• Kedves olvasó,

    Ahhoz, hogy a fórumon zajló beszélgetésekben részt vehess, vagy saját témákat nyithass, szükséged van egy játékbeli felhasználói fiókra. REGISZTRÁLJ ITT!

Már felvetett Mana termelésének növelése .

Státusz
Nem lehet hozzászólni.

Ferenc99

Erős harcos
Az lenne az ötletem ha bűbáj kerül egy kulturális épületre ami manát ad akkor a rendszer azt ajánlja fel amikor valaki segítségnyújtást ad .
Lehet , hogy ezt nehéz megvalósítani ezt nem tudom , de a játékegyensúlyt nagyban segítené , mert valaki inkább a jó szomszédság világító tornyát helyezi el a városában , inkább tárgyalósabb típus , valaki pedig a sárkány apátságot mert harcosabb típus .
A lényeg hiába van pl. Lerakva 20 rája és elbájolva ha a rendszer nem ajánlja fel segítségnyújtáskor , amúgy nem is értem miért kell nekem ezt leírni ötletbe , miért nincs ez már eleve így , nagyban fokozná a játék élményt .
 

Ferenc99

Erős harcos
Olvastam és oda is írtam , nos akkor egyszerűbben leírom mire gondoltam mert van rá igény :
Amikor a mágikus műveltség bűbájt egy épületen használjuk akkor automatikusan azt ajánlja fel a rendszer a nekünk segítséget nyújtó elvenari társunknak .
Kérdésem : ezt nehéz megvalósítani ? Mert ha igen akkor ez van , ha meg nem akkor miért nincs így eleve , egy manát adó kultúrépület mindig kisebb kultúrával rendelkezik , tehát nem fogja a rendszer felajánlani ha csak nem olyan van vagy el nem fogyott a többi kult. , amire kicsi az esély.

Tehát egy elbájolt kultúra legyen előbbre ennyi lenne a kérésem , ha ezt megszavazzuk és megvalósul akkor előveszem és leírom ide a többi ötletemet is ami nem ilyen ergya , dehát úgy látszik az alapokat kell először rendezni , viszont nem fogok rendet rakni Elvenar világában mert akkor minden a leges legjobb ahogy van .
Tisztelettel egy elf játékos .
 

Putyika

Veterán
Akkor segítek, hogy ne neked egyedül kelljen rendet raknod Elvenar világában.
Az lenne az ötletem ha bűbáj kerül egy kulturális épületre ami manát ad akkor a rendszer azt ajánlja fel amikor valaki segítségnyújtást ad .
Lehet , hogy ezt nehéz megvalósítani ezt nem tudom , de a játékegyensúlyt nagyban segítené ,
Ezt az ötletet rossznak tartom.
Semmi köze a játékegyensúlyhoz és nagyban rontaná azok játékélményét, akik nem preferálják a Jószomszéd csodát.
 

Dallas1975

Felderítő
Akkor segítek, hogy ne neked egyedül kelljen rendet raknod Elvenar világában.

Ezt az ötletet rossznak tartom.
Semmi köze a játékegyensúlyhoz és nagyban rontaná azok játékélményét, akik nem preferálják a Jószomszéd csodát.
Mitől lesz rosszabb a te játékélményed attól hogy ő kap mannát ,pedig nekem nincs is Jószomszédság mert nem volt rá szűkségem :)


Támogatom ! ha neked ez kell ,legyen .) de mégse mert még azt mondják olyan vagyok :)
 
Utoljára szerkesztve:

Putyika

Veterán
Mitől lesz rosszabb a te játékélményed attól hogy ő kap mannát
Egyre inkább azt érzem, hogy te nem teljesen érted még a játék minden részét.
Nem attól lesz rosszabb a játékélményem, hogy ő több manát kap, hanem attól, hogy ezáltal én kevesebb kultit kapok.
Ha nem érted, hogy miért, akkor majd elmagyarázom esetleg részletesebben is. ;)
 

Dallas1975

Felderítő
Egyre inkább azt érzem, hogy te nem teljesen érted még a játék minden részét.
Nem attól lesz rosszabb a játékélményem, hogy ő több manát kap, hanem attól, hogy ezáltal én kevesebb kultit kapok.
Ha nem érted, hogy miért, akkor majd elmagyarázom esetleg részletesebben is. ;)
Ö szerintem azt szeretné hogy választható legyen mit kapjon, és akkor eldönti mindenki ,a manna meg már nekem nem kell annyira ,de mindig nagyobb kihívás mint a kultúra, legalábbis ha olyan fejezetbe jár az ember. Ezen szeretne javítani. a játék egy dologról szól : be tudsz sűrűn nézni vagy sem :)
 

Ferenc99

Erős harcos
Csak gondoltam az alap dolgokkal próbálkozom , de ha egy ilyen ötlet nem kap támogatást akkor majd szembesüljetek ti is ennek hiányával .
Jó éjszakát kívánok !
 
Utoljára szerkesztve:

MesterAlma13

Erős harcos
Semmi köze a játékegyensúlyhoz és nagyban rontaná azok játékélményét, akik nem preferálják a Jószomszéd csodát.
Szia, és ha félretesszük a játékélmény és a játékegyensúly szavakat? Akkor én tudnék örülni annak, hogy pl. egy listában kialakíthatnék egy sorrendet hogy mire kérjük a pacsit, vagy ha csak kedvencet lehetne beállítani, akkor meg lehetnek oldani hogy a főépületre tegyék a pacsit, vagy ha épp fejlesztek folyamatosan, akkor az építőkre kérném, az sem lenne rossz.
Aki meg a kúturát kéri, kicsit bonyolultabb, mert ott ugye - mint a fenti példa is mutatja - nem biztos hogy a jelenlegi logika szerinti sorrendet szeretné valaki, és jobban örülne, ha egy kevesebb kultúrával rendelkező épületre kapná a pacsikat - erre tényleg lehetne az a megoldás, hogy a rendszer előre venné azokat az épületeket, amelyeket elbájolt az adott játékos, és ha azok elfogynának, akkor jöhetne a jelenlegi legmagasabbal kezdődő lista.

Én támogatom ezt a kezdeményezést bármilyen formában is valósulna meg, és hogy valakit előnyben részesítene e vagy sem, tehát borítana e jelenlegi!!! játékegyensúlyon? Ha megvalósítanak bármi ilyen jellegű dolgot, akkor az mindenkire érvényes lenne, és vagy az új korok miatt, vagy hasonló változtatások miatt bekövetkező játékegyensúly bomlás miatt (amire biztosan volt már és lesz is több példa) a várost lehet hogy át kell rendezni kisebb vagy nagyobb mértékben.
Szerintem ezekre lehet úgy tekinteni hogy frissül, átalakul a játék, ami miatt érdekesebb lesz, hisz lehet agyalni mit hogyan merre, lehet taktikázni.

Én személy szerint magát az ötletet is jónak tartom, az éveket is megfelelőnek tartom, a tálalás módjával nem értek egyet, de az más téma.

Üdv, Alma
 

Csillagos

Tapasztalt építő
Ötletként beírtam én is a másik poszthoz. Az lenne erre a megoldás, ha 3-5 akárhány darab kedvenc épületet ki lehetne jelölni, és ezekkel kezdené a rendszer a szomszédolást, így aki akarja, beállíthatja az építőt, főépületet, mana gyártót, aki meg nem, annak marad a kulti szerinti
 

Kira7

Veterán
Egyre inkább azt érzem, hogy te nem teljesen érted még a játék minden részét.
Nem attól lesz rosszabb a játékélményem, hogy ő több manát kap, hanem attól, hogy ezáltal én kevesebb kultit kapok.
Ha nem érted, hogy miért, akkor majd elmagyarázom esetleg részletesebben is. ;)
Szia!
Magyarázd már el nekem miért kapsz így kevesebb kultúrát?
A javaslatban az szerepel hogy azt ajánlja fel amit Mágikus Műveltséggel elbájolt. Akinek a manna kell és van naplemente torony az a mannást fogja elbájolni neki azt fogja fel ajánlani, akinek meg nincs az értelemszerűen a magas kultúrát adót fogja elbájolni ,neki meg azt ajánlja fel. Amennyiben meg nem bájolsz marad minden a régiben. Így te miért kapnál kevesebb kultúrát?
 

Putyika

Veterán
Szia!
A javaslatban az szerepel hogy azt ajánlja fel amit Mágikus Műveltséggel elbájolt.
Nem, az eredeti javaslatban ez szerepel:
ha bűbáj kerül egy kulturális épületre ami manát ad akkor a rendszer azt ajánlja fel amikor valaki segítségnyújtást ad
Vagyis ha nálam bájolva van egy 2000 kultis manás, akkor azt dobja fel elsőnek, hiába van más is bájolva.
Az, hogy a későbbi hozzászólásokban már másról az beszél, az lényegtelen. Az ilyen esetekben a továbbításnál az eredeti ötletet fogják nézni és az nekem nem tetszik és nem lenne hasznos.
Akinek a manna kell és van naplemente torony az a mannást fogja elbájolni neki azt fogja fel ajánlani, akinek meg nincs az értelemszerűen a magas kultúrát adót fogja elbájolni ,neki meg azt ajánlja fel.
Van az a szint, amikor már nem nézi az ember, hogy mit bájol és mit nem, mert több 10m manát kell összeszedni és mindenre megy a bűbáj, amire lehet. :D
Azaz ötlet amit belinkeltél a 2. hsz-ben, az tökéletes megoldás lenne erre a problémára, arra ment is tőlem a támogató szavazat....de ez nem győzött meg, sőt.
 

Deathfolk

Veterán
A bűbájolt épület előre vételét (felajánlását) én se támogatom, mert pl az utolsó fejezetbe rengeteg manna kell és mindenki nyomja a bűbájt mindenre mert hát a sárkány apátság ad utána mannát, így lehet milliókat szerezni és több 10 millió manna kell... nekem vagy 10-15 épületem bűbájolva van 40-100 napig, de vannak olyan csapattársaim akiknek 150+ napig vannak bájolva :D ha ezek közt van olyan ami mannát is ad akkor azt venné előre a rendszer és arra kapnék pacsit, ami nekem nem kell mert nincs világítótornyom, nekem arra kell a pacsi ami a legtöbb kultúrát adja, ahogy a játékosok nagy többségének, mert világítótorony alig van valakinek, mivel kb a legfeleslegesebb csoda...

Viszont megoldás lehetne az hogy mindenki betudna állítani mondjuk 5db épületet hogy mire kér pacsit, úgy ahogy most a csodáknál lehet szívet tenni, csak nem szív lenne hanem pacsi jelet lehetne ugyanúgy benyomni az épületeknél és akkor azokat venné előre az automata felajánlásnál.
 

Ferenc99

Erős harcos
Vagyis ha nálam bájolva van egy 2000 kultis manás, akkor azt dobja fel elsőnek, hiába van más is bájolva.
Az, hogy a későbbi hozzászólásokban már másról az beszél, az lényegtelen. Az ilyen esetekben a továbbításnál az eredeti ötletet fogják nézni és az nekem nem tetszik és nem lenne hasznos.
Putyika nem az a lényeg mi van az eredeti ötletben , hanem az , hogy mi az amit együtt kidolgozunk , így könnyebb és akkor valaki tényleg leírhatja összeszedetteben és azt majd elfogadjuk .
A lényeg , hogy mindenki jól járjon , és ezt az automatizmus miatt meg kellene szavaznunk , amúgy meg ha nem kell a mana akkor miért tennél bűbájt egy olyan épületre aminek számodra nem megfelelő ha azt dobja fel elsőnek a rendszer , az elbájolt épületek kerüljenek előtérbe és ha valaki rakott manát adó kultra is akkor nyilván manát akar elsősorban és nem kult növelést , nekem ez logikus ,ha együtt gondolkodnánk Elvenar világának méltóbb helyére való varázslatos felemelkedésén , akkor a fejlesztők a magas érdeklődést látva szívesebben adnának hozzá nekünk is kedvezőbb fejlesztéseket , de amíg a számomra alapoknak nevezett problémák nem oldódnak meg addig nem hozakodom elő egy szuper ötlettel mert azt nehezebb értelmezni mint ezt .
 

MesterAlma13

Erős harcos
Putyika nem az a lényeg mi van az eredeti ötletben , hanem az , hogy mi az amit együtt kidolgozunk , így könnyebb és akkor valaki tényleg leírhatja összeszedetteben és azt majd elfogadjuk .
ebben egyébként van valami, bár az eredeti ötletet módosítani nem a legjobb dolog, de mégis valahogy jelezni kellene a szavazás előtti pillanatban, hogy akkor mi is lett a vége, különben új topicot kellene nyitni, ami jelenleg is van és növeli azok számát lehet fölöslegesen - bár nekem megfelelő így, nem akarok felrúgni ilyen ötletekkel a szabályzatot

Ahogy látom, elsősorban a kulturális épületek lehetőségei az oka annak, hogy hogy ez újra előjött, és hogy többen örülnénk valami fejlesztésnek. Nem tudom mi a jobb, hogy pl. konkrét épületeket lehetne egyesével kedvencnek beállítani/sorba rendezni, vagy az azokat átfogóan leíró lehetőségek közül lehetne inkább választani.
Ha az utóbbi, akkor had kérdezzem meg a tapasztalt játékosokat, hogy, ezeken kívül milyen lehetőségek vannak még, amik közül (egy lehetséges támogatás esetén) kedvencet lehetne választani vagy sorrendet lehetne kialakítani:
- Mannát adó kulturális épület a magasabb termeléstől indulva lefelé (amennyiben adottak a lehetőségek)
- Bűbájolt kulturális épület, a magasabb kulti értéktől indulva lefelé (amennyiben van épp ilyen)
- egyéb kulturális épület, a magasabb kulti értéktől indulva lefelé
+
főépület
építő


Továbbá egy dolog eszembe jutott, mert én pl. elsősorban szeretnék a főépületemre kapni pacsit, de mellette kell valamennyi kulturális épület támogatás is, de mégis elsősorban a főépület lenne a lényeg, tehát nekem az lenne a legjobb ha pl. a 100%-ot eloszthatnám valahogy, majd a rendszer annak megfelelően dobálná a lehetőségeket, pl. így:
(0-ra nem lehetne állítani semmit):
Mannát adó kulturális épület (1%)
Bűbájolt kulturális épület (27%)
egyéb kulturális épület, a magasabb kulti értéktől indulva lefelé (1%)
főépület (70%)
építő (1%)

tehát ennek megfelelően dobálna be a "fő"helyre a lehetőségeket/épületeket, megtartva a mostani módot, hogy bármi másra is lehet adni pacsit (itt csak példálózok egy kulti épülettel, nem lényeges ad e valamit vagy sem)
1640957621176.png

Üdv, Alma
 
Utoljára szerkesztve:

Putyika

Veterán
Putyika nem az a lényeg mi van az eredeti ötletben , hanem az , hogy mi az amit együtt kidolgozunk , így könnyebb és akkor valaki tényleg leírhatja összeszedetteben és azt majd elfogadjuk .
Egy másik ötletnél ez volt a válasz egy hasonló kérdésre:
az eredeti ötlet az, amiről szavazni lehet, és továbbításra kerülhet.
amúgy meg ha nem kell a mana akkor miért tennél bűbájt egy olyan épületre aminek számodra nem megfelelő ha azt dobja fel elsőnek a rendszer , az elbájolt épületek kerüljenek előtérbe és ha valaki rakott manát adó kultra is akkor nyilván manát akar elsősorban és nem kult növelést , nekem ez logikus
Válaszok:
mert pl az utolsó fejezetbe rengeteg manna kell és mindenki nyomja a bűbájt mindenre mert hát a sárkány apátság ad utána mannát, így lehet milliókat szerezni és több 10 millió manna kell... nekem vagy 10-15 épületem bűbájolva van 40-100 napig, de vannak olyan csapattársaim akiknek 150+ napig vannak bájolva :D ha ezek közt van olyan ami mannát is ad akkor azt venné előre a rendszer és arra kapnék pacsit, ami nekem nem kell mert nincs világítótornyom, nekem arra kell a pacsi ami a legtöbb kultúrát adja,
Van az a szint, amikor már nem nézi az ember, hogy mit bájol és mit nem, mert több 10m manát kell összeszedni és mindenre megy a bűbáj, amire lehet.
 

MesterAlma13

Erős harcos
Kétféle manna termelésről beszéltek, hogy melyik hatékonyabb, jó kérdés, lehet hogy az, amit @Putyika vázolt fel
Viszont @Ferenc99 -nek meg azért van szerintem igaza, mert van olyan Csoda, ami a manna termelő épületek termelését növeli Szomszédi segítség esetén, viszont abból meg kevés az, amelyik nagy kultúrával rendelkezik, tehát nem nagyon jut el hozzájuk a pacsi, így nem lehet kihasználni egy Csodának az egyik képességét (tudom, volt már ilyen jellegű téma), de mégis azt mondom, hogy ha van ilyen, akkor azért pár lehetőséget hozzá kéne igazítani a játékban, hogy aki ezen a módon szeretne mannát termelni, tudjon.
 

Wiccara

Veterán
Van az a szint, amikor már nem nézi az ember, hogy mit bájol és mit nem, mert több 10m manát kell összeszedni és mindenre megy a bűbáj, amire lehet. :D
Szia :)

Véleményem szerint ez a csoda is olyan, mint a titkok kötete, ásatás stb.... MÁR nincs értelme.
Amikor ki lettek találva, még nem voltak tp-t adó eventes épületek, alapanyag áldások; sőt akkor még nem jött be az isteni mag, unurium, stb.
Ami miatt ez a csoda elavult, az irreális manaigény mellett a már fent említett egyebek. Luxus helyet pazarolni mana termelő kultira, amikor bűbájcunamival megoldom a fejlesztéshez kellő 1-10 milliót! Tényleg nem nézi ilyenkor a kutya se, mi csillog már és mi nem :D
A manát adó kulti helyére kerül az, ami isteni magot ad, mert a kereskedődet unuriumon akarod hagyni....és sok hely kell a városodban.

Az ötlet is felesleges, mert Kira remekül rávilágított, hogy - míly meglepő - ez is volt már.
Ennél azonban sokkal lényegesebb, hogy magára a csodákra is kéne ráncfelvarrás, hiszen sokan azt hiszik mindegyik jó és kell, és nyomjuk... 4-5 korral később pedig ráébred, hogy azt a pár ezer tp-t hasznosabbra is költhette volna.
 

Erica

Veterán
Sziasztok!
Ez az ötlet volt már, és továbbítva is lett. Az, hogy lesz-e belőle valami vagy sem, nem a játékosokon múlik. Akkor ugyan támogattam, mert soknak lent van a Jószomszédság csoda ami nekem akkor se kellene, ha plusz manát adna hozzá. Nagyon szépen megoldom a mana gondomat a Sárkány-apátság csodával és nem hiszem, hogy ezt túl kellene már variálni.. Amit még nem értek, hogy miért kell egy ötletet csontig lerágni, főleg ha már felvetette egy játékos.
 
Státusz
Nem lehet hozzászólni.
Fent