• Kedves olvasó,

    Ahhoz, hogy a fórumon zajló beszélgetésekben részt vehess, vagy saját témákat nyithass, szükséged van egy játékbeli felhasználói fiókra. REGISZTRÁLJ ITT!

Lakóházak fejlesztése

Üdv. Lakosságra lenne szükségem, ezért fejleszteni szeretném a lakóépületeimet amik a 15. szinten vannak. MInden esetben azt a választ kapom, hogy "kutatás" , de a kutatás menüben nem találok semmi olyan opciót, amitől fejleszthetném a lakóházaimat. Így viszont egy helyben toporgok. Mi a teendőm? Köszönöm .
 

Mihaszna

Veterán
Üdv. Lakosságra lenne szükségem, ezért fejleszteni szeretném a lakóépületeimet amik a 15. szinten vannak. MInden esetben azt a választ kapom, hogy "kutatás" , de a kutatás menüben nem találok semmi olyan opciót, amitől fejleszthetném a lakóházaimat. Így viszont egy helyben toporgok. Mi a teendőm? Köszönöm .

Szia.

Amit keresel, az a Törp korszakban lesz megtalálható. (Törp stílusú Lakóépületek)

A Vendégfajokat elérve minden Lakóépület az adott vendégfaj "stílusához" lesz/van kialakítva. Egy idő után olyannal is fogsz találkozni, hogy egy fajon belül a Lakóépületeket fejlesztési "jogát" 2 alkalommal is ki kell kutatni, ami azt jelenti, hogy a játék nem engedi, hogy azonnal +2 szintet fejlessz.

További kellemes játékot, kikapcsolódást.
 
Utoljára szerkesztve:

MesterAlma13

Erős harcos
Szia, másik megoldás, hogy elkezded fejleszteni az Arany Szakadékot, illetve később a Hegyi Csarnokot, mert ezek lakosságot adnak (és Ősi Csoda lévén a méretük és fix).
Nem mellékes, hogy amennyiben nagyon magasra fejleszted ezeket a Csodákat, úgy rengeteg helyed szabadul fel, mert kevesebb lakóépületre lesz szükséged, tehát lesz hely másnak (nagyon képletesen szólva, TP-ért veszel városbővítést - igaz jó sok TP-ért).

Idővel ha nagyon belemerülsz a Csodák fejlesztésébe, érdemes utánaérdeklődni a TP lánc illetve Csodatöltés lehetőségeknek.

Üdv, Alma
 

Deathfolk

Veterán
Üdv. Lakosságra lenne szükségem, ezért fejleszteni szeretném a lakóépületeimet amik a 15. szinten vannak. MInden esetben azt a választ kapom, hogy "kutatás" , de a kutatás menüben nem találok semmi olyan opciót, amitől fejleszthetném a lakóházaimat. Így viszont egy helyben toporgok. Mi a teendőm? Köszönöm .

Szia ahogy előttem írták majd a következő fejezetbe tudod kikutatni azt a kutatást ami után már tovább tudod fejleszteni a lakóépületeket, viszont megnéztem a városod és nagyon rosszul építetted meg, és ezt nehogy magadra vedd, az elején mindenki így kezdni csak már át kellett volna alakitanod, nem értem hogy a testvériségbe ezt eddig senki nem látta vagy nem szólt neked. A probléma hogy minden féle alapanyaggot termelsz, szinte az összesből van letéve, pedig csak a bonuszos alapanyagokat kell (érdemes) termelni, mert ezek többször annyit adnak mint ami nem bonuszos, minden játékosnak más a bonusza, a tiéd a deszka, selyem, drágakő, de pl drágakövet nem is látok nálad pont amit kéne azt nem termelsz, közbe van 1 csomó acél, márvány, tekercs és elixír épületed teljesen feleslegesen, ezek csak a helyet foglalják és a lakosságot viszik, a fél városod ezekkel van teli, közbe alig termelnek valami minimálist ami semmire se elég... főleg ezért toporogsz 1 helyben. Ezeket az épületeket kezd el lebontani és kicserélni bonuszos épületre. kicsi városommal pont ot tartok ahol te az 5. fejezetben. nekem is 15ös lakóházaim vannak. Nekem már 700% bonusz van a mind a 3 bonuszos termékemre, 1 bonuszos épületbe 7x annyit termelek mint ami nem bonuszos, a piacon meg elcserélem ara ami hiányzik, így fele, sőt harmad annyi termelő épület is elég. Éjjel vagy valamikor kirakom az ajánlatom a piacra másnapra elviszik, de néha 10 percen belül megvan, pláne ha úgy teszem ki hogy 1 picivel kevesebbet kérek akkor hamar megadják, pl 2000 deszkáért kérek 1950 acélt, ennek ez a menete mindenki így csinálja máshogy igazából nem is lehet, nincs annyi hely és nem is érdemes bonusz nélkül termelni, ezért van a piac. Máris felszabadulna 1 csomó helyed és lakosod. A főépületbe az ereklye fűlnél látod hogy melyik termékre mennyi százalék bonuszod van, ezeket ereklyék gyűjtésével tudod növelni.
 

Mihaszna

Veterán
Szia, másik megoldás, hogy elkezded fejleszteni az Arany Szakadékot, illetve később a Hegyi Csarnokot, mert ezek lakosságot adnak (és Ősi Csoda lévén a méretük és fix).

(lehet, hogy hülyeséget írok, de magamból indulok ki)

Jelen helyzetben én nem szorgalmaznám az Aranyszakadék és a Hegyi Csarnok megépítését, kivéve ha(!). Az Aranyszakadék nevében benne van, hogy aranyat termel, tehát, ez az elsődleges tulajdonsága. Az, hogy ember is ad mellé, az csak mellékes, nem fogja kiváltani egy (vagy több) Lakóház értékét. A Hegyi Csarnokkal ugyan ez a helyzet. Az elsődleges képessége, hogy a bónuszos(?) áruknak a termelését megnöveli. Mivel nekem egyik sincs letéve, így pontos adatokat tudok írni. Ha most letenném a fent nevezett 2 Csodát, akkor egységesen 2634-2634 lakost adna ajándékba (ez összesen 5268). A Lakóépületeim az Elvenar fejezethez vannak igazítva (lassan kikutatom a Nagykövetségeknél is). 1 db sima Lakóépületem 4700 lakost ad. A két csodához képest, csak 568 a különbség. Ezt, egy kis Eventes épület bőven kompenzálja. :)

Egy valamiben igazad van, mégpedig abban, hogy a Csodák mérete nem változik. Viszont az, hogy:

amennyiben nagyon magasra fejleszted ezeket a Csodákat, úgy rengeteg helyed szabadul fel, mert kevesebb lakóépületre lesz szükséged

Ez már sajnos nem állja meg a helyét. Egy Csoda sosem fogja kiváltani az eredetiséget.. mármint a Lakóépületet/Lakóépületeket.

:)
 

Senta

Erős harcos
(lehet, hogy hülyeséget írok, de magamból indulok ki)

Jelen helyzetben én nem szorgalmaznám az Aranyszakadék és a Hegyi Csarnok megépítését, kivéve ha(!). Az Aranyszakadék nevében benne van, hogy aranyat termel, tehát, ez az elsődleges tulajdonsága. Az, hogy ember is ad mellé, az csak mellékes, nem fogja kiváltani egy (vagy több) Lakóház értékét. A Hegyi Csarnokkal ugyan ez a helyzet. Az elsődleges képessége, hogy a bónuszos(?) áruknak a termelését megnöveli. Mivel nekem egyik sincs letéve, így pontos adatokat tudok írni. Ha most letenném a fent nevezett 2 Csodát, akkor egységesen 2634-2634 lakost adna ajándékba (ez összesen 5268). A Lakóépületeim az Elvenar fejezethez vannak igazítva (lassan kikutatom a Nagykövetségeknél is). 1 db sima Lakóépületem 4700 lakost ad. A két csodához képest, csak 568 a különbség. Ezt, egy kis Eventes épület bőven kompenzálja. :)

Egy valamiben igazad van, mégpedig abban, hogy a Csodák mérete nem változik. Viszont az, hogy:



Ez már sajnos nem állja meg a helyét. Egy Csoda sosem fogja kiváltani az eredetiséget.. mármint a Lakóépületet/Lakóépületeket.

:)
utolsó korosként az arany szakadékom 30-as szinten 119000 lakost ad, egy aktuális varilakó 19200-at! nem váltja ki a lakóépületeket természetesen, de nélküle elég nagy bajba lennék, ráadásul nincs az az eventes ami ezt a különbséget kompenzálná :)
 

WarriorKingu

Erős harcos
(lehet, hogy hülyeséget írok, de magamból indulok ki)

Jelen helyzetben én nem szorgalmaznám az Aranyszakadék és a Hegyi Csarnok megépítését, kivéve ha(!). Az Aranyszakadék nevében benne van, hogy aranyat termel, tehát, ez az elsődleges tulajdonsága. Az, hogy ember is ad mellé, az csak mellékes, nem fogja kiváltani egy (vagy több) Lakóház értékét. A Hegyi Csarnokkal ugyan ez a helyzet. Az elsődleges képessége, hogy a bónuszos(?) áruknak a termelését megnöveli. Mivel nekem egyik sincs letéve, így pontos adatokat tudok írni. Ha most letenném a fent nevezett 2 Csodát, akkor egységesen 2634-2634 lakost adna ajándékba (ez összesen 5268). A Lakóépületeim az Elvenar fejezethez vannak igazítva (lassan kikutatom a Nagykövetségeknél is). 1 db sima Lakóépületem 4700 lakost ad. A két csodához képest, csak 568 a különbség. Ezt, egy kis Eventes épület bőven kompenzálja. :)

Egy valamiben igazad van, mégpedig abban, hogy a Csodák mérete nem változik. Viszont az, hogy:



Ez már sajnos nem állja meg a helyét. Egy Csoda sosem fogja kiváltani az eredetiséget.. mármint a Lakóépületet/Lakóépületeket.

:)

Nem stimmelnek a lakosság értékek. Nagykövetség fejezet elején vagyok. 22-es arany szakadék 30215 lakost ad, 18-as hegyi csarnokom: 26186 lakost. A jelenlegi általános lakóépületeim 35-ös szinten: 4700 lakost (ebben a fejezetben még nem fejleszthettem), varázslatos lakóépületeim: 13000 lakost. Én nagyon szeretem ezeket a csodákat is. :))
 

Mihaszna

Veterán
utolsó korosként az arany szakadékom 30-as szinten 119000 lakost ad, egy aktuális varilakó 19200-at! nem váltja ki a lakóépületeket természetesen, de nélküle elég nagy bajba lennék, ráadásul nincs az az eventes ami ezt a különbséget kompenzálná :)

A Varázslatos Lakóépületet direkt nem kombináltam bele, mivel

- "Karamella" nem rendelkezik ilyennel (legalábbis nem láttam nála)
- a kérdés eredetileg nem erre utalt
- Alma az Ősi Csodákhoz viszonyított

Természetesen elhiszem, hogy segít, hogy sokat segít, de ahogy te is írtad, a Varázslatos épületek értéke felbecsülhetetlen. Ezért is varázslatosak. :)


Nem stimmelnek a lakosság értékek. Nagykövetség fejezet elején vagyok. 22-es arany szakadék 30215 lakost ad, 18-as hegyi csarnokom: 26186 lakost.

Azért nem stimmelnek, mert írtam, hogy nekem egyik sincs letéve. Tehát, én az alapból indultam ki. :)
 

Senta

Erős harcos
A Varázslatos Lakóépületet direkt nem kombináltam bele, mivel

- "Karamella" nem rendelkezik ilyennel (legalábbis nem láttam nála)
- a kérdés eredetileg nem erre utalt
- Alma az Ősi Csodákhoz viszonyított

Természetesen elhiszem, hogy segít, hogy sokat segít, de ahogy te is írtad, a Varázslatos épületek értéke felbecsülhetetlen. Ezért is varázslatosak. :)




Azért nem stimmelnek, mert írtam, hogy nekem egyik sincs letéve. Tehát, én az alapból indultam ki. :)
Bocs, nincs sima lakóm, és azt hiszem arra vonatkozóan, hogyha nép kell letegye-e a két csodát ( a sima népessége még kevesebb) , a válasz egyértelmű! Persze hogy a szakadékot mindenképp!! Senki nem hagy egy csodát egyes szinten.. azon csak a helyet foglalja. Az hogy neked nem kell egy dolog, de nyakatekert fejtegetéssel ne vezess már félre egy kezdőt!
 

Putyika

Veterán
Egy Csoda sosem fogja kiváltani az eredetiséget.. mármint a Lakóépületet/Lakóépületeket.
Jajjj, dehogynem...nem is egyet, hanem sok-sok házat. ;)
A Szakadék 3x3 területen ad 115e lakost.
A házak (4x5 méretűek, tehát jóval nagyobbak) a sima 11100, a vari pedig 19200 lakos. Ha csak a simával számolunk, akkor is 10 házat lehet spórolni a Szakadékkal.
 

Erica

Veterán
Jajjj, dehogynem...nem is egyet, hanem sok-sok házat. ;)
A Szakadék 3x3 területen ad 115e lakost.
A házak (4x5 méretűek, tehát jóval nagyobbak) a sima 11100, a vari pedig 19200 lakos. Ha csak a simával számolunk, akkor is 10 házat lehet spórolni a Szakadékkal.
Teljesen jogos♥
Bár én megálltam 31 fejlesztésnél (arany szakadék), hiszen itt már 199e lakost adott. Jóóó pár lakóházat mindenképp kivált:). Nagy városoknál érdemes lerakni még az Ifjúság Termálforrása csodát, hiszen lakóházanként ad kezdésnek 8% bónusz lakost minden lakóház után, és ez természetesen emelkedik minden fejlesztéssel. Ugyan ezt produkálja a Hegyi csarnok lakosokban 31 szinten 199e lakos plusz. Ez a csoda nagyon fontos árutermelés miatt is.
Legyen szép hétvégétek!
 

MesterAlma13

Erős harcos
Mivel nekem egyik sincs letéve, így pontos adatokat tudok írni. Ha most letenném a fent nevezett 2 Csodát, akkor egységesen 2634-2634 lakost adna ajándékba (ez összesen 5268). A Lakóépületeim az Elvenar fejezethez vannak igazítva (lassan kikutatom a Nagykövetségeknél is). 1 db sima Lakóépületem 4700 lakost ad. A két csodához képest, csak 568 a különbség. Ezt, egy kis Eventes épület bőven kompenzálja. :)
Szia, egy csodát sosem nézek egyes szinten, mert akkor nem rakom le, vagy csak ideiglenesen.... a sok-sok TP-t nem véletlenül írtam, mert ezeket fejleszteni kell valameddig.
Továbbá a csodánál nincs elsődleges képesség... mind elsődleges tulajdonság, csak kérdés tudsz e (lehet e) vele élni - ennél a két csodánál 100%-ban élek a képességeikkel.

nálam:
a lakóépület 1820 lakost ad
a varázslatos lakóépület 3100 lakost ad
a 30-as szinten levő arany szakadékom 14685 lakos ad (fix 3x3-as helyen)
a 30-a szinten hegyi csarnok szintén 14685 lakos ad (fix 3x8-as helyen)

persze nem kell ennyit fejleszteni rajtuk, de érdemes valameddig elvinni, főleg az arany szakadékot, ami egy az egyben lakóépület helyettesítő tulajdonjogokkal bír, aranyat és lakost ad, továbbá a csodákat összehasonlítva, ez a csoda igényli a legkevesebb TP-t a fejlesztéshez:
REWARD CHARTS -> GOLDEN ABYSS

ha a két csoda nem lenne, ki lehet számolni, mennyivel több lakóépületre/varázslatos lakóépületre lenne szükségem, ezáltal mennyivel több helyre, (továbbá mennyivel több kultúrára, ami szintén további helyeket igényelne - vagy más, kultúrát adó csoda fejlesztését).

Üdv, Alma
 
Utoljára szerkesztve:
Fent