• Kedves olvasó,

    Ahhoz, hogy a fórumon zajló beszélgetésekben részt vehess, vagy saját témákat nyithass, szükséged van egy játékbeli felhasználói fiókra. REGISZTRÁLJ ITT!

Miért nagy K ???

Xenia

Veterán
Sziasztok!

Nem értem.
Az utóbbi időben még 12.000 volt pl. egy lakóház fejlesztése a 9/10 szintre.
Most hogy néztem milyen változások vannak, hogy jöttek az Orkok, teljesen ledöbbentem.
Most már 12K-ba kerül a lakóház fejlesztés 9/10 szintre.

Emlékszem, hogy a nagy K az mit is jelentett vagy jelent még a mai napig is.
Nem akarom ragozni, mert nem fórumra való.

Miért is jó nekünk hogy valami szleng alapján az ezret nagy K-val jelöli a játék.
Azt még megérteném, ha egy E betű lenne, mert az azért hivatalos, de a nagy K valahogy eléggé furcsa még ha arany játékpénzről is van szó.
 

DeletedUser166

Vendég
Sziasztok!

Nem értem.
Az utóbbi időben még 12.000 volt pl. egy lakóház fejlesztése a 9/10 szintre.
Most hogy néztem milyen változások vannak, hogy jöttek az Orkok, teljesen ledöbbentem.
Most már 12K-ba kerül a lakóház fejlesztés 9/10 szintre.

Emlékszem, hogy a nagy K az mit is jelentett vagy jelent még a mai napig is.
Nem akarom ragozni, mert nem fórumra való.

Miért is jó nekünk hogy valami szleng alapján az ezret nagy K-val jelöli a játék.
Azt még megérteném, ha egy E betű lenne, mert az azért hivatalos, de a nagy K valahogy eléggé furcsa még ha arany játékpénzről is van szó.
Teljes mértékben egyetértek! Az én időmben a huligánoknál volt szokás, hogy aggy egy kilót kölcsön, sose látod! Direkt írtam így! Ez a kilózás, nagyon nem tetszik, valahogy a játék szinvonalát süllyeszti a béka hátsója alá!! Lehet, hogy divat a kovi ubi, meg szercsi, kapcsi, meg a többi szleng, de hogy egy játék hivatalos leírásában ilyennel találkozzon az ember, az azért elgondolkodtató! Mielőtt még megint félreértés lenne a dologból, a kiló is egy szleng, és nem a MODERÁTOROKKAL van a baj!!!!
 

DeletedUser1174

Vendég
mit hallucináltok? 22 éves vagyok és nagyon sokat játszok és angol eredetű játékok miatt én is rászoktam a 12k stbre. egyáltalán nem gáz és nem tudom miért kell ilyen apróságon fenn akadni...

Kedves Cacaoo!

Értem én, de ahogy látom, magyar játékkal játszom és magyar fórumot olvasok :rolleyes:.
a kiló matematika nyelvén ezret jelent ... nekem 12e volt a meglepő sehol nem láttam még ilyne rövidítést és szerintem gagyi is
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

DeletedUser166

Vendég
Bocsánat, hogy volt merszem leírni a nem tetszésem. Én is itt játszom, a magyar fórumot olvasom. Csak így ilyen maradian, a mondat elején nagy betűvel, a mondat végén írásjellel, az ikes igét jól használva!
 

DeletedUser1174

Vendég
Bocsánat, hogy volt merszem leírni a nem tetszésem. Én is itt játszom, a magyar fórumot olvasom. Csak így ilyen maradian, a mondat elején nagy betűvel, a mondat végén írásjellel, az ikes igét jól használva!
Elnézést kérek tanító néni amiért helytelenül merészeltem írni egy kommentet bocsánat érte...
csak az elképzelés nagyon gyermeteg hisz nem nem ettől nem romlik a játék élmény és továbbra is teljesen érthető és következetes marad
 

DeletedUser166

Vendég
Elnézést kérek tanító néni amiért helytelenül merészeltem írni egy kommentet bocsánat érte...
csak az elképzelés nagyon gyermeteg hisz nem nem ettől nem romlik a játék élmény és továbbra is teljesen érthető és következetes marad
Rendben:) Tiszteletben tartom a véleményed, ha így jó neked is.
Elbeszélünk egymás mellett, így nincs más hátra, mint további szép estét kívánok:)
 

Vanek

Veterán
Nem tudom, kinél hogy jelentkezik, de nálam nincs ilyen. Elf vagyok, és a lakóház 8. szintre emelése "16000" arany, a 20. szintre fejlesztés meg "545E" arany. Vagyis nálam mindenhol (még a felső menüsorban is, ahol "6046E" aranyam és "728E" alapanyagom van) 'E' szerepel 'K' helyett. Lehet, hogy az embereknél (vélhetően ott lehet 12ezer arany a 10. szint) van egy elírás (vagy nem teljes a fordítás), de én elfként nem tapasztalom...
(Csinálnék képet is, de innen, melóhelyről nem tudom megoldani a feltöltését.)
Szerk.: vagyis ezt is fel kellene rakni a szövegezési hibák közé. ;)
 

DeletedUser1174

Vendég
Rendben:) Tiszteletben tartom a véleményed, ha így jó neked is.
Elbeszélünk egymás mellett, így nincs más hátra, mint további szép estét kívánok:)
a te kommented abból állt h azt sérelmezted h nem írok helyesen ami az érvek hiányét jelenti

hát ha lehet kérni én K-val kérem azt már jobban megszoktam meg jobb is
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

DeletedUser3

Vendég
Erről volt már szó korábban, akkor többen indítványozták, hogy "magyarítsuk" ezeket a rövidítéseket, így a játékban ezeknek kell(ene) megjelenni:
3 szemjegy után:
E - ezer
M - millió
És lenne még: Mrd - milliárd
B - billió

Ha valakinél nagy K jelenik meg, az abból adódhat, hogy a játék nem helyettesíti be a fordítandó szöveget, ami hiba. Ha lehet, krnék róla egy képernyőképet, hogy lássuk, hol a hiba, és így javítani tudjuk.
Halkan jegyezném meg, hogy a helyes egyébként a kis k lenne, mint a kilo rövidítése. A nagy K az Kelvin, abszolút hőmérsékletet jelez.
 

DeletedUser1174

Vendég
Erről volt már szó korábban, akkor többen indítványozták, hogy "magyarítsuk" ezeket a rövidítéseket, így a játékban ezeknek kell(ene) megjelenni:
3 szemjegy után:
E - ezer
M - millió
És lenne még: Mrd - milliárd
B - billió

Ha valakinél nagy K jelenik meg, az abból adódhat, hogy a játék nem helyettesíti be a fordítandó szöveget, ami hiba. Ha lehet, krnék róla egy képernyőképet, hogy lássuk, hol a hiba, és így javítani tudjuk.
Halkan jegyezném meg, hogy a helyes egyébként a kis k lenne, mint a kilo rövidítése. A nagy K az Kelvin, abszolút hőmérsékletet jelez.
én kérhetem h K-val jelenlen meg a rövidítés?
 

Xenia

Veterán
Erről volt már szó korábban, akkor többen indítványozták, hogy "magyarítsuk" ezeket a rövidítéseket, így a játékban ezeknek kell(ene) megjelenni:
3 szemjegy után:
E - ezer
M - millió
És lenne még: Mrd - milliárd
B - billió

Ha valakinél nagy K jelenik meg, az abból adódhat, hogy a játék nem helyettesíti be a fordítandó szöveget, ami hiba. Ha lehet, krnék róla egy képernyőképet, hogy lássuk, hol a hiba, és így javítani tudjuk.
Halkan jegyezném meg, hogy a helyes egyébként a kis k lenne, mint a kilo rövidítése. A nagy K az Kelvin, abszolút hőmérsékletet jelez.
Kedves Hoshi!

Itt biztos: http://kepkezelo.com/images/qdbj3w3ts4bje0lttk5g.jpg
Kiegészítés: a Főépületben és a Kaszárnyában is K jelenik meg és itt is : http://kepkezelo.com/images/id5tnzu2nm9snadlxrrw.jpg
 
Utoljára szerkesztve:

Vanek

Veterán
én kérhetem h K-val jelenlen meg a rövidítés?

Bár nem vagyok Hoshi, de tudom a válaszát: nem. :p :D Ugyanis a játékban nem lehet azt megoldani, hogy X-nek ilyen szöveg legyen, Y-nak meg olyan. Vagy ilyen, vagy olyan, de az mindenkinek egyformán.


Te jó ég! Az a Wiki, nem a játék! A Wiki fordítása meg nem ugyanúgy megy, mint a játéké...
 

Xenia

Veterán
Erről volt már szó korábban, akkor többen indítványozták, hogy "magyarítsuk" ezeket a rövidítéseket, így a játékban ezeknek kell(ene) megjelenni:
3 szemjegy után:
E - ezer
M - millió
És lenne még: Mrd - milliárd
B - billió

Ha valakinél nagy K jelenik meg, az abból adódhat, hogy a játék nem helyettesíti be a fordítandó szöveget, ami hiba. Ha lehet, krnék róla egy képernyőképet, hogy lássuk, hol a hiba, és így javítani tudjuk.
Halkan jegyezném meg, hogy a helyes egyébként a kis k lenne, mint a kilo rövidítése. A nagy K az Kelvin, abszolút hőmérsékletet jelez.
Kedves Hoshi!

Itt biztos: http://kepkezelo.com/images/qdbj3w3ts4bje0lttk5g.jpg
Kiegészítés: a Főépületben és a Kaszárnyában is K jelenik meg és itt is : http://kepkezelo.com/images/id5tnzu2nm9snadlxrrw.jpg
Kedves Hoshi!

Még mielőtt végleg elfelejtődne. ;):D
 

Xenia

Veterán
Nem @Hoshi dolgozik a Wiki-n. Persze tud szólni annak, aki azt viszi, de ne rajta kérd számon...
Kedves Vanek!

Hol látod, hogy én számon kértem volna Hoshitól, hogy miért nincs már javítva a Wikiben a nagy K?

Mivel Ő kért róla képet, azt hittem, hogy reagál rá valamit. Mivel nem tette, azt hittem, hogy elsiklott felette, ezért bátorkodtam írni neki.
 

Vanek

Veterán
Kedves Vanek!

Hol látod, hogy én számon kértem volna Hoshitól, hogy miért nincs már javítva a Wikiben a nagy K?

Mivel Ő kért róla képet, azt hittem, hogy reagál rá valamit. Mivel nem tette, azt hittem, hogy elsiklott felette, ezért bátorkodtam írni neki.

Azért kért képet, mert azt hitte (amit én is, és még sokan mások is), hogy játékon belüli elírás (amit Ő tud orvosolni). Feltételezem, már továbbította a wiki készítő felé; aki pedig amint ráér, javítani fogja.
 
Fent