• Kedves olvasó,

    Ahhoz, hogy a fórumon zajló beszélgetésekben részt vehess, vagy saját témákat nyithass, szükséged van egy játékbeli felhasználói fiókra. REGISZTRÁLJ ITT!

Visszautasítva Naptár

Támogatod a javaslatot?

  • Támogatom

    Szavazatok: 5 23,8%
  • Nem támogatom

    Szavazatok: 16 76,2%

  • Összes szavazó
    21
  • A szavazás lezárult .

Vynal

Újonc
1. Benyújtó játéktapasztalata
Több éve játszom, most értem el az elementálok fejezethez. Vynal névvel vagyok megtalálható.

2. Az ötlet röviden
Szerény elgondolásom szerint jó lenne a játékba a naptárat behozni. Amiért ezt gondolom, hogy nem minden testvériség tudja teljesíteni a 10+ ládát, így lehet, hogy ők egy bizonyos bajnokságra fókuszálnak. (pl havonta 1). Én is ilyen testvériség tagja vagyok akiknek a játék csak kikapcsolódás és nem hardcore játék. Havi 1 bajnokságot tolunk meg, de mindig nehezen megy az egyeztetés, hogy melyik nap legyen az a bizonyos ládaszerzés.

3. Az ötlet háttere
PC vagy mobilra egyaránt hasznos

4. Előnyök
A naptárban minden event rögzíthető lenne, akár bajnokság, végtelenség tornya, eventek, testvériségi kalandok.

5. Hátrányok
Hátrányokat csak a fejlesztők számára látok, mert nekik egy kicsivel több munka a naptárba is berögzíteni az eventeket.


Szeretném megkérdezni, hogy kinek mi a véleménye róla?

Üdvözlettel,
Vynal
 

Herannin

Erős harcos
Támogatom.
Viszont azok a testvériségek, akik nem csinálnak hetente legalább 10 ládát, szerintem sok kevéssé aktív (vagy inaktív) tagot számolnak, akik ettől a naptártól szerintem nem lesznek aktívabbak.
A figyelem felhívása a körüzenet használatával (azon a héten akár többszöri alkalommal is) elég egyértelmű és egyszerű eszköz arra, hogy figyeljenek oda a tagok. Ha valaki egy ilyen körüzenetre nem tudna odafigyelni, az a naptárat se biztos, hogy megnézi.

A fentiektől függetlenül egy olyan naptár hasznos lenne (azoknak akik használják is), amibe a testvériségek maguk megadhatnának bármilyen kommentet, eseményt.
Sőt, akár a tagok beírhatnák, hogy melyik héten mennek nyaralni, vagy épp mikor nem aktívak. Ez szerintem hasznos információ megosztás lenne a testvériségekben.
 
Utoljára szerkesztve:

Calyr

Veterán
Erre ott van a chat és a levelezés. Akik ezzel nem tudnak jól élni, azokon a naptár sem segítene, ezért teljesen felesleges másféle játékelemmel terhelni a játékot ilyen feladatra. A levelezés technikai megvalósítását látva (ami kb. tíz évvel a játék mögött van) vélhetően a keret sincs meg hozzá.
Bocs, de ez szerintem nem jó ötlet, nem támogatom.
 

Vynal

Újonc
Erre ott van a chat és a levelezés. Akik ezzel nem tudnak jól élni, azokon a naptár sem segítene, ezért teljesen felesleges másféle játékelemmel terhelni a játékot ilyen feladatra. A levelezés technikai megvalósítását látva (ami kb. tíz évvel a játék mögött van) vélhetően a keret sincs meg hozzá.
Bocs, de ez szerintem nem jó ötlet, nem támogatom.
A chat hiába van ott, ha órákig tart visszatekerni és felesleges információk is vannak benne. A levelezés része jogos, de pl ha 4 üzenetet váltanak a legelsőt lehetetlenség visszatekerni, hogy lásd mi volt az eredeti levél.
 

Laci0212

Erős harcos
A levelezésének szerintem erre elégnek kell lennie,itt nem nap/óra, hanem hét a mérvadó,a főmágus (vagy valaki),simán tudja kontrollálni.Akinek az aktivitása a tesósági üzenetek elolvasására,válaszadásra sem elég,na őmelléjük csörgőórát is rakhatsz.
Szerintem felesleges, én nem támogatom.
 

Calyr

Veterán
A chat hiába van ott, ha órákig tart visszatekerni és felesleges információk is vannak benne. A levelezés része jogos, de pl ha 4 üzenetet váltanak a legelsőt lehetetlenség visszatekerni, hogy lásd mi volt az eredeti levél.
Akkor face csoport, messenger csoport, ha ilyesmire van igény, erre sokféle jó megoldás lehetséges. Ami tény, hogy a játék levelezése nem véletlenül ilyen "béndzsa" (erről sokat sokat beszéltek már sokféle fórumon), a fejlesztőknek ez jó eséllyel csak egy nyűg, és ennél komplexebb játékelemhez az egészet alapjaitól újra kellene tervezni.
 

Herannin

Erős harcos
Akkor face csoport, messenger csoport, ha ilyesmire van igény, erre sokféle jó megoldás lehetséges. Ami tény, hogy a játék levelezése nem véletlenül ilyen "béndzsa" (erről sokat sokat beszéltek már sokféle fórumon), a fejlesztőknek ez jó eséllyel csak egy nyűg, és ennél komplexebb játékelemhez az egészet alapjaitól újra kellene tervezni.
Kis optimizmus se árt néha :) Attól, hogy valami réges régóta rossz, pont nem indok arra, hogy ne próbáljon meg valaki azon gondolkozni, hogy lehetne jobb is. Azt meg, hogy mennyibe kerül, az nem az ötletadó dolga eldönteni. Sőt, jobb ha ezzel egyáltalán nem foglalkozik, arra ott lesznek a fejlesztők ha érdemesnek tartják az ötletet.
 

polgarmaercell

Erős harcos
Erre ott van a chat és a levelezés. Akik ezzel nem tudnak jól élni, azokon a naptár sem segítene, ezért teljesen felesleges másféle játékelemmel terhelni a játékot ilyen feladatra. A levelezés technikai megvalósítását látva (ami kb. tíz évvel a játék mögött van) vélhetően a keret sincs meg hozzá.
Bocs, de ez szerintem nem jó ötlet, nem támogatom.
A levelezésének szerintem erre elégnek kell lennie,itt nem nap/óra, hanem hét a mérvadó,a főmágus (vagy valaki),simán tudja kontrollálni.Akinek az aktivitása a tesósági üzenetek elolvasására,válaszadásra sem elég,na őmelléjük csörgőórát is rakhatsz.
Szerintem felesleges, én nem támogatom.
Sziasztok!
Az a tesóság ahol nincs rendes kommunikáció, azon semmiféle naptár nem fog segíteni.
Nem támogatom.
Én is hasonló véleményen vagyok. Lehet, hogy pár embernek jó lenne, de a játékosok nagy részének vagy felesleges lenne, vagy nem segítene rajtuk. Személyesen ismerek olyan játékosokat, akik csak szökőévente egyszer (“költői” túlzás) olvassák a chatet, és az összes levél értesítésre ráfogják a “biztos csak TP lánc” című kifogást.

polgarmaercell
 

Calyr

Veterán
Kis optimizmus se árt néha :) Attól, hogy valami réges régóta rossz, pont nem indok arra, hogy ne próbáljon meg valaki azon gondolkozni, hogy lehetne jobb is. Azt meg, hogy mennyibe kerül, az nem az ötletadó dolga eldönteni. Sőt, jobb ha ezzel egyáltalán nem foglalkozik, arra ott lesznek a fejlesztők ha érdemesnek tartják az ötletet.
Ezekben teljesen igazad van. :) Még azt is elfogadom, ha simán csak állandó károgásnak tűnnek az általam írt szempontok - részemről azért dobom be a közösbe, mert szerintem fontos, hogy ez is itt legyen, ettől lehet teljes a kép. Többször voltam már úgy, hogy bár leírtam ilyesmiket, az ötlet mellett szavaztam - én külön tudom kezelni a kettőt.
Nem tudom, ki hogy van ezzel, én anno mindent átolvastam, ami magyarul beesett+amit aktuálisan láttam kinti fórumokon is - ezek alapján irdatlan mennyiségű jó ötlet lett már kidolgozva, ami megvalósításra vár. Szerintem segíthet, ha páran azt is nézzük, hogy abban a mezőnyben hogy fest egy ötlet. :)
 

Vynal

Újonc
Akkor face csoport, messenger csoport, ha ilyesmire van igény, erre sokféle jó megoldás lehetséges. Ami tény, hogy a játék levelezése nem véletlenül ilyen "béndzsa" (erről sokat sokat beszéltek már sokféle fórumon), a fejlesztőknek ez jó eséllyel csak egy nyűg, és ennél komplexebb játékelemhez az egészet alapjaitól újra kellene tervezni.
Ötletnek jó, de nem minden embernek van facebook/messenger fiókja. Azt is nézd, hogy nem csak fiatal korosztály játszik a játékkal.
Illetve a fejlesztőknek pont az a munkája, hogy fejlesszék a játékokat bármennyire is "nyűg"
 

Wiccara

Veterán
Szia,
azt is nézd, hogy a játékosok között mennyi féle mód van kommunikálni, feljebb már felsorolták.
( tehát, ha kevés embernek lenne segítség, az nem túl hatékony ötlet a fejlesztőknek )
Megoldás lehet számotokra egy közös excel is, de akiknél a fb is már túl sok, ott az asztali naptár a megoldás, a szervert lassítani ilyennel szerintem felesleges.
 

Herannin

Erős harcos
Szia,
azt is nézd, hogy a játékosok között mennyi féle mód van kommunikálni, feljebb már felsorolták.
( tehát, ha kevés embernek lenne segítség, az nem túl hatékony ötlet a fejlesztőknek )
Megoldás lehet számotokra egy közös excel is, de akiknél a fb is már túl sok, ott az asztali naptár a megoldás, a szervert lassítani ilyennel szerintem felesleges.
Jó, de végső soron csak az lenne a normális, ha a játékon belül tudnának a játékosok szervezni, nem pedig az, hogy facebook, excel, vagy más külső platform használatára legyen szükség (mint jelenleg). Nem azt mondom, hogy az ötlet így ahogy van jó, de ebbe az irányba szerintem érdemes elkezdeni gondolkozni.
 

Vynal

Újonc
Szia,
azt is nézd, hogy a játékosok között mennyi féle mód van kommunikálni, feljebb már felsorolták.
( tehát, ha kevés embernek lenne segítség, az nem túl hatékony ötlet a fejlesztőknek )
Megoldás lehet számotokra egy közös excel is, de akiknél a fb is már túl sok, ott az asztali naptár a megoldás, a szervert lassítani ilyennel szerintem felesleges.
Mindenkivel egyetértek bizonyos szinten. De miért használjak külső alkalmazásokat, programokat, ha a játékban is megoldható lenne? (furcsa másoknak sikerült) Tudom jól, hogy lassú a játék és ezzel is csak terhelve lenne. De mindenki a külső alkalmazásokat sorolja. Játékosok közt kommunikálni 2 verzió van a játékon belül. (chat, levelezés) Nem külső programokat akarnék használni ha már lehetséges ötletet feldobni. Illetve, vannak olyan személyek akik nem akarják felfedni valódi személyiségüket és akkor így, hogy beszélgessek velük facebookon? Én se szívesen adom meg jött meg embernek, hogy nézd ki vagyok.
 

Rikari

Veterán
Játékosok közt kommunikálni 2 verzió van a játékon belül. (chat, levelezés)
Ez így pont elég annak, aki használja ezeket a játékban. Aki nem ír és nem olvas, annak teljesen mindegy hogy hová, milyen dátumokat, eseményeket jegyeztek fel, mert azt sem fogja figyelembe venni. A kommunikáció csak ott tud életben maradni, ahol van adó és vevő, továbbá arra alkalmas környezet. Ez utóbbi már adott a játékban. Ha bármelyik is hiányzik a felek közül, akkor azon egy belső naptár sem fog segíteni.
 

polgarmaercell

Erős harcos
Ez így pont elég annak, aki használja ezeket a játékban. Aki nem ír és nem olvas, annak teljesen mindegy hogy hová, milyen dátumokat, eseményeket jegyeztek fel, mert azt sem fogja figyelembe venni. A kommunikáció csak ott tud életben maradni, ahol van adó és vevő, továbbá arra alkalmas környezet. Ez utóbbi már adott a játékban. Ha bármelyik is hiányzik a felek közül, akkor azon egy belső naptár sem fog segíteni.
Teljes mértékben egyet értek. Azon a véleményen vagyok, hogy a kevésbé fontos üzeneteket (pl.: az Arany Szakadékomat fogom fejleszteni) az a chatbe kerüljön. De a fontosabbakra teljes mértékben elég a levél. Minek tovább lassítani a játékot egy naptárral? Ahogy előzőnek írtam, nem támogatom.
 

unseen

Veterán
Én sokkal nyersebben fogalmazok, ha valaki arra sem veszi a fáradságot, hogy legalább 1-2 naponta megnézze, hogy a borítékok között van-e más üzenet a TP láncon kívül, annak ez javaslat sem fog segíteni, mert kb. ennyire érdekli a játék és a többi játékos. Amennyiben még láncotok sincs, akkor még annyi üzenet sincs napi/heti szinten, hogy ne lehessen megtalálni a főmágus üzenetét. És ha ezek mellett valaki még így sem reagál a felhívásra, akkor ahogy a többiek is írták, köthetsz csörgőórát a nyakába, nem fog történni semmi.

Ilyenkor bennem felmerül a kérdés miért is van még a tesóságban egy ilyen tag? A bemutatkozóban ti is írjátok, hogy legyen kicsi vagy nagy az új tag, de legyen aktív a bajnokságban és a kihívásban. Tehát igazából van elvárásotok, csak nem tartják be a tagok. Szerintem nem elég konkrét az igényetek megfogalmazása, vagy nem jól kommunikáltátok ezt feléjük. A legyek aktív megfogalmazás nálam az jelenti, hogy ez hajtós kis csapat. Nem csilliárdos tagokkal és nem a heti rekordokat akarják megdönteni, de azért haladni szeretnének.
Fogalmazzátok meg a minimális elvárásotokat 3-5 mondatban, amit a jelenlegi és az összes új tagnak el lehet majd küldeni.
A tesóság leírásába is írjátok bele, hogy mi az a minimális feltétel amit elvártok: Pl. napi 1 belépés, valamint a főmágus leveleinek elolvasása, melyeknek a tárgya mindig így néz ki: - BAJNOKI - ; - KALAND - stb.

A havi aktívabb bajnoki esetén a főmáginak a chaten kell egy gyors felmérést tenni, hogy melyik hét legyen a "kihívás hete" (úgy sem fog mindenki reagálni, de a pár aktívabb tesó igen) és ez alapján meg ír egy körlevelet, hogy az xxxxxx bajnokit visszük 2 hét múlva.
Majd az adott héten még 1x megírja, hogy ne feledkezzenek meg róla a többiek.

Aki ezek után sem vesz részt benne és nem hajlandó kommunikálni sem, az nem való oda.

PS: az ötletet a leírtak miatt nem támogatom.
 
Utoljára szerkesztve:

Niraya

Fórum moderátor
Elvenar Csapat
Fórum moderátor
Köszönjük szépen a játékunk fejlesztésével kapcsolatos javaslatot.

A jelenlegi ötletet szavazásra bocsájtottuk, annak érdekében, hogy megtudjuk mit gondoltok róla.
Kérünk benneteket, hogy szavazzatok!

Köszönjük együttműködésetek!
 

Niraya

Fórum moderátor
Elvenar Csapat
Fórum moderátor
Köszönjük szépen a játékunk fejlesztésével kapcsolatos javaslatot. Sajnos az ötletet nem tudjuk továbbítani mivel nem érte el a szükséges támogatottságot a közösség részéről.

Sajnáljuk, hogy a jelenlegi ötletet nem tudjuk továbbítani, de kérjük ha bármilyen más javaslatotok lenne, osszátok meg velünk, örömmel olvasnánk őket.
 
Fent