• Kedves olvasó,

    Ahhoz, hogy a fórumon zajló beszélgetésekben részt vehess, vagy saját témákat nyithass, szükséged van egy játékbeli felhasználói fiókra. REGISZTRÁLJ ITT!

Továbbítva Levél hozzászólás várakoztatása

Támogatod a javaslatot?

  • Támogatom

    Szavazatok: 13 81,3%
  • Nem támogatom

    Szavazatok: 3 18,8%

  • Összes szavazó
    16
  • A szavazás lezárult .

sleeky41

Veterán
Sziasztok!

1.) A városommal befejeztem a 19 fejezetet de ez az ötlet már a kezdő játékosokat is érinti.

2.) Az ötletem maga a következő lenne a levél használatához:
Legtöbb testvériségben van tudáspont lánc az az tp lánc. Nálunk gyorsan pörög, főleg a bajnokinál mikor a tartományok után kapjuk a tudáspontot. Mindenki szeretné gyorsan cserélni, ezért több tp láncunk is van. Sajnos már nem egyszer jártunk úgy, hogy a rendszer egyszerre viszi ki a hozzászólássokat. Éppen ezért már azt csináljuk, beírjuk hova szeretnénk kérni a tudáspont majd bezárjuk a levelet, és pár másodperc múlva kinyitjuk vissza, és ha a saját nevünket látjuk ott csak akkor rakjuk be a tudaspontot a másik ősi csodájába. Mindenki most azt mondja na akkor mi a gond ott a neved látod, de sajnos egyre többen használnak mobilt és tabletet és ezek már nem ugyan úgy viszik az üzenetet mint a számítógép. Direkt kipróbáltam, írtam egy üzenetet a tableten és elküldtem, majd a számítógépen is ugyan így küldtem egyet. A sorrendbe még is fordítva jelentek meg, vagyis a számítógép került előre, és sajnos ilyenkor lesz az, hogy akinek az üzenete hamarabb jelenik meg az így egyáltalán nem kapná meg a tudáspontját, mig akinek az üzenethez írtak az meg duplán kapja meg a tudáspontot.

Itt jönne a tényleges ötletem:
A rendszer érzékeli ha valaki hozzászólást ír és addig nem engedné az új hozzászólást írni még az előző meg nem jelenik. Ilyenkor akár jöhetne egy üzenet kérlek várj valaki már éppen ír. Ez lehetne akár 30 másodperc várakoztatás is, így biztosan helyes sorrend maradna meg, és nem kellene mindig nekünk figyelni.

3.) Ez mind a kettő használatánál mobil, tablet, PC megoldás lenne.

4.) Mindenkinek jó lenne aki használja a levelet.

5.) Hátránya nem hiszem, hogy lenne.

Köszönöm ha támogatjátok, vagy ha valami jó javaslatod van hozzá azt is szívesen veszem ha leírod :)
Sleeky
 

Csatolmányok

  • SmartSelect_20220703-084329_Elvenar.jpg
    SmartSelect_20220703-084329_Elvenar.jpg
    53,8 KB · Megtekintések: 7

B i l l K a p u

Erős harcos
Bétán tapasztaltam, egyszerre íráskor egy alkalommal, hogy hiába zártam be és nyitottam, ki a levelet, mégis a hibás sorrendet mutatta nekem. A másik tesónak, meg a jót. Frissítés után jelent csak meg nekem a valódi sorrend. Kissé ciki volt.
Támogatom!
 

Laci0212

Erős harcos
Szia!
Alapban, látom, tapasztaltam,de szerintem ez messenger elven működik,de végülis csinálj milliomost abból aki megoldja!
Sima támogatás!
 

Herannin

Erős harcos
Nekem ez a probléma mobilon még nem jelentkezett. Ott is ha írok a láncba, bezárom a levelezést és újranyitom, akkor frissül és látom. Nem volt még ebből gond, pedig azért szoktuk pörgetni a láncokat rendesen.
A gond abból szokott lenni nálunk hogy valaki nem zárja be a levelezést és nyitja újra hogy ellenőrizze, hogy a frissítés után kihez kell raknia és ilyenkor lehet hogy rossz helyre rak.
 

Deathfolk

Veterán
Szerintem eddig az év legjobb ötlete, kb azonnal be kéne vezetni! :D Nekem simán csak abból is volt már évek óta sok problémám hogy gépen egyszere sikerült valakivel írni, írok valaki után de közbe más is ép elkezdett írni és fél másodperccel előttem ír akkor elém kerül én meg utána leszek, én vissza szoktam nézni mielőtt berakom a tp-t bár idegesítő mindig újra visszanézni de visszanézem, így én ezt észreveszem és így igazából ebben az esetben nem lesz gond mert annyi történik hogy akkor nem annak rakom be a tp-t akinek eredetileg akartam hanem aki megelőzött fél másodperccel, csak ez akkor idegesítő mikor mondjuk 50+ os tp-láncokba azért akarok tenni mert az adott csodához van 200 rúnám, aztán aki beugrik elém az ugye máshoz kér és ahhoz 1 rúnám sincs... de már beírtam magam szóval kell adnom... na ez ilyenkor szívás. Viszont sokan nem nézik vissza, mert idegesítő ki be lépkedni a levelekbe, amit igazából meg is tudok érteni, így ilyenkor keveredés lesz és lehet a chaten megbeszélni hogy ki kinek ad vissza mennyit. És ez még a legjobb eshetőség volt, mert ha valaki mobilról ír és úgy sikerül egyszere írni valakivel akkor fordítva jelenik meg a sorend gépen és mobilon, erről már 1x képet is csináltam, akkor se kaptam meg a tp-ket volt 1 kisebb privát vitám is belőle, mert az illető állítólag annak adta aki előtte volt de az én voltam, de nem kaptam meg, másnak adta mert hogy nála ő van előtte... totál nem értettem, azt beléptem gépen visszanéztem a tp láncot, beléptem mobilon ott is visszanéztem és más volt! Sikerült valakivel egyszere írnunk és mobilon pont fordítva írja ki ha ilyen történik mint gépen... 150es TP láncnál ez nagyon szuper... és még ezt is lehet tovább fokozni, most 2 napja történt olyan hogy 3an írtunk 1 láncba kb 20 másodpercen belül 4x, amiből 1x sikerült valakivel egyszere írnom, és valószínűleg megint mobilos volt a másik fél, így fordítva rakta ki, vagyis az utánam lévő azt látta hogy én már megkaptam, mert neki nem én voltam az utolsó beíró hanem a másik, aki nálam meg előttem volt :D aztán 2 másodpercre rá írt a következő, aztán megint írtak, 4x írtak be a láncba kb 20 másodpercen belül, vártam fél órát de még mindig nem jött meg a tp- akkor írtam a chatre és megkaptam, de nem is attól akitől kellett volna de mind1 legalább megkaptam, de szóval lassan már nem merek írni a láncokba mert kb hetente történik valami probléma, és ez mind azonnal megszüntethető lenne ha létezne ilyen 20-30 másodperces késleltetés a levelezésbe, egyébként rengeteg fórumon vagy pláne chaten és streaming platformokon ez 1 működő bevett megoldás már 100éve, hogy 2 hozzászólás közt el kell telnie valami minimum időnek, szóval itt is simán lehetne, szerintem semmi hátrány nem lenne ebből mert miért akarna valaki direkt azonnal dupla tripla levelet küldeni, szóval fel se tűnne ez senkinek, viszont a véletlen esetteket kiszűrné. 1000%-osan támogatom!
 

Calyr

Veterán
Én itt most csak meglátásokat írok ide. Szerintem az egész tp lánc átverés mlm rendszer inkorrekt a matekban nem erős játékosokkal szemben - illetve van az a résztvevő szám és forgási sebesség, amikor mindenki nyerhet, de messze nem ez az elterjedtebb -, ezért az első gondolatom az volt, talán nem is baj, hogy ez így működik, így akkor talán többen keresnek más, mindenkinek jobb megoldást. De persze ez a játék attól szép, hogy mindenki úgy játssza, ahogy neki tetszik, azaz aki láncozni akar, hát láncozzon.
A probléma az ötlettel szerintem az, hogy bár jó észrevételek vannak benne, nem számol a teljes képpel.
Egyrészt ez a sorrend probléma nem csak a levelezésben van meg, a chat is pontosan így kavar a különböző eszközökről érkező üzenetekkel (a kedvencem az, amikor ugyanazt a chat falat pc-ről és mobilról nézve más üzenet sorrenddel látni). Ami a lényeg, ez szerintem arra utal, hogy abban is efféle (problémás) motor fut.
Másrészt a levelezés már most is a játék kb. legproblematikusabb programrésze. Pl. egy rossz félrekattintásra eltűnhet az egész ablak és vele együtt a beírt szöveg is, visszaállíthatatlanul. Ilyen rendszerbe belevinni még késleltetést is, hát nem tudom, lehetséges-e egyáltalán.
Informatikai szempontból bármilyen érdemi fejlesztéshez jó eséllyel az egészet kukázni kellene, és az alapoktól újraépíteni rendesen. És akkor itt megint oda lyukadunk ki, hogy ha valami extra nagy munka, akkor miért pont erre menjen ez az extra nagy munka a játékban, amikor annyi más fontosabb dolgot is meg kellene oldani.
 

Herannin

Erős harcos
Lehet az is egy jó rendszer lenne, ha nem levelezés útján menne a láncolás, hanem a testvériségi ablakban egy külön fülön szerepelnének az aktív láncok.
Itt az aktív láncra ha valaki kattintana, látná hogy melyik játékosról van szó és milyen csodába kéri a TP-t/rúnát (csodasúgó gomb is lehetne ott, hogy bele tudjon nézni a csodába). Egy "OK" gombra kattintva automatikusan levonná a rendszer a láncnak megfelelő TP mennyiséget és betenné a csodába. Ha meg időközben nem lenne hely a csodában, vagy más vinné el hamarabb a láncot, akkor visszautasítaná és kiírná hogy már elvitték azt a csodát abban a láncban (mint amikor a kereskedőnél el akarsz vinni egy ajánlatot, de azt írja hogy már más elvitte). Ilyenkor frissíteni kellene.
Ha rúnát is tennél bele, akkor lenne egy külön szövegdoboz a rúnának és ha írsz rúnát, a hiányzót automatikusan TP-ből számolná (pl 100asba 5 rúnát írsz, akkor még 25 TP-t levon).

A főmágus, vagy mágus állíthatná be, hogy milyen láncok legyenek (5-10-20-50-100-200).
 

Csatolmányok

  • Lánc.png
    Lánc.png
    88,9 KB · Megtekintések: 12

sleeky41

Veterán
Lehet az is egy jó rendszer lenne, ha nem levelezés útján menne a láncolás, hanem a testvériségi ablakban egy külön fülön szerepelnének az aktív láncok.
Itt az aktív láncra ha valaki kattintana, látná hogy melyik játékosról van szó és milyen csodába kéri a TP-t/rúnát (csodasúgó gomb is lehetne ott, hogy bele tudjon nézni a csodába). Egy "OK" gombra kattintva automatikusan levonná a rendszer a láncnak megfelelő TP mennyiséget és betenné a csodába. Ha meg időközben nem lenne hely a csodában, vagy más vinné el hamarabb a láncot, akkor visszautasítaná és kiírná hogy már elvitték azt a csodát abban a láncban (mint amikor a kereskedőnél el akarsz vinni egy ajánlatot, de azt írja hogy már más elvitte). Ilyenkor frissíteni kellene.
Ha rúnát is tennél bele, akkor lenne egy külön szövegdoboz a rúnának és ha írsz rúnát, a hiányzót automatikusan TP-ből számolná (pl 100asba 5 rúnát írsz, akkor még 25 TP-t levon).

A főmágus, vagy mágus állíthatná be, hogy milyen láncok legyenek (5-10-20-50-100-200).

Köszönöm a javaslatod, ha ezt megcsinálnák akkor azt hiszem nagyon sok testvériség örülne neki :)
Jó lenne ha a levél várakoztatást, vagy a te javaslatódból új funkcióval végre normálisan lehetne cserélni a tudáspontokat.
 

Niraya

Fórum moderátor
Elvenar Csapat
Fórum moderátor
Köszönjük szépen a játékunk fejlesztésével kapcsolatos javaslatot.
A jelenlegi ötletet szavazásra bocsájtottuk, annak érdekében, hogy megtudjuk, mit gondoltok róla. Kérünk benneteket, hogy szavazzatok!

Köszönjük együttműködésetek!
 
Fent