• Kedves olvasó,

    Ahhoz, hogy a fórumon zajló beszélgetésekben részt vehess, vagy saját témákat nyithass, szükséged van egy játékbeli felhasználói fiókra. REGISZTRÁLJ ITT!
  • Kedves Vendég,

    Amennyiben hibát szeretnél bejelenteni, kérjük olvasd el előbb az erre vonatkozó leírásunkat, annak érdekében hogy meggyorsítsd a javítás folyamatát!

    Ha belépési problémákba ütköztél, vagy a szerver nem elérhető, kérjük, lépj kapcsolatba velünk!

    Köszöni együttműködésed az Elvenar Csapata!

Ork termelés

Státusz
Nem lehet hozzászólni.

Dizel1

Veterán
Ezekkel az Orkokkal elég sok a baj. Az Ork gyülekezőhely alatt lehet megtermelni az Akadálypálya címszó alatt a Hulladékot. A portál is Hulladék néven tartja nyilván a terméket. Azonban amikor folyik a termelés, és a kurzort rávezetem a Gyülekezőhelyre, akkor a felugró ablakban nem a Hulladék felirat, hanem az Akadálypálya jelenik meg. Szerintem ez (is) hiba.
 

Putyika

Veterán
Szerintem ez nem hiba. Egyik termelőegység sem azt írja, hogy mit termel, hanem mindenhol a folyamat elnevezése jelenik meg, amikor ráhúzod az egeret.
Mellesleg jegyzem meg, hogy ez régen nem így volt és pont a fórumozók kérése volt, hogy ezt lehessen inkább látni.
 

Dizel1

Veterán
Szerintem ez nem hiba. Egyik termelőegység sem azt írja, hogy mit termel, hanem mindenhol a folyamat elnevezése jelenik meg, amikor ráhúzod az egeret.
Mellesleg jegyzem meg, hogy ez régen nem így volt és pont a fórumozók kérése volt, hogy ezt lehessen inkább látni.
Értem. Elég furcsa, hogy egy terméknek két neve van, és mindkettő használatban van. Eddig nem volt ilyen. Ha a napi termelésre utalsz, ott más a helyzet, mert ott egy termelő egységen belül ugyanolyan terméket állítasz elő, csak a termelési idők vannak megkülönböztetve fantázianévvel. A feladatok is úgy vannak kiadva, tehát az a célszerű, hogy a kurzorral való rámutatással a fantázianév jelenjen meg. De ebben az esetben egy termelőegységen belül négyféle terméket tudsz előállítani éppúgy, mint a Tündéreknél, de itt 4 fantázianév alatt 4 terméknév szerepel. Nem látom a vegyes használatuk létjogosultságát.
 

Dizel1

Veterán
Egyszerűen annyi csak, szerintem, hogy ugyanúgy látod, ahogy azoknál. Mindenhol ugyanúgy, így egyszerűbb. Viszont a termelésnél az ikonból azért látod, hogy hulladékot termel, ha jól gondolom.
Nem. A felbukkanó ablakban Akadálypálya, egyébként meg Hulladék a neve a terméknek. Ugyanúgy, mint a márványmanufaktúrában a 3 órás termelés Márványmozaik, egyébként meg márvány készül. Igen ám! Csak a Márványmozaik megkülönböztetés a 3 órás termelés neve. Az Orkoknál nincs ilyen. Ott négyféle dolgot termelhetsz egy helyen, és mindennek két neve van, és következetlenül vegyesen használva. Rá lett húzva az alap termelés sémája, de nem jó, mert itt más a helyzet.
 

Putyika

Veterán
Nem. A felbukkanó ablakban Akadálypálya, egyébként meg Hulladék a neve a terméknek
Teljesen biztos vagyok benne, hogy Királynőnek igaza van és az ikonból (ami a termelés neve előtt látható, pici zöld nyilacskával) látható, hogy éppen mi készül. Ugyanúgy, mint minden más termelőben.
Rá lett húzva az alap termelés sémája, de nem jó, mert itt más a helyzet.
Már az általad alaptermelésnek nevezett manufaktúrákra sem igaz, hogy csak egy fajtát termel....tehát nem más a helyzet. ;)
 

Dizel1

Veterán
Teljesen biztos vagyok benne, hogy Királynőnek igaza van és az ikonból (ami a termelés neve előtt látható, pici zöld nyilacskával) látható, hogy éppen mi készül. Ugyanúgy, mint minden más termelőben.

Már az általad alaptermelésnek nevezett manufaktúrákra sem igaz, hogy csak egy fajtát termel....tehát nem más a helyzet. ;)
Ne haragudj, de ezt most kár volt ideírnod! Mondom még egyszer kirészletezve.
Például a Márványmanufaktúrában - ellentétben az állításoddal - csakis és kizárólag márvány termelés folyik, különböző időtartamokban. Ezek kaptak fantázianeveket a könnyebb beazonosíthatóság érdekében. Nevezzük tehát a különböző időtartamú termeléseket fantázianévnek, az elkészült márványt pedig terméknek! A Tündéreknél már más a helyzet sőt, az Orkoknál a Gombafarmnál ezzel azonos. Nevezetesen négyféle termék készül egy helyen, ahol a termék a saját nevén szerepel. Például "Selyemgubó", "Ambrózia", vagy "Erőgomba", "Pszihogomba". Ezzel szemben az Ork gyülekezőhelyen szintén négy különböző terméket lehet előállítani, de mindegyik kapott fantázianevet is. Ez is tény. Ezzel nincs mit vitatkozni. Mint ahogy azzal sem lehet, hogy a kutatásfán, és mindenhol a termékek a saját nevükön jelennek meg. Viszont csupán a termelés alatt, a kurzor alatt felbukkanó ablakban íródik ki a termék fantázianeve, megzavarva ezzel a tájékozódást. Ez szerintem hiba. Lehet, hogy később is így működnek a vendégfajok termelő egységei. Nem tudom, nem látok távolabbra, mert itt tartok. Az is lehet, - és ez a valószínűbb - hogy a játék szoftvere az alap termelések szinonímájára, automatikusan kezel így minden vendégfajos termelést is, ahol a terméknek van fantázianeve. Ebben az esetben a fantázianév gyakorlati alkalmazását feleslegesnek, ebből kifolyólag még inkább hibának minősítem.
E "rovat" az észlelt hibákról, vagy hibának vélt észrevételekről szól. Amit leírtam, az tény. Hogy hiba-e, azt döntse el Hoshi, vagy valaki, aki ebben illetékes! Szerintem az. Nem abban látom a problémát, hogy a termékek kaptak fantázianevet, hanem abban, hogy azok használata itt zavarólag hat, feltételezésem szerint a szoftver miatt.

Az indulatomért - egy múltkori beszélgetésemből okulva - elnézést kérek, és feloldásként kiteszek egy mosoly jelet. :)
 

GreenKnight

Veterán
Már ne haragudj, de mit kéne kiírnia? Az épület nevét?
És amikor kész van a termelés és csak a "lebegő" terméket látod, akkor honnan tudod, hogy az éppen mi, ha nem írja ki? Ez mondjuk egy testvériségi kalandnál, ahol a kb. 80 műhelyben van a 3 órástól az 1 napos termelésig és mindegyik ugyanazzal a "lebegő" ikonnal jelenik meg ha készen van nagyon hasznos.
Vagy én nem értem, hogy miről is van szó. :D (feloldás)
 

nlstemplar

Veterán
Már az általad alaptermelésnek nevezett manufaktúrákra sem igaz, hogy csak egy fajtát termel....tehát nem más a helyzet. ;)

Ne haragudj, de ezt most kár volt ideírnod! Mondom még egyszer kirészletezve.
Például a Márványmanufaktúrában - ellentétben az állításoddal - csakis és kizárólag márvány termelés folyik, különböző időtartamokban.

Putyika itt szerintem arra célzott, hogy például a Márványmanufaktúrában, 24-es szintől kezdve nem csak márványt, hanem holdkövet is lehet termelni.

Vagy én nem értem, hogy miről is van szó. :D (feloldás)
Tényleg nem értetted. :)
Azt szeretné ha Akadálypálya helyett Hulladék lenne a kiírásban.
 

DeletedUser683

Vendég
Bocsáss meg, de időnként túlagyalod a játékot. :) Nem hiba, mert ha az lenne, akkor már régen szóltak volna előtted is erről. A játék fut már 3 éve, gondolod, hogy eddig nem voltak okos emberek, akinek ez nem szúrt volna szemet?
. Elég furcsa, hogy egy terméknek két neve van, és mindkettő használatban van
Nincs két neve. Ha jobban megfigyeled, a Gyülekezőhely az orkoknak ad feladatokat, tevékenységeket, és az egyik a tevékenység neve, a másik a tevékenységből származó termék neve, ennyi. Ezeket meg kell szokni, mert a küldetések is mindig a folyamatok nevén kérnek teljesítést. :)
 

Putyika

Veterán
Például a Márványmanufaktúrában - ellentétben az állításoddal - csakis és kizárólag márvány termelés folyik
Nálad még igen, de az elementáloknál már nem.
Putyika itt szerintem arra célzott, hogy például a Márványmanufaktúrában, 24-es szintől kezdve nem csak márványt, hanem holdkövet is lehet termelni.
Köszönöm, igen erre céloztam! :)
 

Dizel1

Veterán
Bocsáss meg, de időnként túlagyalod a játékot. :) Nem hiba, mert ha az lenne, akkor már régen szóltak volna előtted is erről. A játék fut már 3 éve, gondolod, hogy eddig nem voltak okos emberek, akinek ez nem szúrt volna szemet?

Nincs két neve. Ha jobban megfigyeled, a Gyülekezőhely az orkoknak ad feladatokat, tevékenységeket, és az egyik a tevékenység neve, a másik a tevékenységből származó termék neve, ennyi. Ezeket meg kell szokni, mert a küldetések is mindig a folyamatok nevén kérnek teljesítést. :)
Igen, igazad van. Túlagyalom. De ez a játékszenvedélyemből fakad, és sokat segít a gyors haladásban.
És nem. Nincs igazad. (Bizonyos értelemben.) Részletesen fejtettem ki második körben, hogy miben látom az ellentmondást. Én nemsokára csak 1 éve játszom, de annál a kérésnél, és fejlesztésnél már itt voltam, amelynek az volt a lényege, hogy az általam fantázianévvel megjelölt termelések jelenjenek meg a könnyebb beazonosíthatóság érdekében. A napi termelésben jó, sőt szükségszerű, de az Orkok esetében értelmetlennek és félrevezetőnek látom, mivel a küldetések nem érintik a vendégfajokat.

Nálad még igen, de az elementáloknál már nem.

Köszönöm, igen erre céloztam! :)
Vágom, amiről beszéltek. De amiről én beszélek az más. Azt nektek kellene vágnotok. :)
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

DeletedUser683

Vendég
A napi termelésben jó, sőt szükségszerű, de az Orkok esetében értelmetlennek és félrevezetőnek látom, mivel a küldetések nem érintik a vendégfajokat.
Valószínű, hogy csak én nem értelek, de ez az én hibám. A küldetések kérnek Gyülekezőhelyes foglalkoztatásokat. Mivel már régen volt, nem emlékeztem, így kimásoltam neked pár sztori küldetést angolul:
Send Orcs to Spare Time Activities 1 time (Szabadidős tevékenység)
Send Orcs to Wild Party 1 time (Vad buli)
Send Orcs to Obstacle Course 1 time (Akadálypálya)
Send Orcs to a Raid 1 time (Fosztogatás)
Én csak erre utaltam. :) Amúgy addig is, amíg nem változik ez (szerintem nem fog, de ki tudja), addig egy gyors keresés a wikin, és beazonosíthatod, hogy mit termelsz (alternatív megoldásként) :)
https://hu.wiki.elvenar.com/index.php?title=Ork_Gyülekezőhely

Igen, igazad van. Túlagyalom. De ez a játékszenvedélyemből fakad, és sokat segít a gyors haladásban.
A játékszenvedély dicséretes dolog. Kívánom, hogy sokáig maradjon meg! :)
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

Dizel1

Veterán
Én vágom, hogy te miről beszélsz. Csak próbáltam felhívni a figyelmed arra, hogy bizonyos szint után a sima manufaktúrákban is több fajta áru termelhető és ott is a fantázia nevet írja ki, nem pedig azt, hogy milyen terméket gyártasz.
Értem. Elfogadom. Ahol én tartok, ott ez a fajta megjelölés rendben van, de a kijelzése értelmetlen, és zavarólag hat. Erre próbáltam meg felhívni a figyelmet.
 

Dizel1

Veterán
Valószínű, hogy csak én nem értelek, de ez az én hibám. A küldetések kérnek Gyülekezőhelyes foglalkoztatásokat. Mivel már régen volt, nem emlékeztem, így kimásoltam neked pár sztori küldetést angolul:
Send Orcs to Spare Time Activities 1 time (Szabadidős tevékenység)
Send Orcs to Wild Party 1 time (Vad buli)
Send Orcs to Obstacle Course 1 time (Akadálypálya)
Send Orcs to a Raid 1 time (Fosztogatás)
Én csak erre utaltam. :) Amúgy addig is, amíg nem változik ez (szerintem nem fog, de ki tudja), addig egy gyors keresés a wikin, és beazonosíthatod, hogy mit termelsz (alternatív megoldásként) :)
https://hu.wiki.elvenar.com/index.php?title=Ork_Gyülekezőhely


A játékszenvedély dicséretes dolog. Kívánom, hogy sokáig maradjon meg! :)
OK. Azt hiszem tudom már. Amiről most írsz, az a két állandó bölcs egyikének a feladatai közt fog így megjelenni. Ezzel meg azért nem szembesültem eddig, mert az eddig visszautasíthatatlan bölcs küldetéseivel befagytam. Ezt fel is vetettem egy másik írásomban, de azóta megoldódott. Csak most egyszerre szakad be minden, és a most általad leírt feladat még nem jelent meg. Ezen kívűl viszont mindenhol nevén van nevezve a termék. Így, hogy kezd kikristályosodni a probléma, mindennek ellenére továbbra is azt az álláspontot képviselem, hogy megbomlasztja az eddig megtapasztalt rendet, rendszert.

És ezúton köszönöm mindenkinek a hozzászólást.
 
Státusz
Nem lehet hozzászólni.
Fent