• Kedves olvasó,

    Ahhoz, hogy a fórumon zajló beszélgetésekben részt vehess, vagy saját témákat nyithass, szükséged van egy játékbeli felhasználói fiókra. REGISZTRÁLJ ITT!

Lezárva Klánraktár

DeletedUser2984

Vendég
Egy klánraktár,amibe betolhatnánk a fölös cuccokat a kicsik javára,vagy legalább aranyraktár. A kufárnak adni úgy is olyan mintha kidobnánk az ablakon,így legalább a kisebb játékosok aranyproblémái megoldódnának :p
 

DeletedUser

Vendég
Szerintem hozzá tartozik a játékhoz, hogy időnként arany- és mindenféle hiányunk van, amiket meg kell oldanunk. A fejlődés, tanulás része. Ott a látogatások aranya, a küldetések jutalma is, már áldások is vannak. Én ezt az ötletet nem támogatom.
 

DeletedUser2556

Vendég
Én hiányolok egy olyan helyet ahol lehet tervezni . PL: a napfarmnál és az éjfarmnál csak akkor tudok előre tervezni hogy mit termeljek, amikor lejárt a termelés mert nem tudom megnézni sehol hogy mit és mennyit és mennyi idő alatt termelhetek ezt meglehet oldani?
 

DeletedUser1432

Vendég
Én hiányolok egy olyan helyet ahol lehet tervezni . PL: a napfarmnál és az éjfarmnál csak akkor tudok előre tervezni hogy mit termeljek, amikor lejárt a termelés mert nem tudom megnézni sehol hogy mit és mennyit és mennyi idő alatt termelhetek ezt meglehet oldani?
Természetesen van rá megoldás. Wiki a játékos segítője. Elérhető a játékban a jobb alsó sarokban található linkről, vagy innen:
https://hu.wiki.elvenar.com/index.php?title=Főoldal

Napfarm:
https://hu.wiki.elvenar.com/index.php?title=Napfarm

Éjfarm:
https://hu.wiki.elvenar.com/index.php?title=Éjfarm

Én ezt csak 1x szoktam megtenni, kiírom excelbe és mindig kéznél van. Ha fejlesztetted a portált, ezeket az adatokat akár nagyon egyszerűen függvénnyel szorozhatod a fejlettségnek megfelelő bónusz termelésnövelés %-os értékével.
Kicsit tovább gondolva kiszámíttathatod, mennyi termelést kell indítani az adott technológia feloldásához, vagy az egész fajéhoz. Ezt pedig már a hátralévő idő kiszámítására is tovább tudod használni
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

DeletedUser2286

Vendég
Az aranyhiányt látogatással, tartománybővítéssel (több látogatni való) és több lakóépülettel oldja meg mindenki.
Az aranytöbblet (vagy alapanyag) pedig elkölthető a kufárnál vagy TP-t vehetsz belőle, ergo nem kidobod.
Áruból pedig sosincs olyan, hogy többlet. Ha mégis úgy éreznéd, akkor kereskedj, akár egy- vagy nulla csillagos ajánlattal (ez utóbbit a "kicsik" használhatnák).
 

DeletedUser2984

Vendég
Az aranyhiányt látogatással, tartománybővítéssel (több látogatni való) és több lakóépülettel oldja meg mindenki.
Az aranytöbblet (vagy alapanyag) pedig elkölthető a kufárnál vagy TP-t vehetsz belőle, ergo nem kidobod.
Áruból pedig sosincs olyan, hogy többlet. Ha mégis úgy éreznéd, akkor kereskedj, akár egy- vagy nulla csillagos ajánlattal (ez utóbbit a "kicsik" használhatnák).
a kufár akkora smucig hogy szerintem pedig kidobott pénz :D pl: 425 db gyémánt 2 720 000 arany először,kövi 425 már 4 080 000 arany. TP ok,azt szoktam venni amikor kéri a quest. de akkor is sajnálom a kufárnak adni,mert rablás :p
am mindegy,már le lett szavazva ez a szuper ötlet :)
 

DeletedUser2286

Vendég
a kufár akkora smucig hogy szerintem pedig kidobott pénz :D pl: 425 db gyémánt 2 720 000 arany először,kövi 425 már 4 080 000 arany. TP ok,azt szoktam venni amikor kéri a quest. de akkor is sajnálom a kufárnak adni,mert rablás :p
am mindegy,már le lett szavazva ez a szuper ötlet :)

Az igaz, hogy a kufár nagyon drága. De akkor mi az alternatíva? Kidobod a felesleget? Annál még a drágán vásárlás is szimpatikusabb. Nekem mindenképpen.
 

DeletedUser1637

Vendég
A Főépület fejlesztése is drága, de mégis fejlesztjük, a Városbővítés lerakása is igen drága, de lerakjuk, mert ezek mint a fejlődésünket segítik. Az alkalomadtán kufárnál vásárolt árú se megy sohase pocsékba. Az 1 mindig több a nullánál. ;)
 

Dizel1

Veterán
Szerintem ha felesleget termelünk, akkor csökkenteni kell az adott épületek számát. Elfér ott valami más is. Mondjuk nyeremények a küldetésekből.
 

DeletedUser1519

Vendég
GreenKnighthoz csatlakozva ezt a felesleg dolgot én sem igazán értem. Áruból szerintem eleve nincs felesleg, ha sok van valamiből az csak jó, elcserélheted vagy raktározhatod (ezt én úgy nevezném tartalék). A szerszámot szerintem mindig el lehet költeni seregre, orkokra, fejlesztésre, nekem a legritkább esetben képződik belőle felesleg (ha meg igen, na bumm elvertem a kufárnál). Az arany talán az egyetlen, amiből úgy tűnik felesleg képződhet, ám abból meg tudsz venni tp-t vagy szintén ott a kufár. Én sokszor be sem szedem az aranyat, hanem kint tartom, viszont nagyon jól tud jönni hirtelen pár milliócska a feltöltésre egy főépület fejlesztés vagy bővítés után. Az aranyat viszont lakóházak termelik, azokat bontani meg a lakosság miatt elég célszerűtlen, hiszen lakosságból azért ritkán van "felesleg". :)
 

DeletedUser1637

Vendég
Szerintem ha felesleget termelünk, akkor csökkenteni kell az adott épületek számát.
Én is így gondolom. :) Ha aranyat, vagy alapanyagot túltermelünk, akkor érdemes felülvizsgálni, és kiegyensúlyozni az épületeink arányát. Elsősorban, és legkönnyebben a kultúrépületekkel lehet módosítani, ha viszont az alacsonyabb kultúra miatt kevésnek bizonyulna az alapanyag, akkor az (esetlegesen) törölt kultúrépület helyére érdemes plusz műhelyet felhúzni. Utóbbi esetben az sem rossz megoldás, ha az Eventeken nem a magasabb kultúrát adó épületet célozzuk meg, ha bőséges a kultúránk, hanem egyre több alternatíva van kultúrépületekből, amelyek alacsonyabb szinteken alapanyagot termelnek. ;)
Az arany túltengése esetén jól jönnek a lakost, és kultúrát adó épületek (szintén az Eventekből), amivel ki lehet váltani néhány lakóépületet, a kultúraszint megmarad (pl. ha alapanyag meg jól jön), de az aranytermelés csökken. Némi terület felszabadul, ahová mehet Csoda épület, manufaktúra, vagy fegyvertár, kinek mi a hasznosabb. :)
Sokat lehet finomítani a termeléseken, érdemes időnként felülvizsgálni. ;)
 

Dizel1

Veterán
Én is így gondolom. :) Ha aranyat, vagy alapanyagot túltermelünk, akkor érdemes felülvizsgálni, és kiegyensúlyozni az épületeink arányát. Elsősorban, és legkönnyebben a kultúrépületekkel lehet módosítani, ha viszont az alacsonyabb kultúra miatt kevésnek bizonyulna az alapanyag, akkor az (esetlegesen) törölt kultúrépület helyére érdemes plusz műhelyet felhúzni. Utóbbi esetben az sem rossz megoldás, ha az Eventeken nem a magasabb kultúrát adó épületet célozzuk meg, ha bőséges a kultúránk, hanem egyre több alternatíva van kultúrépületekből, amelyek alacsonyabb szinteken alapanyagot termelnek. ;)
Az arany túltengése esetén jól jönnek a lakost, és kultúrát adó épületek (szintén az Eventekből), amivel ki lehet váltani néhány lakóépületet, a kultúraszint megmarad (pl. ha alapanyag meg jól jön), de az aranytermelés csökken. Némi terület felszabadul, ahová mehet Csoda épület, manufaktúra, vagy fegyvertár, kinek mi a hasznosabb. :)
Sokat lehet finomítani a termeléseken, érdemes időnként felülvizsgálni. ;)
Igen. Én ezt fentebb 3 mondattal elintéztem. Igaz ugyan, hogy a munkám mellett reggeltől késő éjszakáig tudok játszani, de szerintem ez csak egy kisebb adaléka annak, hogy csupán 3 darab 9-es műhelyem van a törpék felénél járva. Nem állítom, hogy bőven, de egy kis trükkel elég.
 

DeletedUser1519

Vendég
3 darab 9-es műhelyem van a törpék felénél járva. Nem állítom, hogy bőven, de egy kis trükkel elég

Dizel1, most már kíváncsivá tettél és megnéztem a városodat. 3 műhely, 32 (ha jól számoltam) fegyvertár, lakóház alig, sok első szintű manu, 2. és 3. szintű 1-1. Egyszerűen te annyira másként játszol, mint a szignifikánsan átlagos vagy átlaghoz közelítő játékosok, hogy nekik elég nehéz azonosulni a problémáiddal. Ez nem bírálat, csak egy megállapítás. Te ebből a szempontból amolyan unikum vagy, s csak gratulálni tudok, hogy az átlagostól egészen eltérő stratégiával jutottál el idáig! :)
 

Dizel1

Veterán
Dizel1, most már kíváncsivá tettél és megnéztem a városodat. 3 műhely, 32 (ha jól számoltam) fegyvertár, lakóház alig, sok első szintű manu, 2. és 3. szintű 1-1. Egyszerűen te annyira másként játszol, mint a szignifikánsan átlagos vagy átlaghoz közelítő játékosok, hogy nekik elég nehéz azonosulni a problémáiddal. Ez nem bírálat, csak egy megállapítás. Te ebből a szempontból amolyan unikum vagy, s csak gratulálni tudok, hogy az átlagostól egészen eltérő stratégiával jutottál el idáig! :)
Köszönöm. Akkor végre valaki érti, hogy mit miért mondok, vagy kérdezek. (A fegyvertárak ideiglenes hely és lakosság tárolók, miközben hasznot hajtanak a kiképzésben. Küldetések idején helyettesíthetők szükség szerinti telepítéssel. Másoknak is ajánlom.)
 

DeletedUser2286

Vendég
Hát.. mondjuk az arannyal sokszor én sem tudok mit kezdeni, annyi van.. :D
Máshogy látjuk a világot. ;)
Ahogy számoltam, az aranyraktáram kb. fele jön be naponta a lakosságtól, másik fele a látogatásokból, vagyis ha nem költöm fejlesztésre, aktiválásra, akkor minden nap több millió (tehát nem is igazán kevés) aranyért tudok vásárolni a kufártól. Drága? Igen, rohadtul. De éjfélkor visszaáll az eredeti értékre, ezért költöm el inkább nála, mint veszek TP-t, aminek az ára folyamatosan emelkedik. Azon kívül szerintem az el nem költött arany a drága, az elköltött hasznot hoz, még ha keveset is.
 
Fent