• Kedves olvasó,

    Ahhoz, hogy a fórumon zajló beszélgetésekben részt vehess, vagy saját témákat nyithass, szükséged van egy játékbeli felhasználói fiókra. REGISZTRÁLJ ITT!
  • Kedves Vendég,

    Amennyiben hibát szeretnél bejelenteni, kérjük olvasd el előbb az erre vonatkozó leírásunkat, annak érdekében hogy meggyorsítsd a javítás folyamatát!

    Ha belépési problémákba ütköztél, vagy a szerver nem elérhető, kérjük, lépj kapcsolatba velünk!

    Köszöni együttműködésed az Elvenar Csapata!

Nem hiba Nagyobb sebzés végüket járó csapatoktól

Státusz
Nem lehet hozzászólni.

DeletedUser

Vendég
Játékverzió: v0.34.8-(master) (2016-02-02 10:11)
Játékvilág: Arendyll
Böngésző + verzió: Internet Explorer 11.0.9600.18161
Flash Player verzió: 20.0.0.272
Operációs rendszer: Windows 8.1
Képernyőfelbontás:
Felhasználónév: GHermann
Nép: Emberek

Reprodukálhatóság: 4-5/5

Küldetés neve:

Jelenlegi helyzet:
Tartományi csatákban erősen lesebzett egységek messze a számuknak megfelelő maximálisnál nagyobb sebzést produkálnak, első benyomásra az eredeti csapatlétszámmal korreláltan. Mind az AI, mind a saját csapataim csinálják.

Elvárt helyzet:
Minden csapat csak annyit sebez, amennyi egység van benne szer a véletlen egységekenkénti sebzés.

Reprodukálhatósági lépések:
1. Elindít egy csatát.
2. Erősen megsebez, de nem megöl egy egységet, arra az időpontra, amikor az sorra kerül.
3. A lesebzett egység támadása a maximálisnál nagyobbat sebez.

Adj hozzá több lépést, ha szükséges, de egy lépésben csak egy művelet legyen!

Képernyőmentés a hibákról:
csatolt kép 5 AI nyilas egységből álló csapatról, 25-45 nominális sebzés, amint 263 (-20%) sebzést ad le.
 

Csatolmányok

  • elvenar_bugrep2.gif
    elvenar_bugrep2.gif
    482,9 KB · Megtekintések: 10

Tessaiga

Erős harcos
Ez nem hiba. Minden osztag, annyit sebez, amennyinek te gondolod, plusz a teljes osztag sebzésének 10%-át.

Ha 100 egysége lenne egy osztagban, és 1-et sebez 1 katona, és mondjuk 15-re ütnéd le a létszámot, és utána ütne rád, akkor 15+100*0,1=25 lenne a sebzés, és nem 15. Gyakorlatban abból venni észre, hogy akár 1 egységet sem tudott volna leütni, e helyett meg 2-3 egységedet is a sírba viszi. :D

Egy életszerűbb példát is felhozva:
Kardtáncos:
Sebzés: 7-9
Életerő: 24

Tolvaj:
Sebzés: 6-8
Életerő: 19

Mondjuk a Tolvaj egységlétszáma legyen 96 egy osztagban.
A 10%-a az eredeti osztag sebzésének: 57,6-76,8 között lesz valahol.
Mondjuk, hogy leverted 1 főre a tolvajokat, és ő következik, a kardtáncosaid ellen.
6+57,6=63,6 és
8+76,8=84,8 között fog sebezni az az egyetlen nyomorult tolvaj.

Ami azt jelenti, hogy ha kapott is bármilyen sérülést a kardtáncos osztagod, de pont 24-gyel osztható az életereje, akkor is 2,65 egységed meg fog halni. Azaz 2. És 15,6 életereje fog maradni egy 3.-nak, ami nem fog természetesen meghalni. Gyakorlatilag 8,4-es maradék életerőtől fölfelé ez a legjobb eshetőség nem kell 24-nek lennie.
Legrosszabb esetben, meg 3,53 egységed hal meg. Ha kb. 12,7 alatti a kardtáncosod maradék életereje, akkor 4 egységed is meg fog halni.

Minél nagyobb az osztaglétszám, annál több egységet fog magával vinni a halálba, még ha egyedül is van. Természetesen a szerencse, a sebzés határértékei, és a saját egység életereje ami befolyásolja, hogy mi is lesz a végkimenetel.

Ezért is mondják általában a nagyok, hogy ha teheted inkább végezz ki teljesen egy osztagot, mint mindegyiket csak leamortizálod. A plusz 10% sebzés miatt az osztag feltöltött létszámára nézve.

Szerkesztve:

Valamit elrontottam a számolgatás közben, de a lényeg szerintem érthető. Nem szeretném újra számolni. :)
 
Utoljára szerkesztve:

DeletedUser624

Vendég
Jelenlegi helyzet:
Tartományi csatákban erősen lesebzett egységek messze a számuknak megfelelő maximálisnál nagyobb sebzést produkálnak, első benyomásra az eredeti csapatlétszámmal korreláltan. Mind az AI, mind a saját csapataim csinálják.
Elvárt helyzet:
Minden csapat csak annyit sebez, amennyi egység van benne szer a véletlen egységekenkénti sebzés.
(...)
csatolt kép 5 AI nyilas egységből álló csapatról, 25-45 nominális sebzés, amint 263 (-20%) sebzést ad le.

Eddig nem tűnt ez fel nekem, és a wiki sem ad semmilyen támpontot, de az összes harcolós játékban úgy van, hogy van ún. kritikus sebzés, ami azt jelenti, hogy az egység ritkán jóval nagyobbat sebez, mint az alapsebzése.

Nem nagyon indokolható ez az irreális sebzés növekedés azzal a 10%-al, amit a felettem levő ír. Főleg hogy értelmetlen, mert egy egyedül maradt katona sebzésének ugyan mi köze van az eredeti egységméretnek? Még ha a morál növekszik is amiatt hogy sokan vannak, ahogy csökken a létszám, ennek a morál plusznak (csordaszellem) csökkennie kellene, majd teljesen eltűnnie. Sőt, mínuszba kéne fordulnia...

Teljesen egyértelműen egy legyengített (számban megfogyatkozott) egységnek jóval kevesebbet kéne ütnie (nem számolva a kritikus ütéssel). Ha még így is sokat üt, akkor meg inkább örülhetek, hogy nem akkor kapott kritikus bónuszt, amikor még teljes számban voltak :)
 

Tessaiga

Erős harcos
Én nem a logikusságról írtam. Én még a játék elején találkoztam ezzel, pont 1 egységre sikerült leütnöm, egy hasonlósan "erős" egységet, mint amit példának is írtam. Aminek sehogy sem szabadott volna akár egy egységemet is megölnie, mégis többet is a sírba vitt. Kérdeztem a szupportot, és ezt a választ kaptam, amit ki is fejtettem.
Nem mondom, hogy logikus, de kivételesen úgy érzem, hogy egy plusz színt visz a harcba, még ha nincs is neve, és sokan nem is tudnak róla.
Ezt az újabb döntéshozatal miatt mondom, azaz a lesebzett egységeket pusztítsam el előbb, vagy egy újabb teljes osztagon üssek. Talán az egyetlen probléma az lehet számomra, de nem számoltam utána, hogy ezt a 10%-ot nem jelzi az osztagok fölé állva az infóban. De lehet jelzi, csak nem figyeltem.
 

DeletedUser3

Vendég
A hiba nem hiba.
A sebzés figyelembe veszi az osztag eredeti méretét is, nem csak azt a számot, amit épp aktuálisan látunk.

A 0.16-os verzióban jött be a változás (nálunk már a kezdetektől így volt):
Az osztag legalább az eredeti méretének 10%-ának megfelelő sebzést okozza. Ez adja a teljes sebzés 10%-át, a maradék 90% a megmaradó egységek számától függ.

Példa:
Az osztagméreted 192. 96 egység maradt a teljes osztagból (tehát 50%-a a teljesnek)
Az okozott sebzés: 10% alap (garantált) sebzés + a 90% 50%-a (tehát 45%) = 10+45= 55%
 
Státusz
Nem lehet hozzászólni.
Fent