• Kedves olvasó,

    Ahhoz, hogy a fórumon zajló beszélgetésekben részt vehess, vagy saját témákat nyithass, szükséged van egy játékbeli felhasználói fiókra. REGISZTRÁLJ ITT!

Rúnaszilánkok

DeletedUser1519

Vendég
Sokszor volt már szó a felhalmozódó rúnaszilánkokról és azok felhasználásáról. Voltak – elutasított - ötletek pl. arról, hogy ezekből lehessen törött szilánkot készíteni. Valahol korábban Hoshi mintha említette volna azt is, hogy a fejlesztők ötletelnek valamin, hogy mi módon lehetne még felhasználni a nem kellő és csak gyűlő rúnaszilánkokat, de ebből még nem láttunk semmit. Vannak csodák, amiket egyes játékosok nem szeretnének felépíteni, s ezek szilánkjai csak gyűlnek felhasználatlanul.

Szóval mi lenne, ha pl. az Akadémián meghatározott számú (mondjuk 5) azonos korból származó (esetleg nehezítésképpen még hasonló típusú) rúnaszilánkból, a következő korszak egy csodájának egy darab rúnaszilánkját lehetne kovácsolni?

Esetleg, ha ez még mindig könnyűnek tűnne a T. Fejlesztőknek, akkor egy későbbi fajnál lehetne olyen csoda (mondjuk egy Temple of Runes), mely felépítve a fentebb leírt machinációra képes. A sok felhasználatlan rúna problémája úgyis a magasabb szintű játékosokat érinti elsősorban, így egy ilyen csoda náluk kifizetődő lenne. Ez némiképpen megoldaná azt az előbb utóbb jelentkező problémát is, hogy minél több faj s ezáltal minél több csoda szerepel a játékban az egyszerű szóródás miatt egyre nehezebb lesz összeszedni az újabb és újabb magasabb szintű csodák rúnaszilánkjait.
 

DeletedUser1637

Vendég
Valahol korábban Hoshi mintha említette volna azt is, hogy a fejlesztők ötletelnek valamin, hogy mi módon lehetne még felhasználni a nem kellő és csak gyűlő rúnaszilánkokat, de ebből még nem láttunk semmit.
Kedves @Thanatos . :)
Valójában igen, látható ebből egy lépés, mert az Ősi Csoda épületek már 25. szintig fejleszthetőek, és mivel minden ötödik szint után ki kell rakni újra a rúnakört, és azok egy része törhet is, így jobban felhasználhatóak a felgyülemlett rúnák, mint ezelőtt. ;) Ez csak egy lépés, és elképzelhető, hogy más ötletük is van a tarsolyukban az ilyen rúnaszilánkok jövőbeni felhasználására, de erről még jelenleg nem tudunk. Ettől függetlenül az ötleted érdekesnek tűnik. Meglátjuk, hogy a többi játékos hogyan vélekedik erről. :)
 

DeletedUser1519

Vendég
Kedves @Thanatos . :)
Valójában igen, látható ebből egy lépés, mert az Ősi Csoda épületek már 25. szintig fejleszthetőek, és mivel minden ötödik szint után ki kell rakni újra a rúnakört, és azok egy része törhet is, így jobban felhasználhatóak a felgyülemlett rúnák, mint ezelőtt. ;) Ez csak egy lépés, és elképzelhető, hogy más ötletük is van a tarsolyukban az ilyen rúnaszilánkok jövőbeni felhasználására, de erről még jelenleg nem tudunk. Ettől függetlenül az ötleted érdekesnek tűnik. Meglátjuk, hogy a többi játékos hogyan vélekedik erről. :)

Kedves Berea! :)
Igen, igazságod vagyon mindenben, amit írsz.. De, pl. jómagam nem tervezem felépíteni a belátható - és valószínűleg az azon túli - jövőben zum Beispiel a Titkok kötetét, a Vihar tűit vagy a Törp védőbástyát, melyek rúnaszilánkjaiból már igen tetemes mennyiséggel rendelkezem - mivel nem építek, így nem is fejlesztek, így nem is törnek. Másrészt a törött szilánkok nem gyűlnek a végtelenségig - utánaszámoltam többször ;), s bezony max. 10, azaz tíz db. tud belőlük összegyűlni... És mióta egyáltalán léteznek ezek a töredékek, azóta belefutottam kétszer is (a törpkorban és a tündekorban, de gyanitom hamarosan az orkoknál is) azon problémába, hogy bizony a törött szilánkok bugyellárisa megtelt, viszont felhasználni sem tudom (értsd, az egyébként soha fel nem építendő csodák is bármikor lerakhatóak lennének, így ott sincs hely), így viszont az efelett kapható törött szilánkok is mennek a levesbe. Így a kecske ugyan megmarad (minek?), a káposztából viszont jelentős mennyiség elveszik, anélkül, hogy a kecske enné meg. :)
 

DeletedUser1637

Vendég
Kedves @Thanatos !
Természetesen csak megemlítettem, hogy történt ilyen törekvés, de ettől még az ötleted rendben lehet. ;)
Egy alternatív megoldást korábban írt több játékos, hogy elhasználja a meg nem építendő csodaépületek rúnaszilánkjait. Megépítették, eladták, majd elkezdték újra telerakni a kérdéses csodaépület rúnáját. Így az néhány rúnaszilánk berakása után törni kezd, és ezeket a törött szilánkokat már fel lehet bármelyik másik csodaépülethez használni. Ez ugyan kicsit költségesebb megoldás, és mindenki mérlegeli, hogy ezt választja-e, vagy vár egy másik felhasználhatósági lehetőségre. Megjegyzem, ezzel a megoldással a törött szilánk tároló is kiürülhet, természetesen megint csak költségesebben, viszont előrelépés, ha valaki mégis megpróbálná. :)
Természetesen ezt sem az ötleted ellen írtam, csak átmeneti megoldásként, ha valaki élne e lehetőséggel! ;)
 

DeletedUser1519

Vendég
Kedves @Thanatos !
Egy alternatív megoldást korábban írt több játékos, hogy elhasználja a meg nem építendő csodaépületek rúnaszilánkjait. Megépítették, eladták, majd elkezdték újra telerakni a kérdéses csodaépület rúnáját. Így az néhány rúnaszilánk berakása után törni kezd, és ezeket a törött szilánkokat már fel lehet bármelyik másik csodaépülethez használni.

Fentebb épp azt a helyzetet írtam le, amikor nincs másik csoda, aminél felhasználhatnám a rúnaszilánkot. Ha meg annál használom fel, amit lebontottam, hogy újra rúnázzak és tördeljek, az olyan, mintha azért törném össze az étkészletet, mert a hobbim a restaurálás. :)
 

DeletedUser1637

Vendég
Fentebb épp azt a helyzetet írtam le, amikor nincs másik csoda, aminél felhasználhatnám a rúnaszilánkot. Ha meg annál használom fel, amit lebontottam, hogy újra rúnázzak és tördeljek, az olyan, mintha azért törném össze az étkészletet, mert a hobbim a restaurálás. :)
Nyilván arra az esetre gondoltam, amikor van lehetőség valahová tenni, hiszen lesz ilyen, ezért is szeretnéd a fel nem használtakat felhasználni a jövőben. Nem szükséges kipróbálnod, ha nem akarod. :)
 

DeletedUser2250

Vendég
Támogatom Thanatos ötletét. Valóban sok rúna gyűlik össze a felhasználás nélkül, hiszen aki tárgyalással oldja meg a találkozóit az nem rak le harchoz kapcsolódó csodát, aki viszont harcol az a többit fejleszti kevésbé. Ha felhasználhatóvá válnának, az az egyéni stílusú fejlődést jelentősen támogatná.
 

DeletedUser2062

Vendég
Kedves Fiúk és Lányok!
Támogatom az ötletet! Bár nekem még nincs megszámlálhatatlan mennyiségű szilánkom,de mindenképpen jó gondolat! Remélem,hogy mire odáig eljutok,hogy lépni sem tudok a szilánkoktól,addigra valamilyen formában megvalósul ez az ötletelés. :p :)
 

DeletedUser

Vendég
Ha meg annál használom fel, amit lebontottam, hogy újra rúnázzak és tördeljek, az olyan, mintha azért törném össze az étkészletet, mert a hobbim a restaurálás. :)
Hát, tudod, én ezzel a módszerrel hónapok óta szinte rögtön tudom építeni az újonnan kikutatott csodáimat. (Még rúnát se kell hozzájuk vadásznom.) :) Van 4 zúzdám, azokat már 4-5x építettem-bontottam, a törött szilánk tárolóm sem áll betelve, fogynak-gyűlnek a rúnáim és haladok a csodákkal. Nekem ez így nagyonis megéri. :)
(Az is lehet, hogy ezt még párszor leírjuk, és annyira nem fog ez tetszeni a fejlesztőknek, hogy belehúznak és gyorsan hoznak valami legális módszert ehelyett. ;) :p )
 

DeletedUser

Vendég
Akkor nem értettél meg. Pont azt írtam, hogy én enélkül a módszer nélkül is rögtön tudom építeni a csodáimat, vagyis csak pangnak a rúnák. S mindegyik tele van rúnával vagyis nincs értelme csinálnom.
Akkor nem neked írtam. :) Ahogy akkor az ötleted se neked kell, hanem másoknak segíthet ugyanígy. ;)
 

Erica

Veterán
Sokszor volt már szó a felhalmozódó rúnaszilánkokról és azok felhasználásáról. Voltak – elutasított - ötletek pl. arról, hogy ezekből lehessen törött szilánkot készíteni. Valahol korábban Hoshi mintha említette volna azt is, hogy a fejlesztők ötletelnek valamin, hogy mi módon lehetne még felhasználni a nem kellő és csak gyűlő rúnaszilánkokat, de ebből még nem láttunk semmit. Vannak csodák, amiket egyes játékosok nem szeretnének felépíteni, s ezek szilánkjai csak gyűlnek felhasználatlanul.

Szóval mi lenne, ha pl. az Akadémián meghatározott számú (mondjuk 5) azonos korból származó (esetleg nehezítésképpen még hasonló típusú) rúnaszilánkból, a következő korszak egy csodájának egy darab rúnaszilánkját lehetne kovácsolni?

Esetleg, ha ez még mindig könnyűnek tűnne a T. Fejlesztőknek, akkor egy későbbi fajnál lehetne olyen csoda (mondjuk egy Temple of Runes), mely felépítve a fentebb leírt machinációra képes. A sok felhasználatlan rúna problémája úgyis a magasabb szintű játékosokat érinti elsősorban, így egy ilyen csoda náluk kifizetődő lenne. Ez némiképpen megoldaná azt az előbb utóbb jelentkező problémát is, hogy minél több faj s ezáltal minél több csoda szerepel a játékban az egyszerű szóródás miatt egyre nehezebb lesz összeszedni az újabb és újabb magasabb szintű csodák rúnaszilánkjait.
Támogatom,remélem lesz belőle valami.....;)
 

DeletedUser2182

Vendég
Mindenképpen ki kellene találni valami olyat amit egységesen tudnánk használni a a halmozódó rúnaszilánkokra. Míg a titkok kötetébe sorra mennek (amit meg sem akarok egyenlőre építeni), míg a Vihar tűibe semmi nem megy. Legalább egyenletesen oszlana el a meglévők között, mert az is lehet, hogy később mégis csak megépíteném azt is amit most még nem.
 

Dizel1

Veterán
Hát, tudod, én ezzel a módszerrel hónapok óta szinte rögtön tudom építeni az újonnan kikutatott csodáimat. (Még rúnát se kell hozzájuk vadásznom.) :) Van 4 zúzdám, azokat már 4-5x építettem-bontottam, a törött szilánk tárolóm sem áll betelve, fogynak-gyűlnek a rúnáim és haladok a csodákkal. Nekem ez így nagyonis megéri. :)
(Az is lehet, hogy ezt még párszor leírjuk, és annyira nem fog ez tetszeni a fejlesztőknek, hogy belehúznak és gyorsan hoznak valami legális módszert ehelyett. ;) :p )
Ez nagyon jó ötlet, bár tényleg jobb lenne valami "legális" megoldás.
 

Dizel1

Veterán
Leíródtak itt már jó ötletek az átalakításra. Miért nem jó az a fejlesztőknek, hogy pl. 5 egész rúna érjen 1 szilánkot? Még ősi csoda se kellene hozzá. Lehetne egy 2x2, vagy 3x3 alapú rúnaváltó. Hely is kell hozzá, kultúra is, lakosság is. Ugyanúgy fejlesztést igényelne, mint bármely más épület. Én is rogyásig vagyok soha fel nem használandó rúnával. Ennek semmi értelme így.
 

DeletedUser1519

Vendég
Csak érdeklődnék itt az ötletemen belül, hogy ezen fórum ötletei mikor lesznek mérlegre téve és továbbítva vagy elkaszálva? Elég régen - emlékeim szerint valamikor nyár közepén - volt utoljára rostálás.
 

Dizel1

Veterán
Csak érdeklődnék itt az ötletemen belül, hogy ezen fórum ötletei mikor lesznek mérlegre téve és továbbítva vagy elkaszálva? Elég régen - emlékeim szerint valamikor nyár közepén - volt utoljára rostálás.
Hasonló kérdést tettem fel már kétszer, általánosítva. (Csak hogy ne reménykedjünk feleslegesen.)
 

Dizel1

Veterán
Nnnnna! Kipróbáltam Királynő építő, törő, bontó módszerét, mivel elérkeztem egy olyan csodához, amihez kísérteties módon még véletlenül sem kaptam egy rúnát sem. Nem mondhatom, hogy nem vagyok tőle beájulva, mert még ettől is rosszabb a helyzet. Mindössze 2db törött szilánkot sikerült így összehoznom egy napi sza... vacakolással, nem hogy egy "garnitúrát". Ennyi könyörgés és bosszankodás után tényleg ki lehetne találni valami megoldást, mert például a Titkok kötetét sosem fogom megépíteni, hogy csak a helyet foglalja. És abba valamiért ömlik a rúnaszilánk. És az Arany szakadékomat sem akarom továbbfejleszteni, mert inkább a haladáshoz használom fel a tudáspontjaimat. Pédáú.
Az jó ötlet volt, amit Thanatos felvetett, de fentebb az enyém sem volt kutya, ami az övére volt egy egyszerűsített változat. Ha nem jó az 5 rúnaszilánkért egy törött szilánk, akkor legyen több! Vagymittomén. Csak valami legyen, mert ez egy igazi bosszúság a játékban! Kicsit sántít a hasonlatom, de ez legalább annyira rossz így, mintha az eddig előforduló kultúrális épületekből, mindegyikből egyet meg kellene tartani. De minek? Kapom a rúnaszilánkokat a meg nem építendő Titkok kötetéhez, de minek?
 
Fent