• Kedves olvasó,

    Ahhoz, hogy a fórumon zajló beszélgetésekben részt vehess, vagy saját témákat nyithass, szükséged van egy játékbeli felhasználói fiókra. REGISZTRÁLJ ITT!

Lezárva nappalok és éjszakák

Státusz
Nem lehet hozzászólni.

DeletedUser60

Vendég
jó lenne ha változnának a nappalok és az éjszakák is
éjszaka égnének a lámpák a házakban , esetleg fáklyák az utakon
este 22orától reggel 6.ig
 

DeletedUser25

Vendég
Az bizos, hogy sokat emelne a látványon, ráadásul nem sok erőfeszítés kéne a megvalósításhoz, mégis attól tartok ez nem szerepel az Inno feljesztési listáján - már ha egyáltalán van ilyen.
 

DeletedUser

Vendég
Megkérlek, hogy a modorodra a jövőben figyelj oda. - Hoshi
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

DeletedUser

Vendég
Ha leírnád konkrétan , hogy fentebb mi volt az ami szerinted nem ide való. Vagy esetleg valami sértést véltél felfedezni benne. Így azt látom, hogy kispéciztél magadnak.De megteheted, mert te vagy a valaki!
 

DeletedUser

Vendég
Ha ezt a választ nem tartod sértőnek, a monitoron lehet állítani a fényerőt. Így váltakozhatnak az éjszakák és a nappalok a városodban. Kb. az előző hozzászólásom is hasonló volt, de kimoderálták. ????????
 

DeletedUser38

Vendég
Szerintem csacsi poénkodott, legalábbis én így értettem... egyéni humor, kétségtelen. Az sem vitás, hogy nem adott "hasznos" tanácsot, megállapítást, ami ennek a topiknak a lényege.
A moderátornak viszont kétségtelen az is a dolga, hogy ne hagyja a komoly témát szétoffolni.
 

DeletedUser

Vendég
Köszönöm Ametiszt!
Igen , olyan poén féle volt. A fiam is játszik ebben a játékban, s ilyen ötleteket, hozzászólásokat , amiket Atoumn feltesz, megszoktam neki mutatni. Jókat nevetünk rajta. Most nem a játékostársammal mint emberrel van gondom, kifogásom, hanem a beírásaival. Most hogyan írjam le, hogy ne moderáljon az a jó ember.
Talán egy igaz történettel. Kimi Raikkönent, egyszer, megkérdezte egy újságíró, riporter, hogy most mit csinálsz Kimi. Erre a válasz: éppen most, hülye kérdésekre, hülye válaszokat adok.
Nos. Még egyszer hangsúlyozom, a játékostársam ötleteivel, kéréseivel nem értek egyet. a felvetéseire is azt tudom mondani, hogy ilyen kérdésekre, ötletekre, csak ilyen választ lehet adni. / Mindjárt írja, de 55. vagyok stb.../. Nekem olyannak tűnnek az írásai, mint aki ahhoz szokott, hogy amit akar, azt azonnal megkapja.
A kimoderált írásom, mutassák meg, ellehet dönteni, akár szavazással, hogy sértő volt e bármely része. Semmi sértő nem volt benne. Ha megmutatják, s ti úgy döntötök, hogy igen, akkor elnézést kérek. De nem volt, egyetlen szava sem sértő. Szerintem , még belemagyarázni sem lehetne, mint a költőknél, hogy az alkotó erre gondolt , mikor ezt írta.
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

DeletedUser38

Vendég
Megint személyeskedsz! Ez komoly topic! Ki leszel zárva, ha így folytatod, meglátod! Mindenkinek vannak ötletei, kérései. Szabadon leírhatja azokat. Én is kérdeztem már butákat az elején. A napszakok is szabad kérdés.Ha meg lehet csinálni, miért ne kérhetnénk, ha nem, úgysem lesz.
Amit javasoltál az egyéni megoldás lett volna, nem használ a játékosoknak. A játékodat hogyan teszed mégis színesebbé, egyedivé, ne áruld el. Tartsd titokban. Hogy Neked már napszakok is váltakoznak... egy lépéssel előbbre vagy... Én azért szívesebben maradok a nappalnál. :)
 

DeletedUser38

Vendég
Egyébként a napszakok miért ne lennének jó ötlet? Aztán úgyis megtudjuk, lehet-e vagy sem!
 

DeletedUser

Vendég
" Ez egy komoly topic!" Igen?
Egy komoly topicot, így kezdünk ?KIS BETŰVEL!: "jó lenne ha" . Ebben mi a komoly?
"Ki leszel zárva, ha így folytatod, meglátod!" Rettegek!
 

DeletedUser

Vendég
Az eredeti témához visszatérve. Nappalok, és éjszakák váltakozása. Érdekesebbé tenné a játékot. Másért nem, hát a látvány miatt. Van egy két online játék ahol ez működik. Van ahol ünnepekkor , alkalmazkodnak az adott eseményhez. Pl: halloweenkor, karácsonykor stb... .Itt még ez nincs kiforrva. Bízok benne , hogy előbb utóbb sor kerül rá. Ma , meló közben én is elgondolkodtam, azon amit Atoumn írt egyszer, hogy mi a játék lényege, vége stb... nagyon szeretném, hogy ez a játék akár évekig is eltartana. Ha így lesz , akkor biztosan lesznek előbb utóbb , napszakok , évszakok változása. Gondolom ez majd függ a játékosok számától, a játék sikerétől stb...
 

Vanek

Veterán
A FoE is évek óta tart, még sincs bent nappalok/éjszakák/évszakok/... váltakozása. Ami van, hogy az eventek (speciális ünnepek alkalmával) alatt kapott épületek kinézete kapcsolódik az adott ünnephez (évszakhoz). Például van mézeskalács házikó (karácsony körüli event alkalmával adták; ennek megfelelő kinézettel); van temető (halloween környéki eventhez kapcsolódva, ehhez kapcsolódó kinézettel); zikkurat (nyári, sivatagos event alkalmával lehetett megszerezni; ehhez kapcsolódó kinézettel); ...
Vagyis amit el tudok itt is képzelni, az ahhoz hasonló. Majd jönnek eventek, és azokhoz kapcsolódóan lesznek speciális épületek, amik azokhoz az eseményekhez kapcsolódó kinézettel bírnak. De nem hiszem, hogy majd nekiállnak különböző kinézeteket készíteni az épületekhez; ha a háttérre sincs elegendő erőforrásuk (ami nem is dinamikus, hanem statikus dolog lenne; és nem is kellene csak pár képet cserélni - miközben meg az épületeknél dinamikus, mozgó dolgokat kellene készíteni (vagyis animációkat), ami sokkal-sokkal több meló).
 

DeletedUser60

Vendég
fogalmam sincs hogy kell játékot fejleszteni, vagy a programozás hogyan történik
én csak játékos vagyok a javaslat lehet jó , lehet értelmetlen , attol még megfontolásra érdemes
,max a többség értelmetlennek tartja
de ha nem irod meg a javaslatot, addig honnan tudod hogy értelmetlen ?
csak és kizárolag a többség véleménye ad támpontot
ha észrevetted kedves olvaso nem az ellen véleménnyel van bajom, hanem a tények nélküli
lesöprést nem értem , volt egy kettő amikor az ellenérv ez volt mert ilyen a játék
ez nem érv számomra
és ebben szerintem sokan egyet értenek
az hogy lehetne e nappalok vagy éjszakák, az a programozói csapat fogja eldönteni ha meg lehet csinálni ?
a kérdés csak az legyen e egyáltalán javaslat ?
tetszene e a többségnek az éjszakai látkép ??
akár kikapcsolható mod is lehetne mint a zenére
igy aki akarja bekapcsolja és élvezheti az éjszakai látképet .
egyik játékban volt éjszakai mód, kikapcsolható formában
úgy hogy szerintem nem nagy cucc megcsinálni (kibicnek semmi sem drága )
 

DeletedUser17

Vendég
... úgy hogy szerintem nem nagy cucc megcsinálni (kibicnek semmi sem drága )...
Mindössze az utolsó mondatodra szeretnék "reagálni", és hidd el nekem hogy egyszerű megjegyzésként, nem pedig leoltásként, vagy kritizálásként. Csak csináljunk egy egyszerű számítást annak alapján, hogy a sötétben minden máshogyan néz ki. Tehát minden meglévő épületnek kell egy éjszakai változat. S nemcsak az épületnek, hanem egyes épület típusok mind a 15 szintjéhez!
Tehát (csak az embereket számolom, de nem lehet túl nagy eltérés az elf épületek számához képest):
Alapvető épületek: lakóház, műhely: 2x15 + a kereskedő +1 tehát 31
Utak: 4 különböző út
Katonai épületek: kaszárnya és fegyvertár: ismét 2x15, azaz máris 65-nél tartunk.
Manufaktúrák: 9x15 épület, azaz 135 manufaktúra, azaz összesen már 200 épület eddig.
Végezetül a kultúrális épületek: 22 db különböző épület.

(na és persze az építők kunyhójáról se feledkezzünk meg, ami max 5-ös szintű lehet...)

Tehát ahhoz, hogy ez az éjszaka-nappal dolog működjön, rögtön a grafikusnak lesz melója, mert 227db különböző épületet kell átrajzolnia. S mivel a minőség már elvárható így nem szabad összecsapnia. Nem beszélve arról, hogy az építési terület és maga a város alapja is máshogy kell kinézzen. És még sorolhatnám is. Tehát szerintem a "nem nagy cucc megcsinálni" mondatodat már egy kicsit át is értékelheted. :)

Ezzel nem azt mondom, hogy lehetetlen megcsinálni és még csak véleményt sem formálok arról, hogy milyen ötletnek tartom az említett éjszaka-nappal dolgot megcsinálni. Mindössze egy kis körüljárásnak szántam ezt a hozzászólást, ahogyan első néhány sorban is jeleztem.
 

ferrari13

Felderítő
Mindössze az utolsó mondatodra szeretnék "reagálni", és hidd el nekem hogy egyszerű megjegyzésként, nem pedig leoltásként, vagy kritizálásként. Csak csináljunk egy egyszerű számítást annak alapján, hogy a sötétben minden máshogyan néz ki. Tehát minden meglévő épületnek kell egy éjszakai változat. S nemcsak az épületnek, hanem egyes épület típusok mind a 15 szintjéhez!
Tehát (csak az embereket számolom, de nem lehet túl nagy eltérés az elf épületek számához képest):
Alapvető épületek: lakóház, műhely: 2x15 + a kereskedő +1 tehát 31
Utak: 4 különböző út
Katonai épületek: kaszárnya és fegyvertár: ismét 2x15, azaz máris 65-nél tartunk.
Manufaktúrák: 9x15 épület, azaz 135 manufaktúra, azaz összesen már 200 épület eddig.
Végezetül a kultúrális épületek: 22 db különböző épület.

(na és persze az építők kunyhójáról se feledkezzünk meg, ami max 5-ös szintű lehet...)

Tehát ahhoz, hogy ez az éjszaka-nappal dolog működjön, rögtön a grafikusnak lesz melója, mert 227db különböző épületet kell átrajzolnia. S mivel a minőség már elvárható így nem szabad összecsapnia. Nem beszélve arról, hogy az építési terület és maga a város alapja is máshogy kell kinézzen. És még sorolhatnám is. Tehát szerintem a "nem nagy cucc megcsinálni" mondatodat már egy kicsit át is értékelheted. :)

Ezzel nem azt mondom, hogy lehetetlen megcsinálni és még csak véleményt sem formálok arról, hogy milyen ötletnek tartom az említett éjszaka-nappal dolgot megcsinálni. Mindössze egy kis körüljárásnak szántam ezt a hozzászólást, ahogyan első néhány sorban is jeleztem.

Plusz a városháza ;) Összesen közel 500 épület :eek: :eek:
 

Vanek

Veterán
fogalmam sincs hogy kell játékot fejleszteni, vagy a programozás hogyan történik
én csak játékos vagyok a javaslat lehet jó , lehet értelmetlen , attol még megfontolásra érdemes
,max a többség értelmetlennek tartja
de ha nem irod meg a javaslatot, addig honnan tudod hogy értelmetlen ?
csak és kizárolag a többség véleménye ad támpontot
ha észrevetted kedves olvaso nem az ellen véleménnyel van bajom, hanem a tények nélküli
lesöprést nem értem , volt egy kettő amikor az ellenérv ez volt mert ilyen a játék
ez nem érv számomra
és ebben szerintem sokan egyet értenek
az hogy lehetne e nappalok vagy éjszakák, az a programozói csapat fogja eldönteni ha meg lehet csinálni ?
a kérdés csak az legyen e egyáltalán javaslat ?
tetszene e a többségnek az éjszakai látkép ??
akár kikapcsolható mod is lehetne mint a zenére
igy aki akarja bekapcsolja és élvezheti az éjszakai látképet .
egyik játékban volt éjszakai mód, kikapcsolható formában
úgy hogy szerintem nem nagy cucc megcsinálni (kibicnek semmi sem drága )

Most komolyan: te ennyire >#&@> (öncenzúra) vagy?
Ad1.: Attól, hogy Neked fogalmad sincs a fejlesztésről, attól még én leírtam, hogy mi a lényeg. Ha nem akarod megérteni, az nem az én bajom.
Ad2.: Nem kritizáltam az ötletek felvetését, csak leírtam rá a véleményemet (illetve az 1-hez kapcsolódó tényeket). Azt írod, leírhatom a véleményem, de ugyanakkor meg kritizálsz, mert leírtam. Legalább magaddal rendezd már ezt a skizofrén helyzetet! :)
Ad3.: Hogy jön most ide, hogy mi volt régen (hogy mire mit írtam)? Veszettül köze nincs ehhez semmi köze.
Ad4.: Nekem semmi bajom az ötlettel (sőt, örülnék neki, ha meg lehetne csinálni); de mint írtam, nem fogják megtenni (és azt is leírtam, miért). Ha a 'képet' nem csinálják meg (lásd az elutasított ötletet: https://hu.forum.elvenar.com/index.php?threads/város-körüli-táj.258/); akkor 'animációt' sem fognak, hiszen az épületeknél nem csak egy képet kell átrajzolni, hanem az épületeknek animációt is meg kell hozzá csinálni. (Lásd: 1-es pont, és Gorduin válasza.)
 
Státusz
Nem lehet hozzászólni.
Fent