• Kedves olvasó,

    Ahhoz, hogy a fórumon zajló beszélgetésekben részt vehess, vagy saját témákat nyithass, szükséged van egy játékbeli felhasználói fiókra. REGISZTRÁLJ ITT!

Nincs tervben Piaci vásárlások korlátozása

Sziasztok!
Nem kiforrt, inkább ötletszintű gondolat:
Mélységesen felháborít, hogy tisztességes ajánlatokat (**) téve a piacra, van pár olyan személy, aki gyorsan meg is veszi, de nem saját használatra, hanem arra, hogy pár másodperc múlva 1,1-3-szoros szorzóval visszategye a piacra. Az ilyen fajta "jogtalan előnyszerzés" megakadályozására, vagy csökkentésére várok javaslatokat.
Korábban voltak már javaslatok: hogy kijelölve csak testvériségi tagnak fenntartott ajánlat.
Gondolok itt olyasmire, hogy: Személyek letiltása a kereskedésben. (beállíthatom, hogy bizonyos személyek ne lássák az ajánlatomat)
Fentieket a piaci (főleg érző) áruknál történő hiányt fokozó és az ajánlatok eltolódása miatt tartom szükségesnek.
Sajnálatos módon pár ember képes nem kívánt módon befolyásolni a piaci kereslet-kínálatot. Szerintem ki kellene szűrni, azokat a játékosokat, akik mások korrekt ajánlatait kihasználva jutnak jogosulatlan előnyhöz.
 

Simple

Community Manager
Elvenar Csapat
Community Manager
Nem értem abban mi a "jogtalan előnyszerzés", hogy valaki elfogad egy jó ajánlatot, majd hasznot próbál belőle húzni.

A piaci kereslet-kínálat a játékban is ugyanúgy működik, ahogy a való életben, szabad kereskedelem, nincs beleszólás, mindenkinek annyit ér meg valamit, amennyit hajlandó fizetni. Aki árérzékeny az pedig kivárhat egy olyan pillanatra, ami neki megfelelő, ebből következik, hogy lehet nem is lesz ilyen alkalom.

A csapat és a fejlesztők a piacolásba nem fognak beleszólni, ezt a játékosok alakítják egymást között, ezen jelenleg nem változtatunk.
 

sejbi

Tag
Nem is azt kértem, hogy a piacba avatkozzatok bele. DE, a való életben is az eladó eldöntheti, hogy kinek adja el a portékáját. Sajnálatos, hogy a piacon található 5-8 játékos ennyire tönkretehet egy egyébként jól működtethető piacot, amihez Elvenar és a Csapat még segédkezet is nyújt.
 

Simple

Community Manager
Elvenar Csapat
Community Manager
Konkrét 'problémához' konkrét megoldás kell, felvetni bármit fel lehet. :)
 

Niraya

Fórum moderátor
Elvenar Csapat
Fórum moderátor
Elvenar és a Csapat még segédkezet is nyújt
Kedves sejbi,

a piacot a kereslet-kínálat határozza meg. A játék kezdete óta el lehet térni bizonyos határok között az egyenlő ajánlatoktól. Ezen belül van csak mozgástere az eladónak ( ezzel a határvonallal "avatkoztunk be" ).
Nem kötelező elfogadni, lehet próbálkozni a lényegesen erkölcstelenebb zsarnoknál, akit kufár néven találhatsz meg ;)

További jó játékot kívánok,
Niraya
 

sejbi

Tag
Kedves Niraya!

Nem kívánok közgazdaságot oktatni, de a piacgazdaság az olyan kufárokat általában elítéli, aki a piacot úgy alakítja, hogy mesterséges hiányt állít elő. Jelen esetben azzal, hogy a kétcsillagos ajánlatokat felvásárolja és jóval magasabb áron árulja.
A javaslatom arra irányult, hogy jó lenne olyan opció, hogy az ilyen személyeket letilthassam. Eldönthessem, bizonyos szűk keretek között, hogy kivel kereskedem.
A szabad kereskedelmet ilyen módon befolyásolókat még az amerikai tőzsdéről is kitiltják!
 

bere007

Veterán
Hagyjátok már azt a nyomorult piacot. Eddig bármikor variálva lett, egyre rosszabb lett. A csillagok jelzik az áruknak az árát, az elfogadás gomb meg az értékét. A piaci tiltást azt kimondottan ellenzem. A csapaton belüli talán jó lenne az érző áruknál. Bár kis odafigyeléssel és egy kis gondolkodással simán kijátszhatóak ezek a manőverek és amit egy csapat házon belül meg tud oldani azt nem kell leszabályozni központilag.

a piacgazdaság az olyan kufárokat általában elítéli, aki a piacot úgy alakítja, hogy mesterséges hiányt állít elő

Éppen ők irányítják a piacot.
 

Wiccara

Veterán
jó lenne olyan opció, hogy az ilyen személyeket letilthassam.
Ez bennem is megfogalmazódott már, a fórumra vonatkozólag! ;)
amerikai tőzsdéről is kitiltják
Mielőtt világválsági kérdést okozna a jelenség, megjegyezném; hogy időnként örülök, ha a piacon ilyen szemfüles jegyűzérekbe botlom, és kaphatok olyasmit, amit más épp nem kínál fel, de én nem tudnék aludni nélküle.
Gondolom az etikai ignore szükség esetén nálad is kikapcsolható lenne, ha ló nincs, akkor országomat egy szamárért elven..
Ez egy játék, ahova beszivárog egy kicsit a külvilág, de ennek ellenére, még így is élvezzük.
Felvetettél valamit, kaptál rá egy "köszi nem"-et. A falrahányt borsó tukmálása innentől veszett fejsze. Lépj tovább békével.
 
Utoljára szerkesztve:

sejbi

Tag
Bere! Nagyon bántja az igazságérzetemet, hogy én, aki megtermeli az árut felrakom a piacra kétcsillagosként és van aki azonnal megveszi és komoly szorzóval felrakja. Azzal, hogy az ajánlatomat "normál" áron elviszi és azonnal nyomott áron teszi fel, olyan előnyre tesz szert, amit egy városépítő játékban nem kellene megengedni.Ha megnézzük a piacot, akkor az érző áruknál súlyos deformitások vannak, amit nem kellene megengedni.
 

sejbi

Tag
Igen, itt a fórumon is jó lenne ilyen! Hidd el Wiccara, hogy az előkelő első helyen lennél!:)
Utána is nézek, mert mintha láttam volna valahol ilyen opciót.
Meg is találtam! :)
 
Utoljára szerkesztve:

Simple

Community Manager
Elvenar Csapat
Community Manager
Bere! Nagyon bántja az igazságérzetemet, hogy én, aki megtermeli az árut felrakom a piacra kétcsillagosként és van aki azonnal megveszi és komoly szorzóval felrakja. Azzal, hogy az ajánlatomat "normál" áron elviszi és azonnal nyomott áron teszi fel, olyan előnyre tesz szert, amit egy városépítő játékban nem kellene megengedni.Ha megnézzük a piacot, akkor az érző áruknál súlyos deformitások vannak, amit nem kellene megengedni.

Rakd fel te is többért és meg is van oldva. :)
 

sejbi

Tag
és amit egy csapat házon belül meg tud oldani azt nem kell leszabályozni központilag.
Valamit félre értettél! Nem központi tiltásról van szó.
Mondjuk olyan opció, hogy beállíthatom, hogy pl 5-10 személy ne is láthassa az ajánlatomat.
Ezzel kiszűrhető, vagy legalább is csökkenthető lenne az ügyeskedők száma.
 

sejbi

Tag
Rakd fel te is többért és meg is van oldva. :)
Ez is egy (nem túl egészséges) szemlélet!
Miért baj az, ha igyekszem következetes és korrekt lenni?
Miért baj az, ha Elvenar által is elfogadott és javasolt normákat követem? És rá akartok venni arra, hogy kövessem a nem ajánlott normákat?
Hova süllyedt ez a világ?
 

Simple

Community Manager
Elvenar Csapat
Community Manager
Ez is egy (nem túl egészséges) szemlélet!
Miért baj az, ha igyekszem következetes és korrekt lenni?
Miért baj az, ha Elvenar által is elfogadott és javasolt normákat követem? És rá akartok venni arra, hogy kövessem a nem ajánlott normákat?
Hova süllyedt ez a világ?

Akkor nem értem miért baj, ha más többért el tudja adni, mint amennyiért te hajlandó vagy.
 

sejbi

Tag
Akkor nem értem miért baj, ha más többért el tudja adni, mint amennyiért te hajlandó vagy.
Mert ezzel a piacon "árdrágítást" végez!
Annak idején ha jól tudom a piac azért alakult ki, hogy egyik árucikket, el lehessen cserélni egy másikra.
Sajnos itt nem a kereslet-kinálat, hanem pár személy alakítja az árakat, akik termelés nélkül akarnak és jutnak is előnyhöz, mivel nem is adnak lehetőséget arra, hogy "normál" kereskedelem alakuljon ki.
Tudod, megkerestem olyan főmágust, akiknél ki volt írva, hogy csak kétcsillagos kereskedést engednek meg a testvériségben. A válasza az volt, hogy ő az első a rangsorban, nem rúghatja ki:(
Na ez a szemlélet hasonlít a valós élethez!
Ettől még szeretném a jogot fenntartani, hogy legyen beleszólásom.
 

bere007

Veterán
Ettől még szeretném a jogot fenntartani, hogy legyen beleszólásom.

A saját piaci szokásodba van beleszólásod, mivel azt te alakítod ki. Másoknál is ugyan ez a helyzet. Abba meg nekik van beleszólásuk, mert ők alakítják ki. Az, hogy valaki beleszóljon más dolgába (amihez ráadásul semmi köze és joga...), arra semmi szükség. A piac is olyan, mint itt bármi más. Nem kötelező használni... De ha az egyik fajta árut csapaton belül akarjátok tartani, akkor beszéljetek össze és kirakás után egyszerre vigye a másik fél és akkor semmi, vagy nagyon minimális az esély, hogy valaki más elvigye. Erre írtam én azt, hogy csapaton belül (és csapaton kívüli személyekkel is...) meg lehet oldani és ilyenért ne akard megreformálni a piacot és központilag (központi alatt értsd azt, hogy a program részét átíratni, hogy legyen tiltás) megvariáltatni. Egy ilyen kis dolgot (ez nem is probléma, azért nem azt írtam) szerintem egy kis odafigyeléssel és sütni valóval simán meg lehet(ne) oldani.
 

sleeky41

Veterán
Szerintem nem kell annyira nagy gondot csinálni a piacból, mert szép lassan akik most még nincsennek az elementáloknál azok elkezdik elérni ezt a szintet. Hónapról hónapra változni fog az érző áruk piaca is, mert egyre több áru fog kikerülni, és azok akik most haszonnal árulják szép lassan visszatérnek a rendes árucserére :) Én ha kiteszem cserére az árumat rendes áron :) általában 1 órán belül már semmi sincs kint mert mindet elviszik. Egyébként meg ha nem tetszik amit kiraknak ne vedd meg, keress olyat ami számodra jó biztosan fogsz találni.
 

MesterAlma13

Erős harcos
Ez bennem is megfogalmazódott már, a fórumra vonatkozólag! ;)
hát ehhez hozzá kell szóljak... ha valakinek nem tetszik valami, lépjen tovább... sem elolvasni nem kell semmit, sem válaszolni nem kell semmire - tiltás saját házon belül megoldva
akit meg zaklatnak privátban, az jelezze az adminoknál (hacsak nincs már rá valami megoldás - nem néztem utána)
 
Fent