• Kedves olvasó,

    Ahhoz, hogy a fórumon zajló beszélgetésekben részt vehess, vagy saját témákat nyithass, szükséged van egy játékbeli felhasználói fiókra. REGISZTRÁLJ ITT!

Továbbítva Ranglista pontok

Támogatod az ötlet továbbítását?


  • Összes szavazó
    8
  • A szavazás lezárult .
Státusz
Nem lehet hozzászólni.

Dizel1

Veterán
Folyamatosan hangoztatom, hogy vagy ranglistára játszunk, vagy a játékért. Én a játékot választottam. Ennek ellenére jól jönne, a más taktikából eredő fáradozásokért, egy kis "aprópénz". Nevezetesen arra gondoltam, hogy egyes-, vagy akár minden nyereményben lehetne pár ranglista pont is, az adott kedvezményeken túl. Az én városom nagy része a nyeremény épületekből áll. Termelnek, lakosságot, kultúrát adnak. Miért ne kaphatnék érte egy kevés ranglista pontot? Hiszen nem kis taktikázás kell ahhoz, hogy így is ellássa a város saját magát. Ráadásul, szerintem ösztönzőleg is hatna több játékosra, hogy ne szülessenek egyenvárosok, sok lakóépülettel, sok "gyári" kultúrával, és sok műhellyel, kevés érdekességgel.
 

MesterAlma13

Erős harcos
Szia, teljesen jogos amit írsz, az én városom egy sablon város, és a termelésre megy rá, a tiéd pedig tényleg látványos - és értékelendő ez a változatosság
 

MesterAlma13

Erős harcos
hát kellene egy város szépségverseny (én nem indulnék, mert esélytelen lennék), illetve jó lenne ha olyan előnyöket élveznének azok, akik így építik fel a városukat, amiért megérné így tenni.
Per pillanat az egyéb kulturális épületetek, vagy a nyerhető épületek nem adnak akkor pluszt, hogy azokat legyen érdemes ott tartani, vagy amikor újra is cseréli az ember, akkor az is hamar elévül, vagy csak azért építem le, mert ameddig azt a lakosság mennyiséget elérem egy új lakóépületnél, addig jó hogy van, de aztán... kuka

ezeket az épületeket elég nehéz fejleszteni, mert sok "Királyi Restauráció" kell, amit meg csak a Bajnokságban szerezhetünk, de ott sem eleget
jó lenne ha ott többet lehetne szerezni, illetve jó lenne, ha a varázsakadémián is lehetne ilyet termelni pl. Bűbájtöredékért - kérjenek akár jó sokat is érte
 

bere007

Veterán
Termelnek, lakosságot, kultúrát adnak.

Valamit szerintem a ranglistapontoknál félre értelmezel.

1. a termelésért nem adnak pontot
2. a lakosokért nem adnak pontot
3. a kultúráért nem adnak pontot

Most ha alaphelyzetben ezért nem adnak egy deka pontot se, akkor az eventes épületért meg adjanak, mivel az termel, lakost meg kultot ad? Ez logikailag hibás. Persze nekem is sok eventes épületem van és egyre inkább állok át azokra.
Engem nem kimondottan foglalkoztat a dolog, csak nem látom benne az összefüggést.
 

MesterAlma13

Erős harcos
sajnos nincs ösztönzés arra, hogy minél több különleges épületet építsük fel, mert pl. a lakóépület aranyat is ad, míg sok különleges épület csak kultúrát, vagy kevés lakost, esetleg kevés egyebet - de ehhez nem szokott elég hely lenni.
azok az épületek pl, amelyek lakost adnak, miért nem adnak aranyat is? hisz azok is adóznak
másik hogy a különleges épületek adjanak egyebeket is, ha lehet picit többet mint most, illetve könnyebb legyen királyi restaurációhoz jutni a fejlesztésükhöz.
 

GreenKnight

Veterán
sajnos nincs ösztönzés arra, hogy minél több különleges épületet építsük fel, mert pl. a lakóépület aranyat is ad, míg sok különleges épület csak kultúrát, vagy kevés lakost, esetleg kevés egyebet - de ehhez nem szokott elég hely lenni.
azok az épületek pl, amelyek lakost adnak, miért nem adnak aranyat is? hisz azok is adóznak
másik hogy a különleges épületek adjanak egyebeket is, ha lehet picit többet mint most, illetve könnyebb legyen királyi restaurációhoz jutni a fejlesztésükhöz.
Szerintem meg legyen fagolyó. És gurgatni se kelljen, hanem legyen beépített görgetője. Ne már nekem kelljen mindent csinálni... :D :D :D
 

bere007

Veterán
sajnos nincs ösztönzés arra, hogy minél több különleges épületet építsük fel

Pontosan ezért kapják sokszor a kacat jelzőt. Ha ennyire nem éri meg, akkor nem kell lerakni, hanem helyettesítsd azzal, ami jobban megéri. Ilyen egyszerű az egész. Aki a szépségre hajt, lesz sok eventes épülete, ami ha 4-5 korral korábbi, akkor aztán tényleg semmit sem ér, de neki úgysem az a fontos. Aki a hatékonyságra hajt, annak meg más a taktikája. Én a középutat választottam, mert nekem meg az fekszik jobban. Mindegyik választásnak megvan a maga előnye és hátránya. Csak ha valamelyiket választjuk és utána rádöbbenünk, hogy az nem vált be, attól még a hiba nem a rendszerbe van, mivel senkire sincs ráerőltetve az, hogy hogyan csinálja...
 

Rikari

Veterán
Van olyan ismerősöm Elvenarban aki kifejezetten az épületek szépségéért emelt szinteket pl. manufaktúrákban, majd állt meg vele mert a következő szinten már nem tetszett neki az item. De van ettől még "vadabb" is, hogy csak azért nem haladt tovább a fajban, mert a techfán változó kinézetű épületekké váltak a meglévők és csúnyábbnak találta őket, sőt maga a faj is taszította. Én megértettem az ő álláspontját is, annak ellenére hogy nem értettem vele egyet. Nyilván mert én másként nézek a városomra, mint Ő.
Később megjelent egy újabb faj, ami tetszett neki és akkor megcsinálta azt amit utált, csak azért, hogy lehessenek a neki tetsző fajos épületei. Ahányan vagyunk, annyiféleképpen játszunk. A lényeg azon van, hogy játszunk. Semmi nem kötelező. Ha valaki a szépségre megy és a design az, ami magával ragadja, akkor ő abban leli meg a játék örömét. Aki pedig a hatékonyságban akar lubickolni, annak sem kell visszafognia magát. E téren teljes a szabadságunk, vágyainknak csak a város mérete szabhat határokat. ;)
 

Corvo

Veterán
A ranglista pontot változtatásán már én is agyaltam, hogy miért nem kapunk pontot a fejlődési fára. Szerintem reálisabb lenne a ranglista.
 

DeletedUser5984

Vendég
Van olyan ismerősöm Elvenarban aki kifejezetten az épületek szépségéért emelt szinteket pl. manufaktúrákban, majd állt meg vele mert a következő szinten már nem tetszett neki az item. De van ettől még "vadabb" is, hogy csak azért nem haladt tovább a fajban, mert a techfán változó kinézetű épületekké váltak a meglévők és csúnyábbnak találta őket, sőt maga a faj is taszította. Én megértettem az ő álláspontját is, annak ellenére hogy nem értettem vele egyet. Nyilván mert én másként nézek a városomra, mint Ő.
Később megjelent egy újabb faj, ami tetszett neki és akkor megcsinálta azt amit utált, csak azért, hogy lehessenek a neki tetsző fajos épületei. Ahányan vagyunk, annyiféleképpen játszunk. A lényeg azon van, hogy játszunk. Semmi nem kötelező. Ha valaki a szépségre megy és a design az, ami magával ragadja, akkor ő abban leli meg a játék örömét. Aki pedig a hatékonyságban akar lubickolni, annak sem kell visszafognia magát. E téren teljes a szabadságunk, vágyainknak csak a város mérete szabhat határokat. ;)
Ezzel nagyon egyetértek ! :) Anno egy posztban én is fejtegettem hogy egy szép város is lehet hatékony. Mégaz elején vagyok, és tetszenek a házak a manufaktúrák és minden ami ebbena fejezetben van. Ha esetlegúgy változnak az épületek az előrehaladással hogy már nem annyira szépek, akkor azokat vagy barkácsolt vagy eventesépületekkel cserélrm majd le. Így megmarad a feeling és nem megy a termelés rovására. A mostani hajók közül sok tetszik. A kimaxolt event épületek nagyon dekoratívak és jól adnak lakost és minden mást. Ha majd előrébb jut az ember arra ott a Királyi restauráció és az eseményépület halad a korral. Most a Hidegtüzes Főnixemre godolok. Csak 6-osra sikerült, de szeretném ha kifejlődne. Itt mindenki elengedheti a fantáziáját és ez a legszebb az egészben. Akárcsak a 3D animált csaták. Bár a toronyban most már nagyon elkalapálnak de remélem ez változni fog. :)
 

MesterAlma13

Erős harcos
Én még mindig azt mondom, hogy az eventes illetve speckó épületek lehetnének jobbak, illetve lehetne könnyebben hozzájutni a királyi restaurációhoz, mert ez rettentő lassan gyűlik.
Részemről le a kalappal azok előtt akik ilyen épületekkel is sokra tudják vinni. Én az elején, meg még most sem tudnám szinte semmire vinni ezekkel - bár aki így játszott lehet hogy csak türelmes volt és szépen nyugisan játszott - nem tudom, csak feltételezem.
 

Doxa5

Újonc
Sziasztok!
Örülök ennek a felvetésnek. Régóta fogalmazódik bennem ez a kérdéskör.
Én úgy fogalmaznék: "élhető" város vagy ranglista pont. Persze fontos a ranglista, de valahogy nem igazságos a pontozás.
Ahogy nézem a top mondjuk 30-at (csak példa), mit látok: 10+ db árutermelők, mert ezek adnak igazán ranglista pontot. Utána sok fegyvertár, mondjuk ezeknek van haszna. De nekem bőven sok 6, 6, 5 árutermelő, így is 10+ milka árum van, akkor nekik mennyi?
Nem tudom igaz-e, hogy lehet mínuszba menni a lakossággal. Ha ez igaz, teljesen igazságtalan. Ha se kultiban, se lakosságban nem lehetne negatívba menni, sokat javítana.
Egyetértek azzal, hogy az ősi csodák, és a letudott tartományok pontot kapjanak, illetve a bajnokságokban elért pontokért is.
A kérdéskör itt válik bonyolulttá: kulturális épületek. Ezek az épületek nem járnak ranglista pontokkal. Ezért a nagyoknál semmi árutermelő, meg egyéb lom, csak kulti, harc vagy katona, max. tp termelés.
Nem tudom, hogy miként lehetne igazságosabb pontozást, de úgy érzem, kellene.
Üdv: Doxa
 

Niraya

Fórum moderátor
Elvenar Csapat
Fórum moderátor
Köszönjük szépen a játékunk fejlesztésével kapcsolatos javaslatot.
A jelenlegi ötletet szavazásra bocsájtottuk, annak érdekében, hogy megtudjuk mit gondoltok róla.
Kérünk benneteket, hogy szavazzatok!

Köszönjük együttműködésetek!
 

Syntex

Ex-Csapattag
Köszönjük szépen a játékunk fejlesztésével kapcsolatos javaslatot. Az ötlet továbbításra került fejlesztő csapatunk felé.

Amennyiben bármilyen más javaslatotok vagy ötletetek lenne, kérjük osszátok meg velünk, örömmel olvasnánk őket.
 
Státusz
Nem lehet hozzászólni.
Fent