• Kedves olvasó,

    Ahhoz, hogy a fórumon zajló beszélgetésekben részt vehess, vagy saját témákat nyithass, szükséged van egy játékbeli felhasználói fiókra. REGISZTRÁLJ ITT!
  • Kedves Vendég,

    Amennyiben hibát szeretnél bejelenteni, kérjük olvasd el előbb az erre vonatkozó leírásunkat, annak érdekében hogy meggyorsítsd a javítás folyamatát!

    Ha belépési problémákba ütköztél, vagy a szerver nem elérhető, kérjük, lépj kapcsolatba velünk!

    Köszöni együttműködésed az Elvenar Csapata!

Pár utána járandó dolog

Státusz
Nem lehet hozzászólni.

Tessaiga

Erős harcos
Sziasztok!

Sajnos nem tudom, hova is kellene ilyen jellegű dolgokat írnom, de talán ez áll a legközelebb hozzá.

Először is egy tényleges hiba, amit idő, és energia hiányában csak röviden írok le. Csata közben, ha a következő kattintás lehetősége (támadás) a miénk, és még animálás közben van az előző lépés, akkor a kattintásunk eredményeképp azonnal végbemegy az ütés/lövés animáció nélkül. (talán még a folyamatban lévő is a végére ugrik) Először is tapasztalható, hogy a kurzor ikonja azonnal megváltozik a következő egységhez kapcsolódó ikonra, ha egy animáció elkezdődik. Ezért véletlen kattintottam is. A baj ezután következik. Ha az általunk nem látott ütés/lövés épp az utolsó ellenfelet nyírja ki, akkor animálás nélkül rögtön jön a győztünk képernyő.
Ha nem ütjük le az ellent, akkor azt hiszem rossz egységszámot fogunk látni, de tesztelni kéne. Ha pedig leütjük, de nem ez az utolsó osztag, akkor azaz egység ott marad a pályán állva, és még a helyére is léphetünk, ami igen csak zavaró. Elsőre nem értettem mi is történt.

A wikiben a térképnél lévő távolságok nem úgy vannak a játékban. Azaz a WIKI szerint a városokat kerülgetve számolódik a távolság. A valóságban pedig toronyiránt megy a távolságszámítás, mint a csaták során is a lövéseké.

Amit már a városrendező játéknál jeleztünk is, jó lenne, ha az épületek szükségletei szintenként, és összesítve is láthatóak lennének. Egyértelműen jelezve, hogy melyikről is van szó a WIKIben.

És végül sajnos egyre sűrűbben fagyasztja ki a játék a böngészőimet. Ma több esetben is a játék indítását követően azonnal. A flash-sel van valami probléma. Sajnos a bővítmény leállítása ablak sem jön elő. Pedig csupán az történik. A flash összeomlik. Egyszer fél óra "gondolkodás" után hajlandó volt megjeleníteni ezt az ablakot, ami nem egy végzetes hiba. Az oldal újratöltésével megoldható. Azonban ennek a lehetőségétől teljesen elzár. Se lapváltás, se kilépés, semmi. A feladatkezelőben is válaszképes a böngésző. Többféle hardveren, többféle oprendszeren, és többféle legfrissebb böngészővel adott ez a probléma. Meg az előző is. (a legfelső)

Egy példa a csatás hibára, mivel nem biztos, hogy teljesen érthető.:
Adott körben mondjuk a lépési sorrendben mi jövünk, mondjuk kardtáncossal. A második a sorban egy íjászunk, és utána akármi. Ha az ellenfélnek van olyan egysége, amit mindkettővel elérünk, és a kardtáncosainkat ráuszítjuk, az animáció elkezdődése után azonnal egy íjra fog változni az ellenfél egysége fölött az ikon. Ha az animáció közben kattintunk, na akkor jön a kalamajka. Attól függően, hogy az íjászainkkal együtt meg tudjuk-e ölni az adott osztagot, vagy sem.
 
Utoljára szerkesztve:

DeletedUser256

Vendég
A csatas nem csak Nalad fordul elo:( Engem foleg az idegesit, hogy amikor valakit tamadok, akkor sokszor ugy veszi a jatek, hogy oda kattintok, ahol a kurzor egy pillanattal azelott volt, es vagy odakuld (ami ijasznal eleg kellemetlen), vagy pedig kor befejezesenek veszi...
Nalam szerencsere jol mukodik a program:)
A wikis hibakhoz pedig kellene egy wikis hibajelentot nyitni, mert igen sok hiba van...
 

DeletedUser3

Vendég
A csata hibája ismert, fejlesztőcsapatunk dolgozik rajta.

A wiki folyamatos fejlesztés alatt áll. Ha ilyen hibát találtok, kérlek titeket, nyissatok a support rendszerben jegyet róla, és megnézzük.

A fagyás: Sajnos többen tapasztaljuk, de nincs egyértelmű magyarázatunk, ugyanis nem feltétlenül a teljesítménytől függ (alacsonyabb teljesítményű számítógépen működik a játék, míg "high-end" gépeken esetleg akad). Vizsgáljuk az ügyet, illetve próbáljuk a frissítésekkel javítani a játék általános teljesítményét. Ezért fontos, hogy pl. a verziófrissítés kibeszélőjében esetleg megemlítsétek ezeket a hibákat. ;)
 

Tessaiga

Erős harcos
És végül sajnos egyre sűrűbben fagyasztja ki a játék a böngészőimet. Ma több esetben is a játék indítását követően azonnal. A flash-sel van valami probléma. Sajnos a bővítmény leállítása ablak sem jön elő. Pedig csupán az történik. A flash összeomlik. Egyszer fél óra "gondolkodás" után hajlandó volt megjeleníteni ezt az ablakot, ami nem egy végzetes hiba. Az oldal újratöltésével megoldható. Azonban ennek a lehetőségétől teljesen elzár. Se lapváltás, se kilépés, semmi. A feladatkezelőben is válaszképes a böngésző. Többféle hardveren, többféle oprendszeren, és többféle legfrissebb böngészővel adott ez a probléma.
Nos úgy tűnik, ha nem scrollozással indítok, akkor nem fagy ki belépés után azonnal. Általában a kaszárnyára való kattintással indítok. Más épületre is lehet kattintani, de megfontolásból előbb körülnézek. Hátha teljesítek egy küldit, és a következőhöz nyersit, vagy aranyat kéne aratnom. ;)
Gondolom az scrollozás körül kéne szétnézni a kódban. Betöltés után ezt nem szabad elkövetni elsőként. Utána már jó minden. Vagy a kattintás kódjában kell keresgélni, lehet valamiféle paramétert átállít, ha belépünk egy épületbe, vagy learatjuk. Persze tesztelni kéne, mikor fordul elő, amivel nem szeretnék kísérletezni.
 

DeletedUser3

Vendég
Pedig pont az lenne a legjobb, ha kísérleteznél, ugyanis ezt a hibát többünknek sem sikerült reprodukálni a leírásod alapján.
 

Tessaiga

Erős harcos
Nos úgy tűnik, hogy ez a kezdeti fagyás, csak firefox alatt jön elő, és eddigi tapasztalataimmal ellentétben a kaszárnyába való belépés is fagyást eredményezett. Sajnos elképzelésem sincs, hogy mi okozhatja. Pár hete van ez a hiba maximum, és folyamatos. Sajnos többet nem tudok segíteni, mivel nem behatárolható, hogy mikor, vagy mitől jön elő. Az biztos, hogy a játékba való belépésnél, az első interakciónál jelentkezik. Ha csak belépek, de nem csinálok semmit, akkor még nincs gond.
 
Utoljára szerkesztve:

DeletedUser

Vendég
Sziasztok!
Bocs amiért beleszólok, de ezt találtam. Már olvastam egy két oldalon ehhez hasonlókat.
"Adobe Flash Player – Egy böngészőbővítmény, ami megeszi a számítógép erőforrásait, lassú, tele van biztonsági hibákkal és úgy összességében mindenki utálja. Bár a szoftver lassan, de biztosan megindult a kihalás felé vezető úton, összességében még mindig rengeteg szolgáltatás és reklám használja a Flash által nyújtott lehetőségeket." "Már a Microsoft is azt javasolja, hogy hanyagoljuk a bővítményeket és helyettük szabványos HTML5 technológiákat használjunk, az Adobe részéről viszont eddig nem igazán olvashattunk hasonló véleményeket, annak ellenére, hogy a szoftver háza táján egyre komolyabb problémák mutatkoznak." "A legfrissebb hírt a Mozilla és a Firefox böngésző szolgáltatja, ami nemes egyszerűséggel blokkolni kezdte a legfrissebb Adobe Flash Playert és innentől minden Flash-plugint automatikusan blokkol fog – akkor is, ha az adott verzió nem sérülékeny. A gond ilyenkor az, hogy a Firefox minden oldalon letiltja a Flash-tartalmak betöltését és azokat csak oldalanként engedélyezve tehetjük újra elérhetővé – ami persze biztonsági kockázatot jelent. "
Ezt 2015. 07. 14.én írták. Az oldalt itt nem írhatom le. Lehet, hogy reklám lenne.
Én Linuxot használok. Nekem csak a Google Chrome van ellátva Adobe azon verziójával ami ezt a játékot viszi. A firefoxra , nálunk linuxosoknál régebbi verzió van . Az meg ide nem jó. De már sok helyen panaszkodnak az Adobe-ra. Valahol olvastam egy két alternatív megoldásról.
 

Tessaiga

Erős harcos
Érdekelne az alternatíva, mert a flashhel kb. 1 éve problémáim vannak. Viszonylag gyakran összeomlik youtube használata közben. Persze minden más flash alapú oldalnál. Ami érdekes, hogy a TW2 is flasht használ állítólag, és az nem omlik össze, vagy egy frissítés után megszűnik a probléma.

Egyelőre ezer köszönetem! A flash védett módját kikapcsoltam, és egyelőre tökéletesen működik. Sajnos így sokkal sebezhetőbb lesz a gépem, de nem fog kifagyni, és összeomolni a flash remélhetőleg. :)
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

DeletedUser25

Vendég
Nem tudom más hogy van vele, de amikor először indulok csatába egy refresh után, minden okés, de már a következőknél 1,2..n csapat már nem látszik, csak az árnyékuk és a darabszám. Ha frissitek egyet megint minden okés, a következő találkozóig, amikor ismét árnyjáték van. Egyébként semmi más hibát nem szoktam tapasztalni a flash-sel.
 

Tessaiga

Erős harcos
Csak simán lépj ki a csatából, azaz add fel, és kezdd újra! Nálam is vannak szellem harcosok, bár ritkán. :) Általában jobban szeretik, ha nem frissítesz, hanem másképp oldod meg. Lehet akkor majd ritkul.
 
Státusz
Nem lehet hozzászólni.
Fent