonás pl építkezés megszakításkor, amivel viszont akár negatívba is mehetne a mana. Ezt elkerülendő javasoltam, hogy csak a begyűjtéskor adná meg a manát, ami már nem visszavonható. Megértem tehát a dilemmát, hiszen kicsit eltérően működik, mint a többi bűbáj. Ráadásul, amikor a sárkány apátságot tervezték, még nem volt ennyi bűbáj, és annak mértékében számolták ki az apátság hatását, ami így felértékelődött.
A legrosszabb esetben a sárkány apátságba kellene beírni, hogy a katalizátor bűbájra nincs hatása,
 

Erica

Veterán
Sziasztok!
Teljesen jogos a felvetés. Amit a Varázsakadémiában állítunk, állíthatunk elő, ( ha bűbáj ha nem) a felhasználásuk során, járna érte a Mana olyan esetben, ha van Sárkány Apátság csodája a játékosnak. Támogatom ezt a gondolatot.♥
 

bere007

Veterán
Ráadásul, amikor a sárkány apátságot tervezték, még nem volt ennyi bűbáj, és annak mértékében számolták ki az apátság hatását, ami így felértékelődött.

Ez igaz, de akkor még nem volt kaja se, teleport se és mégis ad azoknál. Azért is írtam, hogy nagy a fejetlenség és vannak félrevezető és megtévesztő információk. És amíg nincs ez rendbe téve és konkrétan leírva magyarul, addig mindig lesznek félreértések. Az apátság leírása alapján járna. Amúgy ilyen volt a csarnoknál is amikor bekerült az érző áru és akkor a csarnok leírása módosítva lett.
 

Niraya

Fórum moderátor
Elvenar Csapat
Fórum moderátor
Köszönjük szépen a játékunk fejlesztésével kapcsolatos javaslatot.
A jelenlegi ötletet szavazásra bocsájtottuk, annak érdekében, hogy megtudjuk mit gondoltok róla. Kérünk benneteket, hogy szavazzatok!

Köszönjük együttműködésetek!
 

Simple

Community Manager
Elvenar Csapat
Community Manager
Sziasztok!
A Sárkány Apátság egyik hatása, hogy bűbájhasználat estén manát ad.
Azóta bevezetésre került a kombináló katalizátor bűbáj, amelyet szintúgy ereklyéből lehet készíteni, és méltánytalannak tartom, hogy noha bűbáj, mégsem ad rá manát a Sárkány Apátság. Vajon miért?
S hogy a lúd legyen kövér, annyi adag manát adjon, ahány katalizárot felhasznál a barkácsolás... :)
Köszönöm a figyelmet

Szia!

Ahogy Mihaszna is írta a KK-t nem tekintik a fejlesztők bűbájnak, arra kérdésre, hogy miért ott van pedig valószínűleg az a legjobb válasz, hogy egyedül nyilvántartani valami más helyen teljesen felesleges.
Természetesen a kérdésedet felvetjük, köszönjük!
 
Státusz
Nem lehet hozzászólni.
Fent