• Kedves olvasó,

    Ahhoz, hogy a fórumon zajló beszélgetésekben részt vehess, vagy saját témákat nyithass, szükséged van egy játékbeli felhasználói fiókra. REGISZTRÁLJ ITT!

Lezárva Rúnák számának felső határa

Státusz
Nem lehet hozzászólni.

Erica

Veterán
Hát srácok..., erre fogja majd @Hoshi azt mondani, hogy "ne egyszerűsítsük le a játékot, egy fagolyó szintjére", mert ezen az alapon akár, adhatnának egyfajta rúnát, valamennyi csodához! :p:p:p
Tuti, hogy ebből nem lesz semmi, mert akkor túl egyszerű lenne... :rolleyes:

U.I. : Én sem tudtam örülni a 71. !!!! Katonai Monostor rúnámnak... :mad::mad::mad:
...és akkor igaza lesz Hoshi-nak:D:D
 

DeletedUser434

Vendég
Ha rúna nem jön, a haszontalan ereklye nem érdekel...
Kedves @Gusztavo ! :)

Ezzel a mondatoddal, nem tudok egyet érteni, ne haragudj! :p:p:p

Én azt mondom, hogy a rúna csak, egy "járulékos plusz", amit meg lehet szerezni a bajnokságon, és, ami igazán érdekes/értékes, az az ereklye!!! :cool::cool:
Ha nem bónuszos, akkor azért, mert a Bűbájok gyártásához rengeteg elfogy.
Ha bónuszos, akkor azért, mert a Csodák húzása felemészti ezeket az "értékes" ereklyéket, amelyekből már csak azért sem mindegy, hogy mennyi van, mert az sem mindegy, hogy mennyi árut termelnek a manufaktúráink!!! :p:p:p
Ezért is kell, a bónuszos bajnokiban "jobban odatenni Magunkat", hogy mielőbb ki tudjuk maxolni az ereklyéinket (jelenleg ez, 700% Csarnokbónusz nélkül, ami 500 db. ereklyét jelent, efölött csak számolja az ereklyéket a rendszer, de nem ad további termelésnövelést rájuk)!!!

Legyen szép napod! :)
 

DeletedUser321

Vendég
Kedves @Gusztavo ! :)

Ezzel a mondatoddal, nem tudok egyet érteni, ne haragudj! :p:p:p

Én azt mondom, hogy a rúna csak, egy "járulékos plusz", amit meg lehet szerezni a bajnokságon, és, ami igazán érdekes/értékes, az az ereklye!!! :cool::cool:
Ha nem bónuszos, akkor azért, mert a Bűbájok gyártásához rengeteg elfogy.
Ha bónuszos, akkor azért, mert a Csodák húzása felemészti ezeket az "értékes" ereklyéket, amelyekből már csak azért sem mindegy, hogy mennyi van, mert az sem mindegy, hogy mennyi árut termelnek a manufaktúráink!!! :p:p:p
Ezért is kell, a bónuszos bajnokiban "jobban odatenni Magunkat", hogy mielőbb ki tudjuk maxolni az ereklyéinket (jelenleg ez, 700% Csarnokbónusz nélkül, ami 500 db. ereklyét jelent, efölött csak számolja az ereklyéket a rendszer, de nem ad további termelésnövelést rájuk)!!!

Legyen szép napod! :)

Kedves Macipiri!
Köszönöm a felvilágosítást. Akkor sem fogok 16 óránként a játékon lógni akár éjjelre, akár nappalra esik, hogy "kimaxoljam". A Múltkor 5-ként zártam a bajnokságot. 22 ereklye volt a jutalom és 750 pont. 1 helyet vitt előre.... és olyan voltam hétvégén, mint a mosott sz@ar.... Majd meglesz... úgyis kitalálnak valami újat, hogy tovább itt tartsanak a gép előtt...
Jó játékot neked is!
Gus
 

Icebird

Felderítő
Mivel már két ötletem is a süllyesztőben végezte, így csendben megjegyezném, hogy szerintem még az 50-es korlát is bőven sok. Legutóbbi fejlesztésemnél 5-ről 6-ra az egyik csodámnál kb. 22-23 rúnára volt szükségem, hogy kirakjam és még így is maradt 42!!! Így én személy szerint nem is 50-re szavaznék, hanem max 30-ra, esetleg 35-re.
Azt már meg sem említem, hogy a régi játékosokkal rendesen kicsesztek az új csodák alacsonyabb szintre vitelével, mivel nem jött vele automatikus rúna elosztás... így akinek eddig az összes rúnája a korábbi 4/6 csodára gyűlt, azoknak most elég lassan fog összegyűlni a további 6 csodára... tekintve hogy már lassan 2 nap (van akinek több) egy felfedezés, vagy tolhatja a bajnokságot reggeltől estig... mert ugye eredményes csak úgy lehetsz ott, ha manuálisan harcolsz, mert az automata szintén el van cseszve... (épp tegnap futottam bele, mikor automatán kétszer vereségem lett ugyanazon csapatfelállás ellen, ha meg manuálisan csináltam meg, szinte veszteség nélkül ment...)

Számomra nem kevés pénzt és időt öltem bele már eddig is a játékba és tündérekig nagyjából elégedett is voltam a fejlesztésekkel, de így hogy most az új csodák is azt kívánják tőlem, hogy még több pénzt öljek bele, ha fel akarom építeni az új csodákat (mert 1 a 12-höz lesz az esélyem egy rúnára... vicc) a bajnokság meg azt kívánja tőlem, hogy az eddigi idő sokszorosát öljem bele.... nos, így eléggé elgondolkodtam, hogy abbahagyom ezt az egészet... jó persze, lehet magyarázni, hogy menjek, segítsek be mások új csodáiba és akkor majd jön a rúna... meg figyelgessem, nem-e túrnak-e le a rúnáról vagy öljek bele aránytalan sok tudáspontot egy rúnáért... messze van a praktikus megoldástól mint Makó Jeruzsálemtől... szerintem. Persze ez is csak egy vélemény és valószínűleg ismét egyedül maradok vele... legfeljebb abbahagyom, lelépek és majd másik játékba ölöm a pénzem és az időm.
 

Vanek

Veterán
Egy kicsit off, de az előző hozzászóláshoz kapcsolódva...

Sajnos ez mindig is így volt, és így is lesz - vagyis akik régebb óta játszanak, azok ilyen téren hátrányt szenvednek. Már ez volt, amikor behozták a csodákat visszamenőlegesen; de a régiek semmi kompenzációt nem kaptak a már felfedezett rengeteg terület után - míg az újak meg élvezhették az előnyöket is: vagyis elég kevés elfoglalt területtel el lehetett jutni a csodákig, majd ott hirtelen sok területet elfoglalva gyorsabban tudtak építeni. És ez lesz minden olyan esetben, amikor visszamenőlegesen csinálnak valamit; hiszen az újaknak még pont időben fognak megjelenni, a régiek meg szívhatják a fogukat, mert le se sz...ják őket (vagy másképpen: semmibe veszik őket). Még a FoE csapata is 'normálisabban' kezeli a dolgokat, mert rendszeresen adnak kompenzációkat (amikor megváltoztatták negatív irányba a támadó nevezetesek értékeit, akkor adtak ingyenes szintléptető kupont is azoknak, akik még a régi értékeik alapján megépítették); a bétán jelenlévőket meg gyémánttal jutalmazzák, hogy legyenek sokan, és írjanak róla véleményeket, hogy mi jó, mi rossz. Itt az Elvenarnál még nem tartanak. Túl fiatal a játék, még növekvő szakaszban van, és bár a cég ugyanaz, ettől még a projektek (játékok) készítői mások, és nem 'tanulnak' egymástól. Kár...
Egyébként engem ez még a szakközepes esetemet idézi fel: az adott szakközépsuli éppen akkor kezdte el a számítástechnikai műszerész szakmát tanítani, és nem volt előtte semmi példa (vagy ha volt, akkor nem akartak utánajárni); így például az első évben 'általános ipari' képzést kaptunk (reszelgettük a kalapácsot, és hasonló baromságokat, amíg össze nem tudtak végre dobni egy normális tanmenetet). Mire másodikosok lettünk, addigra már végre normálisabb tanmenet lett, és az akkori elsősök sem csinálták azt, amit még mi (ők már normálisabban kezdték az évet); de számunkra az egy elvesztegetett év volt, mert szakirányú dolgokat nem tudtunk tanulni. Persze, az azóta tanult évfolyamokon már minden tuti volt, és minden olyan dolgot, amit kell normálisan szét tudtak osztani 4 évre, de nálunk még a tanulás tanulása folyamattal is meg kellett küzdenünk. Természetesen ott sem kaptunk semmi kompenzációt (persze, mondjuk lelépni nagyon nem lett volna egyszerű; így vissza is élhettek velünk); és még iszonyúan rosszul is éreztük magunkat jópáran, hogy nem ezért mentünk annó oda. De az már akkor is a múlt volt... :)

Szerk.: még egy példa: nagyon emlékeztet az eset még a telefonos cégekre is. Azoknál is csak az új előfizető volt a jó előfizető egészen addig, amíg rá nem jöttek, hogy a régiek közül többen vannak, akik lelépnek, mint akik újonan jönnek - így pedig nem hogy előre nem lépnek a szép sok új előfizetői számaikkal, hanem még egyre csökkennek a fogyasztóik. Csak nehogy itt is túl későn ébredjenek...
 

DeletedUser379

Vendég
...a kalapácsreszelés vmilyen okból nálam általános iskolára korlátozódott, középsuliban már nem reszeltünk kalapácsot...és remélem ilyen ökörséget soha az életben nem is kell többé csinálnom :)

Viszont a példád egyetlen dologban sántít, de abban elég erősen.
Amiket írtál megállnák a helyüket, abban az esetben, ha ennek a játéknak minden eleme újszerű és úttörő lenne, és csak olyan dolgokat tartalmazna, amik az előtt nem léteztek.
De ez messze nem így van.
Ha a FoE-t említetted, akkor nem is kell messzire mennünk ahhoz, hogy lássuk a párhuzamokat.
Lehet h én gondolom rosszul, de ami pl. ott jól működik azt itt is úgy kell csinálni, ami ott nem szerencsés, abba itt már nem kellene - és nem lenne szabad - beleszaladni. Főleg akkor nem, ha ugyan az a cég készíti mindkettőt.
(Különösen fájó pont volt nekem a motiválások körülményeskedő megoldása, mert ostobán és teljesen indokolatlanul rágta a perceinket. A mai napig nem fér a fejembe, hogy ami a FoE.ben nem felelt meg a játékosoknak, azt miért kellett itt még annál is rosszabbul indítani.)

No de ne kalandozzunk el :)
A témánál maradva, az új csodák folyamatos érkezésével, még sokkal indokoltabbnak tartanám az azonos fajtából megszerezhető rúnák számának korlátozását.
Egyetértek Ice testvéremmel, hogy talán még az 50 is sok - sőt abból a csodából amit nem akarok megépíteni még az 1 is.
 

Vanek

Veterán
[...]Viszont a példád egyetlen dologban sántít, de abban elég erősen.
Amiket írtál megállnák a helyüket, abban az esetben, ha ennek a játéknak minden eleme újszerű és úttörő lenne, és csak olyan dolgokat tartalmazna, amik az előtt nem léteztek.
De ez messze nem így van.
Ha a FoE-t említetted, akkor nem is kell messzire mennünk ahhoz, hogy lássuk a párhuzamokat.
Lehet h én gondolom rosszul, de ami pl. ott jól működik azt itt is úgy kell csinálni, ami ott nem szerencsés, abba itt már nem kellene - és nem lenne szabad - beleszaladni. Főleg akkor nem, ha ugyan az a cég készíti mindkettőt.
(Különösen fájó pont volt nekem a motiválások körülményeskedő megoldása, mert ostobán és teljesen indokolatlanul rágta a perceinket. A mai napig nem fér a fejembe, hogy ami a FoE.ben nem felelt meg a játékosoknak, azt miért kellett itt még annál is rosszabbul indítani.)
[...]

Egy dolgot nem veszel figyelembe: a cég nem úgy kezdte el az Elvenart, hogy testvér-játék lenne - sőt, mindenhol próbálják azt tudatosítani, hogy ennek semmi köze ahhoz. Mondjuk ezt nem lehet elhinni, mert rengeteg a párhuzam a két játék között; de persze azt már el lehet hinni, hogy egy másik játékot akartak létrehozni úgy, hogy mindent az elejéről kezdenek (vannak olyan játékok, amiben a játék arról szól, hogy valamit létre kell hozni, meg kell építeni, össze kell pakolni, .....; és szerintem az Inno most egy teljesen más úton akart eljutni a kész játékig, mint korábban; így az építkezést más úton közelítette meg). Persze, a játékok alapja szinte ugyanaz; de más építőkockákat, más színeket, ..... alkalmazva akartak egy hasonló dolgot létrehozni (hiszen az 'alap' meghatározza a végeredményt is, mégha közben sok mindent lehet máshogy csinálni). Igen, még én is írtam (többször is), hogy ami ott működik, azt itt is átvehették volna; ráadásul ezek alapján volt másoktól is, meg tőlem is olyan ötlet, amit onnan 'másolva' simán át lehetett volna venni (természetesen az Elvenar világához alakítva); de nagyon úgy tűnik, hogy nagyon nem akarták ezeket, mert ez a játék nem az a játék. És ugyanarra a kérdésre más válaszokat akartak adni (vagy legalább más úton megközelítve, más irányból összerakva).
(Mondjuk lehet, hogy a játék-felépítgetős dolog azért is maradt így, mert ezzel több pénzt lehet lehúzni a játékosokról, mintha már az elején egy olyan verzióval kezdenek, ami tökéletes alapokkal működik. Nem tudom, de el tudom képzelni.)
 

DeletedUser379

Vendég
Te másról beszélsz mint én, vagy én beszélek másról mint te :)

Eszembe se jutott, hogy ez a játék bármilyen vonatkozásban is testvére kellene legyen akármilyen más játéknak.
Szó sincs róla, ne legyen.
Amiről én beszélek az csupán az, hogy ha ebbe a játékba bekerül egy hasonló elem mint ami egy másik játékban már jól működik
- ld. motiválás, szomszédok segítése - akkor miért kell itt a gyerekbetegségeken újra keresztülvinni a dolgot.
Ez senkinek nem lehet jó, mert aki készíti annak több munka, nekünk pedig több bosszúság.
 

DeletedUser436

Vendég
Te másról beszélsz mint én, vagy én beszélek másról mint te :)

Eszembe se jutott, hogy ez a játék bármilyen vonatkozásban is testvére kellene legyen akármilyen más játéknak.
Szó sincs róla, ne legyen.
Amiről én beszélek az csupán az, hogy ha ebbe a játékba bekerül egy hasonló elem mint ami egy másik játékban már jól működik
- ld. motiválás, szomszédok segítése - akkor miért kell itt a gyerekbetegségeken újra keresztülvinni a dolgot.
Ez senkinek nem lehet jó, mert aki készíti annak több munka, nekünk pedig több bosszúság.
Pedig pont a kérdésedre válaszolt, szóval inkább az értelmezés nem sikerült (valószinüleg nem vagy programozó ;))
A lényeg az az, hogy a játék grafikája teljesen mindegy. Maga a vezérlés a lényeg, amit néha "motornak" szoktunk hívni. Ha a FoE motorjára / fö vezérlöprogramjára tették volna rá némi trükközéssel az Elvenart, akkor nem lennének gyerekbetegségek (lennének helyette felnöttek :p) és a 2 játék "testvérnek" számítana jelentösen több funkcionális hasonlósággal. Ugyanakkor ez nagyon komolyan korlátozta volna az Elvenar függetlenségét.
Emiatt az Elvenar háta mögött egy teljesen új program van (max a legnagyobb mélységekben lehet azonos vezérlés), így viszont hiába gyakorlottak a programozók (már ha egyáltalán ugyanaz a csapat fejleszti az Elvenart mint a FoE-t) a programnak mindenképpen lesznek gyerekbetegségei.
Mellesleg lassan 24 éve dolgozok programozóként és még nem láttam olyan programot, amit teljesen tökéletesre ki lehetett tesztelni ebben a méretben. Mondjuk attól én sem vagyok beájulva, hogy a béta szerverröl kikerülnek élesre a verziók ismert hibákkal...
Viszont itt meg lehet gondolkodni, hogy mi a jobb, ha megkapjuk viszonylag gyorsan és van benne pár kisebb hiba vagy ha a bétán hónapokig nyúzzák mielött kiadják....
 

DeletedUser3

Vendég
Visszautasítva.
A Rúnáknak a jövőben nagyobb szerepük lesz, így nem érné meg most lekorlátozni a számukat.
 
Státusz
Nem lehet hozzászólni.
Fent