• Kedves olvasó,

    Ahhoz, hogy a fórumon zajló beszélgetésekben részt vehess, vagy saját témákat nyithass, szükséged van egy játékbeli felhasználói fiókra. REGISZTRÁLJ ITT!

Kereskedői ajánlatok szűrése !

DeletedUser1890

Vendég
Sziasztok!


Bizonyára sokan tapasztaltátok, hogy sokan ajánlanak nem azonos szintű termékeket cserére a piacon.

(Pl: felajánl 10.000 Elixírt és kér 20.000 Acélt) Persze értem én, hogy ez arányaiban a JELENLEGI rendszer szerint 3 csillagos hú de jó ajánlat de ugyanakkor tudjuk hogy a termékek IDŐBENI előállítása miatt ez nem igaz (én magam is alkalmazom ezt időközönként, sorry:D)

DE ennek ellenére úgy gondolom szinte mindenki imádná ha a Testvériségi szűrő mellet lenne egy olyan lehetőség amit kipipálva, csak az azonos szintű termék ajánlatok jelenjenek meg.



Üdv:Griffendel
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

*HighlyEffective*

Erős harcos
erőteljesen támogatom, de hozzáteszem, hogy ez a javaslat a beta forumon kb. 1 éve (!) a továbbított kategóriában porosodik és épp most fejezték ki többen értetlenségüket, hogy ha már úgy is hozzá kellett nyúlni ehhez az ablakhoz és lecserélték ikonokra a szövegeket, akkor a programozók miért nem tették bele ezt a _támogatott_ fejlesztési ötletet.
csak remélni lehet, hogy innen is továbbmegy és ad egy löketet ahhoz, hogy ne kelljen újabb egy évet várni a megvalósulására
 

bere007

Veterán
(Pl: felajánl 10.000 Elixírt és kér 20.000 Acélt) Persze értem én, hogy ez arányaiban a JELENLEGI rendszer szerint 3 csillagos hú de jó ajánlat de ugyanakkor tudjuk hogy a termékek IDŐBENI előállítása miatt ez nem igaz


Ez szerintem meg nagyon jó ajánlat. De ha ez szerinted rossz ajánlat, akkor ha gondolod bajnoki után átmegyek hozzátok, vagy beveszlek hozzánk és 20 millió 1est adok 10 millió 3asért. Az, hogy melyikből adok és melyikből adsz, rád bízom. Ilyen feltételek mellett nyugodtan "lehúzhatsz". Nem fogok megharagudni érte, ígérem.

Engem nem zavar a jelenlegi rendszer, mert csak simán tovább pörgetem. Használni meg úgysem használnám, mert néha ezek között is vannak jó ajánlatok.
 

Mihaszna

Veterán
.Masolat.jpg

Sziasztok.

Fogalmam sincs, hogy van e értelme.. de az ilyen típusú ajánlatoknál nem lehetne egy "Ignore" funkciót kifejleszteni (mondjuk a "pipa" elé), a "csak simán tovább pörgetem" megoldás mellé? Függetlenül attól, hogy nevetséges, komolytalan, úgy érzem, hogy kicsit extrém is (a jelenlegi szintjéhez képest).
 

DeletedUser

Vendég
A felső 2 ajánlat hogyan lehetséges? 1:4 a max, ami kérhető azonos csoporton belül, ez itt meg 1:6ba van. Ilyet nem is enged meg a rendszer... Ezt szerintem küld be hibajelentésnek, ilyen nem lehet(ne).
.
Hogyne lenne lehetséges? Kitette a szimpatikus játékos 1:4 arányban, plusz még nincs elérve a felfedezéssel, így rájön további extrának 50% kereskedői díj. Pont 1:6 lesz
 

Mihaszna

Veterán
bere007, egyet kell értenem veled, és el kell fogadnom a "lapozz tovább" javaslatodat. Azonban gondolj bele, hogy ha mindenki ilyen ajánlattal telítené el a piacot, mivé lenne a világ? Hozzá teszem, hogy ebbe az ajánlatba benne van a kereskedői díj, de még így is azt mondom, hogy túlzás. Esetleg, akkor szabályozni kellene a szint különbségű áruk cseréjének felső limit határát. Vagyis: (például) a 3. szintű áruk (varázspor, drágakő, elixír) ajánlása és 1. szintű áruk (fa, deszka, márvány) kérése esetében (ismétlem például(!)) ne lehessen a tízszeresét kérni, hanem csak az ötszörösét. Természetesen megértem, hogy nem lehet minden "Kívánságot" teljesíteni, de épp ezért van ez a fórum, hogy megosszuk a gondolatainkat. Köszi mindenkinek, aki reagált a dologra. Szép napot. :)

Üdv,
Mihaszna.
 

Calyr

Veterán
Egyetértek az előttem szólókkal - plusz bennem csak mocorog a kisördög, hogy az egy dolog, hogy ilyeneket kitesznek, de ki az az őrült, aki ezeket el is viszi?
Nálam is van pár ilyen ++uzsorás, van, amikor heteken át lapozhatom át az egyszeri és megismételhetetlen ajánlatait.
Amikor 70-100 oldalnyi ajánlatból eleve 20-30 % releváns/értelmes, akkor a lapozás azért nem szokott egy játékélményt adó megoldás lenni.
 

DeletedUser4192

Vendég
Támogatom. Itt is volt már hasonló ötlet, de ez most egyértelmű: kell egy kapcsoló, ami - ha a játékos úgy szeretné - megtisztítja a piacot ezektől a keresztajánlatoktól. Aki szeretné őket látni, az nem kapcsolja be ezt a szűrőt, de aki meg nem szeretné ezeket látni, az egy kapcsolóval eltüntetheti ezeket. Belátom, hogy ez sértheti azon játékosok érdekeit, akik rendszeresen raknak ki ilyen ajánlatokat (legyen akár az a rendszer szerint ** vagy *** -ra értékelve), hiszen ez a kapcsoló a lehetséges vásárlókört (akik között vannak félrenyomók is, jómagam is jártam már úgy hogy 10000 selymet vettem 60000 acélért) szűkíti. Sok olyan várost láttam már (és nemcsak nagyot, közepest is), aki csak keresztajánlatos kereskedést folytat. Szive, joga, de akkor legyen meg ez a lehetősége a többi játékosnak a szűrésre, akik meg nem kíváncsiak ezekre.
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

Samas

Mentor
Nagyon jó ötletnek tartom. Aki nem szeretne keresztajánlatot elfogadni az úgysem fog keresztárut vásárolni. Max véletlenül. Szóval nem csökkenne jelentősen a keresztáruk forgalma. Én is fogadok el néha ilyet, és volt hogy tettem ki hasonlót. DE ne ez legyen a mérvadó! Még az is lehet hogy hatására értelemszerűbb ajánlatok kerülnének ki a piacra. Mindenki örömére.
 

peltar

Felderítő
Bár elég régóta itt pihen a javaslat anélkül hogy történt volna vele valami, de hátha mégegy támogatás elég ennek a megváltozásához. Tehát:Támogatom.
A "lapozz tovább" javaslatokra meg csak annyit: jelenleg 347 oldalas a piacom. 122-t kellett lapozzak, hogy megtaláljam az első valóban azonos értékű ajánlatot. Sem időm, sem kedvem nincs a lapozgatáshoz.
 

gilingalang

Veterán
De jó, hogy ez felbukkant és még nincs elutasítva. :D TÁMOGATOM.
Jelen állás szerint az érző piac 95%-át lehetne szűrni egy gombnyomással és máris áttekinthetőbbek lennének a tisztességes ajánlatok.
(Mobilon is kérnénk egy testvériségi szűrő gombbal együtt.)
 

DeletedUser3513

Vendég
Egyetértek az előttem szólókkal - plusz bennem csak mocorog a kisördög, hogy az egy dolog, hogy ilyeneket kitesznek, de ki az az őrült, aki ezeket el is viszi?
Sajnos véletlenül is el lehet vinni az ilyet. Szerintem ezek az eszement ajánlatok pont erre játszanak.
Nekem is "sikerült" már rákattintanom, utána hetekig csak és kizárólag a testvériségi szűrővel piacoztam annyira lesokkolt :confused:

Támogatom
 

GreenKnight

Veterán
A "lapozz tovább" javaslatokra meg csak annyit: jelenleg 347 oldalas a piacom. 122-t kellett lapozzak, hogy megtaláljam az első valóban azonos értékű ajánlatot. Sem időm, sem kedvem nincs a lapozgatáshoz.
Ne lapozz! Használd a termék szűrőt. Ha jól számolom, akkor kb. 18 kattintással megkaphatóak az azonos szintű ajánlatok. Az azért mégse 122! :D
 
Fent