• Kedves olvasó,

    Ahhoz, hogy a fórumon zajló beszélgetésekben részt vehess, vagy saját témákat nyithass, szükséged van egy játékbeli felhasználói fiókra. REGISZTRÁLJ ITT!

Visszautasítva Piac - Új tárlat - "Ne semmi, fogd meg jól"

Támogatod az ötlet továbbítását?


  • Összes szavazó
    13
  • A szavazás lezárult .

Mihaszna

Veterán
Nem egyszer merült már fel a gondolat (s ha jól emlékszem nem csak egy jegyben), hogy sokunknak vannak felesleges dolgai, amik foglalják a helyet a raktárainkban (itt főleg az épületekről lenne szó), és azért nem adjuk el, mert már így is Bűbáj töredékekben fürdünk. Szó esett arról is, hogy csere-berélni vagy értékesíteni a piacon, viszont a korszak közötti különbségek (főleg a kisebb játékosok) miatt ez nem megoldható. Újra gondoltam és arra jutottam, hogy ezzel az alap ötlettel és a meglévő piaci rendszer kombinációjával (talán) kivitelezhető lehetne a dolog, ami a következő képen nézne ki 3 lépésben.

- A kereskedőn keresztül(!) kiválasztjuk azt az épületet a raktárunkból, amire már nem tartunk igényt.
- Megjelenik egy képernyő, amin láthatjuk, hogy mennyit ér a termék a jelenlegi korszakunkban (minden épületnek fix (előre meghatározott) éréke lenne, vagyis nem változtathatunk/változtathatnánk rajta). Elfogadás esetén az épület értékét megkapjuk, mint amikor egy manufaktúra termelést begyűjtünk. Ha eladjuk a terméket, többé nem látjuk. Nem jelenne meg az "Ajánlataid" fejlécnél, ezzel kizárva a lehetőséget, hogy visszaszerezzük, majd újra eladjuk. (azért legyen már benne valami "felbecsülhetetlen érték" is) :)
- A termék felkerül a piacra, amit a rendszer már amúgy is lebontott korszakokra, vagyis minden játékosnak a saját korszakához igazítva jelennének meg. (az épületek tulajdonságai (kultúra, lakos + egyéb bónusz juttatások) egyébként is korszakonként változnak)

(leegyszerűsítve a dolgot: eladod annyiért, amennyit a rendszer ad érte, más megveszi annyiért, amennyiért a rendszer felértékelte.


A kereskedés (fizetés) elemei korszakokra bontva. (természetesen kombinálva, úgy mint a Toronyban az egyezkedéseknél, csak itt fix minden, egyszeri alakalommal fizetünk, s nem feltétlen kell minden elemnek szerepelnie egy termék árában)

1. Arany, Alapanyag, Alapvető áruk
2. Arany, Alapanyag, Alapvető és Kézműves áruk
3-5. Arany, Alapanyag, Alapvető, Kézműves és Varázslatos áruk, Törött szilánkok
6. Arany, Alapanyag, Alapvető, Kézműves és Varázslatos áruk, Törött szilánkok, Bűbáj töredék
7-8. Arany, Alapanyag, Alapvető, Kézműves és Varázslatos áruk, Törött szilánkok, Bűbáj töredék, Víziópor

(A játékban vannak speciális termelési lehetőségek is, mint például a Mana, Isteni magok stb.. Ha a játékos eléri azt a korszakot, ahol neki is van már lehetősége ezeket termelni, akkor ezen elemek a felértékeléskor bekerülhetnének a körforgásba.)

9-10. Arany, Alapanyag, Alapvető, Kézműves és Varázslatos áruk, Törött szilánkok, Bűbáj töredék, Víziópor, Mana, Ork (Fegyvertár - Párzóhely)
11-16. Arany, Alapanyag, Alapvető, Kézműves és Varázslatos áruk, Törött szilánkok, Bűbáj töredék, Víziópor, Mana, Ork (Fegyvertár - Párzóhely), Isteni Magok

(próbáltam olyan elemeket kiválasztani, amellyel rendelkezik minden játékos a saját korszakához képest, és egyébként is napi szinten beforgat, hogy neki az jó legyen)

Továbbá:

- A kereskedő itt is felszámolna külön díjat, ha olyan játékossal kereskedünk, akiket még nem fedeztünk fel a térképen.
- Ha költségvetésünk nem elegendő, akkor a rendszer felajánlaná a kipótlás lehetőségét gyémántért cserébe (mint a Varázsakadémia esetében is).

Kritérium: Fejleszthető épületekkel, szettekkel (beleértve a régebbi Eventes szetteket is), a Végtelenség tornyában megnyerhető, valamint minden, ami a Varázsakadémiában barkácsolható, nem lehetne kereskedni.


B verzió, minimális változtatással:

Bár az eredeti leírásban úgy szerepel, hogy nem lehet változtatni az eladni kívánt termék értékén, ha mégis nagyobb sikere lenne az ötletnek, hogy lehessen változtatni, abban az esetben is lenne egy fix értéke a terméknek, ami megakadályozná azt, hogy lehetetlen ajánlatok szülessenek.

Vagyis: annál a résznél, ahol " Megjelenik egy képernyő, amin láthatjuk, hogy mennyit ér a termék ", az lenne az arany középút, a se nem drága, se nem olcsó. (1:1 arány) Ha változtatni szeretnénk rajta, akkor azt megtehetjük úgy, ahogy eddig is, csak lenne egy felső limit határ, szintén, ahogy eddig is. :)

Megjegyzés: Az ötlet viszonylag teljes körű. Nem állítom, hogy nincs benne Bug, ami küszöbölést igényel, viszont újabb lehetőséggel bővítené a piacolási lehetőséget.
 
Utoljára szerkesztve:

Deleted User - 204368

Vendég
szerintem ez így nem jó és nem is támogatom.
miért nem jó? visszaélési lehetőségek lennének ebből pl lehetőséget biztosítani a "szabályos" város boostolásra pl kivánság kutak cseréje magaddal nem lenne a piac normális mindneki ezekre vadászna. véleményem szerint ez így csak kiskapu lenne nem több.
azért nem támogatom mert úgy helyes ha mindenki megdolgozik a dolgokért nem pedig aranyért veszi meg a piacon v bármi másért. a játékban ezeket a dolgokat h csak korlátozottan tudzs hozzájutni a kondérkönyvtárakhoz tp áldás gyártó kis 2x2es vackok stb úgy mond hiány cikkek és azzal kell gazdálkodni ami van.
 

Mihaszna

Veterán
szerintem ez így nem jó és nem is támogatom.
miért nem jó? visszaélési lehetőségek lennének ebből pl lehetőséget biztosítani a "szabályos" város boostolásra pl kivánság kutak cseréje magaddal nem lenne a piac normális mindneki ezekre vadászna. véleményem szerint ez így csak kiskapu lenne nem több.
azért nem támogatom mert úgy helyes ha mindenki megdolgozik a dolgokért nem pedig aranyért veszi meg a piacon v bármi másért. a játékban ezeket a dolgokat h csak korlátozottan tudzs hozzájutni a kondérkönyvtárakhoz tp áldás gyártó kis 2x2es vackok stb úgy mond hiány cikkek és azzal kell gazdálkodni ami van.

- A Kívánságkút és társai (Óriáskerék, Kordérkönyvár stb..) egyenlőre nem kérdés, mivel nincsenek forgalomban. Ha mégis lenne, senki se volna olyan buta, hogy értékesítse.
- A TP áldásokkal ugyan ez a helyzet, plusz a leírás szerint nem is lehetne értékesíteni (Kritérium: Fejleszthető épületekkel, szettekkel (beleértve a régebbi Eventes szetteket is), a Végtelenség tornyában megnyerhető, valamint a Varázsakadémiában barkácsolható épületekkel nem lehetne kereskedni.)

Talán rosszul fogalmaztam (elismerem), mert az épületeket emeltem ki, de azt hittem, hogy egyértelmű, hogy ami a Varázsakadémiát érinti, az mindenre kiterjed. (kijavítom az esetleges további félreértések elkerülése végett).


Minden esetre köszönöm a reakciót. :) Dolgozz meg mindenért, ahogy írtad. Becsületes dolog. Majd ami nem kell, add el Bűbáj töredékért. Biztos kevéssel rendelkezel belőle.
 

Deleted User - 204368

Vendég
@Mihaszna "tp áldás gyártó kis 2x2es vackok" szerintem ezt félreértelmezted. a másik még mindig ott vagyunk h boostolásra adunk lehetőséget. sok embernek van kis/off accountja azonos szerveren másik e-mailen tehát a probléma továbbra is adott h magadnak adod át. senki nem olyna buta ezt meg ne firtassuk... láttunk már ettől cifrábbat is szerintem

3 hete törtem utoljára egy keveset azóta csak akkor török ha küldetés kéri :) tornyozok aktívan nincs töredék hiányom
 

Mihaszna

Veterán
@Mihaszna "tp áldás gyártó kis 2x2es vackok" szerintem ezt félreértelmezted. a másik még mindig ott vagyunk h boostolásra adunk lehetőséget. sok embernek van kis/off accountja azonos szerveren másik e-mailen tehát a probléma továbbra is adott h magadnak adod át. senki nem olyna buta ezt meg ne firtassuk... láttunk már ettől cifrábbat is szerintem

Igen, RED, így már jobban értem, hogy mire asszociálsz. Azonban van egy kis valóság alapja is a dolognak. Ha te felkínálsz valamit és megkapod érte a pénzed, szerintem ugyan nem fog érdekelni, hogy ki veszi meg, milyen céllal illetve, hogy mit csinál vele. Ha pedig arra gondolsz, hogy egy játékosnak van több felhasználó neve is egy világon belül és esetleg meghirdet valamit, majd a másik felhasználó nevével (ami alacsonyabb korszakban van) lecsap rá.. hát egészségére. Sokat fog fizetni érte, és ahhoz képest amiért megveszi, annál már csak olcsóbban fogja tudni elpasszolni. S minél többször megismétlődik ez a periódus, számára annál értéktelenebb lesz az adott áru. :) Ha pedig ellenkezőleg gondolkodunk, hogy magasabb korszakban van és úgy szeretne valamit megvásárolni, amit egy alacsonyabb korszakból feltett, hát szintén egészségére. Jó magas árat fog érte fizetni. (ha addig el nem csaklizzák előle.. mert ugye az is benne van a pakliban) :) Ez a "jól kitoltam magammal" szindróma.
 
Utoljára szerkesztve:

Rikari

Veterán
Értem én, hogy hasznosítani akarod Mihaszna a begyűjtött cuccokat, de ez így szerintem nem fog menni. Az ötleted értelmezése miatt is többször neki kellett futnom a részletek miatt, ezért csak az én lassú felfogásom hibáztatható. Bonyolult és szerintem hiába lesz kínálat, ha nem jön hozzá a kereslet. Ez az alapja annak amit te kigondoltál, csak ha mindenki attól akar megszabadulni ami mindenütt a porfogó szerepét tölti be, akkor nem lesz aki azt megveszi. A korok szerinti kínálatból sokan nem tudnak majd vásárolni, mert vagy nem tudják megfizetni, vagy abból náluk is túlteng a raktár és ha még hozzájön a kereskedő felára is ott felborulni látszik a hogyan is éri ez meg nekem érzés. Valami egyszerűbbet kellene kiötölni arra, hogyan tudjunk egymás között csere-berélni, vagy adni venni. Szívesen részt vennék ilyen akciókban, ha lenne akár egy közös tároló, vagy tesóságon belül, vagy a nagy mindenségben. Adnék szívesen a javaimból, amire nekem nincsen szükségem, de nem barkácsolom el mert már töredékhegyekkel játszom így is. A szememben minden épületnek van azért értéke, még akkor is ha az már nem a jelenlegi fajban szerezettek közül való. Ha más örülne neki akkor szívesen átadnám, legalább jó helyre kerülne, kifejthetné a hatását, míg így csak egy a sok közül a polcon.
 
Utoljára szerkesztve:

Mihaszna

Veterán
Összességében megértettem és köszönöm a racionális gondolkodásodat, Rikari. :) Bármilyen témában is látom hozzászólásaidat, érződik, hogy tapasztalt játékos vagy, aki igyekszik minden szempontot figyelembe venni. Ennek függvényében mégis szeretném (bizonyos értelemben) "megvédeni" az elgondolásomat az általad felvetett résekkel szemben. Nem mondom, hogy megállják a helyüket, de talán (még jobban) segít abban, hogy megértsd, miért is "mindegy", hogy piros vagy fekete.

Bonyolult és szerintem hiába lesz kínálat, ha nem jön hozzá a kereslet.

Ez akár jelenlegi piaci struktúrára is érvényes lehetne. Sőt, bizonyos értelemben érvényben is van, hisz sok játékos tesz ki ajánlatokat (minden nap) és várja, hogy valaki elvigye tőle. Biztos vagy olyan (bár ötletemhez viszonyítva lényegesen kevesebb), hogy egy ajánlat akár napokig tengődik a piacon, mert nincs kereslet rá. Mégis ott van, és senkit se "zavar".


ha mindenki attól akar megszabadulni ami mindenütt a porfogó szerepét tölti be, akkor nem lesz aki azt megveszi.

Ezzel is egyetértek. :) Azonban pont az utolsó mondatoddal válaszoltad meg a saját gondolatodat, miszerint te is örülnél neki, ha átadhatnád bárkinek, aki hasznosnak véli, de így nálad is csak a helyet foglalja.

Végül is miért ne? Támogatnám azt a felvetést is, hogy ajándékozni lehessen ezeket a tárgyakat más játékosoknak. Ebben az esetben viszont RED elmélete állná meg a helyét stabilan, hogy egy játékos cserélgetné a termékeket a saját városai között. Így ez is zsákutca.


A korok szerinti kínálatból sokan nem tudnak majd vásárolni, mert vagy nem tudják megfizetni, vagy abból náluk is túlteng a raktár és ha még hozzájön a kereskedő felára is ott felborulni látszik a hogyan is éri ez meg nekem érzés.

nem tudják megfizetni - Olyan nincs, hogy nincs. Itt lépne érvénybe a marketing, ugyanis ha valaki nem rendelkezik elegendő forrással, akkor a rendszer kipótolja neki szívesen gyémántért cserébe. Túl nagy árat fizetne érte? Biztos van olyan játékos, aki szokott élni a Prémium vásárlás lehetőségével szólóban (önmagába), vagy akár egy időkorlátos promóció keretén belül. A megvásárolt gyémántot ott fogja felhasználni, ahol neki is megéri, például egy Eventen. Megvásárolhatja azt, ami az Event mozgató rugója (jelen esetben: Virágmag), és amíg a takarója nyúlik, annyit szerez a napi Exkluzív díjakból, amennyit csak lehet. Igaz, ez jobban a régebbi időszakra érvényes, mert így rengeteg Kívánságkutat és társait lehetett szerezni, viszont ugyan úgy időkorlátos cuccok voltak. Mégis megvásárlásra kerültek. Túl nagy hasznot meg (szerintem) úgy sem hoztak a konyhára, különben nem érte volna meg az Innonak. Vagy mégis, és pont emiatt kerültek ki a játékból? :rolleyes::oops:

hogyan is éri ez meg nekem érzés -
Nos, igazad van. S ennél a résznél talán jobban mérlegelésre kerülhet, hogy mekkora értékkel bír egy adott tárgy. Aki pedig szeretné, hogy az ő városban (is) díszelegjen, legyen tudatába annak, hogy amikor megvásárolja, mekkora árat fizetett ahhoz és az akkori időszakhoz képest, mint amennyiért (a későbbiekben) értékesíteni szeretné/fogja. :)
 

Putyika

Veterán
Szerintem teljesen felesleges ilyen bonyolult dolgokat kitalálni, hogy megszabaduljunk az összegyűlt épületektől. Azt kellene elérni, hogy a készítők cseréljék le a toronyban a rengeteg bűbájtöredéket hasznosabb ajándékra, és akkor lenne értelme lebontani a raktárban porosodó dolgokat.
 

Rikari

Veterán
Van egy közös pontunk, ami tulajdonképpen az egész téma gerincét adja, hogy szeretnénk kezdeni valamit azokkal javainkkal, melyek a raktárainkban henyélnek felhasználatlanul. Tennénk ezt úgy, hogy hozzásegítenénk másokat a nekünk már nem fontos épületek megszerzéséhez valamilyen módon. Itt érkezünk el ahhoz a részhez, ami nem tudom hogyan valósítható meg. Eladással, cserével, vagy ajándákozással. Én látnék abban perspektívát, hogy egy épületet kaphatna Elvenar, ami zálogház, turkáló és adománybolt is egyben. Persze a push itt is gondot jelentene. Szóval ez itt a dolgok rákfenéje, amire egyszerűbb lenne a megoldás ha bármi ami így keletkezik értelmet kapna mint töredék az Akadémiában. Eszünkbe sem jutna ilyen kérdéssel foglalkozni, hogy mi legyen vele, ha nem járnánk töredékben bokáig. :)
 

DeletedUser3513

Vendég
A felvetés alapvetően jó, és jogosak a hozzászólások is.
Mi lenne, ha ez egy külön megépíthető Testvériségi épület lenne és kizárólag csak testvériségen belül lehetne használni?
 

Mihaszna

Veterán
Én látnék abban perspektívát, hogy egy épületet kaphatna Elvenar, ami zálogház, turkáló és adománybolt is egyben.

A gondolatod ezen része amit most kiemeltem, nagyon megfogott :) Kedves, aranyos és szívből jövő :)

Mi lenne, ha ez egy külön megépíthető Testvériségi épület lenne és kizárólag csak testvériségen belül lehetne használni?

Zselyke, a te elképzelésedet is csak támogatni tudom. :)

Szerintem teljesen felesleges ilyen bonyolult dolgokat kitalálni, hogy megszabaduljunk az összegyűlt épületektől. Azt kellene elérni, hogy a készítők cseréljék le a toronyban a rengeteg bűbájtöredéket hasznosabb ajándékra, és akkor lenne értelme lebontani a raktárban porosodó dolgokat.

Putyika, az a baj, hogy ha lecserélik valami másra, ami szintén "értéktelen" (értsd: nem tudsz máshol hasznosítani), akkor meg abból lenne túltengés, mert, nincs alternatíva. Bár megjegyzem, (szerintem) jelenleg minden más, ami szóba jöhetne, csak megoldás lenne erre a problémára. Például: Arany, Alapanyag stb.. Tehát, ilyen szempontból egyetértek veled.
 

Niraya

Fórum moderátor
Elvenar Csapat
Fórum moderátor
Köszönjük szépen a játékunk fejlesztésével kapcsolatos javaslatot.

A jelenlegi ötletet szavazásra bocsájtottuk, annak érdekében, hogy megtudjuk mit gondoltok róla. Kérünk benneteket, hogy szavazzatok!

Köszönjük együttműködésetek!
 

DeletedUser5848

Vendég
Sziasztok ! :)
Alaposan átolvastam az érveket pro és kontra alapon. Személy szerint támogatom az ötletet és szavazok is rá.
Bevalllom nekem a legszimpatikusabb Rakari koncepciója miszerint legyen egy épület Elvenrban a testvériségek számára ahol a tagok vásárolhatnak, eladhatnak vagy ajándékozhatnak. MIvel csak tagok használhatnák, minimalizálódna a csalás esélye amit Red említett. Kétségtelen hogy Mihaszna ötlete egyedi és nagyon hasznos. :) Abban is biztos vagyok hogy az Inno kiegyensúlyozná az árakat. Így egyszerre két dolog valósulhatna meg. Egymás segítése ezúttal raktári holmikkal, és a töredékek csökkenése. Szőval támogatm ! :)
 

Tejinashi

Erős harcos
Az nem lenne járható út, hogy pl. amikor a toronyban nyersz, akkor felajánlana 3-4 lehetőséget és azok közül választhatnád azt, ami neked jobban megfelelne és nem pedig fixen csak egy nyereményt adna a játék? Tehát nem az lenne, hogy van három nyeremény és véletlen szerűen megnyered valamelyiket, hanem van három lehetséges nyeremény, (pl. 1 Váratlan ajándék 15%, 3 Kombináló katalizátor és 500 Bűbájtöredék) és a három közül kiválasztod, hogy te melyiket kéred.
 

DeletedUser5848

Vendég
Én már vadászom az akadémián bármire ami töredéket kér. Katalizátort nem vagy csak minimálisat. Másnem azért hogy gyűljön a víziópor is minél előbb nyithassam a nagy ládát. :) Akár többször is. :)
 

Tatos

Tag
Támogatásra nyomtam, de feltételezem hogy a kívánságkutat vagy szintén kivennénk a listából vagy nagyon borsos ára lenne ( úgyse teszik be napi nyereménybe egy ideje eventeken )
 

Bereny

Tag
Sziasztok! Támogatom az ötletet. Szerintem sokunknál lapulnak a raktárban olyan épületek, amit korábbi korban gyűjtöttünk, de lerakni nincs értelme, mert most már (a fejlettebb korban) kevés lenne akultúra bónusz vagy csak foglalná a helyet...
Én pl. teleportáltam is néhány olyan épületet, amiről azt gondoltam, később még jó lehet lakosság bónusz miatt, de ahogy haladok előre, úgysem fogom letenni, mert az új eventes épület már többet ad.
Nagyon jó ötlet, hogy ne csak töredéket kapjunk, hanem más árut is, ahogy fent részletezve van.
Most elsősorban az eladásban lennék érdekelt, de lehet, hogy vásárolnék is.
 

Niraya

Fórum moderátor
Elvenar Csapat
Fórum moderátor
Köszönjük szépen a játékunk fejlesztésével kapcsolatos javaslatot.
Sajnos az ötletet nem tudjuk továbbítani mivel nem érte el a szükséges támogatottságot a közösség részéről.

Sajnáljuk, hogy a jelenlegi ötletet nem tudjuk továbbítani, de kérjük ha bármilyen más javaslatotok lenne, osszátok meg velünk, örömmel olvasnánk őket.
 
Fent