• Kedves olvasó,

    Ahhoz, hogy a fórumon zajló beszélgetésekben részt vehess, vagy saját témákat nyithass, szükséged van egy játékbeli felhasználói fiókra. REGISZTRÁLJ ITT!

Kereskedelem

Popocici

Újonc
Sziasztok! Régi játékos vagyok, ezért is jelentkeztem be a fórumra, mert nagyon idegesít a piacon kialakult helyzet. Már türhetetlen, hogy csak kereszt cseréket tesznek fel 2*os ajánlatként. Amikor kezdtem a főmágusok nem engedték vagy csak korlátozva és 3*os ajánlatként. Két várossal játszom és ugyan az a helyzet mind a kettőnél. Arról már nem is beszélve, hogy elharapózott a *nélküli ajánlat, azzal a megjegyzéssel, hogy majd felveszi valaki. Ezt azért tudom, mert írtam néhány emberkének és ez volt a válasz. Rossz érzéssel tölt el, hogy ennyire ellaposodik a játék és sok testvériség csak tárolóként müködik. Az elejétől ugyan azon helyen vagyok és látom, hogy sok régi magasabb szinten álló játékos befejezi, mert nem éreznek örömet, kikapcsolódást a játékban. Én is gondolkodom a befejezésen, mert hiányzik az a régi játék. Bocsánat, hogy ilyen problémákkal zavarlak Benneteket, csak szerettem volna kiadni magamból. Üdv Joci
 

Stigaly

Tapasztalt építő
Az elsüllyedt világok.... Gyermekkorom kedvenc meséje... Korhatár nélküli besorolással adta le annó az M1, az M2, sőt, még ha jól emlékszem, a Minimaxon is futott....Popocici, aki az akkori, (és a mai) női ideálok ellentéte volt mind külső megjelenésében, mind jellemében, a kalózok seregét, (Zsebpiszok, Maxigáz, és Agyalap társaságában) erősítette. Parádés Magyar szinkront kapott ez a remek, kissé fantasy, kissé sci-fi (pont úgy, mint Elvenár világa) sorozat....

Kedves Popocici.. a piaccal kapcsolatos aggályaidat maximálisan át tudom érezni. Sokszor igyekszem segíteni a kisebb városoknak a piacon, de néha olyan szintű etikátlan ajánlatokat látok kint, amik elveszik ettől a kedvem.(Ugyanazon játékosok által kitéve, több napra... tehát nem csak azért, mert tesóval, baráttal..... le lett beszélve, hogy áron alul viszi.. ) Annyit lehet csupán tenni, hogy kerülni kell ezeket az ajánlatokat, amennyire lehetséges, és korrekt cseréket kitéve reménykedni abban, hogy ez a példamutatás irányadó lesz...
 

Rikari

Veterán
A piacon valóban egyre rosszabb a helyzet. Napi szinten többször is benézek, hátha találok korrekt ajánlatokat, de amit látok az egy siralomvölgy. Az, aki nincsen testvériségben szinte biztosan megreked a fejlesztésekkel és haladással, mert nem talál tisztességes ajánlatokat az általa termelt árukra. Amit kitesz az pedig várakozós, így a végén türelmét veszti az ember és elhagyja a játékot. Nem tudunk már csak a tesóinkra számítani és chatben szólni, hogy ezt-azt kitettem, valaki vigye el. Előfordul olyan is, hogy nem tudják elvinni, mert nekik is kell bajnoksághoz, toronyhoz, így ha érzőről van szó a szemed láttára elbomlik. Nagyon jó lenne ha az Inno foglalkozna ezzel a kérdéssel, mert megöli a játék lendületét ez a kereskedési lehetetlenség. Ötleteltünk már sok szempontból, hogyan lehetne korlátokat bevezetni, visszaszorítani az aránytalan kereskedelmet, de nem változik, sőt mára csak rosszabb lett a helyzet ezen a téren. Én még mindig reménykedek, hogy amit mi látunk, azt látja az Inno is, és törődik a játékosainak problémájával. Nagyon elérkezettnek látom annak az idejét, hogy belenyúljanak a kereskedelembe, hogy ne lehessen csillag nélküli, és keresztben 2 csillagos kereskedést feltenni. Csak olyan kereskedelmet engedélyeznék, mely az eladónak és a vevőnek is megnyugtató adásvételt jelent. Megszűnne az időpazarló leválogatás, a félrenyomás, a véletlen vásárlás, és a kiskarakterrel történő tápolás. Komoly segítséget jelente ez mindenkinek és abban is biztos vagyok, hogy újra élhető piacot eredményezne, melyben senki nem csalódna.
 
Fent