• Kedves olvasó,

    Ahhoz, hogy a fórumon zajló beszélgetésekben részt vehess, vagy saját témákat nyithass, szükséged van egy játékbeli felhasználói fiókra. REGISZTRÁLJ ITT!

Raktár rendszerezés

Susanh

Erős harcos
Sziasztok!
Amióta van lehetőségünk èpületeket raktározni azóta gondolom van több olyan eventes épület amit sajnáltatok kidobni,mert szép vagy nagyon sok mindent ad..de kellett a helye.
Most ugye ahogy jött az új faj és a fél vàrost elkellett pakolni..:rolleyes: sokunknak 50 mèteres hosszúságban lehet a raktározott épületeket “húzgálni”
Leegyszerűsíteném a keresést, fejezetekre...avagy ha van amuni korból 6 épületem meg elvenáriakból 15 akkor ne kelljen végighúzogatni mindig alul azt a kis sávot (ezt jól megmondtam xd) hanem legyen egy ikon az adott kor logójával arra rákattintva adná ki azokat az épületeket amiket abban a korban szereztél.
 
Utoljára szerkesztve:

gilingalang

Veterán
Támogatom és pc-n is tök jó lenne szerintem lapozgatás helyett.
[Illetve mellékvágány, de már az üzenetek kapcsán is felmerült bennem, hogy lehetne-e növelni vagy optimálisabban kihasználni a megnyíló ablakok felületét azért, hogy több mindent láthassunk ezekben - pl. több sort az üzikből, illetve az ötlethez kapcsolódóan több elemet a raktárban.]
 

DeletedUser

Vendég
Sziasztok!

Támogatom maximálisan, hiszen a raktáram olyan mint egy régi padlás, ahol még ugró egér is van! Ráférne némi rendezettség! :)

Üdv.: Szeri :)
 

Erica

Veterán
Nagyon jó kis ötlet,nem volna hátrány,ha megvalósulhatna.Végre rendeződhetne a "cuccosszekrényem".Támogatom.
 

Rikari

Veterán
Támogatom, mert szeretem a rendet ahogyan magam körül, úgy a városomban, raktáramban is. Ezzel kapna egy áttekintést az ember, mert ha olyan céllal nyitom ki a raktárajtót, hogy lomtalanítás, biztosan az ikon szerinti régebbi fejezetet nézném át, ha sikerül ezt átvinni. Ha hiányosságot látok a városban és fel kell tennem valamit, akkor azt a fejezet ikont nyitom meg ahol az értékesebbek/utóbbi fejezetben szerzett épületek vannak. Jó ötlet Susanh!
 

Laci0212

Erős harcos
Sziasztok!
Amióta van lehetőségünk èpületeket raktározni azóta gondolom van több olyan eventes épület amit sajnáltatok kidobni,mert szép vagy nagyon sok mindent ad..de kellett a helye.
Most ugye ahogy jött az új faj és a fél vàrost elkellett pakolni..:rolleyes: sokunknak 50 mèteres hosszúságban lehet a raktározott épületeket “húzgálni”
Leegyszerűsíteném a keresést, fejezetekre...avagy ha van amuni korból 6 épületem meg elvenáriakból 15 akkor ne kelljen végighúzogatni mindig alul azt a kis sávot (ezt jól megmondtam xd) hanem legyen egy ikon az adott kor logójával arra rákattintva adná ki azokat az épületeket amiket abban a korban szereztél.
[
 

Senta

Erős harcos
mivel a "lomtárba" korok szerint vannak bezsúfolva az épületek nem igazán látom értelmét "almappákba" rendezésnek, így legalább látom mik vannak ott és nem kell külön nyitogatni a korokat ( keresve az oriáskerekeket, elbújt kivánságkutakat, amiknek igazából jelentéktelen a szerzési kora mert a termelése fontos ) a rendezés az alapproblémát nem oldja meg, miszerint belefulladunk a bűbájtöredékbe, és minek lebontani az épületeket azért hogy még több legyen :)
de nem vagyok a rendezése ellen, így az ötlet nem rossz azoknak akik valamiért tartogatják az épületeket
 

Mihaszna

Veterán
mivel a "lomtárba" korok szerint vannak bezsúfolva az épületek nem igazán látom értelmét "almappákba" rendezésnek
Nem a korszakokkal van a gond, hanem a lapozgatással. Nekem is van több olyan épületem, ami sorsát várja, csak még nem volt időm/kedvem/erőm foglalkozni vele, ezért felhalmozódott. Ajánlanám Rikari hozzászólásának megtekintését, lényegre törően megfogalmazta és leírta. :)

keresve az oriáskerekeket, elbújt kivánságkutakat, amiknek igazából jelentéktelen a szerzési kora
Ezzel nem értek egyet. A Varázsló korszakban megszerzett Kívánságkutamnak a Kulturális értéke 2400/db, a Félszerzetek esetében pedig 2900/db. Mindegyikből van nekem legalább 10 db. Számold ki a differenciát, ami ugyebár befolyásolhatja a városod kultúráját, és egyes épületek bónuszaira is kihatnak.
 

GreenKnight

Veterán
Én jobban örülnék, ha a korok helyett inkább egy olyan kereső lenne, amiben az épületek által adott pluszokra vagy akár a méretükre lehetne keresni. Pl. le lehetne válogatni azokat az épületeket, amik adnak lakost (is) vagy ha egy adott méretű helyem van, akkor könnye, gyorsan megnézhessem, hogy mi van egy akkora területre a raktáramban. De már az is jobb lenne szerintem, ha a korok helyett akár az épületek neve alapján rakná sorba a raktárban a dolgokat a rendszer, mert akkor az azonos, de különböző korban járó épületek egymás mellett lennének és nem több lappal arrébb kellene megtalálni.
 

Putyika

Veterán
Én nem látom sok értelmét ennek az ötletnek. Az alap elképzelés nem rossz, de van buktatója.
Jelenleg 16 kor van, ez azt jelenti, hogy annyi fület kellene bezsúfolni egy ablakba. Ez azt eredményezné, hogy annyira picik lennének a fülek, hogy szinte lehetetlen lenne eltalálni....főleg mobilon.
Ráadásul ahogy @Senta is írta, minden fület külön meg kellene nyitni, amikor olyat keresek, aminél lényegtelen a kor, mert más miatt fontos.
Jelenleg ha olyat keresek ami - ahogy @Rikari írta - hiányosságot pótol, akkor az első pár oldalt nézem át, ha lomtalanítani akarok (amit mostanában nem szoktam, mert így is belefulladok a bűbájtöredékbe), akkor a másik irányba indulok el a nyilacskákkal és máris a legrégebbi épületeket látom.
Több értelmét látnám a @GreenKnight által felvetett keresési ötletnek.
Ha füleket szeretnénk, akkor pedig inkább fajtánként csoportosítanám az épületeket.
 

Senta

Erős harcos
Nem a korszakokkal van a gond, hanem a lapozgatással. Nekem is van több olyan épületem, ami sorsát várja, csak még nem volt időm/kedvem/erőm foglalkozni vele, ezért felhalmozódott. Ajánlanám Rikari hozzászólásának megtekintését, lényegre törően megfogalmazta és leírta. :)


Ezzel nem értek egyet. A Varázsló korszakban megszerzett Kívánságkutamnak a Kulturális értéke 2400/db, a Félszerzetek esetében pedig 2900/db. Mindegyikből van nekem legalább 10 db. Számold ki a differenciát, ami ugyebár befolyásolhatja a városod kultúráját, és egyes épületek bónuszaira is kihatnak.
kövezz meg, de az én városomét tuti nem befojásolná 400 kultúra/ db ha lenne már tenném is le akár az ork korszakost is :D majd eljön az idő mikor nálad is mindegy mikor szerezted, csak legyen belőle :) de mondhattam volna a hadi épületeket, ott is mindegy milyen kor, csak legyen bőven ( persze aki nem bajnokizik annak ez is mindegy, igaz nem is fabrikálja mint mondjuk én ) ahányan vagyunk annyi szempont a fontos, még mindig azt mondom, lássam még ha lapozva is, mennyi bajnokira bevethető épületem van, mennyi kiegészítésnek fontos ( kivánságkút, oriáskerék, Dzsini, ker.kp, ker. állomás, töltelék kultúra ami gyorsan letehető, népes amit nem nyírok még ki), az hogy 10 oldalon van éppen, meg az én hibám ( is ) , mert le lehetne darálni azokat amik nem kellenek és ott vannak, de minek ha így is belefulladok a töredékekbe.
megjegyzem nem vagyok és nem voltam soha ragaszkodó egy épülethez mert csini vagy mert jaj biztos jó lesz valamire, mert tuti nem lesz jó 2-3 kor mulva már semmire se, max lebontani ( kivéve a fent említett harci és "korfüggetlen" termelők)
 
Fent