• Kedves olvasó,

    Ahhoz, hogy a fórumon zajló beszélgetésekben részt vehess, vagy saját témákat nyithass, szükséged van egy játékbeli felhasználói fiókra. REGISZTRÁLJ ITT!

Kulisszák mögött: Ötletek és Javaslatok

Mihaszna

Veterán
Sziasztok.

Bár igaz, hogy viszonylag régebbi játékos vagyok, de bizonyára nem csak bennem vetődött már fel a gondolat, hogy valójában mi is történik azokkal az ötleteinkkel és javaslatainkkal, amik megszavazás alapján, vagy élből továbbításra kerülnek az Elvenar (Fórum) csapat jóvoltából. Amennyiben nem ütközik semmilyen titoktartási szerződésbe, akkor örömmel és szívesen olvasnánk néhány felmerülő kérdés válaszát:

- ,, Köszönjük szépen a játékunk fejlesztésével kapcsolatos javaslatot. Az ötlet továbbításra került fejlesztő csapatunk felé." A már oly sokszor olvasott és jól ismert mondat, ami megdobogtatja a szívünket. :) De konkrétan mit takar a ,,csapatunk" kifejezés? Magyar csapatról van szó, vagy külföldi, akikkel tartjátok a kapcsolatot?

- Mi történik a továbbított ötletekkel? Bekerülnek egy kalapba, és random kihúznak egyet, amit elemeznek A-tól - Z-ig, majd eldöntik, hogy érdemes e foglalkozni vele vagy sem?

- Kaptok visszajelzést arról, hogy egy általunk felvetett ötlet (amit ti továbbítottatok) elutasításra került, mert?

- Létezik/Van olyan, hogy prioritás? (például: fejlesztés, ötletek, hibák javítása stb..)

- Ha folyamatosan érkeznek ötletek és javaslatok (amik egyben ,,panasz levelek"; visszajelzések is) egy adott témán belül (például A Végtelenség tornya), akkor miért tapasztaljuk azt, hogy nem történik változás, mért éreztetik velünk, miért érezzük azt, hogy számukra ez nem olyan fontos; nem annyira sürgős?

- Ha a fejlesztő csapat úgy dönt, hogy (esetleg) egy általunk beküldött ötlelet megvalósít, mert lát benne rációt, akkor (amit fentebb kérdeztem, hogy kaptok e visszajelzést - és ha igen -), van e lehetőségetek/engedélyetek arra (vagy valami ilyesmi), hogy ezt közölhessétek velünk? Nem azért, hogy babérokat arassunk, csak, hogy lássuk, milyen irányba halad a játék, ami a jövőt illeti.


Most hirtelen ennyi jutott eszembe. Természetesen tudom, hogy nem csak a magyar, hanem más külföldi fórumokról is érkeznek be ötletek és javalatok (innen jött a kalap gondolat), de minden fórumnak megvan a saját csapata akik képviselik, és megtesznek mindent azért, hogy teljesítsék a játékosok álmait. Összességében (ami a kérdéseket illeti), ha van rá lehetőség (még ha csak burkoltan is) kaphatnák választ rájuk? :)

Tisztelettel,
Mihaszna
 

Syntex

Ex-Csapattag
Szia,

Az Elvenar fejlesztő csapata a központban dolgozik, nincs külön magyar fejlesztő csapatunk. Minden esetben továbbítjuk a javaslatot, amely elemzésre kerül a központ munkatársai által. Ha egy javaslatot alkalmasnak is találnak, nem biztos hogy azonnal vagy pont abban a formában bevezetésre kerül. Mindig törekedünk a játék fejlesztésekor felhasználni a javaslatokat részben vagy egészben.

Mivel a játéknak van egy alapvető fejlesztési terve, így nagyrészt prioritásként azokat az ötleteket nevezhetjük, amelyek ebbe beleillenek. Vagyis, ha pl. a terv a következő fél évre, hogy javítunk a testvériségeken, akkor az ezzel kapcsolatos ötletek kerülnek elemzésére főként visszamenőleg is. Természetesen ez nem jelenti, hogy a többi ötlet nem lenne értékes, csupán azt, hogy azokat későbbre maradnak.

Sajnos lehetetlenség olyan szinten követni az ötleteket, hogy ki hozta létre. Főként azért, mert több hasonló javaslat is érkezhet, és akár az is lehet, hogy a javaslat előtt is tervben volt a funkció. De akárhogy is legyen, amikor az ötleteket továbbítjuk nem tűntetjük fel a kitalálóját, arról nem beszélve, hogy sokszor az ötlet maga több játékos megbeszéléséből születik meg és jön létre. A fejlesztéseknél sem jelenik meg általában külön, hogy ez egy javaslat alapján került bevezetésre, kivételt képezhet, ha nagyon sokan kérték, és ilyenkor kiemeljük.
 

Mihaszna

Veterán
Kedves Syntex

Köszönöm a válaszokat és, hogy nem határolódtál el a kérdésektől. Tudom, valamelyest érzékeny dolog ez is, hisz a ti munkátokkal kapcsolatban születtek meg a kérdések, de a diplomatikus válaszaidnak köszönhetően egy kis bepillantást nyerhettünk a csapat munkájába. Remélem nem okozott kellemetlenséget a kíváncsiságom. :)

Szép napot, jó munkát továbbra is.
 

DeletedUser4579

Vendég
Sziasztok.

Bár igaz, hogy viszonylag régebbi játékos vagyok, de bizonyára nem csak bennem vetődött már fel a gondolat, hogy valójában mi is történik azokkal az ötleteinkkel és javaslatainkkal, amik megszavazás alapján, vagy élből továbbításra kerülnek az Elvenar (Fórum) csapat jóvoltából. Amennyiben nem ütközik semmilyen titoktartási szerződésbe, akkor örömmel és szívesen olvasnánk néhány felmerülő kérdés válaszát:

- ,, Köszönjük szépen a játékunk fejlesztésével kapcsolatos javaslatot. Az ötlet továbbításra került fejlesztő csapatunk felé." A már oly sokszor olvasott és jól ismert mondat, ami megdobogtatja a szívünket. :) De konkrétan mit takar a ,,csapatunk" kifejezés? Magyar csapatról van szó, vagy külföldi, akikkel tartjátok a kapcsolatot?

- Mi történik a továbbított ötletekkel? Bekerülnek egy kalapba, és random kihúznak egyet, amit elemeznek A-tól - Z-ig, majd eldöntik, hogy érdemes e foglalkozni vele vagy sem?

- Kaptok visszajelzést arról, hogy egy általunk felvetett ötlet (amit ti továbbítottatok) elutasításra került, mert?

- Létezik/Van olyan, hogy prioritás? (például: fejlesztés, ötletek, hibák javítása stb..)

- Ha folyamatosan érkeznek ötletek és javaslatok (amik egyben ,,panasz levelek"; visszajelzések is) egy adott témán belül (például A Végtelenség tornya), akkor miért tapasztaljuk azt, hogy nem történik változás, mért éreztetik velünk, miért érezzük azt, hogy számukra ez nem olyan fontos; nem annyira sürgős?

- Ha a fejlesztő csapat úgy dönt, hogy (esetleg) egy általunk beküldött ötlelet megvalósít, mert lát benne rációt, akkor (amit fentebb kérdeztem, hogy kaptok e visszajelzést - és ha igen -), van e lehetőségetek/engedélyetek arra (vagy valami ilyesmi), hogy ezt közölhessétek velünk? Nem azért, hogy babérokat arassunk, csak, hogy lássuk, milyen irányba halad a játék, ami a jövőt illeti.


Most hirtelen ennyi jutott eszembe. Természetesen tudom, hogy nem csak a magyar, hanem más külföldi fórumokról is érkeznek be ötletek és javalatok (innen jött a kalap gondolat), de minden fórumnak megvan a saját csapata akik képviselik, és megtesznek mindent azért, hogy teljesítsék a játékosok álmait. Összességében (ami a kérdéseket illeti), ha van rá lehetőség (még ha csak burkoltan is) kaphatnák választ rájuk? :)

Tisztelettel,
Mihaszna
Szerintem ez egy teljesen jogos kérdés. Engem az is érdekelne mennyi idő kell egy javaslat megvalósításához? Igazából fontos lenne a visszajlezés mert én sem érzem hogy akkor ez vagy az mennyire fontos vagy nem az. Tehát ha nem is név szerint de azért kaphatnánk visszajelzést arról, hogy 1-1 javaslatot elvetettek-e feljebb vagy várhatóan megvalósul és ha igen várhatóan mikor?!

Üdv: cs
 

Sweeper

Supporter
Elvenar Csapat
Game Moderator
Szerintem ez egy teljesen jogos kérdés. Engem az is érdekelne mennyi idő kell egy javaslat megvalósításához? Igazából fontos lenne a visszajlezés mert én sem érzem hogy akkor ez vagy az mennyire fontos vagy nem az. Tehát ha nem is név szerint de azért kaphatnánk visszajelzést arról, hogy 1-1 javaslatot elvetettek-e feljebb vagy várhatóan megvalósul és ha igen várhatóan mikor?!

Üdv: cs

Kedves @csucsugo

Fentebb láthatod Syntex válaszát a kérdésre.
Annak olvasása után, amennyiben lenne még kérdésed, kérlek tedd fel.
 

Mihaszna

Veterán
Engem az is érdekelne mennyi idő kell egy javaslat megvalósításához? Igazából fontos lenne a visszajlezés mert én sem érzem hogy akkor ez vagy az mennyire fontos vagy nem az. Tehát ha nem is név szerint de azért kaphatnánk visszajelzést arról, hogy 1-1 javaslatot elvetettek-e feljebb vagy várhatóan megvalósul és ha igen várhatóan mikor?!

Ahogy Syntex is írta összességében, ez egy összetett folyamat. Nem egy és nem két ember foglalkozik magával a játékkal. Én örülök, hogy nem határolódott el a témától, és ahogy módjában állt, válaszolt is a kérdésekre. Konkrét válaszokat ne várj. :) Nyilván üzleti dolgokat te sem beszélnél meg idegen emberekkel. :) Én elfogadtam a válaszokat, tedd ezt te is. :)
 

DeletedUser4579

Vendég
Ahogy Syntex is írta összességében, ez egy összetett folyamat. Nem egy és nem két ember foglalkozik magával a játékkal. Én örülök, hogy nem határolódott el a témától, és ahogy módjában állt, válaszolt is a kérdésekre. Konkrét válaszokat ne várj. :) Nyilván üzleti dolgokat te sem beszélnél meg idegen emberekkel. :) Én elfogadtam a válaszokat, tedd ezt te is. :)
Sziasztok,

Úgy érzem az én kérdéseimet nem igazán értettétek, vagy nem akartátok. Legalábbis nekem ez jön le. :)
üdv: cs
 

Syntex

Ex-Csapattag
Arról nincs információnk, hogy mikor valósul meg, ez lehet 1-2 frissítéssel később, de akár 1-2 év is. Ez nagyban függ a javaslattól, az aktuális tervektől, esetleges technikai problémáktól is.
 

sejbi

Tag
Mihaszna, értsd úgy, hogy azokat a javaslatokat veszik figyelembe, amik beleillenek az elképzelésekbe, a többi megy a kukába.:)
 
Fent