• Kedves olvasó,

    Ahhoz, hogy a fórumon zajló beszélgetésekben részt vehess, vagy saját témákat nyithass, szükséged van egy játékbeli felhasználói fiókra. REGISZTRÁLJ ITT!

Piaci ajánlat csak testvériségen belül.

Státusz
Nem lehet hozzászólni.

DeletedUser379

Vendég
Sziasztok!

Az alapgondolat nem egy nagy durranás: piaci ajánlat létrehozásának lehetősége úgy, hogy azt csak a Testvériség tagjai láthassák, és csak ők fogadhassák el.(természetesen választható módon)
...tisztában vagyok vele, hogy ez nem egy forradalmian újítás , ám kérlek benneteke, mégis olvassátok el, hogy szerintem miért is lenne talán hasznos.

Több ponton érzem valamiért , hogy a játék feltételei és alapjai az induláshoz, és a játék kezdeti szakaszához lettek kalibrálva, ezek közül az egyik szerintem a piac jelenlegi működése.
Ha jól mondom, akkor 200 szomszéd jelenlétével számolhat mindenki a piacon már a kezdetektől, és felár nélkül tudunk kereskedni a Testvériségünk tagjaival, és azokkal akiket már felderítettünk.
Ezen a ponton gondolom , hogy a játék már túlhaladta ezeket az alapvetéseket.
Ahogyan egyre több szomszéddal rendelkezik mindenki, növekednek szépen a Testvériségek is, úgy hálózzuk be lassan az egész világot.
Ez miért lényeges?
Szerintem azért, mert a Testvériségen belüli ingyenes kereskedés előnyei lassan elértéktelenednek ahogyan "mindenki mindenkinek" szomszédja lesz.

Még egy gondolat motoszkál bennem, ami ezzel szintén összefügg, ez pedig a termékcsoportok közötti átváltás.
Csak ismételni tudom, az átváltási arány (1:4 és 1:16) amit a piac kínál - és ennek mentén a játékosok gyakorlatába is beépült - talán logikusnak tűnt a játék korai szakaszában.
Az érthető, hogy többe kerül egy 3. szintű manufaktúra építése, működtetése, többe kerül a termékek előállítása... ez mind igaz.
Azonban: ha most megnézek egy működő várost, ezek már nem különülnek el egymástól, hanem a gyakorlatban egy közös tételt alkotnak : a termelés költségeit.
Nem mellékesen! a gyártáshoz szükséges idők megegyeznek , és azt talán kijelenthetjük, hogy az idő tényező nem elhanyagolható része a játéknak.
Most, ha valaki úgy döntene, hogy szakít ezzel a régi aránnyal, és bátran 1:1-ben teszi piacra a különböző csoportú termékeket Testvériségen belül...hát az nagyon ügyes legyen és roppant gyors.
A Testvériségen belüli "védett" piac erre adna megoldást.

És végezetül: egy ilyen piaci módosítás szerintem több lehetőséget kínálna arra, hogy a testvériségek tagjai jobban együtt tudjanak működni.
Ez által talán erősödhetne a verseny is a testvériségek között, de ami nagyon fontos, hogy ez a tagok összedolgozásán alpulhatna - lagalább is piac terén.

Még egyszer: ez az ötlet önmagában semmi, és ha már létezik hasonló topic, akkor elnézéseteket kérem, de fenti összefüggésekben tálalva talán érdemes volt arra, hogy elolvassátok :)

Kösz:
S
 

DeletedUser434

Vendég
A LEGHATÁROZOTTABBAN, ÉS MESSZE MENŐKIG TÁMOGATOM!!!!
(Azért "kiabálok", mert így adtam rá, minimum 10 like-ot!! :D)
 

DeletedUser434

Vendég
Érdeklődnék, hogy ez az ötlet hogyan áll, lesz -e belőle valami záros időn belül?!?!? :eek:
 
Státusz
Nem lehet hozzászólni.
Fent