• Kedves olvasó,

    Ahhoz, hogy a fórumon zajló beszélgetésekben részt vehess, vagy saját témákat nyithass, szükséged van egy játékbeli felhasználói fiókra. REGISZTRÁLJ ITT!

Már felvetett Piac - Inkorrekt ajánlatok legálisan

Mihaszna

Veterán
Benyújtó játéktapasztalata: 17. fejezet - Unur Kereskedői (lassan a vége fele..)

Az ötlet röviden:

Sziasztok.

Már több ötlet is felvetődött az inkorrekt ajánlatokkal kapcsolatban, hogy hogyan is lehetne visszaszorítani őket, de sajnos mind a süllyesztőbe végezte. Bízom benne, hogy ez az ötletem nem kerül élből elutasításra. Ha mégis.. akkor így jártam. :)

Magát az ötletet az Inno adta a nemrégiben bevezetett "új fejlesztéseivel".: A Végtelenség Tornyát áthelyezték az 5. fejezetbe, ahol először ki kell kutatni, hogy játszhassunk vele. Ugyan ez a helyzet az Ősi Csodákkal, és Bajnoksággal is, amit a 4. fejezetben kell kikutatni. Arra gondoltam, hogy a Piac is kaphatna több ilyen szálat a Techfán, hogy a játékosok *először tanuljanak meg tisztességesen kereskedni*, s ahogy haladnak előre a játékban, úgy szakaszosan oldhatnának fel lehetőséget, hogy aránytalanul is használhassák a Piacot. A képletet a következőképpen képzelem el:

6. Fejezet elején lenne az első ilyen kutatási rész, "Kereskedői tapasztalat" néven. Ennek a technológiának a segítségével lehetőség lenne 1 csillagos ajánlatok tételére is.

A 9. fejezet végén a "Fejlett kereskedői tapasztalat" kikutatásával érné el, hogy 0 (nulla) csillagos ajánlatokkal is kereskedhessen.

(A fejlesztéseket visszamenőlegesen is ki kellene kutatni minden játékosnak, mint az Üst esetében)

* először tanuljanak meg tisztességesen kereskedni: Az új játékosok ha gyorsabban szeretnének fejlődni, akkor testvériséget keresnek. A testvériség tagjai mindent megtesznek annak érdekében, hogy segítsék az újakat mindenben. Ezzel nincs is baj, csak amikor az új játékos megízleli a nyereség ízét, akkor utána valamiért - tisztelet a kivétel - kézpénznek veszi, hogy ez a normális, hogy ha kell, akkor úgyis adnak a tesók. Ha pedig kilép a testvériségből és egyedül lesz, akkor meg úgy van vele, hogy "van ez a lehetőség (is)". Nem, szerintem nem ez a normális. Először megkell tanulniuk, hogy amijük van, az értékes. Ha pedig ő is művelni szeretné ezt a műfajt - amit kereskedésnek hívnak -, akkor tegyen érte.

Az ötlet háttere: Egységesen PC-n és Mobilon

Előnyök: Az Inno nem véletlenül késleltette a Torony, a Csodák meg a Bajnokság aktiválását, ezért úgy gondolom, ez a rész is bőven beleférne ebbe a keretbe. Semleges "előny", de ha valaki inkorrekt ajánlatot lát, akkor már tudja, hogy nem egy kezdő játékossal van dolga.

Hátrányok: Semmi hátránya nincs. Legfeljebb szidnák a felmenőjét valakinek.
 

Wiccara

Veterán
Semmi hátránya nincs.
Szia,

miután könnyítettek a kezdésen és a tartományi költségeket szinte felezték, kipróbáltam.
( mellesleg torony a 3. kortól;) )
Kezdő város "protekció" nélkül nem jut hatékony tesóságba, sőt, szerintem sokan nem is gondolnak rá. Pár felfedezett tartomány az kb 5-10 szomszédot jelent a piacon.Tartományozni csak áruval éri meg, mert a harcos oldalt nem könnyítették meg (!).
Csak áruval lehet haladni, aminek a termelése hangyányi bónusszal... szóval bekopogtam egy szomszédhoz és kértem egy pohár cukrot.
Az elgondolás érthető , de a mostani változtatások után, amikor épp könnyíteni akarják a kezdést, és nem nehezíteni..
Talán, egy tesósági kiskapu elférne, hogy ne zárjuk ki a segítségnyújtás lehetőségét. Addig pedig az inkorrekt ajánlatok csak a szemet zavarják, aki adja, önként teszi ;)
 

Wiccara

Veterán
A torony az 5 fejezettől érhető el:
Az előző eventnél regisztráltam a tesztvárosomat, nem léptem vele át a 4. korba, akkor már a 3.kortól lehetett tornyozni, és tudok is vele azóta is. Az a techfa így néz ki:

1674024448796.png
1674025296388.png
Ellenben a 3. kornál a techfánál már nem látom, gondolom amikor az Üst bekerült, akkor tették át, tehát neked van igazad :)
További nehezítés, hogy a bétán csak a 3. kortól lehet csatlakozni tesósághoz.
Értem a szándékot, de aki így akar "meggazdagodni" az az 5. kortól is megteheti. Akit zavar ez, az kapcsolhassa ki a csillagtalan ajánlatokat a piacon ;)
 

Kira7

Veterán
Szerintem ettől nem változna semmi, ugyan úgy lennének nyerészkedők, annyi hogy későbbi fejezetnél kezdene. A tápolás is meg maradna csak így a másik oldalnak kéne feltenni az ajánlatokat, ami így 3* lenne és lehet más vinné el mint akinek szánta. A saját szemszögemből meg úgy érintene, hogy most visszamenőleg tegyek bele tudás pontot meg valamit amit kér a kutatáshoz és ugyan ott vagyok ahol most, annak még úgy sincs értelme.
 
De pont a kisebbeknek van szükségük arra, hogy 0 v. 1 csillagos ajánlatokkal próbáljanak elérni egy olyan szintet, ahonnan már segítség nélkül is tovább tudnak haladni. Szerintem csak nehezítés lenne a kezdőknek. Nem támogatom.
 

Simple

Community Manager
Elvenar Csapat
Community Manager
Benyújtó játéktapasztalata: 17. fejezet - Unur Kereskedői (lassan a vége fele..)

Az ötlet röviden:

Sziasztok.

Már több ötlet is felvetődött az inkorrekt ajánlatokkal kapcsolatban, hogy hogyan is lehetne visszaszorítani őket, de sajnos mind a süllyesztőbe végezte. Bízom benne, hogy ez az ötletem nem kerül élből elutasításra. Ha mégis.. akkor így jártam. :)

Magát az ötletet az Inno adta a nemrégiben bevezetett "új fejlesztéseivel".: A Végtelenség Tornyát áthelyezték az 5. fejezetbe, ahol először ki kell kutatni, hogy játszhassunk vele. Ugyan ez a helyzet az Ősi Csodákkal, és Bajnoksággal is, amit a 4. fejezetben kell kikutatni. Arra gondoltam, hogy a Piac is kaphatna több ilyen szálat a Techfán, hogy a játékosok *először tanuljanak meg tisztességesen kereskedni*, s ahogy haladnak előre a játékban, úgy szakaszosan oldhatnának fel lehetőséget, hogy aránytalanul is használhassák a Piacot. A képletet a következőképpen képzelem el:

6. Fejezet elején lenne az első ilyen kutatási rész, "Kereskedői tapasztalat" néven. Ennek a technológiának a segítségével lehetőség lenne 1 csillagos ajánlatok tételére is.

A 9. fejezet végén a "Fejlett kereskedői tapasztalat" kikutatásával érné el, hogy 0 (nulla) csillagos ajánlatokkal is kereskedhessen.

(A fejlesztéseket visszamenőlegesen is ki kellene kutatni minden játékosnak, mint az Üst esetében)

* először tanuljanak meg tisztességesen kereskedni: Az új játékosok ha gyorsabban szeretnének fejlődni, akkor testvériséget keresnek. A testvériség tagjai mindent megtesznek annak érdekében, hogy segítsék az újakat mindenben. Ezzel nincs is baj, csak amikor az új játékos megízleli a nyereség ízét, akkor utána valamiért - tisztelet a kivétel - kézpénznek veszi, hogy ez a normális, hogy ha kell, akkor úgyis adnak a tesók. Ha pedig kilép a testvériségből és egyedül lesz, akkor meg úgy van vele, hogy "van ez a lehetőség (is)". Nem, szerintem nem ez a normális. Először megkell tanulniuk, hogy amijük van, az értékes. Ha pedig ő is művelni szeretné ezt a műfajt - amit kereskedésnek hívnak -, akkor tegyen érte.

Az ötlet háttere: Egységesen PC-n és Mobilon

Előnyök: Az Inno nem véletlenül késleltette a Torony, a Csodák meg a Bajnokság aktiválását, ezért úgy gondolom, ez a rész is bőven beleférne ebbe a keretbe. Semleges "előny", de ha valaki inkorrekt ajánlatot lát, akkor már tudja, hogy nem egy kezdő játékossal van dolga.

Hátrányok: Semmi hátránya nincs. Legfeljebb szidnák a felmenőjét valakinek.

Szia!

Ez az ötlet már korábban is felmerült (ha jól emlékszem általad) azonban a mai napig nem teljesen érhető Support, illetve fejlesztői oldalról, hogy ezt a korlátozást, miért a játék oldalán kell meghúzni.
A piac bárki számára elérhető, bárki, bármilyen ajánlatot közzétehet. A csillagozás egy segítség a játékosoknak, hogy lássák milyen "minősítést" kap egy ajánlat, anélkül, hogy utánuk kelljen számolni.
A piac kereslet-kínálat alapú, tehát a játékosok kezében van, nincs korlátozás a kereskedéssel kapcsolatban. Ha valaki kitesz egy 0 csillagos ajánlatot, akkor ezt megteheti, hiszen nem bünteti semmi sem. Ezt bárki megveheti, amennyiben úgy gondolja, hogy neki ez kedvező vagy szeretne élni vele.
Ez a normál működés, ehhez jön a különböző speciális esetek pl. egy új, kezdő játékos felkarolás és kezdeti segítése.

Ha valamit kihagytam, amit nem látok és nyomos indok lenne a változtatás miatt akkor kérlek írd meg, mert jelenleg én annyit értelmezek belőle, hogy téged zavar, hogy valaki kirak ilyen ajánlatot, mivel valódi előnnyel az ötlet nem szolgál.
 

Laci0212

Erős harcos
Sziasztok
Engem is irritálnak a pofátlan ajánlatok,de mégsem támogatom az ötletet,mert régebben is,most is,simán adok 1:8-ba tesóságon belül,előzetes megbeszéléssel,így az ajánlat csak pillanatokig van kint.Egyébként nálunk,csak 2-3*-os ajánlatot lehet kirakni.
Az áruk közötti szorzót pedig egy alsó tagozatos kisgyerek is megtanulja 2 nap alatt.

Az 1:8-as ajánlatok pedig emberfüggők, nem tudásfüggők.Ezeknek a játékosoknak kell felhívni a figyelmét, hogy nem oda Buda,mert egyedül maradsz pajti!
Nem támogatom,mert elvesz egy lehetőséget, amivel segíteni tudok valakin.
 

Erica

Veterán
Sziasztok!
Végig olvastam a kritikákat, amit teljesen megértek. Vissza vezetnélek benneteket a játék elejére 2015-re. Nem voltak tesóságok, nem volt csak a város a játékossal egyetemben. Nem volt olyan, aki 1000 deszkáért adott volna nekem 5000 deszkát, hogy gyorsabban haladjak, de mégis játszottam, mert imádtam azt, ahogyan a városom ha lassan is, de fejlődött. @Mihaszna ötletét nem biztos, hogy a szőnyeg alá kellene seperni olyan indokokkal, hogy "de akkor hogy segítünk a kicsi játékosoknak??". Minden kis városnak magának kellene önerőből fejlődnie. Lassan eljutunk arra a pontra, hogy ma regisztrálok, de holnap tolom az utolsó fejezetet. Nem, nem, mindenki "dolgozzon" meg a haladásért. Pont elég bajunk van a sok inkorrekt sz@rházi ajánlatokkal a piacon. Igen, valahol ennek már rég határt kellett volna szabni, és ha úgy lehetne, hogy a Techfan kutatás után lehetséges a vegyesebb ajánlattétel, akkor már ez is haladás a korrektség felé.
Támogatom az ötletet.
 

Mihaszna

Veterán
a mai napig nem teljesen érhető Support, illetve fejlesztői oldalról, hogy ezt a korlátozást, miért a játék oldalán kell meghúzni.

Ha ez az elem a játékba van beépítve, akkor hol lehetne máshol (még) meghúzni?

Ha valaki kitesz egy 0 csillagos ajánlatot, akkor ezt megteheti, hiszen nem bünteti semmi sem.

Ez itt a gond. Mert ebben az esetben is visszalehet élni a "csalással" - mint az Ősi Csodák esetében (is volt) -, csak itt visszafele működnek a dolgok, hogy egy (vagy több) nagy/nagyobb várossal segítem a kicsit, hogy gyorsabban fejlődjön. Ez a jelenség az életünkben is jelen van, hogy eltérő árak/eltérő üzletláncok - amivel szintén semmi baj -, de ha valaki nyolcszoros áron kínál valamit amire szükséged lenne, akkor - amlett, hogy kiröhögöd és ott hagyod a francba -, csak elgondolkodsz rajta, hogy az legális e vagy sem. Főleg, ha egy házimozit akar megvenni tőled egy paradicsom áráért. :) (értsd: keresztárú)

Laci0212

Irritál, de nem támogatod - amivel nincs semmi gond :) -, mert segítsük a tesókat, de azért közöljük velük, hogy ez nem így működik (összefoglalva az általadd leírottakat). De mégis hogyan? :)

Semmiképp nem hátráltatná a játéksok fejlődésének az ütemét még akkor sem, ha a tesók csak a 6. fejezettől tudnának jobban beavatkozni/segíteni. Sőt, előnyös is lenne, mert aki elkezdi a játékot, de már az elején megunja/elfelejti/ stb.. - eközben többször él az inkorrektség lehetőségével mert miért ne -, legalább a testvériség tagjai is jobban megbizonyosodhatnának róla, hogy valóban erősíteni szeretné a csapatot, s nem cápázó.

Köszönöm mindenkinek az( építő jellegű) észrevételt. :)
 

B i l l K a p u

Erős harcos
Ha ez az elem a játékba van beépítve, akkor hol lehetne máshol (még) meghúzni?
Sziasztok! Eszembe jutott amikor beléptem a Random testvériségbe, és az akkori Főmágnes, kerek perec megtiltotta az 1-0 csillagos ajánlatokat. Én addig éltem ezekkel. Úgy éreztem ezzel korlátozzák a piacomat, és nem örültem neki. De láttam hogy egy jó csapatba kerültem, lenyeltem a békát ennyit megér alapon. Aztán később megértettem a logikát ebben a szabályozásban. És ma már én írtam ki a leírásunkban, hogy törekedünk, a korrekt piacra. Amit megértettem az az , hogy a piac katasztrofális állapotban volt akkoriban. Enyhe túlzással kizárólag előnytelen ajánlatok voltak kint, ami teljesen ellehetetlenítette a normális árú cserét. Akkoriban mindenki ezért nyavajgott mindenhol, emlékszem. Ezen egy dolog segíthetett, ha megjelentek a piacon a korrekt ajánlatok. Nagy mennyiségben. Hogy legyen alternatíva, ne legyen muszáj elfogadni az inkorrektet. Legyen meg a választás lehetősége. Ennek volt az első lépése, hogy a főmágnes( Roberta557 ) testvériségen belül hozott szabályzatot. Ezt a logikát megértve jómagam következetesen figyelmen kívül hagyva a 0-1 csillagos ajánlatokat, mivel más nem volt inkább magam tettem ki korrekt ajánlatokat. ami aztán meglepően hamar el is keltek. Ami azt mutatta hogy erre lenne igény, csak nincs aki csinálja. Egyszerűbb felnézni a piacra, és ha van nekem tetszetős ajánlat viszem, ha nincs majd visszanézek. De ha van aki "példát mutat" és elkezdi, akkor kialakulhat valami. Az én környékemen, szerencsére, nem csak én kezdtem el a korrekt ajánlatokat kitenni, hanem egyre többen. Ezúton is fogadják, hálás köszönetemet! Ha olvassák tudják hogy kikről beszélek. Nekik köszönhetően ma már ezen a területen semmilyen probléma nincs a piaccal. Mivel nekem nincs, ebből gondolom hogy a többiek is jól elvannak. :)
Tehát hogy a kérdésre válaszoljak, így! Mi magunk, magasabb játékintelligenciát mutatva, mind a testvériségben szabályozás által, mind az egyéni játékunkkal, igenis alakítani tudjuk a piacot, és működőképessé tudjuk tenni. És ha a dolog működik, akkor senkit nem fognak zavarni a lista alján a csillag nélküli ajánlatok, amiket vagy nyerészkedő játékosok tesznek ki, és nézik, hogy miért nem viszi el senki őket, vagy kisvárosok akiket a társaik segítenek, működőképes szintre felhozni.
 

Laci0212

Erős harcos
Ha ez az elem a játékba van beépítve, akkor hol lehetne máshol (még) meghúzni?



Ez itt a gond. Mert ebben az esetben is visszalehet élni a "csalással" - mint az Ősi Csodák esetében (is volt) -, csak itt visszafele működnek a dolgok, hogy egy (vagy több) nagy/nagyobb várossal segítem a kicsit, hogy gyorsabban fejlődjön. Ez a jelenség az életünkben is jelen van, hogy eltérő árak/eltérő üzletláncok - amivel szintén semmi baj -, de ha valaki nyolcszoros áron kínál valamit amire szükséged lenne, akkor - amlett, hogy kiröhögöd és ott hagyod a francba -, csak elgondolkodsz rajta, hogy az legális e vagy sem. Főleg, ha egy házimozit akar megvenni tőled egy paradicsom áráért. :) (értsd: keresztárú)

Laci0212

Irritál, de nem támogatod - amivel nincs semmi gond :) -, mert segítsük a tesókat, de azért közöljük velük, hogy ez nem így működik (összefoglalva az általadd leírottakat). De mégis hogyan? :)

Semmiképp nem hátráltatná a játéksok fejlődésének az ütemét még akkor sem, ha a tesók csak a 6. fejezettől tudnának jobban beavatkozni/segíteni. Sőt, előnyös is lenne, mert aki elkezdi a játékot, de már az elején megunja/elfelejti/ stb.. - eközben többször él az inkorrektség lehetőségével mert miért ne -, legalább a testvériség tagjai is jobban megbizonyosodhatnának róla, hogy valóban erősíteni szeretné a csapatot, s nem cápázó.

Köszönöm mindenkinek az( építő jellegű) észrevételt. :)
Támogatni max akkor tudnám,ha testvériségen belül továbbra is megjelennének az inkorrekt ajánlatok, mondom ezt úgy,hogy soha senkitől nem kaptam még ilyen segítséget (de véletlenül vittem már el jópárszor).
Az pedig hogy, hogyan közöljük velük a korrektséget?Egyszerűen tisztázzuk le, amennyiben a csapathoz szeretne tartozni,ne rakjon fel ilyen ajánlatokat,vagy ha mégis, akkor keressen olyan csapatot ahol ezt jószemmel nézik!
 
Utoljára szerkesztve:

Laci0212

Erős harcos
Sziasztok! Eszembe jutott amikor beléptem a Random testvériségbe, és az akkori Főmágnes, kerek perec megtiltotta az 1-0 csillagos ajánlatokat. Én addig éltem ezekkel. Úgy éreztem ezzel korlátozzák a piacomat, és nem örültem neki. De láttam hogy egy jó csapatba kerültem, lenyeltem a békát ennyit megér alapon. Aztán később megértettem a logikát ebben a szabályozásban. És ma már én írtam ki a leírásunkban, hogy törekedünk, a korrekt piacra. Amit megértettem az az , hogy a piac katasztrofális állapotban volt akkoriban. Enyhe túlzással kizárólag előnytelen ajánlatok voltak kint, ami teljesen ellehetetlenítette a normális árú cserét. Akkoriban mindenki ezért nyavajgott mindenhol, emlékszem. Ezen egy dolog segíthetett, ha megjelentek a piacon a korrekt ajánlatok. Nagy mennyiségben. Hogy legyen alternatíva, ne legyen muszáj elfogadni az inkorrektet. Legyen meg a választás lehetősége. Ennek volt az első lépése, hogy a főmágnes( Roberta557 ) testvériségen belül hozott szabályzatot. Ezt a logikát megértve jómagam következetesen figyelmen kívül hagyva a 0-1 csillagos ajánlatokat, mivel más nem volt inkább magam tettem ki korrekt ajánlatokat. ami aztán meglepően hamar el is keltek. Ami azt mutatta hogy erre lenne igény, csak nincs aki csinálja. Egyszerűbb felnézni a piacra, és ha van nekem tetszetős ajánlat viszem, ha nincs majd visszanézek. De ha van aki "példát mutat" és elkezdi, akkor kialakulhat valami. Az én környékemen, szerencsére, nem csak én kezdtem el a korrekt ajánlatokat kitenni, hanem egyre többen. Ezúton is fogadják, hálás köszönetemet! Ha olvassák tudják hogy kikről beszélek. Nekik köszönhetően ma már ezen a területen semmilyen probléma nincs a piaccal. Mivel nekem nincs, ebből gondolom hogy a többiek is jól elvannak. :)
Tehát hogy a kérdésre válaszoljak, így! Mi magunk, magasabb játékintelligenciát mutatva, mind a testvériségben szabályozás által, mind az egyéni játékunkkal, igenis alakítani tudjuk a piacot, és működőképessé tudjuk tenni. És ha a dolog működik, akkor senkit nem fognak zavarni a lista alján a csillag nélküli ajánlatok, amiket vagy nyerészkedő játékosok tesznek ki, és nézik, hogy miért nem viszi el senki őket, vagy kisvárosok akiket a társaik segítenek, működőképes szintre felhozni.
Nagyjából pontosan ez a baj a piaccal,hogy "lusták"a játékosok ajánlatokat felrakni,"csak" cserélni szeretnének,ezzel teret adva a nyerészkedőknek,mert ha nincs kint ajánlat,az felbátorítja őket, és úgy hiszik majd el is viszik amit felraknak.
 

Kira7

Veterán
Most kicsit hagyjuk el a tápolást stb. A konkrét javaslat lényegét nézzük meg.
1-4 fejezetig kezdőként csak 1:1-be kereskedhetek
6-8 fejezetig már 1 kicsit nyerészkedhetek
9-s fejezet fölött meg akár 1:8-ba is nyerészkedhetek
Most ez így mennyire korrekt 1 kezdő vagy alacsony fejezetnél tartó játékossal szemben, főleg ha úgy nézzük és itt nem bántani akarom Mihaszna-át hogy 1 olyan játékos terjeszti ezt elő aki a 17-s fejezetnél van tehát őt igazán ez a korlátozás nem érinti , ha nyerészkedő lenne nyerészkedhet is nyugodtan tovább hogy még ki is üti versenytársakat így ....( Mihaszna-t nem tartom nyerészkedőnek közelembe van jó ideje sose láttam tőle inkorrekt ajánlatot...ezt csak a félreértés elkerülése végett )
Inkorrekt ajánlatok addig vannak míg valaki(k) elviszik, ha nincsen aki elvigye akkor az ajánlat is megszűnik....

Amennyiben ezt így nézem ez a javaslat annyira korrekt , mint a 1* vagy a 0* ajánlat.
 

Mihaszna

Veterán
Támogatni max akkor tudnám,ha testvériségen belül továbbra is megjelennének az inkorrekt ajánlatok
Az pedig hogy, hogyan közöljük velük a korrektséget?Egyszerűen tisztázzuk le, amennyiben a csapathoz szeretne tartozni,ne rakjon fel ilyen ajánlatokat,vagy ha mégis, akkor keressen olyan csapatot ahol ezt jószemmel nézik!

Tehát, ha jól értem: Támogatnád, ha csapaton (Testvériségen) belül továbbra is élne ez a lehetőség, ellenben ha valaki csatlakozni kívánna hozzád/hozzátok, akkor közlöd/közölnéd vele, hogy keressen egy másik csapatot, ahol elfogadják az ilyen ajánlatokat, mert te/ti bizony nem"!" (még mindig ott tartunk, hogy önmagad ellen beszélsz) :)

1-4 fejezetig kezdőként csak 1:1-be kereskedhetek

1-5 (ez csak egy kis korrekció) :)

Most ez így mennyire korrekt 1 kezdő vagy alacsony fejezetnél tartó játékossal szemben, főleg ha úgy nézzük és itt nem bántani akarom @Mihaszna-át hogy 1 olyan játékos terjeszti ezt elő aki a 17-s fejezetnél van tehát őt igazán ez a korlátozás nem érinti

Pontosan annyira, mint az Elementálos fejezetben lévő kezdő kereskedőt :) (ha jól emlékszem innen indul az érző áruval való kereskedési lehetőség)

Nem indítok új hozzászólást, ezen belül letudom, tehát a következő sorok nem az eddig hozzászólásokhoz csatlakoznak..

Konstruktív megoldásként azt is eltudnám képzelni, hogy az inkorrekt ajánlatok csak 12 órán át élnének, utána automatikusan törlődnének. Ha valaki tényleg segíteni szeretne, akkor a 12 óra egy reális idő, mivel naponta egyszer úgyis bejelentkezik az illető. Minden egyes (inkorrekt (1 vagy 0 csillagos)) ajánlat esetében adót fizetnének, Aranyat, ami a Tudáspont vásárlás elvén(!) működne. Ha letelik az idő és nem vitte el senki az ajánlatot, akkor az törlődik, az Arany meg megy a levesbe.. legközelebb talán több szerencséje lesz. :)

Gondolom most az a rész jön, hogy a kicsiknek pont az Aranyra (meg mindenre) is szükségük van a fejlődéshez és, hogy egy ilyen mechanizmus csak hátráltatná őket, meg hogy elvenné a kedvüket a játéktól stb.. Akkor már ezzel az erővel simán kezdhetnék a játékot úgy is, hogy a raktárukban egy 10-es szintű barna medve és tűzfőnix árválkodik - hogy ne kelljen bajlódniuk majd a Bajnokságokon meg a Toronyba -; nem 100, hanem egyenesen 1000 gyémántot kapnának kezdéskénk; az első 3 eventet 1000 fizető eszközzel indítanák, hogy érezzék, milyen az, amikor van miből aprítani; vagy amit Erica is írt, hogy ma regisztrál, holnap meg az utolsó fejezete tolja.


Adj a papoknak egy kékhasút, és még az ördögnek is miséznek. / Mihail Bulgakov

:)
 

Erica

Veterán
a kicsiknek pont az Aranyra (meg mindenre) is szükségük van a fejlődéshez
..igen meg mindenre is....regisztráltam egy buta névvel újra, hogy lássam mit kap egy kezdő játékos. Megdöbbenve tapasztaltam, hogy jóval több gyémántot oszt nekik a rendszer, mint anno nekünk. Amivel ugye gyorsabban is lehet haladni. Tehát ne a kicsi játékos haladásával takarózzunk , hiszen halad a kicsi is ha jó tesóságban van. Én a X-ik fejezetig tutira lekorlátoznám az inkorrekt ajánlatok felpakolását a piacra, utána pedig csak tesóságon belül lehetne pocsék ajánlatokkal kereskedni. Erre lenne egy exra fülecske, hogy csak a tesók láthatnák, így én se futok bele csodálatos ajánlatokba a piacon, és nem mérgelődöm, hogy bakker már megint extraokos ajánlatra kattantam., véletlenül. Volna rá biztosan logikus megoldás, de ezt nem nekünk kell megkreálni.
 

Laci0212

Erős harcos
Tehát, ha jól értem: Támogatnád, ha csapaton (Testvériségen) belül továbbra is élne ez a lehetőség, ellenben ha valaki csatlakozni kívánna hozzád/hozzátok, akkor közlöd/közölnéd vele, hogy keressen egy másik csapatot, ahol elfogadják az ilyen ajánlatokat, mert te/ti bizony nem"!" (még mindig ott tartunk, hogy önmagad ellen beszélsz) :)



1-5 (ez csak egy kis korrekció) :)



Pontosan annyira, mint az Elementálos fejezetben lévő kezdő kereskedőt :) (ha jól emlékszem innen indul az érző áruval való kereskedési lehetőség)

Nem indítok új hozzászólást, ezen belül letudom, tehát a következő sorok nem az eddig hozzászólásokhoz csatlakoznak..

Konstruktív megoldásként azt is eltudnám képzelni, hogy az inkorrekt ajánlatok csak 12 órán át élnének, utána automatikusan törlődnének. Ha valaki tényleg segíteni szeretne, akkor a 12 óra egy reális idő, mivel naponta egyszer úgyis bejelentkezik az illető. Minden egyes (inkorrekt (1 vagy 0 csillagos)) ajánlat esetében adót fizetnének, Aranyat, ami a Tudáspont vásárlás elvén(!) működne. Ha letelik az idő és nem vitte el senki az ajánlatot, akkor az törlődik, az Arany meg megy a levesbe.. legközelebb talán több szerencséje lesz. :)

Gondolom most az a rész jön, hogy a kicsiknek pont az Aranyra (meg mindenre) is szükségük van a fejlődéshez és, hogy egy ilyen mechanizmus csak hátráltatná őket, meg hogy elvenné a kedvüket a játéktól stb.. Akkor már ezzel az erővel simán kezdhetnék a játékot úgy is, hogy a raktárukban egy 10-es szintű barna medve és tűzfőnix árválkodik - hogy ne kelljen bajlódniuk majd a Bajnokságokon meg a Toronyba -; nem 100, hanem egyenesen 1000 gyémántot kapnának kezdéskénk; az első 3 eventet 1000 fizető eszközzel indítanák, hogy érezzék, milyen az, amikor van miből aprítani; vagy amit Erica is írt, hogy ma regisztrál, holnap meg az utolsó fejezete tolja.


Adj a papoknak egy kékhasút, és még az ördögnek is miséznek. / Mihail Bulgakov

:)
Nem önmagam ellen beszélek,mert ki nem állhatom az inkorrekt ajánlatokat,de mégis ragaszkodom ahhoz,hogy ez a lehetőség tesóságon belül megmaradjon.
A legjobb mód az lenne,ha a 0 csillagos ajánlatok csak tesóságon belül jelennének meg (talán leszoknának róla),nem bosszankodnánk miatta mert ott úgyis csak egyeztetéssel lenne kint, és mást nem zavarna.
Egyébként volt rá példa,hogy igenis rá lett szólva a tesóra,hogy ez nem az a kávéház.
 
Utoljára szerkesztve:
Fent