• Kedves olvasó,

    Ahhoz, hogy a fórumon zajló beszélgetésekben részt vehess, vagy saját témákat nyithass, szükséged van egy játékbeli felhasználói fiókra. REGISZTRÁLJ ITT!

Már felvetett Kisállateledel termelés

Státusz
Nem lehet hozzászólni.

Starbug

Újonc
Sziasztok!

Egyre több etethető event főépület állatkával találkozunk, és nagyon jó volna, ha a szűkös kisállateledel készlet nem korlátozná ezen épületek funkcióit. Adott esetben dönteni is kényszerülünk, mert ha nem tudjuk őket etetni, választani kell, hogy melyeket tartsuk meg vagy építsük meg egyáltalán. Főnixek, macik...

Jó lenne, ha a Varázsakadémiában a többi bűbájhoz hasonlóan a kisállateledelt is lehetne termelni. Nagyon ritkán lehet barkácsolni, sokat segítene, ha a termélési sorba is betehető volna. Akár lényegesen hosszabb termelési idővel is (mondjuk 12 órával), csak lenne.
 

GreenKnight

Veterán
Mondjuk ez a játék pont attól lesz stratégiai, hogy az erőforrások nem végtelenül állnak rendelkezésre, hanem dönteni, kell, hogy ami van azt hogyan használja fel az ember. Nem feltétlenül kell minden épületet feltétlenül etetni.
 

Starbug

Újonc
Természetesen ez igaz. Viszont ahogy a többi bűbájt, ezt is lehetne egy kicsit nagyobb mennyiségben előállítani. Részemről még az is örvendetes volna, ha akár 24 vagy 48 óra lenne a termelési ideje.
Évente két-három kisállatos épület mindenképpen jön, és ahogy haladunk előre, egyre több a lemondás. Ezt lehetne ezzel balanszolni, hogy ne csak egy sóhajtás legyen, hogy újra egy haszontalan etetős épület... Sokan panaszkodnak, hogy már kevesebbet érnek a főépületek (pl az új főnixek, új macik), pedig lehet, hogy ezeknek az igazi értéke épp az etetésen múlna, hisz nem véletlenül lettek úgy tervezve.
Nem tudom, ki hogy van vele, de én szeretem ezeket az élő kis csodákat. Nekem most csak 6 ilyen épületem van, és a felét még sosem volt lehetőségem etetni, pedig mindig gyártom az eledelt. Ha termelni is lehetne, akkor az általam megadott hosszabb idő feltétele mellett sem fog minket elárasztani a kaja, hisz ott van a katalizátor és kinek mi még, amilyen bűbájt termelni szeretne. Ott is dönteni kell, hogy beáldozol-e ilyen hosszú időt rá. Lehetne akár több ereklye is a költsége, mint ahogy az eddigieknél sem egyforma a bekerülés. Valóban stratégia, ezt szerintem ki lehetne egyensúlyozni, a lényeg a lehetőségen lenne.
 

TTheo

Újonc
Természetesen ez igaz. Viszont ahogy a többi bűbájt, ezt is lehetne egy kicsit nagyobb mennyiségben előállítani. Részemről még az is örvendetes volna, ha akár 24 vagy 48 óra lenne a termelési ideje.
Évente két-három kisállatos épület mindenképpen jön, és ahogy haladunk előre, egyre több a lemondás. Ezt lehetne ezzel balanszolni, hogy ne csak egy sóhajtás legyen, hogy újra egy haszontalan etetős épület... Sokan panaszkodnak, hogy már kevesebbet érnek a főépületek (pl az új főnixek, új macik), pedig lehet, hogy ezeknek az igazi értéke épp az etetésen múlna, hisz nem véletlenül lettek úgy tervezve.
Nem tudom, ki hogy van vele, de én szeretem ezeket az élő kis csodákat. Nekem most csak 6 ilyen épületem van, és a felét még sosem volt lehetőségem etetni, pedig mindig gyártom az eledelt. Ha termelni is lehetne, akkor az általam megadott hosszabb idő feltétele mellett sem fog minket elárasztani a kaja, hisz ott van a katalizátor és kinek mi még, amilyen bűbájt termelni szeretne. Ott is dönteni kell, hogy beáldozol-e ilyen hosszú időt rá. Lehetne akár több ereklye is a költsége, mint ahogy az eddigieknél sem egyforma a bekerülés. Valóban stratégia, ezt szerintem ki lehetne egyensúlyozni, a lényeg a lehetőségen lenne.

Valahogy egyet tudok érteni. A stratégia marad, de más kérdésben lesz hangsúlyos. Tényleg jobb lenne, ha több lehetőséget adnának az eledelek elkészítéséhez. Élni vele sem kötelező. Én örülnék egy ilyen újításnak.
 
Mindenképpen támogatom, ezt is és az épület teleportálási bűbáj valamilyen formájában történő termelésének vagy más, az eddigieken túl más módon történő megszerezhetőségét.
 

ElfiKati

Újonc
Igen, mind a kisállat, mind a teleport nagyon is szükséges lenne, hogy még valahogy be lehessen szerezni. Ha már kitalálták (de sokáig vártunk arra a teleportra pl. vagy bármilyen megoldásra az átrendezéshez, h ne kelljen mindig eladni a nehezen összeszedett ill. felépített épületeket). A kisállattal meg tényleg az van, hogy nagyon kevésszer adja fel a barkács és ha csak a tűzfőnixet meg a jeges macit etetem, néha esetleg a barnát, máris nincs. Folyton 3-4 db-bal balanszírozok, miközben a többi bűbáj százasával áll rendelkezésre. AMióta megvákltozott a bajnoki és nem egyféle ereklye /hét van, nincs kifogyva semmiféle bűbáj (korábban hetekig sem tudtam gyártani pl. katalizátort vagy fabikálást), csak a kaja... Szóval igen, nagyon is támogatom az ötletet, hogy legyen gyártható, a teleport pedig kerüljn be a barkácsolásba is, ne csak a torony adja ki minden szökőévben egyszer.
 

Rikari

Veterán
A kisállatledel randomitásán lehetne változtatni, hogy kicsit sűrűbben jelenjen meg a Varázsakadémiában. Mindenkinél más a véletlenszerűség, mert van akinek rendszeresen 50-60 vagy még több állateledele is van, annak ellenére, hogy mindig eteti a mackókat, madarakat. Ebből az következik, hogy a probléma eléggé személyes, így a beállítás is nehézkes. Nem tudom, hogy valamilyen beállítással látja a rendszer az adott játékost és rászabva adagolja az eledelt, vagy ahogy esik...alapon? Ha az utóbbi, akkor rám többször is eshetne. :p
Teleportot csak a Torony ad, mert speciális jutalom, és ehhez bizony Tonyozni kell. Amikor ezt a játékelemet kifundálták, többek között ezzel tették kedveltté. Ha máshol is hozzá lehetne jutni, akkor a Torony elvesztené az egyedüliségét. Legközelebb majd a törppáncélost is a Varázsakadémiában akarjuk legyártani? Nem, ez nem fog menni. Van amiért többet kell tenni, mint egy szimpla gyártogatás, és ebben én nem látok semmi kivetnivalót.
 

Szerencse fia

Veterán
Sziasztok!

Egyre több etethető event főépület állatkával találkozunk, és nagyon jó volna, ha a szűkös kisállateledel készlet nem korlátozná ezen épületek funkcióit. Adott esetben dönteni is kényszerülünk, mert ha nem tudjuk őket etetni, választani kell, hogy melyeket tartsuk meg vagy építsük meg egyáltalán. Főnixek, macik...

Jó lenne, ha a Varázsakadémiában a többi bűbájhoz hasonlóan a kisállateledelt is lehetne termelni. Nagyon ritkán lehet barkácsolni, sokat segítene, ha a termélési sorba is betehető volna. Akár lényegesen hosszabb termelési idővel is (mondjuk 12 órával), csak lenne.
Szia! :)

Egyetértek azzal, hogy legyen több állateledel, mert valóban aránytalanul kevés a sok "etetős" épülethez képest. Jómagam annak örülnék a leginkább, ha bűbájtöredékért cserébe 8 db-ot kapnánk egyszerre, ugyanúgy, mint a kombináló katalizátort! ;) Mindjárt más lenne a leányzó fekvése! ;)
Üdv.: Szeri :)
 

Starbug

Újonc
Elhiszem, hogy van, akinek sok eledele van, biztosan mindenre van példa. Nekem pl most már katalizátorból nincs hiányom, viszont azt a toronyból és két épületegyüttesből is szerzem.

Ez csak egy plusz lehetőség lenne a jelenlegi egy, a barkácsolhatóság mellett, és szerintem sokaknak egy kiváló opciót jelentene.

Ha csak és kizárólag állateledelt gyártanék az akadémián, akkor sem tudnék mindent és annyiszor etetni, amit szeretnék. Nyilván nem is kell, nem kötelező, és a felvetésem sem arról szól, hogy innentől mindenkinek legyen napi 10 ingyen eledele. Ez csak egy plusz lehetőség, hogy ha valaki szeretne, akkor más úton is szerezhessen, a megfelelő költség- és időráfordítással, ami történetesen a többi bűbájhoz hasonlatos termelés opciója.

Kérem, hogy aki sok éve játszik már, az gondoljon a kezdőbb játékosokra is, akik csak egy-két-három éve játszanak, vagy gondoljon bele abba, hogy mennyi minden barkácsolható az akadémián, amibe már nem biztos, hogy belefér a gyakoribb eledel. Viszont egyre több kisállatos épület jelenik meg, ahogy haladunk előre az időben. A régiek pótlásáról és fejlesztéséről nem is beszélve, hiszen nagyon értékesek is vannak közöttük, amiket az újabb játékosok joggal és okosan szeretnének majd megszerezni.

Ez csak egy lehetőség, akinek sok eledele van, az nem termel, termel mást, amit szeretne. Semmi helyett vagy semmi mást nem felborítva kerülne bele a játékba, és nem ingyen, sőt, amint felvetettem, lehet akár tetemesebb termelési ideje is, csak legyen meg a választás lehetősége azoknak, akik szeretnének élni vele.
 

MesterAlma13

Erős harcos
Teleportot csak a Torony ad, mert speciális jutalom, és ehhez bizony Tonyozni kell. Amikor ezt a játékelemet kifundálták, többek között ezzel tették kedveltté. Ha máshol is hozzá lehetne jutni, akkor a Torony elvesztené az egyedüliségét. Legközelebb majd a törppáncélost is a Varázsakadémiában akarjuk legyártani? Nem, ez nem fog menni. Van amiért többet kell tenni, mint egy szimpla gyártogatás, és ebben én nem látok semmi kivetnivalót.
Ez tök jogos, és így akár a torony is adhatna állateledelt. Persze ha többször kapnánk ilyen receptet az sem lenne rossz.
Egy ideig nekem most 4 várost kell rendeznem, és elég nagy különbségeket látok. Pl. van olyan város, ahol a torony minimál szinten ad teleportot, van olyan, ahol sokat. Az akadémia az Állateledel recepteket nagyjából egyformán adja.
Ezek, és a fent leírtak alapján lehet olyan város, ahol pl. valamiből nagyon keveset ad, valamiből meg többet - ezt jó lenne rendezni a háttérben, mert sokan hátrányba kerülnek ez miatt, és mivel igen hasznos és szükséges dolgokról beszélünk, sokan tudnának örülni ennek.
 

Kira7

Veterán
Mondjuk ez a játék pont attól lesz stratégiai, hogy az erőforrások nem végtelenül állnak rendelkezésre, hanem dönteni, kell, hogy ami van azt hogyan használja fel az ember. Nem feltétlenül kell minden épületet feltétlenül etetni.
Teljesen egyetértek a hozzá szólásoddal! Attól hogy lehet valamit etetni az még nem jelenti azt hogy kell is. Sok etetést meg lehet oldani más kép is ősi csodák , több kört csinálsz a bajnokin ( több tp jön így be ) stb.

Kérem, hogy aki sok éve játszik már, az gondoljon a kezdőbb játékosokra is, akik csak egy-két-három éve játszanak, vagy gondoljon bele abba, hogy mennyi minden barkácsolható az akadémián, amibe már nem biztos, hogy belefér a gyakoribb eledel. Viszont egyre több kisállatos épület jelenik meg, ahogy haladunk előre az időben. A régiek pótlásáról és fejlesztéséről nem is beszélve, hiszen nagyon értékesek is vannak közöttük, amiket az újabb játékosok joggal és okosan szeretnének majd megszerezni.

Az akadémián a bűbájokat ereklyéért gyártod, a kezdőknek eleve 700 ereklye kell hogy bónuszos legyen és mivel van már érző és felemelkedett árú is így mindenből lassan szükség van a 700-ra. Aki már írtad hogy sok éve játszik és több ezer ereklyét szerzett már az sokkal könnyebben fogja ott gyártani az eledelt mint 1 kezdő . Most elvileg mindenkinek ugyan annyi esélye van hozzá jutni kis állateledelhez a gyártósoron , ha ezt behozzák megint azoknak lesz előny ebből akiknek több ezer ereklye van raktáron....akkor majd meg ebből lesz a gond...
 

Starbug

Újonc
Sok etetést meg lehet oldani más kép is ősi csodák , több kört csinálsz a bajnokin ( több tp jön így be ) stb.

Aki már írtad hogy sok éve játszik és több ezer ereklyét szerzett már az sokkal könnyebben fogja ott gyártani az eledelt mint 1 kezdő . Most elvileg mindenkinek ugyan annyi esélye van hozzá jutni kis állateledelhez a gyártósoron , ha ezt behozzák megint azoknak lesz előny ebből akiknek több ezer ereklye van raktáron....akkor majd meg ebből lesz a gond...

Az etetés az etetés, ez pedig egy játék, ami épp attól változatos, hogy bizonyos dolgokat meg lehet oldani másképp is; más dolgokat meg nem. Nem csak bajnoki meg harc létezik, és ez a fejlesztés nem egy csapásra áraszt el mindenkit eledellel.

Egy kezdő és egy sok éve játszó játékos között szerintem sok ezer ember van még. Aki már nagyon magas szinten van, úgy gondolom, sok mindent könnyebben teljesít, mint egy kezdő játékos, vagy mint akár aki egy-két éve játszik még csak. Ez szerintem a játék sok területére igaz, nyilván ez sem lenne kivétel. Viszont mint ahogy már többen mondták, akik sok éve játszanak, nekik rengeteg feleslegük van, ezek szerint eledelből is, minek barkácsolnának - és esetleg termelnének is - még többet pluszban. Nem lehet mindenkinek a kedvében járni, lehet, hogy én inkább azokra gondoltam, akiknek még nincs mindenből hatalmas felesleges készletük.

Aki úgy érzi, hogy nincs erre szüksége már, annak már eleve előnye van, nem értem, hogy nekik miért volna baj az, ha a náluknál kisebb játékosoknak is lenne lehetőségük kicsivel többet termelni adott esetben eledelből, ha szeretnének és akarnak áldozni rá.
 
Utoljára szerkesztve:

GreenKnight

Veterán
nem értem, hogy nekik miért volna baj az, ha a náluknál kisebb játékosoknak is lenne lehetőségük kicsivel többet termelni adott esetben eledelből, ha szeretnének és akarnak áldozni rá.
A "fagolyó" kifejezés ismerős? Na azért! (Ha nem, akkor nézz utána a fórumon.)
 

Szerencse fia

Veterán
Sziasztok! :)

Azért örülnék, ha a nagy és tapasztalt játékosok nem "golyóznák" ki a kisebb játékosokat, pusztán amiatt, mert nekik kevesebb állateledel jut, s keresik a megoldást a problémájuk megoldására! Továbbá nem szabad elfelejteni, hogy egy kisebb városba még nincsen időugrás, hogy egy harci pipi (tűzfőnix) egyszeri etetésével 3-4 vagy akár több kört is meg tudjanak tenni a bajnokiban!!! A csodák fejlettségi szintje is kicsi, tehát nagyon fontos a madár és maci etetése mind a bajnokiban, mind a toronyban! :)
 

Starbug

Újonc
Én itt ki is szálltam, sajnálom, hogy egy ilyen békés játék fórumán is jelen van ez a kioktató fölényeskedés.

Mindenki másnak köszönöm az értelmes hozzászólásokat. És mivel céllal érkeztem, külön köszönet a támogatóknak :)
 
Utoljára szerkesztve:

Kira7

Veterán
Sziasztok! :)

Azért örülnék, ha a nagy és tapasztalt játékosok nem "golyóznák" ki a kisebb játékosokat, pusztán amiatt, mert nekik kevesebb állateledel jut, s keresik a megoldást a problémájuk megoldására! Továbbá nem szabad elfelejteni, hogy egy kisebb városba még nincsen időugrás, hogy egy harci pipi (tűzfőnix) egyszeri etetésével 3-4 vagy akár több kört is meg tudjanak tenni a bajnokiban!!! A csodák fejlettségi szintje is kicsi, tehát nagyon fontos a madár és maci etetése mind a bajnokiban, mind a toronyban! :)
Szia!
Ahogy néztem mindkét magyar világban 18 fej.-nél vagy olyan "kisebb" játékosnak nem mondanálak. A gyártósoron lehet random kis állateledelt gyártani , ez elvileg hogy milyen sűrűn jelenik meg az teljesen független kinek mekkora városa van. Miért jut kevesebb nekik? Most annyiban van 1 nagyobb városú játékosnak előnye hogy könnyebben elő tudja teremteni a gyártáshoz szükséges anyagot és ennyi, de ettől még nem lesz több. Amennyiben beteszik gyártósorra akkor is a nagyobb városok tudnak még többet gyártani és nem a kisebbek. ( még jobban felborul a játék egyensúly )
 

Ferenc99

Erős harcos
Nézd nem akarlak elkeseríteni , de meg kell értened így is már túl könnyű a játék majd meg látod ha olyan korszakba érsz ahol unurium is kell , rá fogsz jönni a fajok könnyen vihetők és unalmassá válik minden , igazából ahogy látom már nincs kihívás a játékban csak a fórum .
A kisállat eledelre semmi szükség néhány játékos szerint , remélem nekik ezentúl fele annyi sem jön a varázsakadémiában neked meg a jelenlegihez képest 10 x több lesz , te legalább tudnál vele mit kezdeni , nekik úgysem kell a fagolyó bár szerintem ők a fagolyó , mindegyik .
Engem őszintén szólva nem érdekel , hogy lesz e több kisállat eledel , nekem pont jó ahogy van .
Tudod mit kapsz tőlem a sárkány apátságodba a pozitív hozzáállásodért 500 tp t . Mindkét szerveren !
További jó játékot :)
 
Utoljára szerkesztve:

Niraya

Fórum moderátor
Elvenar Csapat
Fórum moderátor
Köszönjük szépen a játékunk fejlesztésével kapcsolatos javaslatot. Az általad beküldött ötlet már egyszer többször felvetésre került.
 

Szerencse fia

Veterán
Szia!
Ahogy néztem mindkét magyar világban 18 fej.-nél vagy olyan "kisebb" játékosnak nem mondanálak. A gyártósoron lehet random kis állateledelt gyártani , ez elvileg hogy milyen sűrűn jelenik meg az teljesen független kinek mekkora városa van. Miért jut kevesebb nekik? Most annyiban van 1 nagyobb városú játékosnak előnye hogy könnyebben elő tudja teremteni a gyártáshoz szükséges anyagot és ennyi, de ettől még nem lesz több. Amennyiben beteszik gyártósorra akkor is a nagyobb városok tudnak még többet gyártani és nem a kisebbek. ( még jobban felborul a játék egyensúly )
Kedves Kira!

Nem magamról beszéltem, mint kis játékos! S azért nincs kisállateledele sok játékosnak mert random! S mivel a témát már felvetették, így marad az a csöppke lehetőség ami eddig! :( Játékegyensúly pedig már rég nincsen......
 
Státusz
Nem lehet hozzászólni.
Fent