• Kedves olvasó,

    Ahhoz, hogy a fórumon zajló beszélgetésekben részt vehess, vagy saját témákat nyithass, szükséged van egy játékbeli felhasználói fiókra. REGISZTRÁLJ ITT!

Nincs tervben Piac: a nulla és egy csillagos ajánlatok legyenek időlejáratosok

MesterAlma13

Erős harcos
Sziasztok
Szeretnék próbálkozni egy piaci javaslattal függetlenül attól, hogy nem tudom mikor kerül sor annak fejlesztésére vagy átalakítására. Egy korábbi javaslatomnál említették hogy nem nyúlnak hozzá, de mivel nincs tiltott terület, és szerintem nincs véglegesített része a játéknak, továbbá ez egy ötlet börze így megírnám.

tehát:
Nem csak a mostani városrendezés okozta galiba, aminek következtében olyan helyre kerültem, ahol jóval több lett a nulla és egy csillagos ajánlat, hanem mert vannak, akik alapból sportot űznek a 0*/1*-os ajánlatokból és kirakják hetekre (hogy miért is??? mert majd valaki kínjukba vagy esetleg véletlenül leütögetik azokat, ő meg majd ha megkapja az „elfogadták az összes ajánlatodat” értesítést, belép , játszik egy kicsit, majd ismét kirak egy halom 0*/1*-os ajánlatot hetekre??? – nem tudom pontosan, de merészelnék ilyet feltételezni)…

…tehát ezekre alapozva tennék egy javaslatot, mégpedig hogy a nulla és egy csillagos ajánlatok legyenek időlejáratosok (pl. 24 óra), tehát legyen visszaszámláló az adott ajánlat mellett, mint a képen látható:
(sajna nincs infóm az érzők árukról, és attól felfelé, így ha valaki lát ebben fantáziát, kérem írja meg, hogy tudna e ez, vagy valami hasonló dolog ott működni - vagy sem. Ha egyébként nem, attól ez még működhet a Normál árukra).
1638896955244.png

Tehát aki lebeszélni valakivel a 0*/1*-os cserét, az meg tudja tenni 24 órán belül, ha pedig nem jön össze, kiteszi újra az ajánlatokat, aki meg sportot űz ezekből, annak ez meg legyen ez többletmunka.

Illetve már volt téma szintén piaccal kapcsolatban (MOBILRA), aminek a létjogosultsága szerintem továbbra is él:
(Nincs tervben) Piacolás: Díjmentes opció gomb cseréje

Nálam pl. nagyon kevés a „díjazott”, tehát kereskedői díjat felszámoló ajánlat (ami egyébként onnantól megint csak felér a 0 illetve 1 csillagos ajánlatokkal), így én ezt a szerintem 99.9%-ban haszontalan, de MOBILON létező gombot lecserélném, hogy más funkciót lásson el, mégpedig olyanra, aminek a segítségével ki lehessen egyszerűen zárni a nulla és egy csillagos ajánlatokat.

Hozzá tenném, hogy ezeknek a szintemen látom létjogosultságát, és ezektől a játék nem menne a sokat említett „fagolyó” irányba.

Üdvözlettel
Alma
 

Calyr

Veterán
Bevallom, én nem értelek. Minek ezt bonyolítani, minek ebbe ennyi energiát tenni? Ha ezt megcsinálnák, szerintem a most sem villám mcqueen piachasználat elkerülhetetlenül csak még lassabb lenne - én ezt ezért nem támogatom.

De egyébként érteni sem értem a miértjét. Miért baj az, ha inkorrekt lehúzó farfejek televágják a piacot nulla csillagos ajánlattal? Nem kell rákattintani és kész. Illetve szerintem sajnálatos tény, hogy ha soha senki nem vinné el, biztos nem csinálnák.
Én négy év alatt egyetlenegyszer nem szorultam rá ilyesmire, pedig olyan zombieland környéken voltam, ahol rendszeresen 5-10 volt max. a visszapacsizók száma.
 

MesterAlma13

Erős harcos
Bevallom, én nem értelek. Minek ezt bonyolítani, minek ebbe ennyi energiát tenni? Ha ezt megcsinálnák, szerintem a most sem villám mcqueen piachasználat elkerülhetetlenül csak még lassabb lenne - én ezt ezért nem támogatom.

De egyébként érteni sem értem a miértjét. Miért baj az, ha inkorrekt lehúzó farfejek televágják a piacot nulla csillagos ajánlattal? Nem kell rákattintani és kész. Illetve szerintem sajnálatos tény, hogy ha soha senki nem vinné el, biztos nem csinálnák.
Én négy év alatt egyetlenegyszer nem szorultam rá ilyesmire, pedig olyan zombieland környéken voltam, ahol rendszeresen 5-10 volt max. a visszapacsizók száma.
Szia
ott valószínűleg nem is voltál érintve, mert gondolom nem csak hogy nem pacsiztak, de játszani sem nagyon játszottak, így nem volt annyi piaci ajánlat sem

nálam két verzió játszik, méghozzá nagyban (és aki az állagosnál valamivel aktívabb a piacon, annál feltételezem hogy szintén):
1. segítek a piacon, tehát ütöm el az 2*/3*-os ajánlatokat - itt a második javaslat jönne jól, mert sokszor csak darálok, és még senki nem reklamált, hogy hát légyszi ne üsd már le az enyémeket... sőt
2. valakivel lebeszélek 0*/1*-os cserét... itt szemezgetni kell rendesen és óvatosan, hogy még véletlenül sem üssek le mások tömegével hetekre kirakott ajánlataiból, mivel a nekem szántak nem mindig vannak egymás után és mobilon ha egymás utáni ajánlatokat ütök le sorozatban, akkor óvatosnak kell lennem, mert ugorhat a sor is - ha az első javaslatom élne, akkor a 0*/1*-os ajánlatok jó része nem is lenne ott, mivel a javát (alapból mondhatni az egészet) a hetekre kirakott ajánlatok teszik ki.
Ha nem is ez, de hasonló dolog segítséget jelentene szerintem a piacon, mivel mobilon tényleg könnyebb leütni az ajánlatokat, és könnyű belefutni abba, hogy nem kívánt ajánlatot ütünk le pláne olyannak, aki a fent említett módon játszik.

Ha meg azt nézzük hogy egyszerűsödik, vagy kényelmesebb lesz a játék egyik vagy másik része, arra az a válaszom, hogy sok hasznos kényelmi funkciót meg sem valósítottak volna, hogyha az lett volna a válaszuk a fejlesztőknek, hogy figyeljen oda mindenki mindenre, mindenki egyesével menjen végig minden termelésindításon, stb. stb. stb.
Ráadásul csak az egyik oldalról van automatizmus, a másik oldalról meg befektetett munka hogy lépjen be, tegye ki újra az ajánlatait.

kérdés: neked gondot okozna, hogyha a szerintem 99.9%-ban haszontalan, de MOBILON létező "Díjmentes " gombot lecserélnék, hogy más funkciót lásson el, aminek ha le is alacsonyítjuk a jelentőségét, mégiscsak többen használnának mint a jelenlegit?
Mennyi haszna van a Díjmentes funkciónak? ott van, létezik... a 0.1%-ért vagy kevesebbért? miközben azokat a másik funkció is kiszűrné, sőt... többet is adna

Köszi
Üdv, Alma
 

Calyr

Veterán
Szia
ott valószínűleg nem is voltál érintve, mert gondolom nem csak hogy nem pacsiztak, de játszani sem nagyon játszottak, így nem volt annyi piaci ajánlat sem
Az érző piac ugyanaz, a másikat már jó ideje nem nézem, mert nincs rá szükség. És szerintem amikor soktízmilliós készletek vannak ezekből, ott már tesóságon belül megoldódik minden, onnan ki sem jut a cucc. :)

1. segítek a piacon, tehát ütöm el az 2*/3*-os ajánlatokat - itt a második javaslat jönne jól, mert sokszor csak darálok, és még senki nem reklamált, hogy hát légyszi ne üsd már le az enyémeket... sőt
Szerintem ez a fejlesztés pont a darálást nehezíteni meg (több adatot kell soronként léptetni).

2. valakivel lebeszélek 0*/1*-os cserét... itt szemezgetni kell rendesen és óvatosan, hogy még véletlenül sem üssek le mások tömegével hetekre kirakott ajánlataiból, mivel a nekem szántak nem mindig vannak egymás után és mobilon ha egymás utáni ajánlatokat ütök le sorozatban, akkor óvatosnak kell lennem, mert ugorhat a sor is - ha az első javaslatom élne, akkor a 0*/1*-os ajánlatok jó része nem is lenne ott, mivel a javát (alapból mondhatni az egészet) a hetekre kirakott ajánlatok teszik ki.
Ha nem is ez, de hasonló dolog segítséget jelentene szerintem a piacon, mivel mobilon tényleg könnyebb leütni az ajánlatokat, és könnyű belefutni abba, hogy nem kívánt ajánlatot ütünk le pláne olyannak, aki a fent említett módon játszik.
Értem a problémát - de erre akkor más ötlet lehetne jó.

kérdés: neked gondot okozna, hogyha a szerintem 99.9%-ban haszontalan, de MOBILON létező "Díjmentes " gombot lecserélnék, hogy más funkciót lásson el, aminek ha le is alacsonyítjuk a jelentőségét, mégiscsak többen használnának mint a jelenlegit?
Mennyi haszna van a Díjmentes funkciónak? ott van, létezik... a 0.1%-ért vagy kevesebbért? miközben azokat a másik funkció is kiszűrné, sőt... többet is adna
Az a gomb tényleg nem túl hasznos - érdekes lenne tudni, hányan használják. Annak a cseréjére tett javaslat nekem nem okozna gondot, ha jól van kitalálva, támogatnám is.
 

Niraya

Fórum moderátor
Elvenar Csapat
Fórum moderátor
Köszönjük szépen a játékunk fejlesztésével kapcsolatos javaslatot.

korábbi javaslatomnál említették hogy nem nyúlnak hozzá,
A válasz még mindig: "a játékfunkció bevezetése jelenleg nincs tervben."
Kérjük ha bármilyen más javaslatotok lenne, osszátok meg velünk, örömmel olvasnánk őket.
 

Dizel1

Veterán
Köszönjük szépen a játékunk fejlesztésével kapcsolatos javaslatot.


A válasz még mindig: "a játékfunkció bevezetése jelenleg nincs tervben."
Kérjük ha bármilyen más javaslatotok lenne, osszátok meg velünk, örömmel olvasnánk őket.
Értem, hogy nincs terveben. Mindent értek. Nem akarok új javaslatot nyitni, inkább ideírom azt a javaslatomat, amit évekkel ezelőtt megtettem ugyanígy. hozzászólásként. Tekintettel a rendszer által el nem utasítható átrendeződésre kiéleződtek bizonyos problémák. Például a piacolással kapcsolatban is. Nálam mindenki Vicces szappant akar eladni, mindenféle csillagos ajánlatban, mást pedig csak elvétve. Amit tehát javasolnék. Ahogy már vannak beépítve szűrők a kereskedésbe, ugyanúgy lehetne a csillagokra is beépíteni szűrőt. Ezek nem hiszem, hogy bármilyen lassítással hatnának a piacra, viszont a csillagok számának megjelölésével lehetne csökkenteni például a 49 lapon keresztül felugró Vicces szappan, vagy bármilyen más áru töménytelen mennyiségű ajánlatainak átláthatatlanságát, és egyben az élősködő játékosokat is ki tudná szűrni mindenki egy gombnyomással, ösztönözve ezzel őket a korrekt piacolásra.
Még egyszer leírom. Értem, hogy egyeseket nem érdekel, értem, hogy nem akarnak hozzányúlni. Mindent értek. Nem kérek kioktatást. Kaptam már eleget. Vagy beszéljük meg, hagy hagyjuk veszni! De úgy érzem, hogy a világ-térkép átrendezése okozta galibát csökkentendő, méltányosságból mégis megtehetnék a fejlesztők értünk ezt a nem túl nagy változtatást.
 
Utoljára szerkesztve:

ElfSusa

Erős harcos
Értem, hogy nincs terveben. Mindent értek. Nem akarok új javaslatot nyitni, inkább ideírom azt a javaslatomat, amit évekkel ezelőtt megtettem ugyanígy. hozzászólásként. Tekintettel a rendszer által el nem utasítható átrendeződésre kiéleződtek bizonyos problémák. Például a piacolással kapcsolatban is. Nálam mindenki Vicces szappant akar eladni, mindenféle csillagos ajánlatban, mást pedig csak elvétve. Amit tehát javasolnék. Ahogy már vannak beépítve szűrők a kereskedésbe, ugyanúgy lehetne a csillagokra is beépíteni szűrőt. Ezek nem hiszem, hogy bármilyen lassítással hatnának a piacra, viszont a csillagok számának megjelölésével lehetne csökkenteni például a 49 lapon keresztül felugró Vicces szappan, vagy bármilyen más áru töménytelen mennyiségű ajánlatainak átláthatatlanságát, és egyben az élősködő játékosokat is ki tudná szűrni mindenki egy gombnyomással, ösztönözve ezzel őket a korrekt piacolásra.
Még egyszer leírom. Értem, hogy egyeseket nem érdekel, értem, hogy nem akarnak hozzányúlni. Mindent értek. Nem kérek kioktatást. Kaptam már eleget. Vagy beszéljük meg, hagy hagyjuk veszni! De úgy érzem, hogy a világ-térkép átrendezése okozta galibát csökkentendő, méltányosságból mégis megtehetnék a fejlesztők értünk ezt a nem túl nagy változtatást.
Lehet, hogy ostoba a kérdésem, de ha bejelölnéd a kétcsillagos ajánlatokat, plusz az érző árut, kevesebb szappan és több egyéb ajánlatod lenne?
 

Rikari

Veterán
Lehet, hogy ostoba a kérdésem, de ha bejelölnéd a kétcsillagos ajánlatokat, plusz az érző árut, kevesebb szappan és több egyéb ajánlatod lenne?
Csillagokra nem tudsz szűrni, nincsen lehetőség a bejelölésre. Lapozgatsz és figyeled mikor 3, mikor 2 csillagos az ajánlat. A végére teszi a kínálat a csillagtalanokat.
 

Wiccara

Veterán

MesterAlma13

Erős harcos
Köszönjük szépen a játékunk fejlesztésével kapcsolatos javaslatot.


A válasz még mindig: "a játékfunkció bevezetése jelenleg nincs tervben."
Kérjük ha bármilyen más javaslatotok lenne, osszátok meg velünk, örömmel olvasnánk őket.
Szia @Niraya
elnézést kell kérjek, de persze hogy nincs tervben, hisz el sem juttattátok oda, és lehet a fejlesztőknek ez még nem jutott eszébe... továbbá még csak meg sem lett szavazva (ha bukik, akkor bukik, de megvan a másik lehetőségnek is az esélye).
Meg kell kérdezzem - még ha arcátlanság is - hogy honnan az infó (*), hogy ehhez a "szerintem 99.9%-ban haszontalan" Díjmentes funkcióhoz nem nyúlnának hozzá, mivel itt kb. át kell írni x nyelven a nevét, és megmásítani egy szűrőt, ami minimál melót jelent, és segítene többeknek.
Én támogatnák más megoldásokat is, de így nehéz mg másoknak is kezdeményezni, mert ezzel én is így vagyok:
Kaptam már eleget.
pedig csak ötleteket akkor is ha valamelyik baromság (mert miért ne lehetne az), ez itt csak egy fórum adott témákról, valakik meg majdnem csak lincselnének mert valaki javaslatot tesz olyasmire, amit egy illető már megszokott... pedig ha nem innen megy majd a javaslat, megy máshonnan, akár belül is megszülethet, és változni fog nagyon sok minden jól megszokott, bevált, stb. lehetőség és funkció



(*) persze, lehetne mondani, hogy ti mint moderátorok teljes mértékig bennfentesek vagytok, tehát tudjátok az infót... de szerintem el kell ismerjétek, hogy nincs mindenre rálátásotok és éppen ezért kellene az ilyen jellegű javaslatoknak is esélyt adni
egy példát hoznék fel a múltból:
(Nincs tervben) Raszter Nézet és/vagy üres hely mutató

az említett poszt esetében a funkció már valószínűleg a megvalósítás fázisában volt, de hogy már tervezték, az tuti (nyilván más forrásból volt az ötlet, lehet belül született meg a fejlesztők között), tervezték, és valamennyi idővel utána meg is valósították, az érveket pedig láthatjátok, teljesen ellene mentetek és szükségtelennek tartottátok, pedig a funkcióra szerintem nagy szükség volt, mert akkora épületek vannak és takarnak ki sok mindent, hogy szinte egyértelmű volt egy ilyen jellegű dolog bevezetésének

Remélem nem voltam sértő, de szerettem volna felhívni a figyelmet arra, hogy nincs tiltott téma, meg tabu, és ha van ötlet, továbbá azt támogatnák többen, akkor miért nem lehet megszavaztatni, és a limit elérése esetén továbbítani?
Kinek okoznátok ezzel gondot?

Köszönöm
Üdv, Alma
 

Simple

Community Manager
Elvenar Csapat
Community Manager
Szia!

Hegyi beszédem első része

Hegyi beszédem második része a fenti bejegyezésekre reagálva:
Remélem nem voltam sértő, de szerettem volna felhívni a figyelmet arra, hogy nincs tiltott téma, meg tabu, és ha van ötlet, továbbá azt támogatnák többen, akkor miért nem lehet megszavaztatni, és a limit elérése esetén továbbítani?
Kinek okoznátok ezzel gondot?
Visszakérdezek:
Melyik a jobb:
Továbbítani mindent és azt várni, hogy megvalósítják-e vagy sem? Mi oldalunkról: Evvel az a baj, ha valamit továbbítunk akkor valaki jogosan hiszi azt, hogy az egy jó ötlet, hiszen még a csapat és szavazott/továbbította, tehát érthetetlen hogy miért nincs benne a játékban. Ez több oldalról kínos nekünk, ez az egyik, egy másik - megtörtént már -, hogy mi valójában szabotáljuk az ötletét és nem is továbbítottuk, fölösleges feszültség, ellenszenv keltése a játékosban.
Megszűrni az ötleteket, amelyekre látunk jelenleg lehetőséget (nem 10-12 hónappal később, de ezt kifejtem majd) és megmondani miért jó, miért nem jó, miért nem lesz bevezetve? Mi oldalunkról: Az előbbi problémák 90%-ban megszűnnek, te nem kapsz rossz képet arról, hogy valójában mennyi lehetőség van a megvalósításra, mert az hogy szavaznak rá a játékosok és a fejlesztők szavaznának-e az két teljesen más szavazási csoport. Buta példa: Megszavazzuk itt, hogy ingyen Gyémántot osztogassunk mindenki, meglepő módon mindenki támogatja, majd csodálkozunk, hogy nem vezetik ezt be.

(*) persze, lehetne mondani, hogy ti mint moderátorok teljes mértékig bennfentesek vagytok, tehát tudjátok az infót... de szerintem el kell ismerjétek, hogy nincs mindenre rálátásotok és éppen ezért kellene az ilyen jellegű javaslatoknak is esélyt adni
De, minden információval rendelkeznek és mind én, mind a központ bizalmát élvezi a csapat összes tagja pont emiatt! Amire nem látunk rá az az, hogy mi lesz jövő ilyenkor, de arra hogy a következő 6 hónapban mi készül, mi az a kötelező javítások, amelyek érkezni fognak, mi az a 'szabad idő', ami az ötletek javítására lesz azt látjuk. Van amikor erre nincs sok idő, ezért már nem csak a magyar fórumon versenyeznek az ötletek, de a többi országból szerzetekkel is. Hegyi beszédem első része kitér erre.

Nem voltam jelen 2020. szeptemberében, így nem tudok erről hitelesen nyilatkozni. Azokból az információkból, amely jelenleg rendelkezésemre áll valóban ez nem volt ötlet, de ezt szoktuk is írni, hogy 'Elvenar földjén bármi megtörténhet'. Egy olyan dologgal érvelsz, ami 10-12 hónappal korábbi, mint a valódi bevezetése, így mondhatod, hogy megjósoltad a jövőt, de megint buta példa: ha valaki azt mondja hogy világ vége lesz és egyszer megtörténik, akkor mindenkinek igaza lesz, aki ezt valaha kimondta vagy egy jó/rossz tippet adott rá?
A következő 6 hónapról tudunk beszélgetni kb., ahogy ezt feljebb is írtam, az ötlet megvalósítása a küldésed után 8-10-12 hónappal történt meg. (Nézd el nekem, a pontos dátumokat nem tudom.)
'Elvenar földjén bármi megtörténhet', ami azt jelenti, hogy ezt tekintsük ilyen 'csodának', de hogy ne hagyjalak 'lógva' megpróbálok rá választ adni:
Attól, hogy egy ötlet nincs tervben még nem jelenti azt, hogy soha nem lesz megvalósítva, hiszen akkor elutasítva címke lenne rajta, általában ez ezeket így használjuk. A fejlesztők is szeretik bújni az ötleteket a különböző fórumokon, így simán elképzelhető, hogy azt mondták, hogy most már átírtuk úgy a kódot, hogy ezt meg tudjuk oldani, nézzük meg mik a visszajelzések/ötletek. Mondok mostani példát: A Kombináló Katalizátor felkerülése a fenti barkácsolható anyagok közé vagy a szintezett eseményépületek mozgatása a raktárba.

Rákanyarodva a lényegi részletekre az ötlettel kapcsolatban - miközben ezeket a szempontokat követem, de ez most annyira nem kapcsolódik ide szerintem:
...akik alapból sportot űznek a 0*/1*-os ajánlatokból és kirakják hetekre (hogy miért is??? mert majd valaki kínjukba vagy esetleg véletlenül leütögetik azokat, ő meg majd ha megkapja az „elfogadták az összes ajánlatodat” értesítést, belép , játszik egy kicsit, majd ismét kirak egy halom 0*/1*-os ajánlatot hetekre??? – nem tudom pontosan, de merészelnék ilyet feltételezni)…

…tehát ezekre alapozva tennék egy javaslatot, mégpedig hogy a nulla és egy csillagos ajánlatok legyenek időlejáratosok (pl. 24 óra), tehát legyen visszaszámláló az adott ajánlat mellett, mint a képen látható:
Megválaszolod magadnak az egész problémakört: van aki megveszi. Kereslet-kínálat, amit már írtak mások is, illetve ami felmerült bennem, hogy honnan tudod, hogy más mondjuk nem cserél és valójában pontosan meg van a partnere, aki nem veszi le egyszerre az összeset?

Elvenari megközelítés ez olyan szempontból sért, hogy ha szabad piac van, akkor miért kellene bárkinek igazodnia ahhoz, hogy 1-5-15-20 fórumozónak mi tetszik és mi nem? Természetesen gondolom többen vannak emellett, mint ellene, de mondjuk ki képviseli azt, aki viszont ebből 'megél' a játékban? Egyáltalán miért kellene korlátozni, azért mert valaki ez bosszant?

... aki meg sportot űz ezekből, annak ez meg legyen ez többletmunka.
Miért? Mindenkinek ugyanannyira értékes az ideje, mindenki olyan ajánlatot tesz ki, amit szeretne, mindenkinek ugyannyi időbe kerül. Te el tudod dönteni, hogy raksz ilyet vagy sem, a megvételről nem is beszélve.

Illetve már volt téma szintén piaccal kapcsolatban (MOBILRA), aminek a létjogosultsága szerintem továbbra is él:
(Nincs tervben) Piacolás: Díjmentes opció gomb cseréje
Őt már abban a topic-ban megbeszéltük, de én azt előbb látom értékes módosításnak, mint ezt, hogy ha őszinte lehetek veled.

Tekintettel a rendszer által el nem utasítható átrendeződésre kiéleződtek bizonyos problémák. Például a piacolással kapcsolatban is. Nálam mindenki Vicces szappant akar eladni, mindenféle csillagos ajánlatban, mást pedig csak elvétve. Amit tehát javasolnék. Ahogy már vannak beépítve szűrők a kereskedésbe, ugyanúgy lehetne a csillagokra is beépíteni szűrőt. Ezek nem hiszem, hogy bármilyen lassítással hatnának a piacra, viszont a csillagok számának megjelölésével lehetne csökkenteni például a 49 lapon keresztül felugró Vicces szappan, vagy bármilyen más áru töménytelen mennyiségű ajánlatainak átláthatatlanságát, és egyben az élősködő játékosokat is ki tudná szűrni mindenki egy gombnyomással, ösztönözve ezzel őket a korrekt piacolásra.
Ezt én például előbb látom jogos ötletnek, azonban sajnos egy hozzászólásban ez simán elveszik, illetve nem tudjuk megszavaztatni. Még annyi, hogy majd a Fórum moderátorok informálnak, hogy ők találkoztak-e ilyen ötlettel, én szerintem nem láttam, de ez egy halvány állítás az én részemről.

Én - ahogy Niraya is - azt érzem, hogy ez egy olyan ötlet, amellyel te személyesen csesznél ki XY csoporttal. Érthető, hogy frusztrál - szerintem mindenki vett már le rossz ajánlatot és csattant a homlokon a kéz -, de ne kérjük azt, hogy valaki mással emiatt csesszen ki a fejlesztő csapat vagy büntessék azt, hogy a te félrekattintásod miatt valaki dörzsöli a markát vagy esetleg egy lebeszélt cserének a megtalálása több időt vesz igénybe. (Egy olyan problémáról beszélünk, amely türelemmel és gondos átnézéssel kikerülhető és megoldható.)

Sok kérdést hagytam a posztban, nyugodtan reflektáljatok rá légyszíves, evvel is segítjük mindkét oldalt.
Köszi!
 

Dizel1

Veterán
Lehet, hogy ostoba a kérdésem, de ha bejelölnéd a kétcsillagos ajánlatokat, plusz az érző árut, kevesebb szappan és több egyéb ajánlatod lenne?
Igazat kell adnom neked. Valóban ostoba volt a kérdés.
1. Nincs csillagos szűrés. Ennek a gondolatát vetettem fel.
2. Elég régi játékos vagyok ahhoz, hogy szűrjek. De nem ám csak úgy érző árura, hanem konkrét érző árura. Például, mit adnak Ötvözetgombáért. És mit? 47 oldalon keresztül Vicces szappant mindenféle mennyiségben, mindenféle csillaggal. Ebből két oldal nem szappan, szanaszét elszóródva. Na erre kellene a csillagos szűrés.
 

Dizel1

Veterán
Ezt én például előbb látom jogos ötletnek, azonban sajnos egy hozzászólásban ez simán elveszik, illetve nem tudjuk megszavaztatni. Még annyi, hogy majd a Fórum moderátorok informálnak, hogy ők találkoztak-e ilyen ötlettel, én szerintem nem láttam, de ez egy halvány állítás az én részemről.

Én - ahogy Niraya is - azt érzem, hogy ez egy olyan ötlet, amellyel te személyesen csesznél ki XY csoporttal. Érthető, hogy frusztrál - szerintem mindenki vett már le rossz ajánlatot és csattant a homlokon a kéz -, de ne kérjük azt, hogy valaki mással emiatt csesszen ki a fejlesztő csapat vagy büntessék azt, hogy a te félrekattintásod miatt valaki dörzsöli a markát vagy esetleg egy lebeszélt cserének a megtalálása több időt vesz igénybe. (Egy olyan problémáról beszélünk, amely türelemmel és gondos átnézéssel kikerülhető és megoldható.)

Sok kérdést hagytam a posztban, nyugodtan reflektáljatok rá légyszíves, evvel is segítjük mindkét oldalt.
Köszi!
Ezt a csillagos szűrést kb két éve javasoltam, de nem külön ötletként, hanem ugyanígy, egy ötleten belül, korrigálva az eredeti felvetést. Mivel akkoriban volt egy szűk tábor, akik belekötöttek mindenbe, ami nekik nem tetszett, így elengedtem.

Az XY csoporttal való kicseszési szándék rám égetését viszont kikérem magamnak. Még sosem kattintottam mellé. Teljesen egyszerű a felvetésem szándéka. A 35-49 oldalon keresztül megjelenő, már szűrt árut szeretném továbbszűrni. Az már csak bónusz lenne, ha lekerülnének azok az ajánlatok, amik a napi életből begyűrűző élősködést jelenítik meg ebben a fantasztikus játékban. És amikre amúgy sem vagyok vevő.

Ha látod értelmét, akkor nyitok belőle egy új ötletet.
 
Utoljára szerkesztve:

Kira7

Veterán
Megválaszolod magadnak az egész problémakört: van aki megveszi. Kereslet-kínálat, amit már írtak mások is, illetve ami felmerült bennem, hogy honnan tudod, hogy más mondjuk nem cserél és valójában pontosan meg van a partnere, aki nem veszi le egyszerre az összeset?
A kereskedésbe ez az egész "hiénázás" az érzőáruknál jelentkezik jobban, ami a játék azon lényegéből adódik hogy bomlik az érző áru , meg az előállításához szükséges isteni mag is. Normál áruknál nem veszed meg vársz pár napot míg sikerül korrektül kereskedned az időn kívül mást nem vesztesz, érző áru viszont 24 óránként bomlik. Volt már hogy vettem "hiénás" ajánlatot, ki számoltam vagy megveszem vagy ha nem, akkor kénytelen vagyok benyelni a bomlást amin még többet vesztek. Senkinek se szimpatikusak ezek az ajánlatok amiket egyesek játszanak, de a kufárnál még durvábbak az ajánlatok. Kereslet és kínálat majd ha kialakul a megfelelő egyensúly eltűnnek a "hiénák" is pl. a felemelkedett áruknál már nem lehet "hiénázni" az utazó kereskedőnél , ott meg viszont vagy gyorsítózol vagy gyémántozol vagy benyeled a bomlást amíg össze jön annyi, ha nem veszi meg más játékos.
 

Rikari

Veterán
"Ha látod értelmét, akkor nyitok belőle egy új ötletet."
Kedves Dizel! Ne kérdezd, hanem tedd! ;)
Részemről maximális támogatást kapnál a "csillagszűrésre". A fórum szerves része, hogy ötleteljünk, megbeszéljünk és vitassunk. Az más kérdés, hogyan valósítható meg az, amit kitaláltunk, de minden jobbító szándékot támogatok, és ez az. Nem kadályozna meg senkit a személyes kereskedésében, akár hiéna, akár nem, csak legfeljebb ezzel a funkcióval én már nem is látnám a számomra előnytelen kínálatokat. Valószínűsítem, hogy azok, akik csillagtalanul, vagy csak 1 csillaggal kereskednek idővel felhagynak a szokásaikkal, ha ez a lehetőség megvalósulna. Az árúátpakolókat pedig ez nem fogja zavarni, mert így is meg tudják csinálni a kis stiklijeiket. :p
 

Dizel1

Veterán
"Ha látod értelmét, akkor nyitok belőle egy új ötletet."
Kedves Dizel! Ne kérdezd, hanem tedd! ;)
Részemről maximális támogatást kapnál a "csillagszűrésre". A fórum szerves része, hogy ötleteljünk, megbeszéljünk és vitassunk. Az más kérdés, hogyan valósítható meg az, amit kitaláltunk, de minden jobbító szándékot támogatok, és ez az. Nem kadályozna meg senkit a személyes kereskedésében, akár hiéna, akár nem, csak legfeljebb ezzel a funkcióval én már nem is látnám a számomra előnytelen kínálatokat. Valószínűsítem, hogy azok, akik csillagtalanul, vagy csak 1 csillaggal kereskednek idővel felhagynak a szokásaikkal, ha ez a lehetőség megvalósulna. Az árúátpakolókat pedig ez nem fogja zavarni, mert így is meg tudják csinálni a kis stiklijeiket. :p
Köszönöm a támogatást. Biztos emlékszel, az előző vezetés idején volt itt vitám többször is, teljesen értelmetlenül. Elment a kedvem a fórumozástól is. Alszom még rá egyet. Dolgozom az ügyön, hogy legyen mit támogatnod.
 

Calyr

Veterán
Köszönöm a támogatást. Biztos emlékszel, az előző vezetés idején volt itt vitám többször is, teljesen értelmetlenül. Elment a kedvem a fórumozástól is. Alszom még rá egyet. Dolgozom az ügyön, hogy legyen mit támogatnod.
Szerintem ezt sokan értik - az nagyon más világ volt. Ezért is mondom, hogy az újak nem azt érdemlik, hogy egy mondatba kerüljenek velük. Többen "visszatértek" már régről, és azóta a fórum is sokkal színesebb - ha elfogadsz egy tippet, el kell engedni, mi volt, és nézz előre. Rá kell próbálni újra, aztán majd meglátod, milyen lesz. :)
 

Dizel1

Veterán
Szerintem ezt sokan értik - az nagyon más világ volt. Ezért is mondom, hogy az újak nem azt érdemlik, hogy egy mondatba kerüljenek velük. Többen "visszatértek" már régről, és azóta a fórum is sokkal színesebb - ha elfogadsz egy tippet, el kell engedni, mi volt, és nézz előre. Rá kell próbálni újra, aztán majd meglátod, milyen lesz. :)
Köszönöm. Ha már ketten is támogattok, akkor beírom.
 
Fent