• Kedves olvasó,

    Ahhoz, hogy a fórumon zajló beszélgetésekben részt vehess, vagy saját témákat nyithass, szükséged van egy játékbeli felhasználói fiókra. REGISZTRÁLJ ITT!
  • Kedves Vendég,

    Amennyiben hibát szeretnél bejelenteni, kérjük olvasd el előbb az erre vonatkozó leírásunkat, annak érdekében hogy meggyorsítsd a javítás folyamatát!

    Ha belépési problémákba ütköztél, vagy a szerver nem elérhető, kérjük, lépj kapcsolatba velünk!

    Köszöni együttműködésed az Elvenar Csapata!

Nem hiba Nem felderíthető tartományok a felderíthető tartományok listájában.

Hiba leírása:
Verzió: Böngészős, v1.167.3-(86656e5) - html5 (2023-01-25 09:59), böngészőtől független
A térképen a tartományok áttekintése ablakban a Felderíthető fülön akkor is megjelenik egy tartomány, ha az nem felderíthető.
Képek:
1675063101223.pngbrave_2LY208Pedg.png

A lista valószínűleg azt nézi a tartományoknál, hogy legalább egy szomszédos tartomány fel van-e derítve, nem pedig azt, hogy teljesítve van-e.

Elvárt működés: A listában ténylegesen csak a felderíthető tartományoknak kellene szerepelni. Mobilon így működik, a nem felderíthető tartományok nem jelennek meg az ottani listában.
 

Mihaszna

Veterán
Szia.

Szerintem ez nem hiba, mert nálam is rengeteg ilyen tartomány van. A szürke kategóriák (szerintem) a sorrendet jelölik, tehát, ha megoldod az egyik körülötte lévő tartományt, akkor a soron következő az lesz, ami szürkével van/volt jelölve.
 
Ha jól emlékszem PC-n ez mindig is így volt, szóval ez nem hiba.
Attól, hogy ez mindig így volt, az nem azt jelenti, hogy így is kellene lennie.

A fül neve az, hogy felderíthető, tehát azt várná az ember, hogy minden tartomány, ami ott fel van sorolva, az abban a pillanatban felderíthető

Szerintem ez nem hiba, mert nálam is rengeteg ilyen tartomány van.
Vagy mondjuk hiba, és mindenkinél előfordul.

Ne olyan hibának kezeljétek, hogy nem tud összeadni a játék. A játék pont azt csinálja, amit megmondtak neki. Csak rossz dolgot mondtak neki. Mint írtam, a játék vélhetően akkor listázza az X tartományt, ha egy vele szomszédos tartomány fel van fedezve, pedig akkor kellene, ha maga X tartomány felfedezhető - vagyis legalább egy vele szomszédos tartomány teljesített.

Nagy hiba? Nem
Hiba? Szerintem igen
Sokba kerül továbbítani a fejlesztőknek, hogy legalább a böngészős és mobilos devek összebeszéljenek, melyik az elvárt? Nem hiszem.
 

Wiccara

Veterán
Hiba? Szerintem igen
Szia, nem hiba.
A mobilos és PC verzió nem ugyanaz, funkciók lehetnek az egyiknél jobbak, a másiknál kevésbé; ezeknek megvan a technikai miértje; különbségek mindig lesznek ( van most is számtalan).
Jelen esetben a PC jobb,többet mutat; mert a szürke" még nem felderíthető, de már majdnem" segít, ha valaki pl kristály ereklyéket gyűjt. Akkor ebből látja, hogy érdemes befejezni a deszkát és máris indulhat a felderítés oda, ahonnan az ereklye kell.
Mobilon az egyszerűsített verziója van ennek a funkciónak.
 
Szia, nem hiba.
Szeretném, ha ezt a support továbbítaná, és a fejlesztők döntenék el ahelyett, hogy ezen filozofálunk, hogy mezei játékosok szerint ez nem hiba.

Jelen esetben a PC jobb,többet mutat; mert a szürke" még nem felderíthető, de már majdnem"
Nem. Jelen esetben a PC olyat mutat, amit nem kellene, hisz a fül felirata az, hogy felderíthető, nem pedig az, hogy majdnem felderíthető. Arról nem is beszélve, hogy a lista nem egymás után teszi az egymás mellett lévő tartományokat, így olyan infót nem lehet egyszerűen leolvasni róla, hogy mit kell teljesítenem a feloldáshoz, ahhoz mindenképpen a térképre kell mennem.

Jólesne, ha a "Nem hiba" ítéletet tényleg csak a support használná, hiszen csak ők állnak kapcsolatban a fejlesztőkkel, és csak ők tudják megmondani, hogy ez hiba-e vagy sem.
 

Simple

Community Manager
Elvenar Csapat
Community Manager
Szeretném, ha ezt a support továbbítaná, és a fejlesztők döntenék el ahelyett, hogy ezen filozofálunk, hogy mezei játékosok szerint ez nem hiba.

Szia!

Ezt a fejlesztők már el is döntötték hiszen láthatod, hogy van fordítása a játékban, tehát direkt van ott megjelenítve. Akkor beszélhetnénk hibáról, ha mondjuk mutatná, hogy ki tudod kutatni majd miután rákattintasz nem történik semmi vagy kifagy a játék.
Felderíthető az ablak neve, mivel ott a feltételes jelző, amely egyszerre jelenti azt, hogy még nem kutattad ki, illetve azt is hogy majd később lesz rá lehetőséged, ha más tartományokat kikutattál a közelben. (ahogy ezt ott a leírásban is láthatod)
 
Elég lett volna azt leírnod, hogy még csak rákérdezni sem fogsz, a célzást úgy is értettem volna.

Kösz, zárható akkor, sok értelme úgysincs.
 

Erica

Veterán
Elég lett volna azt leírnod, hogy még csak rákérdezni sem fogsz,
Szia!
Szerinted, aki kapcsolatot tart velünk játékosokkal és a fejlesztési részleggel, az nem tud rendesen válaszolni? Miből is állapítottad meg, hogy @Simple rá sem kérdezett, vagy, hogy nem érdeklődött??Imádom ezt a viselkedést, ami azt mutatja meg, hogy mennyi rosszindulat szorulhat egy emberbe.
Hogy ne legyek off: szerintem sem hiba, régóta jól működik ez a térképen.
 
Miből is állapítottad meg,

Ebből:
"Ezt a fejlesztők már el is döntötték"

Mibe került volna, ha annyit ír be bárki a support csapatból a support accountjáról, hogy utánakérdezünk, és két nap múlva lezárják nem hibaként - akár tényleges utánajárás nélkül? Legalább a látszat megmaradt volna. Így legalább látszik, hogy nem volt érdemben foglalkozva vele, majd miután te is hozzászóltál, hirtelen modis hsz nélkül "Nem hiba" címkét kapott. (Az előző hsz-emnél még nem ez volt a címke)

Én elhiszem, hogy nehéz a munkátok, és valószínűleg csak nyűgnek gondoljátok, hogy ilyen piszlicsáré dolgokat jelentünk, de erre vállalkoztatok. Nem nektek akarunk rosszat, hanem egy játékot szeretnénk a lehetőségeinkhez képest javítani. De ahogy leírtam az üstösben is, úgy látszik, itt csak a jó dolgokat lehet leírni, kritikát nem, vagy legalábbis csak az elitnek. Szomorú.

Zárjátok le nyugodtan, a fórumot befejeztem. Játszok tovább csendben, mint egy birka, úgy látszik arra van igény.
 

Simple

Community Manager
Elvenar Csapat
Community Manager
Ebből:
"Ezt a feljesztők már el is döntötték"

Mibe került volna, ha annyit ír be bárki a support csapatból a support accountjáról, hogy utánakérdezünk, és két nap múlva lezárják nem hibaként - akár tényleges utánajárás nélkül? Legalább a látszat megmaradt volna. Így legalább látszik, hogy nem volt érdemben foglalkozva vele, majd miután te is hozzászóltál, hirtelen modis hsz nélkül "Nem hiba" címkét kapott. (Az előző hsz-emnél még nem ez volt a címke)

Én elhiszem, hogy nehéz a munkátok, és valószínűleg csak nyűgnek gondoljátok, hogy ilyen piszlicsáré dolgokat jelentünk, de erre vállalkoztatok. Nem nektek akarunk rosszat, hanem egy játékot szeretnénk a lehetőségeinkhez képest javítani. De ahogy leírtam az üstösben is, úgy látszik, itt csak a jó dolgokat lehet leírni, kritikát nem, vagy legalábbis csak az elitnek. Szomorú.

Zárjátok le nyugodtan, a fórumot befejeztem. Játszok tovább csendben, mint egy birka, úgy látszik arra van igény.

A fejlesztők fejlesztik a játékot, a kreatív emberek szövegezik a játékot, ha valami megjelenik a képernyődön az azért van, mert valaki gondolt rá és megvalósította. Ha valaminek van értelme és látod fordítása is van, az azt jelenti, hogy angolul/németül is létező szöveg a játékban, így valaki a fejlesztő csapatból ezt direkt bele rakta a játékba. (erre utalt a fejlesztők már el is döntötték mondat)

A hibák nagy részét mi azonosítjuk és továbbítjuk, illetve az összes ország hibajelentéseire is rálátunk. A legtöbb hibajelentés, ha komolyabb hiba akkor több országban is jelezve lesz, így megerősítve annak létezését és fontosságát. Természetesen erre úgy is nézhetsz, hogy ez a funkció/elem 2019. októbere óta van a játékban. Szerinted más nem vette volna észre, ha hiba lenne vagy nem lett volna bárki által észlelve? Én szeretem ezt a logikát vezetni, ugyanis láthatod a múltból adódóan más bejegyzéseknél, hogy vagy nagyon egyedi hibákról van szó, amelyet egy-egy játékos tapasztal vagy olyan hibák, ahol a többi játékos is megerősíti ennek létezését, ahogy láthatod ez nálad nem történt meg és játékos oldalról is megerősítést kapott az én bejegyzésem is, miszerint ez egy valós, a játékban megtervezett elem, hogy több tartományt látsz, mint amit most tudsz azonnal feloldani.

Köszönjük, hogy jelezted, azonban ez nem hiba, hanem tervezett működés.
 
Fent