• Kedves olvasó,

    Ahhoz, hogy a fórumon zajló beszélgetésekben részt vehess, vagy saját témákat nyithass, szükséged van egy játékbeli felhasználói fiókra. REGISZTRÁLJ ITT!

Lezárva Rúnák számának felső határa

Státusz
Nem lehet hozzászólni.

DeletedUser379

Vendég
Sziasztok!

Nemrégiben vissza lett utasítva egy ötlet azzal, hogy ne egyszerűsítsük le a játékot egy fagolyó szintjére.
Sajnálattal, de ezzel egyet kellett értsek.
De nem lehetne akkor legalább 2 fagolyó? :)

Mert abban a témában írta ezt Maci:
"Szerintem erre, az lehetne a megoldás, hogyha figyelné a rendszer, és ha egy típusból már van 50 db., akkor "letiltaná" az adott rúna megszerzési esélyét!"

Mielőtt Hoshi megkérdezné, hogy mi az ötlet, leírom sebesen még egyszer:

Ha a készleten lévő rúnák száma egy fajtából eléri a 40-50-60-at, akkor abból a rúnából már ne találhassunk többet.

Elvenari üdvözlettel:
sanimi
 

DeletedUser

Vendég
Szia! Szerintem ezzel az a gond, hogy ha valaki intenzíven nyomja a bajnokságokat, az általad javasolt módszerrel előbb utóbb meglesz neki a mindenből az 50. Én azt javasolnám, hogy abból a rúnából lehessen legnagyobb eséllyel találni, amiből a legkevesebb van.
 

DeletedUser434

Vendég
Köszi szépen @sanimi drága , hogy ismét szóba hozod, és beadod ötletként! :) :*

Szerintem ezzel az a gond, hogy ha valaki intenzíven nyomja a bajnokságokat, az általad javasolt módszerrel előbb utóbb meglesz neki a mindenből az 50.

@Cacaoo kedves!

6 új Ősi Csoda fog érkezni, a következő hetekben, szerinted, mikor lesz meg ezekből(hez) az 50 - 50 rúna?!?!?!? :p:p:p:p:p
 

DeletedUser

Vendég
6 új Ősi Csoda fog érkezni, a következő hetekben, szerinted, mikor lesz meg ezekből(hez) az 50 - 50 rúna?!?!?!? :p:p:p:p:p

Ki tudja. Csak én nem szeretem ha valaminek maximuma van. Ha pl 50% esély hogy azt kapod amiből a legkevesebb van, az szerintem sokkal jobban segítené a játékosok életét. Hisz, ha valamiből szűkséged van, abból úgy sincs, mert beteszed a kerékbe. Ha meg mindenből sok van úgyis mindegy, hogy mit kapsz.
 

DeletedUser434

Vendég
Ha pl 50% esély hogy azt kapod amiből a legkevesebb van, az szerintem sokkal jobban segítené a játékosok életét.

Szerintem, sokkal egyszerűbb lenne leprogramozni, hogy figyelje a rendszer a 12 Ősi Csoda rúnáinak darabszámát, és ha valamelyik elérte az 50-et, akkor letiltsa az adott Csoda rúnáit mint, hogy ugyanígy figyelje a 12 Csodát, de, hasonlítsa is össze a darabszámokat, és az eredményként megkapott legkisebből adja... :rolleyes::rolleyes::rolleyes:

Szerkesztés: Egy "IF-THEN" parancssorral megoldható lenne, ami Csodánként egy plusz programsort jelentene, hiszen a rúnák számát, amúgy is nyilván tartja a rendszer.
(Lehet, hogy a mostani programnyelvekben nem így hívják ezt a ciklust, mivel "fényévekkel ezelőtt" tanultam programozást, az akkor "divatos" Turbo Pascal programnyelven, de maga az elv, annyira alap, hogy tuti létezik most is, és megoldható!)
Pl. HA (IF) "....rúna száma" > 50 VAGY (OR) "...rúna száma" = 50, AKKOR (THEN) "tartományi rúnaszerzés" "....rúna" = Ø (vagy lehetne FALSE is..)


Először is, mi van, ha a legkisebb darabszám mondjuk megegyezik 3 Csodánál is, akkor melyikbe adja?!?!? o_Oo_Oo_O

Amúgy pedig, nem biztos, hogy amiből darabra Neked a legkevesebb van, arra van a legnagyobb szükséged!!! :p:p:p
Pl. Te a Törp Védőbástyát szeretnéd letenni, van belőle 3 db. rúnád, az lenne jó, ha a következőt oda kapnád, ugyanakkor, a Jólét Tornyához csak 1 rúnád van, nem szeretnéd letenni, de ilyen rúnát fogsz kapni (a Te rendszered szerint) mindaddig, amíg ebből van a legkevesebb...

Ha meg mindenből sok van úgyis mindegy, hogy mit kapsz.

Na ezzel aztán, igazán nem értek egyet!!!! Nagyon nem mindegy, hogy miből adja!!!
Pl. Nekem jelenleg az eddig letehető 6 Csodából, 5 van lent, ezek közül 3-hoz sok rúnám van, bőven több, mint amennyire majd szükség lesz, a 10-ről 11-re történő szintemelésnél. Egyáltalán nem szeretnék már, ehhez a 3-hoz rúnát kapni, miközben a 6-at azért nem tudom letenni, mert nincs hozzá elég rúnám... :p:p:p
Szerkesztés 2: Közben "begurultam", és megvettem a 6. Csodához is a hiányzó rúnákat..


 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

DeletedUser436

Vendég
Szerkesztés: Egy "IF-THEN" parancssorral megoldható lenne, ami Csodánként egy plusz programsort jelentene, hiszen a rúnák számát, amúgy is nyilván tartja a rendszer.
(Lehet, hogy a mostani programnyelvekben nem így hívják ezt a ciklust, mivel "fényévekkel ezelőtt" tanultam programozást, az akkor "divatos" Turbo Pascal programnyelven, de maga az elv, annyira alap, hogy tuti létezik most is, és megoldható!)
Pl. HA (IF) "....rúna száma" > 50 VAGY (OR) "...rúna száma" = 50, AKKOR (THEN) "tartományi rúnaszerzés" "....rúna" = Ø (vagy lehetne FALSE is..)
Most is "IF", a "THEN" viszont nem létezik már (legalábbis az általam használt 10-11 nyelvben már nincs :) )
 

sanyy01

Felderítő
Szerintem meg figyelhetné a program amely csodád maxira van víve ahoz többször ne adjon rúnát.. ez lenne a megoldás. Vagy pedig a meglévő rúnákat piacon lehetne cserélgetni kinek mire volna szüksége.Bár valószínűsítem itt is általában egyfajtából lenne sok mindenkinek.Vagy központilag lehessen cserélgetni a rúnákat. Főleg most az új 6 csodával kapcsolatban rengeteg runa kell megint. A nagyszintü játékosok akik nem pénzesek akiknek 3 naponta van egy felfedezés már azért főleg ha ritkán ad olyan rúnát amire épp szükséged van sose lesz meg a csoda feloldása.A kisebb játékosok akiknek nincs még annyi területük felfedezve ebből a szempontból talán előnyt élveznek.:rolleyes::rolleyes::rolleyes::rolleyes::eek::eek::eek::eek:
 

DeletedUser379

Vendég
Igen, sok mindent lehetne kitalálni...cserélni, adni-venni,összetörni szilánkra, és még sok egyéb...

De a Maci eredeti ötletére igazán senki nem mondhatja, hogy leegyszerűsítené a játékot (épp csak egy kicsivel ésszerűbbé tenné) , és jelen keretek között talán ez a megoldás igényel a legkisebb beavatkozást a játékba.
 

Vanek

Veterán
Szerintem meg figyelhetné a program amely csodád maxira van víve ahoz többször ne adjon rúnát.. ez lenne a megoldás. [...]

Ez sem jó megoldás, mert mint ahogy most eltörölték (vagy eltörlik) a 10-es szintkorlátot, hatalmas valószínűség szerint a jövőben el lesz törölve a 15-ös szinthatár is (aztán még később a 20-as, ....). Onnantól meg csak jobb, ha már rendelkezel 40-50-60 rúnával, mintha éppen akkor kezdenéd el gyűjtögetni. ;)
 

DeletedUser434

Vendég
Ez sem jó megoldás, mert mint ahogy most eltörölték (vagy eltörlik) a 10-es szintkorlátot, hatalmas valószínűség szerint a jövőben el lesz törölve a 15-ös szinthatár is (aztán még később a 20-as, ....). Onnantól meg csak jobb, ha már rendelkezel 40-50-60 rúnával, mintha éppen akkor kezdenéd el gyűjtögetni. ;)
@Vanek Drága! :)

Ha szintlépésnél új rúnakört rakunk ki, akkor felhasználunk a rúnákból, így az "50 felett nem adok többet" rendszer működőképes lenne, mert, amint felhasználtuk, és 50 alá esik a rúnák száma, újra kaphatnánk ezeket is a tartományokban! :) És, tényleg nem kell 50 !!! :cool::cool::cool: Rúnakört pedig, nem kell minden egyes szintnél kirakni, csak 5-ről 6-ra és 10-ről 11-re jelenleg, gondolom, hogy a későbbiekben is megtartják, ezt az 5-ös rendszert, ha végképp eltörlik a felső limitet, akkor is!!! :p:p:p

Pusza! :*
 

Vanek

Veterán
@Vanek Drága! :)

Ha szintlépésnél új rúnakört rakunk ki, akkor felhasználunk a rúnákból, így az "50 felett nem adok többet" rendszer működőképes lenne, mert, amint felhasználtuk, és 50 alá esik a rúnák száma, újra kaphatnánk ezeket is a tartományokban! :) És, tényleg nem kell 50 !!! :cool::cool::cool: Rúnakört pedig, nem kell minden egyes szintnél kirakni, csak 5-ről 6-ra és 10-ről 11-re jelenleg, gondolom, hogy a későbbiekben is megtartják, ezt az 5-ös rendszert, ha végképp eltörlik a felső limitet, akkor is!!! :p:p:p

Pusza! :*

Úgy látszik, kicsit félreértettél; de akkor most megpróbálom megvilágítani ezeket. ;)

"Onnantól meg csak jobb, ha már rendelkezel 40-50-60 rúnával[...]" - vagyis tulajdonképpen azt írtam le, hogy az eredeti felvetés(etek) mellett vagyok (igaz, kicsit leegyszerűsítve; és kicsit talán túl direktben). :)
A rúnakörök kirakásáról tudok (egyébként az 1. szinthez is kellenek :p :D), csak azt próbáltam megvilágítani, hogy vélhetően nem lesz maximuma a csodáknak; ha pedig mindig lesz újabb +5 szint lehetőség, akkor ahhoz legalább egyszer fog kelleni a rúnakör (az angol wikin úgy írják, hogy öt szintenként kell a rúnakör; így a következő oldásoknál is fog majd kelleni; és mindig (5a) szintről (5a+1) szintre lépésnél (ahol 'a' természetes szám - vagy pozitív egész :D)). Vagyis nem lesz olyan eset, amit felvetettek, hogy nem kell több rúna ahhoz az adott csodához.
 

DeletedUser321

Vendég
Sziasztok!
Mindent nem olvastam vissza, lehet hogy ezt már leírta valaki. Szerintem nem érdekes a felső határ. Szórja csak a rúnákat, ahogy eddig...hátha kelleni fog még. Törhetőek legyenek. Ki lehet várni, hogy szükség legyen rá vagy 1/10-es arányban fel lehet használni (szilánk). Mindenki saját döntése. Mondjuk elég idegesítő tud lenni, ha már csak 1 rúna hiányzik a csodából és arra hónapokig kell várni, hogy meglegyen... 12 csoda x 9 rúna + a duplán, triplán érkezők.... A TÖRHETŐSÉG lehetőségével ezt át lehetne hidalni.
Gusztavo
 

DeletedUser379

Vendég
Igen, igen....a helyett, hogy egyszerűen "blokkolnánk" azt amivel már tele zacsi, és így növelnénk annak az esélyét amire tényleg szükségünk van, valóban át is válthatnánk 1:10 arányban, vagy még jobb ha 1:100 :)
De akárhogyan is, még a törésnek is több értelme lenne mint a hasztalanságnak.

Éreztem én h nem fogok öeülni az 58. rúnámnak....és ugye megmondtam h így lesz!
nem örültem , sőt azóta már nem örültem az 59.-nek sem :)
 

DeletedUser321

Vendég
Most fejlesztettem két csodát rúnákkal... Az a baj, hogy a 48 rúnából csak 11 törött el... így sok maradt feleslegbe... A szilánkokból csak 1 rúnát sikerült összeraknom pluszban a tündéres csodához... A Bajnokság sem hozza a várt rúnákat, mert a hat csillagot öt nap alatt csak éjszakázással lehet megszerezni. Dolgozó ember lévén, lemondok róla. Az utolsónál már az ötödikről is lemondtam... Ha rúna nem jön, a haszontalan ereklye nem érdekel...
 

DeletedUser434

Vendég
Sziasztok!
Mindent nem olvastam vissza, lehet hogy ezt már leírta valaki. Szerintem nem érdekes a felső határ. Szórja csak a rúnákat, ahogy eddig...hátha kelleni fog még. Törhetőek legyenek. Ki lehet várni, hogy szükség legyen rá vagy 1/10-es arányban fel lehet használni (szilánk). Mindenki saját döntése. Mondjuk elég idegesítő tud lenni, ha már csak 1 rúna hiányzik a csodából és arra hónapokig kell várni, hogy meglegyen... 12 csoda x 9 rúna + a duplán, triplán érkezők.... A TÖRHETŐSÉG lehetőségével ezt át lehetne hidalni.
Gusztavo
Igen, igen....a helyett, hogy egyszerűen "blokkolnánk" azt amivel már tele zacsi, és így növelnénk annak az esélyét amire tényleg szükségünk van, valóban át is válthatnánk 1:10 arányban, vagy még jobb ha 1:100 :)
De akárhogyan is, még a törésnek is több értelme lenne mint a hasztalanságnak.

Éreztem én h nem fogok öeülni az 58. rúnámnak....és ugye megmondtam h így lesz!
nem örültem , sőt azóta már nem örültem az 59.-nek sem :)

Hát srácok..., erre fogja majd @Hoshi azt mondani, hogy "ne egyszerűsítsük le a játékot, egy fagolyó szintjére", mert ezen az alapon akár, adhatnának egyfajta rúnát, valamennyi csodához! :p:p:p
Tuti, hogy ebből nem lesz semmi, mert akkor túl egyszerű lenne... :rolleyes:

U.I. : Én sem tudtam örülni a 71. !!!! Katonai Monostor rúnámnak... :mad::mad::mad:
 
Státusz
Nem lehet hozzászólni.
Fent