• Kedves olvasó,

    Ahhoz, hogy a fórumon zajló beszélgetésekben részt vehess, vagy saját témákat nyithass, szükséged van egy játékbeli felhasználói fiókra. REGISZTRÁLJ ITT!

Nincs tervben Kereskedő nem szeret számolni?

sejbi

Tag
Felmerült bennem a következő kérdés:
A kereskedőnél, amikor árut kínálok cserére és beírom, hogy mit szeretnék cserébe kérni, a gép automatikusan kiszámolja az értéket
pl 1500 deszkát cserélek acélra, felajánlja az 1500 acélt.
1500 deszkát cserélek kristályra akkor az 1000 kristályt.
Ez rendben is van, DE ha a kért árunak a mennyiségét írom be, akkor már nem számol. Úgy emlékszem ez korábban mindkét irányba működött.

Másik dolog, ha a felajánlott árut kicserélem másra, akkor a számlálót nullázza, korábban ezt sem tette.

Lehetne a korábbiakat visszaállítani?
 

Micu65

Felderítő
Szia!
Én nem emlékszem, hogy visszafele számolt volna (az elmúlt 1,5 évben).

Sőt nem is biztos, hogy jó lenne, mert lehet, hogy nekem nagyon kellene acél, akkor ha mind a két irányba a módosítás hatására átírna, akkor nem tudnék pl. 2000 deszkáért 1500 acél (mert nekem nagyon sürgős, hogy legyen acélom) kérni

Micu
 

sejbi

Tag
Szerintem valamit félreértettetek.
A gép csak felajánlaná a váltást, (nem kötelező jelleggel!). Ez egyébként most is így van, és bármikor felülírható.
Továbbra is fenntartom az ötletet, hogyha a kért áruhoz írom be a mennyiséget, ajánlja fel a kínált áru mennyiségét.
 

sejbi

Tag
Szia!
Én nem emlékszem, hogy visszafele számolt volna (az elmúlt 1,5 évben).

Sőt nem is biztos, hogy jó lenne, mert lehet, hogy nekem nagyon kellene acél, akkor ha mind a két irányba a módosítás hatására átírna, akkor nem tudnék pl. 2000 deszkáért 1500 acél (mert nekem nagyon sürgős, hogy legyen acélom) kérni

Micu
Micu65, ha ilyen ajánlatot akarsz feltenni, most is javítanod kell, mert ha beírod a 2000 deszkát és kiválasztod az acélt, akkor automatikusan felajánlja a 2000 acélt. A javaslatom arra irányult, ha tudod, hogy mennyi anyagra van szükséged. Pl. 15600 acél kell, akkor ne kelljen találgatnod mennyi kristályt ajánlj fel érte, hanem a gép írja ki, hogy 12480. Aztán ezt már belátásod szerint korrigálhatod. Szerintem ez nem nagy kérés, de sokunknak segíthet és könnyebbé teheti a kereskedelmet. Természetesen a számolások minden esetben ** -osak lennének.
 

Micu65

Felderítő
Pl. 15600 acél kell, akkor ne kelljen találgatnod mennyi kristályt ajánlj fel érte, hanem a gép írja ki, hogy 12480
A gond a következő:
Ha a felajánlottba beírsz egy mennyiséget, akkor a kértet automatikusan kiszámolja, és beírja.
Most a kértet átírod, akkor nem ír vissza a felajánlottba. tehát tudsz 1 vagy 3 csillagos ajánlatot előállítani.

De ha pluszként bevezetik, hogyha te módosítod a kértet, akkor az alapján módosítsa az ajánlatot, akkor honnan tudná a program, hogy te most el akarsz térni az alapértelmezett ártól, vagy a végárból kérsz visszaszámolást.

(Most nem nézve, hogy más szint):
1000 deszkát kiválasztok ajánlatként amire beírja pl. az 1000 acélt.
Átlépek az 1000 acélra, átírom 1200-ra. Tehát én 1000->1200-as cserét akarok.

Te 1000 deszkát választasz, kiírja, hogy 1000 acélt kapsz.
Majd átlépsz az 1000 acélra és átírod 1200-re. Honnan találja ki a gép, hogy nem 1000-> 1200 váltás akarsz, hanem az 1200 acélról számolja ki, hogy az mennyi deszka?

Mind a ketten ugyan azt a lépéssort csináljuk, de más eredményt akarunk.

Max. az lehet a megoldás, ha mind a kettő 0, akkor amelyiket beírod, a másikat számolja ki.
 

Wiccara

Veterán
és miért is ez az élből elutasítás?
Te akartad...
Micu remekül levezette az odavissza csikicsuki játékát.
Eleve leszűkítetted a töklogikus 2 csillagos átváltásra ( mást nem is tudnál, mert nem tudná a gép értelmezni); persze tehetnél bele még egy plusz gombot is, hogy melyik oldal értékét vegye fixnek, és melyiken változtathat..
Erre az igényt olyan csekélynek érzem ( tekintve, hogy nálad jött fel először..), hogy a belefektetett munkaóra sokkal hasznosabb és fontosabb dolgoktól venné el a fejlesztők idejét, már ha egyáltalán látnák ennek értelmét.
Saját tapasztalat, hogy így még soha nem akartam piacolni, ezért jó eséllyel nem is fogok. Elképzelhető, hogy van, aki remegne a lehetőségért, és csak így használná, ő biztos támogatni fog.
Nem kell mindezt megértened, elég, ha elfogadod; köszönöm.
 

Deleted User - 373998

Vendég
Felmerült bennem a következő kérdés:
A kereskedőnél, amikor árut kínálok cserére és beírom, hogy mit szeretnék cserébe kérni, a gép automatikusan kiszámolja az értéket
pl 1500 deszkát cserélek acélra, felajánlja az 1500 acélt.
1500 deszkát cserélek kristályra akkor az 1000 kristályt.
Ez rendben is van, DE ha a kért árunak a mennyiségét írom be, akkor már nem számol. Úgy emlékszem ez korábban mindkét irányba működött.

Másik dolog, ha a felajánlott árut kicserélem másra, akkor a számlálót nullázza, korábban ezt sem tette.

Lehetne a korábbiakat visszaállítani?
Kedves @sejbi
Köszönjük szépen az ötleted, de egyenlőre a Kereskedő változtatására nincs lehetőség. Köszönöm a megértésed.
 

sejbi

Tag
Te akartad...
Micu remekül levezette az odavissza csikicsuki játékát.
Eleve leszűkítetted a töklogikus 2 csillagos átváltásra ( mást nem is tudnál, mert nem tudná a gép értelmezni); persze tehetnél bele még egy plusz gombot is, hogy melyik oldal értékét vegye fixnek, és melyiken változtathat..
Erre az igényt olyan csekélynek érzem ( tekintve, hogy nálad jött fel először..), hogy a belefektetett munkaóra sokkal hasznosabb és fontosabb dolgoktól venné el a fejlesztők idejét, már ha egyáltalán látnák ennek értelmét.
Saját tapasztalat, hogy így még soha nem akartam piacolni, ezért jó eséllyel nem is fogok. Elképzelhető, hogy van, aki remegne a lehetőségért, és csak így használná, ő biztos támogatni fog.
Nem kell mindezt megértened, elég, ha elfogadod; köszönöm.
Wiccara azt hiszem részt kellene venned egy belső továbbképzésen éppen az utolsó mondatod miatt!
Az ötletek és javaslatokban ez olvasható:
" Mindig amikor egy ötletet vitatunk ki, fontos szem előtt tartani a "Miért?" kérdést. Kérjük amikor posztolsz, mindig próbálj erre a kérdésre választ megfogalmazni. "
Remélem ez nem csak az ötletek felvetőire, hanem a kritizálókra is vonatkozik.
Egyébként éppen Micu utolsó mondata tartalmazta a kérés pontosítását. Elképzelhető, hogy nem fogalmaztam elég precízen.
Fentiek ellenére elfogadom Cyklon válaszát, még akkor is, ha elég diktatórikusnak érzem.
 

Calyr

Veterán
Diktatórikus? Azt az ejnyebejnyeséges nemszentséges atyagatyaúrördögit neki. :)

Én igazán nem szeretnék beleszólni ebbe az érzékenyítő penetrációba, de innen a partvonalról annyi látszik, hogy jött egy ötleted, ami nem nyerte el a játékosok tetszését, egy "élből elutasításra" konkrétan rákérdeztél, amire kaptál egy teljesen korrekt választ, amit te egyrészt élből elutasítottál, másrészt még ki is kérted magadnak, amelytől az egésznek olyan jellege lett, mintha nemigazán bírnád elviselni, hogy nem az elvárt eredmény született.
Szerintem ha az ötletelésbe fektetsz ennyi energiát, lehet mindenki jobban járt volna.
 

Deleted User - 373998

Vendég
Wiccara azt hiszem részt kellene venned egy belső továbbképzésen éppen az utolsó mondatod miatt!
Az ötletek és javaslatokban ez olvasható:
" Mindig amikor egy ötletet vitatunk ki, fontos szem előtt tartani a "Miért?" kérdést. Kérjük amikor posztolsz, mindig próbálj erre a kérdésre választ megfogalmazni. "
Remélem ez nem csak az ötletek felvetőire, hanem a kritizálókra is vonatkozik.
Egyébként éppen Micu utolsó mondata tartalmazta a kérés pontosítását. Elképzelhető, hogy nem fogalmaztam elég precízen.
Fentiek ellenére elfogadom Cyklon válaszát, még akkor is, ha elég diktatórikusnak érzem.
Kedves @sejbi
Kérted, hogy @Wiccara indokolja meg, miért is nem jó az ö szemszögéből az ötleted, majd kritizáltad de nem csak magát a játékost, de a válaszát is.
Engedd meg kérlek , hogy az ötletelésnél lehessen negatív véleményt is alkotni. Mivel külön Te kérted a véleményt ,-a "miért is az élből elutasítás" -,így arra korrekt választ is kaptál. Kérlek szépen, hogy amennyiben a jövőben te a negatív válaszokat avagy kritikákat nehezen fogadod, úgy a következő ötleted konkrétabban, célratörőbben fogalmazd meg.
Köszönöm szépen a megértésed.
További kellemes játékot kívánok!
 
Fent