• Kedves olvasó,

    Ahhoz, hogy a fórumon zajló beszélgetésekben részt vehess, vagy saját témákat nyithass, szükséged van egy játékbeli felhasználói fiókra. REGISZTRÁLJ ITT!

Nincs tervben Piac: a nulla és egy csillagos ajánlatok legyenek időlejáratosok

MesterAlma13

Erős harcos
Visszakérdezek:
Melyik a jobb:
Továbbítani mindent és azt várni, hogy megvalósítják-e vagy sem? Mi oldalunkról: Evvel az a baj, ha valamit továbbítunk akkor valaki jogosan hiszi azt, hogy az egy jó ötlet, hiszen még a csapat és szavazott/továbbította, tehát érthetetlen hogy miért nincs benne a játékban. Ez több oldalról kínos nekünk, ez az egyik, egy másik - megtörtént már -, hogy mi valójában szabotáljuk az ötletét és nem is továbbítottuk, fölösleges feszültség, ellenszenv keltése a játékosban.
Megszűrni az ötleteket, amelyekre látunk jelenleg lehetőséget (nem 10-12 hónappal később, de ezt kifejtem majd) és megmondani miért jó, miért nem jó, miért nem lesz bevezetve? Mi oldalunkról: Az előbbi problémák 90%-ban megszűnnek, te nem kapsz rossz képet arról, hogy valójában mennyi lehetőség van a megvalósításra, mert az hogy szavaznak rá a játékosok és a fejlesztők szavaznának-e az két teljesen más szavazási csoport. Buta példa: Megszavazzuk itt, hogy ingyen Gyémántot osztogassunk mindenki, meglepő módon mindenki támogatja, majd csodálkozunk, hogy nem vezetik ezt be.
Szia @Simple
Teljesen jogos és szükséges a szűrés, és értem az éveidet aminek persze megvannak hátulütői, mert ha már az elején el van utasítva egy ötlet (az általatok alátámasztott érvekkel), akkor ugyan úgy tud ellenszenvet kiváltani - de azt el kell ismerjem, hogy a tapasztalat a ti oldalatokon van hogy miből mennyi van/volt több, és hogy miért alakult ez így ki. Az évek helytállóak ha azt nézzük, várná e valaki azt, hogy az itt megszavazott ötletét mikor valósítják már meg, állandóan kérdezne, esetleg reklamálna.... egyébként meg ha valakik úgy gondolják, hogy egy ötlet támogatást nyert itt, és az automatikusan meg fog valósulni, egy rossz gondolat, lehet hogy ilyen esetben nem egyértelmű a kommunikáció hogy mi is fog történni az itt, többség által elfogadott ötlettel, (hisz a fejlesztő gárda fog majd pozitívan vagy negatívan dönteni mindenről, és ha pozitív is, akkor is lehet a megvalósítás más lesz mint amit itt felvetettek vagy elképzeltek).
Pont egy extrém példát hoztál fel, amire nehéz konkrétat írni, de nyilván vannak elképesztő ötletek, nekem is voltak, amiket ma már nem is tartok helytállónak, mert megszoktam a játék menetét.

De, minden információval rendelkeznek és mind én, mind a központ bizalmát élvezi a csapat összes tagja pont emiatt! Amire nem látunk rá az az, hogy mi lesz jövő ilyenkor, de arra hogy a következő 6 hónapban mi készül, mi az a kötelező javítások, amelyek érkezni fognak, mi az a 'szabad idő', ami az ötletek javítására lesz azt látjuk.
értem, és köszönöm a választ.
Egy kérdésem lenne, esetleg olyan lehetőség nem lehetne, hogy ha pl. tudnánk hogy épp min van "erős" fókusz: Event módosítás, Torony módosítás, Piac módosítás, stb. akkor arról tudhatnánk, hogy esetleg azzal kapcsolatban vetnénk fel több ötletet, azzal kapcsolatban erőltetnénk meg magunkat?

Nem voltam jelen 2020. szeptemberében, így nem tudok erről hitelesen nyilatkozni. Azokból az információkból, amely jelenleg rendelkezésemre áll valóban ez nem volt ötlet, de ezt szoktuk is írni, hogy 'Elvenar földjén bármi megtörténhet'. Egy olyan dologgal érvelsz, ami 10-12 hónappal korábbi, mint a valódi bevezetése, így mondhatod, hogy megjósoltad a jövőt, de megint buta példa: ha valaki azt mondja hogy világ vége lesz és egyszer megtörténik, akkor mindenkinek igaza lesz, aki ezt valaha kimondta vagy egy jó/rossz tippet adott rá?
A következő 6 hónapról tudunk beszélgetni kb., ahogy ezt feljebb is írtam, az ötlet megvalósítása a küldésed után 8-10-12 hónappal történt meg. (Nézd el nekem, a pontos dátumokat nem tudom.)
'Elvenar földjén bármi megtörténhet', ami azt jelenti, hogy ezt tekintsük ilyen 'csodának', de hogy ne hagyjalak 'lógva' megpróbálok rá választ adni:
Attól, hogy egy ötlet nincs tervben még nem jelenti azt, hogy soha nem lesz megvalósítva, hiszen akkor elutasítva címke lenne rajta, általában ez ezeket így használjuk. A fejlesztők is szeretik bújni az ötleteket a különböző fórumokon, így simán elképzelhető, hogy azt mondták, hogy most már átírtuk úgy a kódot, hogy ezt meg tudjuk oldani, nézzük meg mik a visszajelzések/ötletek. Mondok mostani példát: A Kombináló Katalizátor felkerülése a fenti barkácsolható anyagok közé vagy a szintezett eseményépületek mozgatása a raktárba.
A példám szintén nem ennyire extrém, pláne mert nem is beszéltem jóslásról.
Csak az zavart, hogy mind a tapasztalt játékos, mint a moderátor egy szerintem szükséges ötletet utasított vissza, persze a saját meglátása és megszokásai alapján, de mivel ez egy folyamatosan fejlődő játék (kényelmi funkciókat is beleértve), így az ilyen ellenérveket nekem nehéz megértenem és elfogadnom.

A 6 hónap rendben, az ötletet lezárásának dátuma: 6. Szept 2020
amikor meg végül más forrásból megvalósult: 11. Okt 2021
szóval messze nagyobb a különbség, így akkor ez még nem volt látható.

Megválaszolod magadnak az egész problémakört: van aki megveszi. Kereslet-kínálat, amit már írtak mások is, illetve ami felmerült bennem, hogy honnan tudod, hogy más mondjuk nem cserél és valójában pontosan meg van a partnere, aki nem veszi le egyszerre az összeset?

Elvenari megközelítés ez olyan szempontból sért, hogy ha szabad piac van, akkor miért kellene bárkinek igazodnia ahhoz, hogy 1-5-15-20 fórumozónak mi tetszik és mi nem? Természetesen gondolom többen vannak emellett, mint ellene, de mondjuk ki képviseli azt, aki viszont ebből 'megél' a játékban? Egyáltalán miért kellene korlátozni, azért mert valaki ez bosszant?
A válasz azért nem ilyen egyszerű, mert a "van aki megveszi" illetve hogy "meg van a partnere" meglátásom szerint nem állják meg a helyüket. Én ezt kevés esetben tudom csak levonni a piacból. Azt tudom elképzelni, hogy leütnek belőle párat véletlenül miközben pl. megbeszélt 0/1* csillagos ajánlatokat visznek el Mobilon, ahol könnyebb mellé ütni ha valaki sorozatban viszi el az ajánlatokat és darál (illetve még extrém esetben azt is el tudom képzelni, hogy valaki leütik azokat, mert már baromira zavarja hogy hetek óta kint vannak).
Egyébként meg ha a piacon módosítanak, az mindenkire érvényes lesz innentől nem lesz hátrányos megkülönböztetés, mert ha valaki ilyesmiből akar megélni, akkor ő ugyan úgy azzal a feltétellel tudna 0/1*-osokat kirakni, mint bárki más, egyszerűen akkor így fog működni a piac, és ehhez fog alkalmazkodni mindenki.
Viszont egy szűrés is elég lenne a napi piacoláshoz, ahogy a másik ötletemben felvetettem, vagy ahogy @Dizel1 is felhozta, valójában akkor el sem jutottam volna eddig a felvetésig (ami természetesen halva született, de mégis jobbnak láttam bedobni, mert így ismét előjött az, hogy egy apró pici kis szűrési lehetőség a piacon mekkora segítség lenne)
Azzal egyet kell értsek, hogy igaz, ha valaki ebből akar megélni és van rá lehetősége, az miért ne tehetné meg, tegye - aki meg az én oldalamat érti, annak elég lenne az említett vagy egy másik fajta szűrési lehetőség, és így mindenki jól jár, senki nem sérül.

Miért? Mindenkinek ugyanannyira értékes az ideje, mindenki olyan ajánlatot tesz ki, amit szeretne, mindenkinek ugyannyi időbe kerül. Te el tudod dönteni, hogy raksz ilyet vagy sem, a megvételről nem is beszélve.
nem nagy időről beszélünk, de egy pillanatra úgy nézve az ötletre, mintha lenne rá lehetőség, én csak annyit szeretnék hogy érzékeltetve legyen az, hogy sokakat zavarnak az ilyen ajánlatok - de erre a szűrés is tökéletesen elégséges lenne, mert egyszerűen ezek az ajánlatok kimaradnának a listából és lehet páran le is szoknának róluk

Őt már abban a topic-ban megbeszéltük, de én azt előbb látom értékes módosításnak, mint ezt, hogy ha őszinte lehetek veled.
a "Díjmentes opció gomb cseréje" cseréje csak az akkor adna megoldási lehetőséget, ha az érző/felemelkedett áruknál is hasonló képen működne, mint a normál áruknál, de azokra nincs rálátásom

Én - ahogy Niraya is - azt érzem, hogy ez egy olyan ötlet, amellyel te személyesen csesznél ki XY csoporttal. Érthető, hogy frusztrál - szerintem mindenki vett már le rossz ajánlatot és csattant a homlokon a kéz -, de ne kérjük azt, hogy valaki mással emiatt csesszen ki a fejlesztő csapat vagy büntessék azt, hogy a te félrekattintásod miatt valaki dörzsöli a markát vagy esetleg egy lebeszélt cserének a megtalálása több időt vesz igénybe. (Egy olyan problémáról beszélünk, amely türelemmel és gondos átnézéssel kikerülhető és megoldható.)
Teljesen igazatok van hogy én ezt "büntetésnek" szántam volna és indulatból jött az ötlet, de egyben magamra és a velem ilyen módon üzletelőre is igazzá vált volna ez. Az ellenérvek helytállóak, hisz a játékot nem eszerint fejlesztik.
Örülök viszont annak, hogy ismét előjött maga a piac mint téma, és sokan hozzászóltak bármilyen módon, mert a szűrésre igény van (ahogy @Dizel1 új posztjában is látható)

Az már csak bónusz lenne, ha lekerülnének azok az ajánlatok, amik a napi életből begyűrűző élősködést jelenítik meg ebben a fantasztikus játékban.
teljesen egyet értek

Köszönettel
Alma
 
Fent