• Kedves olvasó,

    Ahhoz, hogy a fórumon zajló beszélgetésekben részt vehess, vagy saját témákat nyithass, szükséged van egy játékbeli felhasználói fiókra. REGISZTRÁLJ ITT!

Piacolás

  • Témaindító DeletedUser3281
  • Kezdés ideje

DeletedUser3281

Vendég
Kérdésem a következő.

Nálam a piac mindig vissza modosítja ha extra nagy ajánlattal szeretnék kitenni árut, példa 100 vas 400 selyemért :D Jójó ezt csak poénként írtam, de valóban vissza modosít azaz lekorlátoz a reális érték határokra.
Mégis akkor hogy csinálják sokan hogy kitesznek 200 márványt 450 selyemért?
Milyen mod vagy fene tudja akár mi kell ehhez ?:D
Vagy csak nálam van valami bibi? :D Amúgy vicces ez a sok ilyen féle ajánlat, jókat nevetek rajta..
 

Wiccara

Veterán
Szia,
a gép automatikusan egy korrekt ajánlatot mutat, ha nem adod meg a második értéket. Amennyiben irreálisan el kívánnál szállni a szerinted 24 karátos árud értékét illetően, arra számítva, hogy valaki véletlenül rányom ( hisz alapvetően korrekt árakon működik, sőt, kedvenc 3 csillagos akciók is vannak) nos, a gép a kérhető maximumot ajánlja fel, amit feltehetsz. A megromlott árut pedig egy hét után kidobja a piacfelügyelet :D
 

DeletedUser3281

Vendég
a korrekteket 2-3 csillagost én is szeretem, de ezt a tömeges 200 márvány 500 tekercsért meg hasonlókat fel nem foghatom hová akarják eladni :D
 

DeletedUser

Vendég
Senki sem tud kitenni olyat, hogy pl. 200 márványt ad és 450-500 selymet kér érte. Max 1:1-ben kérhet 2-es szintűt 1-esért (vagy 3-ast 2-esért). Ami még megnövelheti nálad a látszó ajánlatokat, az a piaci felár (ezt kis felkiáltójel mutatja) azoknál az eladóknál, akiket még nem fedeztél fel a térképen. Ezt a felárat te kifizeted, ha megveszed, de az eladó nem kapja meg (és ő nem is kérte).
 

Wiccara

Veterán
200 márvány 500 tekercsér
Kiralyno remekül leírta neked, ilyen ajánlatot nem lehet feltenni. max 200 márvány 200 tekercsért; és aki feltette általad még nem felderített szomszédod, az ajánlatnál lévő kis felkiáltójel mutatja mennyi a kereskedési díj, amivel még drágább lett az áru.
A piac a szabad kereskedelem helyszíne, a választás szabadsága adott.
 

DeletedUser3281

Vendég
ok akkor mondjátok meg hogy lehet a piacon egy csomo ilyen ajánlat és keresés?

Példázok jelenleg pár a piacról:
300 márványt ajánl 450 selyemért ez 2x van kint
300 márványt ajánl 450 tekercsért ez is 2x van kint
300 márványt ajánl 450 kristályért 1x van kint
100 drága követ ajánl 600 varázs porért

ReMcElek ajánlatai mind :D

Az okés ha van felkiálto jel akkor van benne kereskedői fizetés is, de ha azt leveszem akkor is 300 selymet kér 300 márványért ami nem épp 1:1 vagy 1:2 vagy 1:3 arány értékben

Szóval ezt magyarázza meg nekem valaki ilyet hogy lehet kitenni?
 

DeletedUser

Vendég
Szóval ezt magyarázza meg nekem valaki ilyet hogy lehet kitenni?
Ezeken rajta van a +50% felár. Kitette a 300-at 300-ért, és 300+150=450 lett belőle a felárral.
Ha rámész a kis felkiáltójelre az ajánlatánál, ott látszik, mennyit kér ő és mennyi a felár.
 

Erica

Veterán
300 márványt ajánl 450 selyemért ez 2x van kint
Sziaaa
Ez nem is értem,,ilyen ajánlatot nem is enged a gép..max 300 márvány 300 selyemért.Többet nem...bár ez is irreálisan durva ajánlat.Csinálj róla egy képernyő mentést,és küld el a Supportnak.
 

Wiccara

Veterán
Szóval ezt magyarázza meg nekem valaki ilyet hogy lehet kitenni?
Királynő az ujjamból vette ki a szót :)
Feltenni fel lehet, ez a technikai max plafon, amit enged a rendszer, de köszönő viszonyban sincs a korrektséggel.
Ilyet, hogy 300 márvány - 300 tekercs, te is fel tudsz tenni, technikailag menni fog.
A kereskedőé a +150 amit rátesz, így jelenik meg a 300 márvány - 450 tekercs.
 

DeletedUser902

Vendég
Ezek a "remek" és "visszautasíthatatlan" nullás ajánlatok valószínűleg testvériségi tagok közötti cserék is lehetnek. :)
...... bár.... mi egyben oldjuk meg, ha valamelyikünknek kell valami, de mi hasonló nagyságú készletekkel rendelkezünk. Így nem teszem ki 20x ugyanazt a tisztességtelen ajánlatot, ezzel növelve a körülöttem lévők piaci oldalait. Nem vagyunk egyformák. :)
 

DeletedUser3281

Vendég
Ezek a "remek" és "visszautasíthatatlan" nullás ajánlatok valószínűleg testvériségi tagok közötti cserék is lehetnek. :)
...... bár.... mi egyben oldjuk meg, ha valamelyikünknek kell valami, de mi hasonló nagyságú készletekkel rendelkezünk. Így nem teszem ki 20x ugyanazt a tisztességtelen ajánlatot, ezzel növelve a körülöttem lévők piaci oldalait. Nem vagyunk egyformák. :)


Ha testvériségi ajánlat, általában azok pár nap alatt eltünnek mikor segítséget kér valaki és a másik segít alapon. Bár nálunk is a 2 csillagos korrektség megy a testvériségben nem ilyen lehózos változat.
Ez meg már 1-1.5 hete ott figyel.
Bár az is igaz másnál is tapasztalható ez a 100 vasért 200 kristályt stb stb..Én alapból kicsit pofátlan fajta piacolásnak tartom, de igaz az is ő bajuk el el fér a piacon max nem veszi meg senki. Csak furcsálottam és nem értettem ez mire jó egyeseknek :)
 

nlstemplar

Veterán
300 márvány 300 selyem : aránytalan, inkorekt költségben számolva ; arányos, korekt termelési időben számolva

1200 márvány 300 selyem : arányos, korekt költségben számolva ; aránytalan, inkorekt termelési időben számolva

Ki az első, ki a második verziótól van felháborodva és tartja tiszteségtelennek.
 

Wiccara

Veterán
300 márvány 300 selyem : aránytalan, inkorekt költségben számolva ; arányos, korekt termelési időben számolva

1200 márvány 300 selyem : arányos, korekt költségben számolva ; aránytalan, inkorekt termelési időben számolva

Ki az első, ki a második verziótól van felháborodva és tartja tiszteségtelennek.

Amíg megtalálja a zsák a foltját, addig elfér mindenféle ajánlat. Amikor van választék, akkor úgyis a Michelin csillag dönt, amikor nagyon kell valami, akkor a kufár gyermekeitől is akár..
Figyelni kell, mit üt le az enter, mert pénztártól való távozás után...
Most a márványszezon derekán lassan ott tartok , hogy országomat 1k márványért ;)
 

DeletedUser3836

Vendég
Sziasztok!
Kezdőként csöppentem bele a "Főnix event"-be. Ami tetszik, mert több feladat- jobban haladok. Most eljutottam addig a feladatig, hogy fogadjak el 5 ajánlatot a piacon. Na mármost nyersanyagom igen csekély van... 100-at sem érem el... hogy a csudába fogok én cserélni így. Írtam a csapattársaknak, hogy szánjanak meg kis mennyiségű (5db) cserékkel. Segítséget nem kaptam.
Ha valaki megszánna és kitenne kis ajánlatokat, megköszönném.
Hurrikán
 

DeletedUser3108

Vendég
Sziasztok!
Kezdőként csöppentem bele a "Főnix event"-be. Ami tetszik, mert több feladat- jobban haladok. Most eljutottam addig a feladatig, hogy fogadjak el 5 ajánlatot a piacon. Na mármost nyersanyagom igen csekély van... 100-at sem érem el... hogy a csudába fogok én cserélni így. Írtam a csapattársaknak, hogy szánjanak meg kis mennyiségű (5db) cserékkel. Segítséget nem kaptam.
Ha valaki megszánna és kitenne kis ajánlatokat, megköszönném.
Hurrikán
Szia,
Szerintem szerencsésebb lenne, ha valamelyik, már felfedezett, nagyobb (aktív) szomszédodnak írnál, és Tőle kérnél segítséget. Én szívesen segítenék Neked, de fényévekre vagyok Tőled, és nem látnád az ajánlataimat. (Mindenesetre, érdekes, hogy a csapattársaid nem segítenek... :eek:)
Szép napot! :)
 

DeletedUser3836

Vendég
Sikerült másik csapatba bejutnom, ahol segítettek. :)
még van jó sok fehér folt a játékkal kapcsolatban, de a csapattársak segítőkészek.
Most bújom a fórumot, hogy ne kérdezzek sületlenségeket...
 

DeletedUser683

Vendég
Sikerült másik csapatba bejutnom, ahol segítettek.
Épp azt akartam írni, amikor az első hozzászólásodat olvastam, hogy ha ilyen kis kérésekben sem tudnak (akarnak) segíteni, akkor nem jó csoportban vagy, és sürgősen végezz egy faképnél történő hagyást, és egy másikban próbálkozz! Örülök, hogy végül sikerült másikat találnod! Sok sikert! :)
 
Fent