• Kedves olvasó,

    Ahhoz, hogy a fórumon zajló beszélgetésekben részt vehess, vagy saját témákat nyithass, szükséged van egy játékbeli felhasználói fiókra. REGISZTRÁLJ ITT!
  • Kedves Vendég,

    Amennyiben hibát szeretnél bejelenteni, kérjük olvasd el előbb az erre vonatkozó leírásunkat, annak érdekében hogy meggyorsítsd a javítás folyamatát!

    Ha belépési problémákba ütköztél, vagy a szerver nem elérhető, kérjük, lépj kapcsolatba velünk!

    Köszöni együttműködésed az Elvenar Csapata!

Support Piaci érdekesség érző áruval.

Lupuj

Erős harcos
Sziasztok!

Hogyan lehetséges az, hogy az egy időben felrakott árumnak egy része - szinte ugyan akkor eladva - nem ugyan annyit ért mint a többi?
Elhiszem, hogy éjszaka lebomlás volt, de az egyik tételnél ez miért történt 2-szer?

Piaci érdekesség.png
Nincs itt valami "árulás"? :eek:

Érdekelne a magyarázat a hiányzó árumról. :rolleyes:
 

Erica

Veterán
Sziasztok!

Hogyan lehetséges az, hogy az egy időben felrakott árumnak egy része - szinte ugyan akkor eladva - nem ugyan annyit ért mint a többi?
Elhiszem, hogy éjszaka lebomlás volt, de az egyik tételnél ez miért történt 2-szer?

2866 bővítmény megtekintése
Nincs itt valami "árulás"? :eek:

Érdekelne a magyarázat a hiányzó árumról. :rolleyes:
Bantu harcos barátom...ez mostmiez is? Legolas...akarommondani Lupuj,.hol lát itt tünde szemed gondot? Csak....mert oly kívánatos az "árud"??
 

Lupuj

Erős harcos
Nem ugyanazokat a mennyiségeket raktad fel. Volt mondjuk két 12.000.-es meg a maradék ;) A kedves vásárlód előbb találkozott a piaci sorrendben a nagyobbal, aztán a kisebbet is megkívánta. ;)

Szia!
Azért azt csak tudom, mit tettem fel a piacra!
3 tétel 10000 db-os gombát raktam fel. És még maradt is a raktáramban.
Vagy szerinted nem ennyi volt???? :eek:

Bantu harcos barátom...ez mostmiez is? Legolas...akarommondani Lupuj,.hol lát itt tünde szemed gondot? Csak....mert oly kívánatos az "árud"??
Szia!
Javaslom fuss neki ismét a hiba leírásának. ;)
Köszi!
 

bere007

Veterán
Már írok is oda ....

Miért nem oda írtál először? Nem most vagy itt először, tehát tudnod kell(ene), hogy a fórumon csak tippelgetni tudunk erről és hangulatkeltésre alkalmas csak... de a supporton meg egyszerre utána tudnak nézni és adják is a választ. ;)
 

Simple

Community Manager
Elvenar Csapat
Community Manager
Miért nem oda írtál először? Nem most vagy itt először, tehát tudnod kell(ene), hogy a fórumon csak tippelgetni tudunk erről és hangulatkeltésre alkalmas csak... de a supporton meg egyszerre utána tudnak nézni és adják is a választ. ;)

Inkább én úgy mondanám, hogy általános hibák jöhetnek ide, fórumra, de amikor ilyen játékos specifikus az ügy, akkor azt jobb személyesebben megbeszélni, illetve részletesebben megadni Supporton, ahol mondjuk olyan dolgokat is meg tudunk beszélni, ami inkább csak a két félre tartozik.
 

Sweeper

Supporter
Elvenar Csapat
Game Moderator
Sziasztok!

Kedves Lupuj

Mivel fentebb érdekes jelenségre hívtad fel a figyelmet, melyben állítottad tudod mikor és mennyit tettél ki a piacra és hiba van, így másokban ez esetlegesen a piac működésével hiba érzetét kelthette, így szeretném itt is tisztázni a dolgot, nem csak az általad nyitott hibajegyben.
A fent említett 3 tétel, melyet képpel is illusztráltál, 3 megvalósult kereskedésed. Melyet ugyanaz a játékos elvitt tőled a mai napon.
Az ajánlatokban még annyi azonos, hogy gombát kínáltál szappanért.
2 ajánlatot a mai napon tettél ki ezeknél 9000 gombát adtál 11111 szappanért.
A harmadik ajánlatod 10000 gombát kínáltál 12345 szappanért, ezt az ajánlatot a 04.13-én 15:42:42-kor tetted a piacra.
Ez az ajánlat 2 éjjelt töltött a piacon, és mint tudjuk az érző áruk bomlása a piacon is megtörténik 03:59:47 -kor megtörtént nálad is.
Eredetileg is más értékkel tetted ki ezt az ajánlatot, a bomlás után csak közelebb kerültek az értékek a ma feladott 2 ajánlatodhoz.

Amennyiben a jövőben hasonló problémát tapasztalsz, melyhez a logok olvasásával lehet választ adni legpontosabban, kérlek supporthoz fordulj közvetlenül. Segítségedre leszünk. A fórum ilyen jellegű kérdésekben nem tud pontos választ adni,csak találgatni, ami nem szerencsés.

További jó szórakozást kívánunk Elvenar varázslatos világának felfedezéséhez!
 

Lupuj

Erős harcos
Sziasztok!

Kedves Lupuj

Mivel fentebb érdekes jelenségre hívtad fel a figyelmet, melyben állítottad tudod mikor és mennyit tettél ki a piacra és hiba van, így másokban ez esetlegesen a piac működésével hiba érzetét kelthette, így szeretném itt is tisztázni a dolgot, nem csak az általad nyitott hibajegyben.
A fent említett 3 tétel, melyet képpel is illusztráltál, 3 megvalósult kereskedésed. Melyet ugyanaz a játékos elvitt tőled a mai napon.
Az ajánlatokban még annyi azonos, hogy gombát kínáltál szappanért.
2 ajánlatot a mai napon tettél ki ezeknél 9000 gombát adtál 11111 szappanért.
A harmadik ajánlatod 10000 gombát kínáltál 12345 szappanért, ezt az ajánlatot a 04.13-én 15:42:42-kor tetted a piacra.
Ez az ajánlat 2 éjjelt töltött a piacon, és mint tudjuk az érző áruk bomlása a piacon is megtörténik 03:59:47 -kor megtörtént nálad is.
Eredetileg is más értékkel tetted ki ezt az ajánlatot, a bomlás után csak közelebb kerültek az értékek a ma feladott 2 ajánlatodhoz.

Amennyiben a jövőben hasonló problémát tapasztalsz, melyhez a logok olvasásával lehet választ adni legpontosabban, kérlek supporthoz fordulj közvetlenül. Segítségedre leszünk. A fórum ilyen jellegű kérdésekben nem tud pontos választ adni,csak találgatni, ami nem szerencsés.

További jó szórakozást kívánunk Elvenar varázslatos világának felfedezéséhez!
Szia!
Mivel itt is megszellőztetted a válaszodat, én is hozzászólnék.
Hónapok óta (mióta kiismertem a piaci igényeket/lehetőségeket) nem rakok ki 9000-ért semmilyen ajánlatot, amiért 11111-et kérnék.
Mindig 10000:12345 ez az arány! Tetszenek ezek a számok! ;)
Tehát - bár elfogadtam a válaszodat - még mindig vannak fenntartásaim.
Biztos vagyok benne, hogy a logok egyértelműsítenék a helyzetet, de ez így, ebben a formában még mindig nem tiszta.
Esetleg, ha jobban utánanézel, kiderülhet, hogy 2 ajánlat amit te 9000-esnek néztél, az valójában egy előző napi - már bomlott - 10000-es ajánlat volt, ami 2 napra is bent ragadt (bár erre elég kicsi volt az esély a gomba kelendősége miatt)
Így viszont már érthető lenne az eltérés.

Miért nem oda írtál először? Nem most vagy itt először, tehát tudnod kell(ene), hogy a fórumon csak tippelgetni tudunk erről és hangulatkeltésre alkalmas csak... de a supporton meg egyszerre utána tudnak nézni és adják is a választ. ;)
Szia!
Köszönöm az utólagos kioktatást! Kihagyhattad volna! :(
Főleg, hogy ezt már Wiccara is megtette előtted. ;)
Üdv.: Lupuj
 

Lupuj

Erős harcos
Vedd úgy, hogy a rendszer így büntetett meg azért, mert haszonszerzésre használod a piacot és a termelésedből adódó helyzeti előnyödet, mert azonos kosaras áruk között nem 1:1be kereskedsz. ;)
Na, ez meg legyen már az én magánügyem!
A piacon a kereslet kínálat értékrendje érvényesül, nem pedig a jószívűsködésé.
Mióta törvényszerű az 1:1-ben történő csere? Talán szabálytalan amit teszek?
Eddig mindig szinte percek alatt elfogyott a kínálatom, ha időben raktam ki és nem éjszakára.
Ezt valószínűleg későn raktam ki, de majd visszahozom a "veszteséget". Legfeljebb majd néhány alkalommal emelek az arányon. ;)
 

bere007

Veterán
Na, ez meg legyen már az én magánügyem!

Én erről nem tudtam egész addig, amíg önként fel nem töltötted azt a képet, amin látszik a "játékstílusod" egy része. A magánügyeket nem szokás nagydobra verni és főleg fényképet is feltölteni róla egy nyilvános fórumra, de te tudod.
 

Lupuj

Erős harcos
Én erről nem tudtam egész addig, amíg önként fel nem töltötted azt a képet, amin látszik a "játékstílusod" egy része. A magánügyeket nem szokás nagydobra verni és főleg fényképet is feltölteni róla egy nyilvános fórumra, de te tudod.
Szia!
A magánügyet a nem 1:1 arányú cserére értettem, nem az általam megosztott képre.
További szép napot kívánok! :)
 
Fent