• Kedves olvasó,

    Ahhoz, hogy a fórumon zajló beszélgetésekben részt vehess, vagy saját témákat nyithass, szükséged van egy játékbeli felhasználói fiókra. REGISZTRÁLJ ITT!
  • Kedves Vendég,

    Amennyiben hibát szeretnél bejelenteni, kérjük olvasd el előbb az erre vonatkozó leírásunkat, annak érdekében hogy meggyorsítsd a javítás folyamatát!

    Ha belépési problémákba ütköztél, vagy a szerver nem elérhető, kérjük, lépj kapcsolatba velünk!

    Köszöni együttműködésed az Elvenar Csapata!

Nem hiba Kijelzési hibák

Foreno

Újonc
Sziasztok, időnként fura kijelzési hibákat látok PC-n browseres játéknál. Pl ráviszem az egeret az egyik deszka manufaktúrámra és azt írja ki, hogy az épp kardtáncost gyárt. Aztán ha lemegyek róla a kurzorral meg vissza, akkor jó. Olyan is szokott lenni, hogy csak a hátralévő időt jelzi ki rosszul. Ezek legtöbbször akkor szoktak előfordulni, ha egy ideje nem nyúltam hozzá. Ha ugyanarra az egységre még egyszer rámegyek, akkor már mindig jót ír ki. Legközelebb igyekszem egy screenshotot csinálni.
 

Mihaszna

Veterán
Valaki a csapattag közül már be is állította a Státuszt, de ez nem játék, hanem PC hiba. Nálam is volt már ilyen. Egy időben több ablak is nyitva van nálam, ezért tudom, hogy a PC Memória kapacitása nagyban függ attól, hogy mit csinál az ember a gépen illetve, hogy milyen alkalmazások futnak még mellette ill. a háttérben, továbbá a Hálókártya erőssége is befolyásolja a dolgot. Amit tapasztalsz, az csak pillanatnyi memória zavar. Hibának tulajdonítom azt, amit tényleges és nem változik, mint például az Eventek alkalmával, amikor angol nyelvű tartalmat kapunk a magyar helyett.
 

Foreno

Újonc
Hm, nem mondom, hogy belehalok, de azért néha elég zavaró tud lenni. Mindenesetre azt nem tudom elképzelni, hogy ez ne játék hiba legyen, még ha más tényezőktől is függ. Majd figyelem még. Erőforrás kellene, hogy legyen. i5 9400F, 16 GB RAM, 1000/50 Mbit/s net, kábeles csatlakozással, csak a browser megy.
 

Deleted User - 373998

Vendég
Sziasztok, időnként fura kijelzési hibákat látok PC-n browseres játéknál. Pl ráviszem az egeret az egyik deszka manufaktúrámra és azt írja ki, hogy az épp kardtáncost gyárt. Aztán ha lemegyek róla a kurzorral meg vissza, akkor jó. Olyan is szokott lenni, hogy csak a hátralévő időt jelzi ki rosszul. Ezek legtöbbször akkor szoktak előfordulni, ha egy ideje nem nyúltam hozzá. Ha ugyanarra az egységre még egyszer rámegyek, akkor már mindig jót ír ki. Legközelebb igyekszem egy screenshotot csinálni.
Szia!
Ez egy ismert hiba , és igen @Mihaszna jól megfogalmazta amit tudni szeretnél. Sok esetben ez a hiba is PC függő, amivel mi sajnos nem tudunk mit kezdeni. Biztosan ismered a géped, tudod mire képes, milyen régi, milyen verziókat használsz. Ennek a tudatában kérlek nézd át, ha kell akkor új böngésző verziót tölts le, és olykor egy bőséges előzmények törlése sem rossz lehetőség. Nálam is ez a hiba volt sokáig, új gépet vettem, és mivel minden verzió új, így ilyen hibák már nem merülnek fel. A több mint 10 éves lapim már nem tudta felvenni a versenyt bizonyos játékokkal..sem. Persze még mielőtt megharapnál, nem azt írtam, hogy rohanj a Médijamárkhoz, hanem, hogy a géped te ismered, Te tudod, hogy mire képes, és mit érdemes tenni a jobb grafikák, és a gördülékenyebb játékmenetért.
 

Foreno

Újonc
Sziasztok,

sikerült ma elkapnom az alábbi képet. Mint mondtam, nem egy halálos hiba, de viszonylag sűrűn előfordul Bár nem vagyok szoftverfejlesztő, de azért van némi informatikai tapasztalatom és erre nem tudnám azt mondani, hogy nem a játékszoftver hibája. A böngésző a megjelenítést végzi, a hálózat meg átviszi az adatokat. Érdekes lenne, ha mondjuk egy SQL lekérdezésnél más jönne le eredménynek, ha lassú a gépem, vagy a hálózatom, vagy akármi komponens.
Bocs, nem akarok kötözködni, megbántani senkit sem végképp, csak tisztázni akartam, miről van szó.
Üdv:
Foreno



Deszka manufaktúra szerszámot termel_1.jpg
 

Mihaszna

Veterán
Remélem senki se fogadja meg az ilyen 'tanácsokat' !

Az a baj, hogy ez csak egy pillanatnyi képzavar, ami a kapkodás miatt van. Gyorsan, mindent, add meg uram de mán alapon, s ilyenkor a játék memóriája egy pillanatra "lefagy", és az azért van, amit írtam: kapkodás. Ha valaki belép üdén virágzó birtokára, hogy rendezhesse dolgait, akkor azt ne kapkodással tegye. Szakítson rá (rendesen) időt.

"Tudtad? A Tudáspontok nem vesznek el akkor sem, ha a sáv betelik" (az idézet (lehet) nem pontos, de maximálisan visszatükrözi a játék lényegét)

Ami pedig Wic tanácsát illeti, ő csak erre a részére gondolt, nem pedig a tényleges, zavaró dolgokra.
 

Simple

Community Manager
Elvenar Csapat
Community Manager
Sziasztok,

sikerült ma elkapnom az alábbi képet. Mint mondtam, nem egy halálos hiba, de viszonylag sűrűn előfordul Bár nem vagyok szoftverfejlesztő, de azért van némi informatikai tapasztalatom és erre nem tudnám azt mondani, hogy nem a játékszoftver hibája. A böngésző a megjelenítést végzi, a hálózat meg átviszi az adatokat. Érdekes lenne, ha mondjuk egy SQL lekérdezésnél más jönne le eredménynek, ha lassú a gépem, vagy a hálózatom, vagy akármi komponens.
Bocs, nem akarok kötözködni, megbántani senkit sem végképp, csak tisztázni akartam, miről van szó.
Üdv:
Foreno

Szia!

Ismert a jelenség, azonban mivel nem reprodukálható, így elég nehéz a hibaforrását megtalálni, nemhogy még megoldást is találni rá, ha egyáltalán ez pl. a játék oldaláról hiba.
Kicsit összetettebb az egész struktúra, mint játék + böngésző, a legutóbb pl. a Unity motorban volt a hiba, amit a fejlesztők nem is tudnak javítani, hanem a játékmotort készítő cégnek kell, de az is lehet, hogy böngésző specifikus probléma van.
Régebb óta jelen van, így biztos vagyok benne, hogy kivizsgáláson már átesett, jelentőséget és fontossági sorrendet kapott, illetve amint lehetőség lesz bármiféle úton-módon megoldani az ügyet ki lesz javítva.
 
Fent