• Kedves olvasó,

    Ahhoz, hogy a fórumon zajló beszélgetésekben részt vehess, vagy saját témákat nyithass, szükséged van egy játékbeli felhasználói fiókra. REGISZTRÁLJ ITT!

Pacsizás

Sziasztok!
Van valakinek esetleg sablonszövege arra, amikor a kezdő játékosnak kell elmagyarázni, hogy hogyan zajlik a pacsizás (testvériségen belül)?
Sajnos nem először fordul elő, hogy kezdő játékos kerül a testvériségbe és lila dunsztja sincs a pacsizás menetéről. Bízom benne, hogy van itt valaki, aki frappánsabban megfogalmazta és megosztaná velem :)
 

DeletedUser

Vendég
Marcipán! Egészen konkrétan mire gondolsz? Kérlek írd le bő szavakkal, és ígérem, megfogalmazom neked frappánsan. :D Talán a szomszédi segítség az? (a kézfogás jele miatt gondolom)
 
Nálunk minimum heti négyszer kell pacsizni (motiválni) a testvériségen belül és aki ezt elmulasztja, annak először figyelmeztetést írok(vagy írnak a mágusok), aztán ha annak nincs hatása, akkor kitesszük a testvériségből. De hála égnek, ilyen csak nagyon ritkán fordul elő :)

Szia Kaldina!
Igen, a motiválásra (kézfogásra) gondoltam. Mi pacsinak hívjuk :-D
Köszönöm előre is a segítségedet!
Mindig igyekeztem röviden, tömören megírni az új tesóknak, hogy mit is jelent a motiválás, csak azt remélem, hogy más jobban meg tudja fogalmazni :)
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:
Ha más nincs, akkor mindig ott van a wiki oldalunk:
https://hu.wiki.elvenar.com/index.php?title=Szomszédi_Segítség
Az alapokat valószínűleg tartalmazza, a testvériségre vonatkozó szabályokat (hányszor, mit stb.) pedig hozzá lehet biggyeszteni. Persze nem lepődnék meg ha lenne néhány hasznosabb leírás is egyeseknél...
Köszönöm! Én minden új tagnak az elvenar wikit szoktam ajánlani. De valahogy az mégis kevésnek bizonyul :-(

Már tudom mi volt a hiba! :) Csak az elvenar wikit ajánlottam és nem tettem be linket.
Ha az ember nem tudja pontosan mit keressen, akkor nehéz a keresés is.
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

DeletedUser683

Vendég
Szia! Nálunk ez van kiírva a Testvériség leírásában:
"
-Heti 5 támogatása a csoport tagjainak. Ez a lehető legfontosabb elvárás, ezzel biztosítod a csoport folyamatos fejlődését.
-A támogatásoknál kérünk lehetőség szerint figyeld a kérést a város neve helyén. Ha nincs külön kérés, akkor a kulturális épületek közül támogasd a legnagyobb kultúrát adó épületeket, azok közül is az elbájolt épületeket, hisz a bűbáj kulturális épületeknél csak támogatottság esetén működik."

Én nem írtam bele a technikai részét, mert az már túl hosszú, de ha valaki megkérdezi, én valami ilyesmit írnék neki: Amikor támogatni szeretnéd a csoport tagjait (pacsizás). akkor a profilképed alatti pajzs ikonra kattints rá, és a felugró ablakban a tagok fülnél kattints egy csoporttagod neve utáni házikóra, ami azt eredményezi, hogy belépsz a városába! Ekkor az alsó menüben lévő 2 összefonódó kéz ikonra kattints, ami azt eredményezi, hogy a támogatható épületek felett megjelenik egy ugyanilyen összefonódó kéz ikon, amire rákattintva máris elvégezted a támogatást a társadnál! Nem kell visszalépned a városodhoz, hanem újra a pajzs ikonra kattintva a fenti műveletet ismételd meg minden egyes csoporttársadnál!

Kb ennyi szerintem!
 
Szia! Nálunk ez van kiírva a Testvériség leírásában:
"
-Heti 5 támogatása a csoport tagjainak. Ez a lehető legfontosabb elvárás, ezzel biztosítod a csoport folyamatos fejlődését.
-A támogatásoknál kérünk lehetőség szerint figyeld a kérést a város neve helyén. Ha nincs külön kérés, akkor a kulturális épületek közül támogasd a legnagyobb kultúrát adó épületeket, azok közül is az elbájolt épületeket, hisz a bűbáj kulturális épületeknél csak támogatottság esetén működik."

Én nem írtam bele a technikai részét, mert az már túl hosszú, de ha valaki megkérdezi, én valami ilyesmit írnék neki: Amikor támogatni szeretnéd a csoport tagjait (pacsizás). akkor a profilképed alatti pajzs ikonra kattints rá, és a felugró ablakban a tagok fülnél kattints egy csoporttagod neve utáni házikóra, ami azt eredményezi, hogy belépsz a városába! Ekkor az alsó menüben lévő 2 összefonódó kéz ikonra kattints, ami azt eredményezi, hogy a támogatható épületek felett megjelenik egy ugyanilyen összefonódó kéz ikon, amire rákattintva máris elvégezted a támogatást a társadnál! Nem kell visszalépned a városodhoz, hanem újra a pajzs ikonra kattintva a fenti műveletet ismételd meg minden egyes csoporttársadnál!

Kb ennyi szerintem!
Köszönöm!:):):)
 

DeletedUser997

Vendég
sziasztok!
nem nyitok új kérdést, mert egy egészen jelentéktelen érdeklődni valóm van a pacsizással kapcsolatban.
átépítés alatt állok, már a hely megvan, holnap reggel húzom fel az új kultis épületeket. lebontottam pár régit, emiatt ideiglenesen lementem mínuszba. be is írtam a chatbe, hogy egy rendkívül kulturálatlan, surmó elf lettem. erre egy tesóm rákattintott gyorsan az egyik apafámra, hogy kicsit csiszoljon a bárdolatlanságomon. +1650 kultúrát nyomott belém a drága, ami viszont nem jelent meg az én szintmérőmön, az továbbra is az előtte levő lesújtó összeget mutatta.
kérdés: a motiválás ilyenkor nem jelent pluszt? a negatív tartományból csak a holnapi építkezés lökdös majd ki? esetleg ilyen tahomán őslakó maradok most már örökre? :)
 

DeletedUser594

Vendég
sziasztok!
nem nyitok új kérdést, mert egy egészen jelentéktelen érdeklődni valóm van a pacsizással kapcsolatban.
átépítés alatt állok, már a hely megvan, holnap reggel húzom fel az új kultis épületeket. lebontottam pár régit, emiatt ideiglenesen lementem mínuszba. be is írtam a chatbe, hogy egy rendkívül kulturálatlan, surmó elf lettem. erre egy tesóm rákattintott gyorsan az egyik apafámra, hogy kicsit csiszoljon a bárdolatlanságomon. +1650 kultúrát nyomott belém a drága, ami viszont nem jelent meg az én szintmérőmön, az továbbra is az előtte levő lesújtó összeget mutatta.
kérdés: a motiválás ilyenkor nem jelent pluszt? a negatív tartományból csak a holnapi építkezés lökdös majd ki? esetleg ilyen tahomán őslakó maradok most már örökre? :)
a motiválás kultúra bónuszt ad, ha mínuszban van a kultúrád, akkor csak építéssel lesz újra pozitív
 
Fent