• Kedves olvasó,

    Ahhoz, hogy a fórumon zajló beszélgetésekben részt vehess, vagy saját témákat nyithass, szükséged van egy játékbeli felhasználói fiókra. REGISZTRÁLJ ITT!

Meddig érdemes fejleszteni egy Manufaktúrát normál áru termelés céljából?

MesterAlma13

Erős harcos
Sziasztok
Azt szeretném kérdezni, hogy érdemes e meghagyni a deszka manufaktúráimat a 23-as szinten, mivel a következő szintnél, ahol adnának már érző árut is, rengetek extra lakosra is szükség lenne, ami sok plusz helyet igényel, és mivel feltételezem hogy ezekkel már nem fogok érző árut termelni (mert arra ott lesz az érző-bónuszos Márvány manum), így lehet ezeket hagyni kéne ezen a szinten őket.

összehasonítás deszka esetében:
termelésből csak az alap termelést nézem, mert az van feltüntetve a weboldalon, tehát:
deszka 23-as szint
18 kocka egy épület
290 / 3 óra = kerekítve 97/óra (valamiért a weboldal 910/napot ír, amivel sehogy sem jön ki a matek, de a kép lentebb magáért beszél)
egy épületnek kell 3317 lakos

deszka 27-es szint:
20 kocka egy épület
440 / 3 óra = kerekítve 146/óra
egy épületnek kell 6529

matekoztam a magam módján (nem is osztanám meg hogy nem menjünk el rossz irányokba), de úgy látom, hogy nem éri meg őket fejleszteni - de ha valaki mást lát/tud, légyszi írja meg.

1644232738969.png

Köszönöm
Alma
 

Kira7

Veterán
Szia MesterAlma1 !
Nálam manu maxolva van ha normált termel is . Mikor ide értem mint te azt számoltam ki hogy ha , emelem tovább emelkedik így a termelésem is akkor abból kevesebb manu is elég. Teleport varázslattal betettem a raktárba amire így nem volt szükségem és a többit meg fejlesztettem tovább, ezzel felszabadult lakosságom és helyem is. Elnézve a városodat 20 manud van fából 3-t fejlesztesz a 4-dikre nincs szükséged a termelésed meg nem csökken, így lesz helyed és lakosod is +ba.
Nálam most a deszka 24 csempe helyett foglal el a normál termelésem 3-szor annyi mint neked a 23-s szinten, lakosság szükséglet 2,6-szerese.
 
Utoljára szerkesztve:

MesterAlma13

Erős harcos
Szia MesterAlma1 !
Nálam manu maxolva van ha normált termel is . Mikor ide értem mint te azt számoltam ki hogy ha , emelem tovább emelkedik így a termelésem is akkor abból kevesebb manu is elég. Teleport varázslattal betettem a raktárba amire így nem volt szükségem és a többit meg fejlesztettem tovább, ezzel felszabadult lakosságom és helyem is. Elnézve a városodat 20 manud van fából 3-t fejlesztesz a 4-dikre nincs szükséged a termelésed meg nem csökken, így lesz helyed és lakosod is +ba.
Nálam most a deszka 24 csempe helyett foglal el a normál termelésem 3-szor annyi mint neked a 23-s szinten, lakosság szükséglet 2,6-szerese.
Szia Kira, köszönöm a választ. akkor neked akkor 32-es szinten vannak a manujaid, viszont nem áll össze a kép a 2.6 szoros lakosság szükséglettel, mert az stimmel az adatlapon:

esetleg egy képet mutatnál? mert én addig nem akarom ezeket továbbfejleszteni, ameddig 100% biztos nem vagyok abban, hogy megéri, mert nem vagyok benne biztos, lehet egyet bevállalok, aztán majd kiderül a számokból
egyébként az én számításom szerint messze több lakos kell majd neki mint amennyivel megemelkedik a termelés, tehát megéri a több 23-as szintű manu, mint a kevesebb magasabb szintű - mivel ezekkel normál árut fogok csak termelni.

Köszi, Alma
 

Kira7

Veterán
egyébként az én számításom szerint messze több lakos kell majd neki mint amennyivel megemelkedik a termelés, tehát megéri a több 23-as szintű manu, mint a kevesebb magasabb szintű - mivel ezekkel normál árut fogok csak termelni.

Köszi, Alma
Szia!
A képen néztem a termelésed meg ami fölötte szerepelt lakosság szám 6529, de látom azt a 27-shez írtad. 32-snél 16794 lakos kell , ha 23-hoz 3317 kell akkor 5.ször annyi lakos kell.
Nálam 3x24=72 csempén termel 3-szor annyit mint neked a 23-s tehát neked ugyan annyi termelésnél 9 manu kell 9x18 = 162 csempe hely.
Nálam a 3x 16794 lakos = 50382 , neked kell 9x3317 =29853 lakos 20529 kevesebb lakos , egy 42-s lakóépület 14700( alap) lakost ( ezt később ősi csodával tudod emelni úgy még jobb az arány /ifjúság termálforrása/ ) ad 6X4= 24 csempe helyen, ha ebből 2-t leteszel + ba már több lakosod is van és ami a lényeges még mindig 42 csempével kevesebb helyett foglalok mint te a 9 manuval és igazából a hely a kincs :)
Mikor bejön az unurium termelés igazán már többet számít a dolgozó lakosság az unurium termeléshez, mint amit megterel normál árukat , ott meg jobb is ha több lakos kell hozzá.
 

MesterAlma13

Erős harcos
Szia!
A képen néztem a termelésed meg ami fölötte szerepelt lakosság szám 6529, de látom azt a 27-shez írtad. 32-snél 16794 lakos kell , ha 23-hoz 3317 kell akkor 5.ször annyi lakos kell.
Nálam 3x24=72 csempén termel 3-szor annyit mint neked a 23-s tehát neked ugyan annyi termelésnél 9 manu kell 9x18 = 162 csempe hely.
Nálam a 3x 16794 lakos = 50382 , neked kell 9x3317 =29853 lakos 20529 kevesebb lakos , egy 42-s lakóépület 14700( alap) lakost ( ezt később ősi csodával tudod emelni úgy még jobb az arány /ifjúság termálforrása/ ) ad 6X4= 24 csempe helyen, ha ebből 2-t leteszel + ba már több lakosod is van és ami a lényeges még mindig 42 csempével kevesebb helyett foglalok mint te a 9 manuval és igazából a hely a kincs :)
Mikor bejön az unurium termelés igazán már többet számít a dolgozó lakosság az unurium termeléshez, mint amit megterel normál árukat , ott meg jobb is ha több lakos kell hozzá.
Szia
Unurium termelés a "Fejlett Kereskedő 4"-nél jön majd be:
"Az Unurium mennyisége a lakosság számától függ."
" Minden korábbi begyűjtésért bónusz mennyiség jár, ami a szükséges kultúramennyiségeden alapszik. "
ez így akkor világos, köszönöm

A Manuk helyfoglalását meg még egyszer újrakalkulálom, mert ahogy te is meg én is számoltuk, a manu helyfoglalását önmagában nem lehet értelmezni csak ha legalább a lakosigényt hozzávesszük (kultúra és a termelés indításhoz szükséges egyebek helyfoglalása meg már túlbonyolítaná a képletet)

Üdv, Alma
 

Kira7

Veterán
A Manuk helyfoglalását meg még egyszer újrakalkulálom, mert ahogy te is meg én is számoltuk, a manu helyfoglalását önmagában nem lehet értelmezni csak ha legalább a lakosigényt hozzávesszük (kultúra és a termelés indításhoz szükséges egyebek helyfoglalása meg már túlbonyolítaná a képletet)

Üdv, Alma
Szia
Levezettem neked ( nem egész )2 lakó épülettel kell csak több a többi lakost felesleges számolni mert az kell a 9 db 23-s manuhoz is. Kultúrához meg annyi segítség 1 db. 42-s lakó épület kultúra szüksége 8800 így a kettő 17600, sivatagi erőd 6x4-s helyen ad 19700 kultúrát és termel még hozzá óránként 1125 mannát, de eventesből is találsz (bőven) pl. apafa 3x3-s helyen 23000 kultúrát ad még ha ezt hozzá veszed akkor is marad még helyed.

Az unurium termelés meg a dolgozó lakosságtól és a szükséges kultúrától függ.
 
Utoljára szerkesztve:

MesterAlma13

Erős harcos
Szia @Kira7

nálam ez most a képlet (kultúra illetve a termelés indításhoz szükséges egyebek helyfoglalását nem számítom bele, továbbá hogy a több lakóépület több aranyat termel, amit a kufárnál is fel lehet használni...):

23-as Deszka foglal 18 kockát, és termel 2784-et (3 óránként)
kell 3317 lakos, ami további 18.95 kocka igényt jelent (12-es szintű lakóépület adottságival számolva, ami 2800lakos/16kocka=175 lakos/kocka)
Tehát 2784-es termeléshez kell 36.95 kocka, így a kockánkénti termelés: 75.34

27-es Deszka
foglalna 20 kockát és termelne 4224-et (3 óránként)
kellene 6529 lakos, ami további 37.3 kocka igényt jelentene (12-es szintű lakóépület adottságival számolva, ami 2800lakos/16kocka=175 lakos/kocka)
Tehát 4224-es termeléshez kell 57.3 kocka, így a kockánkénti termelés: 73.71

Látszólag kicsi számról beszélünk, de nem az
, ha pl. 100 kockára vagy még többre számolod, hisz a normál áru termelésére használt manu + a hozzá kellő lakóépületek több helyet foglalnak (és akkor más igényt illetve annak arányát a termelt aranyhoz már nem is számoltam).

Viszont mentem tovább, és már látom azt, ami nálad áll fenn. A szinteket nézve nekem a 31-es lakóépület megléte után lenne érdemes fejlesztenem a deszka manukat, viszont bezavar a képletbe a varázslatos lakóépület, amiből van több is.
Viszont közben realizáltam egy nagyobb problémát, mégpedig hogy a manuk 25-re való fejlesztéséhez már kell az érző áru, amiből egyenlőre igen kevés van, így nem fejlesztek, viszont később meg kell majd lépjem.

Még egyszer köszönöm a válaszokat.
Üdv, Alma
 
Fent