• Kedves olvasó,

    Ahhoz, hogy a fórumon zajló beszélgetésekben részt vehess, vagy saját témákat nyithass, szükséged van egy játékbeli felhasználói fiókra. REGISZTRÁLJ ITT!

Kereskedő: csillagok törlése/módosítása

Tatos

Tag
"Húzd fel 15-re az elixírt is, akkor jobban érzékeled majd a különbséget"

annak a hatása pont ellentétes lenne :D minek fejlesztenénk épületeket ha nem azért mert jobban megéri mint a kisebb szintű? hjajj...

szabad kereskedelem = megrekedne a piac? XD
 

Samas

Mentor
ha nem írná ki a jónépnek 2 csilaggal az 1:1et hanem szimplán eltünne a csillagos értékelés akkor az nem motiválna senkit hogy az alapján nyerészkedjen, hanem az embereknek maguktól kéne kitalálni az árat mint egy igazi piacon,...
Ha egyáltalán nem lenne csillagos értékelés, és magamnak kellene kitalálni az árakat, akkor 100 márványért 200 acélt kérnék, 100 acélért 200 deszkát, és 100 deszkáért 200 márványt. Tiszta haszon ez a kereskedés. Mert úgyis az fogja megvenni akinek ilyen a bónuszos termelője, és nem sajnál érte nagyobb árat mert ő úgysem termeli meg a nem bónuszos árukat.

Vedd észre, az hogy ki mekkora bónuszt kap, azzal van összefüggésben milyen régóta van a játékban. (Nem azzal milyen régen kezdte, hanem mennyi időt töltött el benne.) Persze erre szükség is van mert a játék előrehaladtával logaritmikusan nőnek a nyersanyagigények. Időnként a termelőegységek fejlesztése is több helyet követel, ami olyan mintha több manut telepítenél (ha megtartod a manuk darabszámát), és közben területegységenként is többet termel. Gondolom az is figyelmen kívül lett hagyva, hogy nem csak az azonos fejezetben lévő játékosokkal lehet kereskedni, hanem a környezetedben lévő bármilyen szintűvel (mint a valóságban). Aki két fejezettel előrébb jár az lehet kétszer akkora bónuszt kap, mint aki még nem tart ott.
minek fejlesztenénk épületeket ha nem azért mert jobban megéri mint a kisebb szintű? hjajj...
¿JOBBAN megéri? ( :: mármint a T3 :: )

Ha nagyon nem megy próbáld ki a kétszintű kereskedést. Az elixírt add el kristályért, és a kristályt meg fáért.
Vagy teszteld a piacot. Tegyél ki elixírt kristályért, tekercsért és selyemért is.
 

Tatos

Tag
"Ha szerinted csak dupláját éri a varázslatos áru, mint az alapvető" - (1:2 * 1:2 = 1:4) bár valóban azt írtam ingadozik és lehet akár kevesebb is időnként.
"akkor kereskedj úgy, senki nem szabja meg, hogy hogyan kereskedj" - 1:4 nél kisebb arányt a játék jelenleg nem enged
"Az eventes épületeket meg már írtam, hogy ne keverd ide" - rendben, valóban csak elvonta a figyelmet a lényegtől
"nehogymár te akard megszabni, hogy ki milyet szerezzen," - ezt nem tudom megint honnan szeded, nem értelmezted amit írtam.
"Mintha eddig senki nem gondolkodott volna ebben a játékban" - szeretnék hallani egy jó ellenérvet de már nem reménykedek.

ki mit szólna az 1:3 illetve 1:9 hez? Ha itt mindenki hadat üzent a mateknak és a közgáznak akkor legalább egy kicsivel javuljon a helyzet. :)

szerk:
Samas

15ös szintü elixír termelő hatékonyabban termel mint a 7es szintü, erre írtam a "jobban megéri"-t
 
Utoljára szerkesztve:

DeletedUser683

Vendég
"Ha szerinted csak dupláját éri a varázslatos áru, mint az alapvető" - (1:2 * 1:2 = 1:4) bár valóban azt írtam ingadozik és lehet akár kevesebb is időnként.
"akkor kereskedj úgy, senki nem szabja meg, hogy hogyan kereskedj" - 1:4 nél kisebb arányt a játék jelenleg nem enged
"Az eventes épületeket meg már írtam, hogy ne keverd ide" - rendben, valóban csak elvonta a figyelmet a lényegtől
"nehogymár te akard megszabni, hogy ki milyet szerezzen," - ezt nem tudom megint honnan szeded, nem értelmezted amit írtam.
"Mintha eddig senki nem gondolkodott volna ebben a játékban" - szeretnék hallani egy jó ellenérvet de már nem reménykedek.

ki mit szólna az 1:3 illetve 1:9 hez? Ha itt mindenki hadat üzent a mateknak és a közgáznak akkor legalább egy kicsivel javuljon a helyzet. :)

szerk:
Samas

15ös szintü elixír termelő hatékonyabban termel mint a 7es szintü, erre írtam a "jobban megéri"-t
A sok agyalás helyett megpróbálhatnád a normális szinteken belüli kereskedést is, és elérni, hogy ne nagyon legyen szükséged a kereszárús piacolásra. A készítőknek is ez volt a célja, nem az, hogy az egyik csak harmadik szintű árut termeljen, a másik meg mást, hanem mindegyik kategóriából próbálja hozni, amit a játéka igényel. Igen, felborulna az egyensúly, ha nem lennének kategóriák, hiába röhögsz ki. de majd rájösz, ha játékként is megpróbálsz erre a játékra tekinteni. Szerinted Jóskapista hazajön a munkából, van egy kis ideje a játékra, és azt látja, hogy tele a piac csak varázslatos árú kínálattal, amiért cserébe alapvető árut kérnek, és nem találna neki megfelelőt, és ez rendszeres lenne, nem menne el a kedve a játéktól? Termeld meg minden kategóriában, amire nagyjából szükséged van, és nem kell azon agyalnod, hogy hogyan lehetne a piacon másik kategóriás árúból beszerezni, mert csak ritkán lenne rá szükséged. Ha az alapvetőből van gyakran hiányod, akkor arra érdemes gyakran rábájolni. Ez lenne a legfőbb célja a kategóriáknak, hogy helyesen gazdálkodj, ne kufárkodj...
Matek zseni volt már itt bőven, csak a legtöbbje elfelejtett játékként tekinteni Elvenarra...
15ös szintü elixír termelő hatékonyabban termel mint a 7es szintü, erre írtam a "jobban megéri"-t
Persze hogy jobban termel, és több helyet, lakost és kultúrát,árut, alapanyagot igényel, meg jó sokáig tart felhúzgálni is, és drágábban termel. Nem vitatta senki, hogy nem termel többet, csak ahogy egyre nő a szint, jobban látod a különbséget.
 

Tatos

Tag
Köszönöm mindenkinek az aggódást de én tudok kereskedni és megfelelő méretű tartalékom van mindenből, ne féltsetek. :)

A szabad piac lényege hogy minden résztvevő kereskedési hajlandóságának megfelelően alakul. Teljesen komikus hogy minden érvetek a csillagozás ellen szól, nekem már meg sem kell szólalni. Pont azért mert az emberek különböző szinten játszanak ,különböző időt töltenek a játékban, van akinek sokat ér az arany van akinek eveset stb. ezért kell a szabad piac. Hogy ne te mondd meg nekik hogy 1:16 legyen.

"Nem vitatta senki, hogy nem termel többet, csak ahogy egyre nő a szint, jobban látod a különbséget."

Ezt hívják úgy hogy motivált értetlenség. A magasabb szintű HATÉKONYABB.
 

DeletedUser683

Vendég
Bocs de nem nagyon konyítotok hozzá úgy látszik. Másfélszer annyi lakosba kultúrába és területbe kerül és ezért ér szerintetek 10-16x annyit?
Igen, valóban valamit benéztél. Acélmanu 15. szint igényel 480 lakost, és 143 kultúrát. 15. szintű elixíres igényel 2230 lakost, és 417 kultúrát. Valójában a többletlakos többletlakóházat igényel, az is viszi nem csak a helyet, de a kultúrát is, nem keveset. Ugye, hogy nem másfélszeres, csak hát nem 15-ös acélmanut kéne összehasonlítani 7-es szintű elixíressel, vagy nem tudom honnan szedted a másfélszerest...
Ezt hívják úgy hogy motivált értetlenség. A magasabb szintű HATÉKONYABB.
Tényleg nehéz megérteni, hogy a példa miért került említésre? A különféle igények, költségek jobb átlátása miatt. Ha nem akarod, akkor nem érted, de mindegy is, nem támogatom, és ahogy látom nem tolonganak.
Még valami, én eleinte normálisan írtam neked, viszont ha gúnyolódsz, a válasz sem marad el...
 

bere007

Veterán
De nem a hely éri a legtöbbet ebben a játékban, hanem az idő amit a városod fejlesztésére fordítsz. Használd fel jól.

Ezzel régebben egyetértettem volna és szerintem sokan mások is, de mióta bevezették az idő gyorsítókat, azóta ez megváltozott. Indulj ki abból, hogy gyorsítókat hány módon tudsz szerezni és milyen gyakorisággal. És ugyan ezt nézd meg a területtel kapcsolatba is. Gyorsítóból sacc/kb majdnem 2ezer órányi van a raktáramban, míg területből egy deka sincs. Szívesen becserélnék akár 500 órányi gyorsítót is 1db 5x5ös területér. ;)
 

Tatos

Tag
"csak hát nem 15-ös acélmanut kéne összehasonlítani 7-es szintű elixíressel"

Miért is nem? Tudom hogy már leszóltál amiért gondolkodok ,de nincs kedved ezt átgondolni?

szerk:
7es elix manu (elf) 545 lakos és kb 140 kultúra. termelése kb azonos 1 15ös acél manuéval.

szerk2:
hát ez mókás, a 7. szintű elix manu V. korban még ugyanolyan hatékony mint a 15. szintü, magyarul mindegy lenne hogy 2db 7est vagy 1 15öst épitesz:
9700465587eae1d4874592768a346dd3.png
 
Utoljára szerkesztve:

Samas

Mentor
ki mit szólna az 1:3 illetve 1:9 hez?
Akkor már lehetne 1:5 és 1:25, vagy 1:6 és 1:36 is. Csak hogy legyen miből választani.:D A négyzetszámok exponenciálisan növekednek. A háromszögszámok is de valamennyivel mérsékeltebben. A háromszögszámok is ugyanolyan logikus és következetes számítást tennének lehetővé mint a négyzetszámok. Azzal az apró kis eltéréssel hogy különbséget tenne a szomszédos áruszintre (T1 - T2, és T2 - T3) történő kereskedés, és a direkt kereskedés (T1 - T3) között. A szomszédos áruszintre történő kereskedés maradhatna 1:4 (csak hogy ne omoljon össze rögtön a rendszer:cool:). A direkt kereskedés aránya (T1 és T3 között) pedig a háromszögszámok képzési szabálya alapján 4 esetén 10 lenne. Vagyis az arányok (ez esetben) 1:4 és 1:10 re adódnak. Így jobban megérné direkt kereskedni mint szintenként.:confused: Az 1:10 már elég közel áll az általad is elfogadhatónak mondott 1:9-hez. Az 1:4-et meg "most is megadják ha az kell". Csakhogy! az arányokon (vélhetően) úgysem fognak változtatni. Mert minden borulna.

Tekintheted úgy is hogy az 1:4 (és 1:16) arányban már eleve benne van a jól megérdemelt kereskedői árrés, ami a termelőt illeti aki az adott árut előállította. A kereskedő meg további 50!%-ot számít fel ha ismeretlen játékossal csere-berélnél. Ami persze csökkenthető, de alapból nem 10 vagy 20 hanem 50%. Nem is olyan sok, ugye? (Bár úgy gondolom ily módon csak a nálam fejlettebb játékosok ajánlatai láthatóak akik már felderítették a városomat, de én még nem derítettem fel őket.)
mióta bevezették az idő gyorsítókat, azóta ez megváltozott.
Azért nem teljesen. Még ha lehetne is szerezni 5x5-ös területet egyéb módon (nem gyémántért), a területszerzési lehetőségek továbbra is végesek. A megszerezhető területek egy jelentéktelen részével rendelkezünk általában (mondjuk aki a 14-es fejezetben van már az nem csak a jelentéktelen részével) és ha kapnánk plusz területet az is rögtön elfogyna. Ezért a felhasználható területek (gyakorlatilag) végesek, de a megszerezhető területek is végesek (elvileg 3600 négyzet). Ezzel ellentétben az idő végtelen (legalábbis annak tekinthető). A napi 24 óra ellenére is. Amit nyilván nem fog senki teljes egészében a játékra fordítani. Az időgyorsítás csak a haladást gyorsíthatja, márha valaki él vele, vagy van mit gyorsítani. Az idő végtelen, annál is inkább mert nincs korlátozva a játékra fordítható idő. Naponta többször, hónapokon át, akár éveken keresztül fejlesztheted a városodat. És még utána is. De az idő mégsem végtelen.

Ezért mondom az idő a legértékesebb. A Te Időd. Amit a város fejlesztésére fordítasz, amit bármi másra is fordíthatnál.
S mivel bármire fordíthatod, úgy bármire áldozhatsz időt, akarom mondani 'szentelhetsz neki időt', így használd jól.
 

Tatos

Tag
Tudom hogy zárt kapukat rugdosok, vagy ha úgy jobban tetszik a képzavar halott lovat döngetek, de elolvastam megint az egészet és itt van hogy mit kellett volna írnom hogy elkerüljem ezt az értelmetlen 2 oldalas egóból csépelődést ami mindenkinek frusztráló volt.

Elf | V. kor | Acél, Kristály, Elixír bónusz |

bónuszok mérete: 470% / 470% / 470%

feltételezett kultúra sűrűség: 60 - ez azt jelenti ennyi kultúra jutna 1 mezőre ha azt kultúrás épülettel építenénk be. Egy kicsit kevesebb mint a valóság de ezt javasolta a kalkulátor. Ha sokkal nagyobbat feltételezünk az sem okoz jelentős eltéréseket az arányokban hiszen egyformán ugyan azt a számot alkalmazzuk minden manura.

legjobb megépíthető acél manufaktúra: 15ös szint
helyigénye: 28.6 , ebbe minden benne van még a műhely útigénye is, íme a lebontás angolul:
eZxa3H8.png


effetkív acél / kultúra mező: 76.0 - itt itt minden át van váltva végső soron kultúrára, napi 2x9órás és 1x3órás termelést feltételezve ennyi acélt termel 1 mező 1 nap. (2175acél/ 28.6 hely)

legjobb megépíthető kristály manu: 15ös szint
helyigény: 63.4
effektív kristály / kultúra mező: 45.6
(2895kr/63.4hely)

legjobb megépíthető elixír manu: 15ös szint
helyigény: 196
effektív elixír / kultúra mező: 24.6
(4833elix/196hely)
...a 7es manué 24.8 lenne...

Helyes arány: 4 vas = 2 kristály = 1 elixír . Nem ér ennyit az elixír de megközelítőleg ez a megfelelő hisz mégiscsak szép kerek számokat szeretnénk. Hajszálpontosan 1 elixírt 3.08 vasat ér.
Természetesen ez koronként és más nyersanyagoknál, vagy embereknél néhány %-ot eltérhet.

kalkulátor: https://elvenefficiency.netlify.com/
 
Utoljára szerkesztve:
Fent