• Kedves olvasó,

    Ahhoz, hogy a fórumon zajló beszélgetésekben részt vehess, vagy saját témákat nyithass, szükséged van egy játékbeli felhasználói fiókra. REGISZTRÁLJ ITT!
  • Kedves Vendég,

    Amennyiben hibát szeretnél bejelenteni, kérjük olvasd el előbb az erre vonatkozó leírásunkat, annak érdekében hogy meggyorsítsd a javítás folyamatát!

    Ha belépési problémákba ütköztél, vagy a szerver nem elérhető, kérjük, lépj kapcsolatba velünk!

    Köszöni együttműködésed az Elvenar Csapata!

Nincs jelzés, ha összegyűltek a hozzávalók.

Lupuj

Erős harcos
Sziasztok!

Azaz ... nem jelzi a feladat-ikon mellett (nincs ZÖLD pipa), ha összegyűltek egy - manufaktűra-triós anyagot kérő - tárgy hozzávalói.

Konkrétan (és bármikor ismételhetően) az Acél-Márvány-Fa vagy Márvány-Acél-Fa begyűjtési sorrend esetében. A többi esetet (elegendő trió hiányában) nem tudtam kipróbálni, de .... ;)

Tehát az eseménysor:
Már csak a FA hiányzik:
1 - már csak FA kell.png
Begyűjtöttem a FÁT:
2 - FA is leszedve.png
DE .... nincs zöld pipa! :oops:

Pedig ha az ikonra viszem az egeret:
3 - TRIÓ begyűjtve.png
Látható, hogy mindhárom sáv ZÖLD, tehát összegyűlt a kért nyersanyag. :)

Ennek ellenére:
4 - még most sincs zöld pipa.png
... még mindig nincs zöld pipa! :oops::oops:

Pedig ha megnyitom a feladatlapot:
5 - pedig minden begyűjtve.png
Nyilvánvaló,hogy a szobor-hoz szükséges nyersanyagok össze vannak gyűjtve. :confused:

A zöld pipa csak akkor jelenik meg egy pillanatra, ha a Begyűjtés-re kattintok.

Nem targédia - mielőtt még néhányan megköveznének ezért a jelzésért -, de ... HIBA.
Kisebb figyelmetlenség esetén előfordulhat, hogy valaki - a zöld pipára várva - akár több alkalommal is begyűjt néhány összetevőt, mire érzékeli/rájön, hogy valami baj van a kijelzéssel.

Nem mostani a jelenség, már egy előző kalandban is volt jelezve, de ... ment a "szőnyeg alá".

Jó lenne javítani! Köszönöm!
 
Utoljára szerkesztve:

Putyika

Veterán
Nem targédia - mielőtt még néhányan megköveznének ezért a jelzésért -, de ... HIBA.
Igazából nem hiba!
Ez akkor fordul elő, amikor a fát gyűjtöd be utolsónak. Azért van, mert a fa szükséges a varázspálcához is és a rendszer azt érzékeli, hogy odagyűjtöttél, de az még nincs kész. Mindig annak a jelvénynek az állapotát jelzi a pipa amihez utoljára beszedtél valamit. Tehát ha begyűjtesz egy 5 perceset, amivel kész a törp sörfőzdéd, majd leszedsz egy 1 órás termelést, de nincs kész a péked, akkor nem lesz pipa, hanem a kék felkiáltójelet fogod látni.
 
Utoljára szerkesztve:

Lupuj

Erős harcos
Igazából nem hiba!
Ez akkor fordul elő, amikor a fát gyűjtöd be utolsónak. Azért van, mert a fa szükséges a varázspálcához is és a rendszer azt érzékeli, hogy odagyűjtöttél, de az még nincs kész. Mindig annak a jelvénynek az állapotát jelzi a pipa amihez utoljára beszedtél valamit. Tehát ha begyűjtesz egy 5 perceset, amivel kész a törp sörfőzdéd, majd leszedsz egy 1 órás termelést, de nincs kész a péked, akkor nem lesz pipa, hanem a kék felkiáltójelet fogod látni.

Szia!

Tehát HIBA!
Nem érdekel, mit érzékel a rendszer!
Begyűjtöttem a szükséges mennyiséget? IGEN!
Akkor, ha nem jelez vissza az elvárt módon (ahogyan működnie kellene), ezt hívják hibának.
És mi az, hogy: "
... a rendszer azt érzékeli, hogy odagyűjtöttél ...
Miért érdekelne az engem, hogy mihez nem volt elég amit begyűjtöttem?
 

Lupuj

Erős harcos
Igazából nem hiba!
Ez akkor fordul elő, amikor a fát gyűjtöd be utolsónak. Azért van, mert a fa szükséges a varázspálcához is és a rendszer azt érzékeli, hogy odagyűjtöttél, de az még nincs kész. Mindig annak a jelvénynek az állapotát jelzi a pipa amihez utoljára beszedtél valamit. ...
Szia!
Tehát ... igazábó hiba!
Egy program ne érzékelgessen, hanem dolgozza fel normálisan a kapott adatokat!
Meg van az adott tárgyhoz való/szükséges anyagmennyiség? IGEN!
- kijelzi ... Rendben! Begyűjtés.​
- NEM jelzi ki ... HIBA!​

Ráadásul a magyarázatod azért sem jó - programozásilag -, mert a Varázspálca később van, mint a Szobor.
Tehát előbb azt kell "érzékelnie" a programnak, hogy VAN kész tárgy, ezért minden féle képpen kell majd ZÖLD PIPA.
És ha 1 tárgy már elérhető, teljesen midegy mennyi nincs még kész, a miatt az 1 miatt jeleznie KELL!
... Tehát ha begyűjtesz egy 5 perceset, amivel kész a törp sörfőzdéd, majd leszedsz egy 1 órás termelést, de nincs kész a péked, akkor nem lesz pipa, hanem a kék felkiáltójelet fogod látni.
Mi vaaaan? Készen van a törp sörfőzdés jelvény, de ... nem jelzi zölddel, mert nincs készen a pékek céhének jelvénye?!
Szerinted ez normális? Ezt te sem gondoltad komolyan!? o_O
(Tehát, ha TUDOM, hogy a szomszédomban van 1 kutya és 3 macska, akkor ha nem látom csak az egyik-másik macskáját, a kutya az nincs is?)

Na, éppen ezt hívják hibás adatfeldolgozásnak, azaz hibának.
 
Utoljára szerkesztve:

Putyika

Veterán
Ezt te sem gondoltad komolyan!? o_O
Teljes mértékben lényegtelen, hogy én mit gondolok! :D
Így működik a rendszer! Mivel egyszerre csak 1 jelzést tud mutatni, vagy pipát vagy felkiáltójelet, így ezt mindig ahhoz igazítja, amihez utoljára gyűjtöttél.
 

Vicacica1

Erős harcos
Ez akkor fordul elő, amikor a fát gyűjtöd be utolsónak. Azért van, mert a fa szükséges a varázspálcához is és a rendszer azt érzékeli, hogy odagyűjtöttél, de az még nincs kész.

Nálam is előfordul néha,de így már érthető...A varázspálcánál nincs meg a száz deszka...Köszi...
 

Lupuj

Erős harcos
Teljes mértékben lényegtelen, hogy én mit gondolok! :D
Így működik a rendszer! Mivel egyszerre csak 1 jelzést tud mutatni, vagy pipát vagy felkiáltójelet, így ezt mindig ahhoz igazítja, amihez utoljára gyűjtöttél.
Igaz, az mindegy, hogy TE mit gondolsz, de attól még a felhozott példád .... hmmm .... kissé bugyuta. ;)

Tehát rosszul van megírva a program!
És ezt miért kell ilyennek elfogadni?
Talán inkább ki kellene javítani a rossz feltételfigyelési módot!

Eddig is ez volt a baj! Jeleztem/tünk valami hibát és kaptuk rá az értelmetlen megmagyarázásokat, hogy az - nekünk - miért jó.
És nem történ semmi érdemi változás! :confused:
 

Putyika

Veterán
a felhozott példád .... hmmm .... kissé bugyuta.
Attól, hogy te nem érted, az még nem bugyuta! ;)
Tehát rosszul van megírva a program!
És ezt miért kell ilyennek elfogadni?
Talán inkább ki kellene javítani a rossz feltételfigyelési módot!
Szerinted...szerintem viszont ez jó így. Ha több különböző jelvényt akarok egyszerre begyűjteni, akkor nem kell mindig belépnem, hogy beszedjem és látom, hogy mikor van kész a következő fajta.
Jeleztem/tünk valami hibát
Igen, te valóban jelzed a hibákat, bőségesen. De egyszer úgyis megfejtem, hogy miért játszol ezzel a játékkal, ha ez ennyire sz@r. :D Pozitív visszajelzést még nem olvastam tőled.
 

Lupuj

Erős harcos
Attól, hogy te nem érted, az még nem bugyuta! ;)

Szerinted...szerintem viszont ez jó így. Ha több különböző jelvényt akarok egyszerre begyűjteni, akkor nem kell mindig belépnem, hogy beszedjem és látom, hogy mikor van kész a következő fajta.

Igen, te valóban jelzed a hibákat, bőségesen. De egyszer úgyis megfejtem, hogy miért játszol ezzel a játékkal, ha ez ennyire sz@r. :D Pozitív visszajelzést még nem olvastam tőled.
Köszönöm! Ennyi nekem éppen elég.
(tehát van bőségesen, csak le se .... , inkább jön a megmagyarázás) :confused:
 

Putyika

Veterán
Köszönöm! Ennyi nekem éppen elég.
Jajj, ezt ne vedd megerősítésnek, félreértettél. De jogos, én fogalmaztam pontatlanul! Vagy úgy kellett volna írnom, hogy: "hibákat", vagy úgy, hogy: az általad hibának vélt jelenségeket. ;)
De egyébként igen, van a játékban hiba. Szinte mindenben és mindenkiben van! Eddigi életem során nagyon kevés tökéletes dologgal találkoztam. De nem keresem mindig a hibákat és a rossz dolgokat, igyekszem mindenben megtalálni a jót. Ha hosszútávon valamiben vagy valakiben több rosszat látok, mint jót, akkor azt kizárom az életemből és nem foglalkozom vele tovább.
 

Erica

Veterán
Igen, te valóban jelzed a hibákat, bőségesen .
Nos,a mondatot értelmezni kellene. @Putyika rendesen leírta,meg is magyarázta.A mondat azt jelenti,hogy-Igen, Te jelzed a hibákat bőségesen,és nem a hiba bőséges.Mutass már rá akármire is ami hiba nélkül megy??Ha 1x írnál már ide végre valami pozitívumot,mindenki hálás lenne érte kedves @Lupuj .
Legyen szép napod.
 

Lupuj

Erős harcos
Jajj, ezt ne vedd megerősítésnek, félreértettél. De jogos, én fogalmaztam pontatlanul! Vagy úgy kellett volna írnom, hogy: "hibákat", vagy úgy, hogy: az általad hibának vélt jelenségeket. ;)
De egyébként igen, van a játékban hiba. Szinte mindenben és mindenkiben van! Eddigi életem során nagyon kevés tökéletes dologgal találkoztam. De nem keresem mindig a hibákat és a rossz dolgokat, igyekszem mindenben megtalálni a jót. Ha hosszútávon valamiben vagy valakiben több rosszat látok, mint jót, akkor azt kizárom az életemből és nem foglalkozom vele tovább.
Tehát ha valami - szerinted is - rossz, akkor te nem a jobbá tételével foglalkozol, hanem inkább kizárod az életedből (a rosszat).
És már meg is van oldva a probléma! ;) (Remélem, nem felelős beosztásban dolgozol!)
Ilyen hozzáállással, most egy fán ücsörögve játszhatnánk egy hibákkal teli Elvenar-ral. :D
Igen, te valóban jelzed a hibákat, bőségesen .
Nos,a mondatot értelmezni kellene. @Putyika rendesen leírta,meg is magyarázta.A mondat azt jelenti,hogy-Igen, Te jelzed a hibákat bőségesen,és nem a hiba bőséges. ...
Drágaságom!
A magyarázkodás az én hsz.-em UTÁN következett!
És ismét jön a terelés:
... Mutass már rá akármire is ami hiba nélkül megy??Ha 1x írnál már ide végre valami pozitívumot,mindenki hálás lenne érte kedves @Lupuj .
Legyen szép napod.
Nem nekem KELL bármi hibátlanságát bizonygatnom, csak mert az általam felvetett hiba létezését nem tudjátok elfogadni.

Pozitívum: nagyon finom babgulyást főzött a párom! Hamarosan meg is köszönöm neki. ;)
 

bere007

Veterán
Akármilyen hihetetlen, de szerintem is jogos ez a felvetés. Az igaz, hogy sokkal jobb, mint a régi feladatpörgetős módszer. Az is igaz, hogy amióta a csoportos begyűjtés van, ez így működik. De attól még nem feltétlenül ez a legjobb működési elv.

Így működik a rendszer! Mivel egyszerre csak 1 jelzést tud mutatni, vagy pipát vagy felkiáltójelet, így ezt mindig ahhoz igazítja, amihez utoljára gyűjtöttél.

És olyan nagy meló lenne azt megcsinálni, hogy a rendszer úgy működjön, hogy ha valami készen van, akkor legyen ott a pipa, attól függetlenül, hogy mi van félig készen? Ha egyszer már jelez valamit, akkor logikusabb azt jelezni, hogy valami készen van, mint azt jelezni, hogy valami nincs készen.
 

Lupuj

Erős harcos
Így működik a rendszer! Mivel egyszerre csak 1 jelzést tud mutatni, vagy pipát vagy felkiáltójelet, így ezt mindig ahhoz igazítja, amihez utoljára gyűjtöttél.
Csak halkan jegyzem meg ... ez így nem igaz!
Amikor 4 fajta feladat/küldetés is láthatő a bal szélen (a 2 alap + event + kaland), akkor mégis hogyan lehet az, hogy van olyan, amelyiknél semmilyen jel nincs, van amelyiknél kék felkiáltójel van és van olyan ahol ott a zöld pipa ??
Ja, hogy ez régebben volt így? Mert azóta sikerült elrontani ezt a kijelezgetést! :eek:
Ez a mostani: borzalmas! ... és a kalandig nem is volt gond. (vagy csak én voltam figyelmetlen?)
Pl. leszedem bármelyik jelvényt (a HIBA miatt nem is volt jelezve, hogy készen van, de figyeltem ;)) és egyszer csak megjelenik a zöld pipa !!! :oops:
A jelvény begyűjtése UTÁN. o_O
Csak akkor hajlandó eltünni, ha pl. még egyszer megnyitom az ablakot.

Ezen a mostani működési módon nincs mit védeni! Ezt valakik szépen elintézték. :(

De azt hiszem, erre kár is további időt pocsékolni. EZ most már így marad.
Bízzunk abba, hogy a következő kalandra kijavítják a hibákat (va mit). ;)
 
Utoljára szerkesztve:

Putyika

Veterán
Nem akartam már ezzel foglalkozni, mert unom, hogy minden mondatom úgy kell megmagyarázni, mintha a 10 éves keresztlányommal beszélgetnék, de legyen!
Tehát ha valami - szerinted is - rossz, akkor te nem a jobbá tételével foglalkozol, hanem inkább kizárod az életedből (a rosszat).
Szerepel a mondatomban az a szó, hogy hosszútávon! Azt gondoltam, hogy ebből egyértelmű, hogy előbb igyekszem azt jobbá tenni, főleg ha fontos számomra.
De az is biztos, hogy ha egy játékban, (amit százezrek játszanak, szeretnek és látják a szépségét) én csak a hibákat látnám, akkor azzal nem játszanék tovább...keresnék valamit, ami valóban megfelel az igényeimnek. ;)
És olyan nagy meló lenne azt megcsinálni, hogy a rendszer úgy működjön, hogy ha valami készen van, akkor legyen ott a pipa, attól függetlenül, hogy mi van félig készen? Ha egyszer már jelez valamit, akkor logikusabb azt jelezni, hogy valami készen van, mint azt jelezni, hogy valami nincs készen.
Az így működik a rendszer megjegyzésem, arra vonatkozott, hogy ez nem hiba, hanem így lett kitalálva a fejlesztők által. Ha valakit ez zavar, akkor adja be ötletként, hogy változtassanak rajta. Bár fentebb azt is kifejtettem, hogy nekem például tetszik, hogy ez így van.
Csak halkan jegyzem meg ... ez így nem igaz!
Amikor 4 fajta feladat/küldetés is láthatő a bal szélen (a 2 alap + event + kaland), akkor mégis hogyan lehet az, hogy van olyan, amelyiknél semmilyen jel nincs, van amelyiknél kék felkiáltójel van és van olyan ahol ott a zöld pipa ??
Na, akkor megint egy kis szájbarágós magyarázás! Az, hogy egyszerre csak 1 jelzést tud megjeleníteni nyilván nem a különböző küldetés ablakokra vonatkozik, hanem arra, hogy egy ablaknál csak 1 jelzés lehet.
A példád pedig alapvetően rossz! Lehet egyszerre 4 küldetés, ha az eventben van napi és folyamatos feladat is, de még sosem volt egyszerre kaland és event.

Egyébként a mai frissítés óta valóban hibás a kaland feladatainál a jelzés. 1 jelvény begyűjtése után bezáródik az ablak és nem vált át a pipa felkiáltójelre csak akkor ha valamire rákattintok, csinálok valamit a városban. Gondolom ennek a frissítési jegyzékben szereplő, az Óriáskerekek bezáródásával kapcsolatos javításhoz lehet köze.
 

Lupuj

Erős harcos
...
Az így működik a rendszer megjegyzésem, arra vonatkozott, hogy ez nem hiba, hanem így lett kitalálva a fejlesztők által. Ha valakit ez zavar, akkor adja be ötletként, hogy változtassanak rajta. Bár fentebb azt is kifejtettem, hogy nekem például tetszik, hogy ez így van.
Igen, jeleztem, hogy ez engem zavar. Erre jöttök és meg akartok rólaa győzni, hogy engem NE zavarjon, jó ez így.
Azért, mert egy programozó - vagy bárki más - kitalált valamit, ami nem jó, nem KELL elfogadni.
Nem MI vagyunk ÉRTÜK, hanem ŐK van ÉRTÜNK/NEKÜNK!
Na, akkor megint egy kis szájbarágós magyarázás! Az, hogy egyszerre csak 1 jelzést tud megjeleníteni nyilván nem a különböző küldetés ablakokra vonatkozik, hanem arra, hogy egy ablaknál csak 1 jelzés lehet.
Hihihi! Akkor miért nem azt írtad? ;)
Természetesen ez teljesen egyértelmű. Hogyan is lehetne egyszerre két jel ugyan ott? :rolleyes:
A példád pedig alapvetően rossz! Lehet egyszerre 4 küldetés, ha az eventben van napi és folyamatos feladat is, de még sosem volt egyszerre kaland és event.
Ott a pont! Igazad van!
Viszont létezik olyan, hogy értelemszerű kijelzés (pl. prioritás). Ha van kész tárgyam, akkor jöhet a zöld pipa. Ha nincs, de van részeleme akkor kék felkiáltójel és ha sehol semmi, akkor nincs jel.
Ki a fenét érdekli a kék jel, ha ott kell(ene) lennie a zöldnek, mert van kész tárgy. Mert az a fontosabb!
Az, hogy zöld helyett nincs semmi, amikor kellene, viszont begyűjtés után meg megjelenik a jel, kissé durva. :(
Egyébként a mai frissítés óta valóban hibás a kaland feladatainál a jelzés. 1 jelvény begyűjtése után bezáródik az ablak és nem vált át a pipa felkiáltójelre csak akkor ha valamire rákattintok, csinálok valamit a városban. Gondolom ennek a frissítési jegyzékben szereplő, az Óriáskerekek bezáródásával kapcsolatos javításhoz lehet köze.
Nem, nem a mai frissítés óta. Volt ilyen? Nálam ugyanis ez a flash verzió fut:
V1.103.2 - 20200429-1714.png
Tehát tegnapi.
És ... hogy jön ide az Óriáskerék?
Mi köze a kalandhoz? :oops:
 

Putyika

Veterán
Igen, jeleztem, hogy ez engem zavar. Erre jöttök és meg akartok rólaa győzni, hogy engem NE zavarjon, jó ez így.
Egyáltalán nem akarlak arról meggyőzni, hogy ne zavarjon! De a hiba azt jelenti, hogy valami nem úgy működik, ahogyan azt a létrehozója elképzelte. Tehát, mivel ezt a fejlesztők így találták ki, ez nem hiba. Ezért javasoltam, hogy ötletként kellene felvetni, nem hibaként feltüntetni és igyekezni meggyőzni bennünket arról, hogy ez hiba, csak azért mert neked nem tetszik az, hogy így működik.
Akkor miért nem azt írtad?
Mert konkrétan a kalandhoz tartozó küldetésekről beszéltünk, szóba sem került a többi ablak, így egyértelmű volt, hogy arra vonatkozik a mondandóm. Akkor még nem tudtam, hogy neked mindent el kell magyarázni betűről betűre, mert egyébként nem érted meg.
Tehát tegnapi.
Nem, nem tegnapi. Ma volt a frissítés. A dátum arra vonatkozik, amikor elkészült a verzió és nem arra, hogy mikor frissült a játék.
És ... hogy jön ide az Óriáskerék?
Mi köze a kalandhoz?
A kalandhoz semmi, de volt valami a változásjegyzékben (nincs kedvem megnézni), hogy ezentúl az Óriáskerék ablaka bezáródik magától és mivel a küldetés ablak is bezáródik a begyűjtés után-eddig nem tette-ez ugrott be a hiba lehetséges okaként. De nyilván lehet, hogy semmi köze egymáshoz a két dolognak.
 

Lupuj

Erős harcos
Szia!
Csak erre reagálnék.
Egyáltalán nem akarlak arról meggyőzni, hogy ne zavarjon! De a hiba azt jelenti, hogy valami nem úgy működik, ahogyan azt a létrehozója elképzelte. Tehát, mivel ezt a fejlesztők így találták ki, ez nem hiba. Ezért javasoltam, hogy ötletként kellene felvetni, nem hibaként feltüntetni és igyekezni meggyőzni bennünket arról, hogy ez hiba, csak azért mert neked nem tetszik az, hogy így működik.
Tehát az, hogy fontosabb a kék jelzés, mint a zöld .... sőt ... az, hogy a jelzések össze-issza vannak/nincsenek, egy okos fejlesztőcsapat jól kitalált koncepciója.
Ha ezt ők így találták ki, akkor nagy a baj! De ... gratulálok nekik!:(
Ezzen nem ötleteli kellene, hanem kijavítani a HIBÁT!
Ennyi lenne a megoldás. :rolleyes:
 

Melan

Újonc
Egész szépen egymásnak estetek, pro és kontra! Miért baj az, ha valaki leírja - szerinte - hibának tűnő tapasztalatát. És innentől csak magyarázkodunk! Az a bizonyos zöld valóban NEM jelenik meg pipa formájában, csak amikor már BEGYŰJTÖTTEM a cuccot. Ez MEGTÉVESZTŐ (nevezhetjük hibának), javítható, kezelhetőbbé, egyértelműbbé tehető. Bizzuk a fejlesztőkre. Gondolom az Ő céljuk is az áttekinthetőbb, "élhetőbb", pofásabb játék közreadása. Jó játékot mindannyiunknak, ne az ilyen egymást piszkáló bejegyzésekre fordítsuk erőnket!! Üdvözlet Mindenkinek!
 
Fent