• Kedves olvasó,

    Ahhoz, hogy a fórumon zajló beszélgetésekben részt vehess, vagy saját témákat nyithass, szükséged van egy játékbeli felhasználói fiókra. REGISZTRÁLJ ITT!

Kereskedő: csillagok törlése/módosítása

Tatos

Tag
Sziasztok!

Vannak hasonló kereskedős ötletek amikhez hozzáfűzhetném ezt is, de gondoltam nyitok egy külön topikot had látszódjon hogy a kereskedésen sok ember szerint fejleszteni lehetne.
Szerintem az 1-2-3 csillagos rendszer egyáltalán nem praktikus, de még ha ragaszkodunk is hozzá az 1:4 arány szintek közt teljesen valótlan értékelés. A piacon a nyersanyagok értéke kereslet kínálat függvényében mozog. Már egy másik ötletben is felmerült hogy pusztán arány alapján lehessen sorba rendezni és szintenként lehessen szűrni. [szerk: csillagok törlésére vonatkozó részt töröltem] (folyamatosan tele a piac 2-3 csillagos nevetségesen rossz ajánlatokkal). Ez szerintem nem csak az én környékemen van így hanem a termelési idők miatt (T3ból hasonló mennyiséget elő lehet állítani mint T1ből ugyanannyi idő alatt) univerzálisan igaz.
Viszont egy még ennél is egyszerűbb és gyorsabb változtatás, 1:4ről 1:2 -re változtatni a szintek közti váltás értékelését. Ez legalább gyakrabban megfelelne a valóságnak és valószínűleg egyszerűen gyorsan kivitelezhető, addig amíg a piac nem kap valami nagyobb frissítést. Szerintem ez élénkítene a kereskedelmen.

SZERK: 1:2 arány tételes bizonyítása a #30 posztban kérem ha az ötlet továbbításra kerül az is legyen benne indoklásként. Az ötletem legyen csak ennyi, meggondoltam magam a csillagok törlésével kapcsolatban, nem izgat maradnak e.
 
Utoljára szerkesztve:

Tatos

Tag
Csak egy kis addendum: eventes épületek is gyakran 3as szintü árut adnak ami szerintem simán ellensúlyozza azt hogy a 3. szintü áru gyártása tekintélyes mennyiségü aranyba és alapanyagba kerül. A valódi értéket szintek között én nem is 1:2 nek mondanám hanem 1:1.2 - 1:2 köztinek. kivétel mondjuk egy bajnokság végén amikor valakinek 1:3 vagy 1:4et is megérhet hogy beszerezze ami a tárgyaláshoz kell.
 

DeletedUser683

Vendég
(T3ból hasonló mennyiséget elő lehet állítani mint T1ből ugyanannyi idő alatt) univerzálisan igaz.
Nem emiatt van 1:4 arány a különféle típusú áruk között, hanem mert egyrészt a felépítése is drágább, és több lakost, kultúrát igényel egy kézműves, vagy varázslatos árutermelő, de a gyártása is jóval drágább. Hogy az arány grammra pontosan mennyire fedi a valóságot, ezen megoszlanak a vélemények, mindenesetre az egészen biztosan áll, hogy 1 db kézműves, vagy varázslatos árú előállítási költsége (és itt muszáj figyelembevenni az építkezési költségeket, vagy lakos, és kultúraigényt is) több, mint az alapvető áruké. Én nem szeretném, ha kivennék a csillaggal való jelölést. Természetesen nem lenne rossz javítani valamit a piacolás mostani módján, de nem így. Az 1:2 meg közel se fedi a valóságot, nem támogatom az ötletet. :)
Csak egy kis addendum: eventes épületek is gyakran 3as szintü árut adnak ami szerintem simán ellensúlyozza azt hogy a 3. szintü áru gyártása tekintélyes mennyiségü aranyba és alapanyagba kerül.
Erre nem lehet alapozni az áruk értékét, ezt gondolom csak poénnak szántad. :)
Ne fejelts el valamit: a hely az egyik legértékesebb a játékban. Gondolom abban egyetértünk, hogy nincs senki emberfia, aki azért építene egy nagy rakás alapvető manufaktúrát, hogy az kevesebb lakossal, így kisebb helykihasználással termeljen neki, a másik meg mondjon le egy jelentősebb részéről a területének, hogy varázslatost, vagy kézműves árut termeljen, de ugyanannyi értékű legyen az ő áruja is, mint akinek csak alapvető termelése van. ;)
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

Tatos

Tag
A varázslatos árukra nem gondoltam mert én még nem tartok ott. Szóval köszi a visszajelzést, pontosítok az 1:2 javaslat a 1.-2.-3. szintek közé szól.
[SZERK: leesett hogy a varázslatos áru a 3. szint, szóval igen arra is gondoltam]

Az áruk értékét a valóságra kell alapozni, én sem szereztem meg a bolondos kocsmát mert nem játszottam még. De ha tényleg minden eventen 3as árukat termelő épületeket lehet szerezni akkor hiába elmélkedünk azon mennyivel több lakosba kerül a manufaktúra, ha az eventes épület ezt az emberek egy jelentős részénél kiegyensúlyozza...

szerk:
"Gondolom abban egyetértünk, hogy nincs senki emberfia, aki azért építene egy nagy rakás alapvető manufaktúrát, hogy az kevesebb lakossal, így kisebb helykihasználással termeljen neki, ergo mondjon le egy részéről a területének."

Ezt nem biztos hogy teljesen értem. Az én szintemen így is úgy is rá vagyok kényszerülve hogy minden bónuszost termeljek tisztes arányban, de ha az 1:4 megfelelne a valóságnak, sőt akár az 1:2 akkor csak elixírt termelnék és az alacsonyabb szintü bónuszosaimat is elixírért venném... valakinek muszáj márványt vasat fát is termelnie, de ez szerintem "áldozat" ami nincs megfizetve ha 1:16 ért akarják vele elcserélni amit termelt...
 
Utoljára szerkesztve:

DeletedUser683

Vendég
A varázslatos árukra nem gondoltam mert én még nem tartok ott. Szóval köszi a visszajelzést, pontosítok az 1:2 javaslat a 1.-2.-3. szintek közé szól.

Az áruk értékét a valóságra kell alapozni, én sem szereztem meg a bolondos kocsmát mert nem játszottam még. De ha tényleg minden eventen 3as árukat termelő épületeket lehet szerezni akkor hiába elmélkedünk azon mennyivel több lakosba kerül a manufaktúra, ha az eventes épület ezt az emberek egy jelentős részénél kiegyensúlyozza...
Semmi sem garantálja, hogy valaki megszerez egy eventes épületet. Azok megszerezhető prémium épületek, vagy bejön valakinek, vagy nem. Vagy akarja a varázslatos árutermelőt, vagy nem. A játék nem teszi kötelezővé ezek megszerzését, így azokra alapozni sem lehet az árutermelés egészét. Többféle épület szokott lenni, egyik ezen javít, másik máson. Emiatt a piaci arányokat sem lehet felborítani.
ha az eventes épület ezt az emberek egy jelentős részénél kiegyensúlyozza...
Egy jelentős részénél, de mi van a többivel? Nem akarom magamat ismételni, ide ismét a másodiik és harmadik mondatom illene. :)
 

Tatos

Tag
Ha csak a piacot használók fele szerez bónuszos épületet az is azt jelenti hogy a kereslet kínálat aránya annyival eltolódott. És ha a valós értéket próbáljuk meg minél pontosabban meghatározni akkor az félúton lesz és aki tele van eventes éületekkel annak egy kicsit értéktelenebb lesz T3 akinek meg egy sincs annak meg kicsit értékesebb. Én azt mondom a piac a gyakorlatban egyensúlyoz hiába akarod ignorálni. Mi itt most nem arról beszélünk hogy megszabjuk az árat csak arról hogy az értékelés megfeleljen a valóságnak - aki nem szerzi meg az eventes épületet az úgy járt, ez a valóság már most is.
 

bere007

Veterán
Nem támogatom. Az értéke függ a felhasznált helytől, lakostól, kulttól. És mivel a hely éri a legtöbbet, így ezeket nem szabad elhanyagolni.

Erre csak azt tudom mondani, mint annak (már nem emlékszem, hogy kinek) aki az érző árukat 1:1be akarta elcserélni. 3ast 2esért, vagy 1esért tedd fel így a piacra és el fogják vinni egyszerre. Ha ilyeneket pakolsz ki, azt hamar elviszik. De ha te akarsz cserélni 1est nagyobb osztályúra, akkor ne írj ilyeneket, mert 1:1be, vagy 1:2be a kutya nem fogja elvinni, mivel nem éri meg. Ha ez probléma, akkor termelj 3ast és cserélj 3 csillagos arányban az általad megírt "igazságos" arányban. De ilyet úgysem fogsz csinálni, mert ha csinálnál ilyet, ami szerinted "igazságos" lenne, akkor most nem lenne itt ez az ötlet.....
 

DeletedUser683

Vendég
Ha csak a piacot használók fele szerez bónuszos épületet az is azt jelenti hogy a kereslet kínálat aránya annyival eltolódott. És ha a valós értéket próbáljuk meg minél pontosabban meghatározni akkor az félúton lesz és aki tele van eventes éületekkel annak egy kicsit értéktelenebb lesz T3 akinek meg egy sincs annak meg kicsit értékesebb. Én azt mondom a piac a gyakorlatban egyensúlyoz hiába akarod ignorálni. Mi itt most nem arról beszélünk hogy megszabjuk az árat csak arról hogy az értékelés megfeleljen a valóságnak - aki nem szerzi meg az eventes épületet az úgy járt, ez a valóság már most is.
Csak az általam kiemelt részre reagálnék: Az értékelés nagyvonalakban megfelel a valóságnak, érted? ;) Ezt próbáltam ecsetelni, amikor leírtam, de neked most újból leírom: Az alap manufaktúra ugyanannyi helyen nem von el ugyaannyi lakost és kultúrát a városodból, mint a kézműves, vagy a varázslatos manufaktúra. Mivel ez utóbbi kettő többet von el, több a helyigénye is, a plusz lakos, és plusz kultúra által. De itt még nincs vége. Az alapmanufaktúrák olcsóbban termelnek, kevesebbe kerül az áru előállítása, mint a másik kettőjé. Az alapmanufaktúrák fejlesztése is kevesebbe kerül, mint a másik kettő (áru, alapanyag, arany). És még az sem elhanyagolható, de talán a legkevésbé fontos szempont, hogy alapmanufaktúrákat gyorsabb idő alatt lehet fejleszteni, ergo hamarabb termelnek. Minden tekintetben többe kerül a kézműves, és a varázslatos manufaktúra, mint az alapvető, és drágábban is termel. Totál felesleges, és fals is idekeverni az eventes épületeket. Azt javaslom, hogy várd meg az ilyen ötletekkel a saját tapasztalatot is (mivel írtad, hogy neked még nincs varázslatos manud), fejleszd a meglévő kézműves manufaktúrádat, és figyeld, hogy mennyivel drágább a fejlesztés, illetve az áru előállítás, és építs varázslatos manufaktúrát is, ugyanúgy azt is fejleszgesd, mert akkor komolyabban át fogod érezni a súlyát annak, amit most ötletként felvetettél! ;)
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

Tatos

Tag
Az alap nyersanyagokat (vas,kristály,elixír) már régóta termelem , azt hittem a varázslatos manu elnevezés valami fejlettebb nyersanyagra vonatkozik.

Bocs de nem nagyon konyítotok hozzá úgy látszik. Másfélszer annyi lakosba kultúrába és területbe kerül és ezért ér szerintetek 10-16x annyit? Csak épp saját bevallásotok szerint is lehetetlen annyiért eladni.... A saját ajánlataimat be tudom árazni úgy hogy elvigyék pont emiatt írtam ki ezt a javaslatot. Nem csak hogy tapasztalatom van hanem minden egyes szempontot végiggondoltam mielőtt leírtátok és nektek is végig kéne. épitési idő, termelés ára, helyigény stb. egyértelmű hogy ezeket kell megvizsgálni.
-Először is a hely és lakosság igény különbsége csak kétszeres árat tesz indokolttá nem pedig tízszerest.
-Az összes többi szempont nem sokat változtat kivéve a termelési időt és az alapanyag igényt. Ennek az oka egyszerű; a piac kis mérete miatt mindenkinek magának biztonságos termelni mind három bónuszosát, senki sem centizi ki annyira az aranytermelést hogy "jajj hány manura lesz elég" hanem mindenki épít annyi házat amennyi lakosság kell. Még az eventes épületek is jobban számítanak mint az építési idő meg az arany igény. Úgyis van többlet arany. Úgyis van többlet áru. Senkinél sincs grammra kicentizve, kivéve a műhely termelését, de amennyi helyet a + műhely elvesz azt szimplán hozzá kell adni a helyigényhez és emiatt lesz az ár többszörös, mondjuk 1:4 egyes és hármas szint közt. (nem pedig 1:16)

De ezt nehezemre esik lehinni most komolyan azon vitatkozunk hogy jó e az 1:4 * 1:4 es arány, miközben azt javasoljátok ne tegyem ki annyiért ha azt akarom hogy elvigyék? Csak szivattok ugye?
 

Tatos

Tag
Komolyan létezik olyan aki 16000 fát ad 1000 elixírért? vagy 12000et? Én vagyok a bolond? valaki írja már ide hogy "igen én így szoktam" és aztán költözzön mellém szomszédnak, ellátom elixírrel. Mi kerül több helybe 1 elix manu + hozzá ház + műhely vagy 8-16db fa manu meg ami ahhoz kell ház?
A 4000 tekercset 1000 elixírért még elhiszem hogy el-el megy, nem azért mert megéri hanem mert az emberek nem annyira szenzitívek az árra és ha nem túl nagy tétel ki érdekel hogy kidobok 25-50% tekercset az ablakon, ha épp elixír kell a haladáshoz tekercsből meg túl sok van akkor megéri. A kereskedésbe ez is benne van nem csak az előállítási költség.
 
Utoljára szerkesztve:

Samas

Mentor
Az áruk értékét a valóságra kell alapozni, ...
Ezek az áruk kivétel nélkül fiktívek, tehát nem sok köze van a valósághoz az árának. A szintek közötti arány is fiktív. Simán lehetne az arány 1:10 T1-ről T2-re, és T2-ről T3-ra is. Mint ahogy lehetne 1:2 is. DE az első esetben senki sem kereskedne a szintek között, a másodikban viszont nem lenne indokolt mindhárom szintű áruból termelni. Az áruk értékét -elsősorban- a kereslet kínálat határozza meg, NEM pedig a valósnak mondott 'előállítási' ára. Ha szükséged van valamilyen árura -mert kell a fejlesztéshez- akkor megtermeled vagy beszerzed. És akkor amikor kell, annyit amennyi kell.
ha tényleg minden eventen 3as árukat termelő épületeket lehet szerezni akkor hiába elmélkedünk azon mennyivel több lakosba kerül a manufaktúra, ha az eventes épület ezt az emberek egy jelentős részénél kiegyensúlyozza...
Nem kötelező megszerezni egyik eventes épületet sem, de pl a főnixes eventen az Aranyfőnix 1es szintű árut adott. Nem pedig 3ast.
ezért ér szerintetek 10-16x annyit?
Nem is adok érte annyit. De nem azért mert nem értek egyet az aránnyal. T1 bónuszosért T1 nem bónuszosat veszek. A többi szinten is ugyanez a helyzet. (Ergó nincs kereslet T3-ra T1-ért.) Persze ha kiteszel T3at 1:4-ben T1ért azt rövid időn belül elviszik, még én is megvenném. - Ennél 'kedvezőbb' ajánlatot nem is enged a rendszer kitenni. - Csak azt ne kérd rendszeresen márványért vegyem a port. Ha 1:1.2-ben lehetne kereskedni, akkor miért is vannak az áru szintek?
 

Tatos

Tag
Ezek az áruk kivétel nélkül fiktívek

Ez szemantika, nem úgy értettem hanem úgy ahogy később te is írtad, a tényleges kereslet határozza meg a "valódi" árat nem pedig az amit a csillag állít!

Nem kötelező megszerezni egyik eventes épületet sem, de pl a főnixes eventen az Aranyfőnix 1es szintű árut adott. Nem pedig 3ast.

Erre már válaszoltam, teljesen mindegy hogy kötelező e ha van olyan aki megszerzi akkor annyival több áru kerül a játékba. De ez részletkérdés, ez egy apróság ami nem felezi vagy duplázza az áruk értékét önmagában, csak egy picivel olcsóbbá teszi őket.

(Ergó nincs kereslet T3-ra T1-ért.) [...] Csak azt ne kérd rendszeresen márványért vegyem a port.

Pontosan , azért nincs kereslet rá mert NAGYON nem felel meg a "valódi" értékének! értsd jól. Ha megflelene akkor szivesen vennél néha 3-4000 márványért 1000 port én pedig szivesen adnék el amikor épp porból van többletem és márvány kell. Kb azokat kerül ugyanannyi lakosságba, nyersanyagba helybe és időbe előállítani a gyakorlatban. Ez a csillagos rendszer durván el van számolva.
 

Rikari

Veterán
Én egyszerűen egy olyan gombot szeretnék beépíteni a kereskedőbe, amivel eldönthetem önállóan, hogy kinek a kéréseit nem akarom látni. A piacon is van olyan árus a valóságban, akit messze elkerülök az árai miatt. :)
Kevesen vannak a játékban azok, akiket egy laza mozdulattal parkolópályára küldenék, de azért akad néhány, főként ha véletlenül a "Szentföldre" tévedek. ;) Ha negálhatnám őket, akkor nem használnák ki soha az esetleges figyelmetlenségemet, és rászorultságomat. Egy klikk, pipa benne és onnantól már nem rontják nálam levegőt, a felháborító nyerészkedésükkel.
 

Tatos

Tag
a másodikban viszont nem lenne indokolt mindhárom szintű áruból termelni.

Ez egy érdekes felvetés és egyébként pont az a célom hogy szabadabb legyen a kereskedelem, tehát az emberek taktikázhassanak hogy én 7 8T1 et 1T3-at akarok termelni, más valaki meg mondjuk 3T1 et 3T3at. De szerintem ez nem vezetne teljes szabadsághoz mert biztonságosabb is többfélét termelni, meg küldikhez is kell hogy legyen pl T3 manu, aki már annyira taktikázik hogy bizonyos bónuszos termelőket meg sem akar épiteni az tudja mit kockáztat. De egyébként egy végletekig összehangolt klánban az is lehetne hogy valaki csak T1 et termel valaki csak T3-at de szerintem ez sem terjedne el mert nem lenne praktikus 1 féle nyersanyaggal beszerezni 8 félét. Szóval én nem tartok ettől hogy feleslgessé válna többféle bónuszost termelni, de azért ha egy klánba 12 elixíres van de csak 5 márványos, akkor jobb lenne ha csak 1-1 elixírmanut tenne le néhányuk és ebből nem származna hátránya mert a port/drágakövet is be lehetne szerezni kisebb szintű áruért kényelmesebben. Szóval nagyobb flexibilitásuk lenne a klánoknak de nem végtelen, és ez kifejezetten jó lenne szerintem.

Én egyszerűen egy olyan gombot szeretnék beépíteni a kereskedőbe, amivel eldönthetem önállóan, hogy kinek a kéréseit nem akarom látni.

Ez bennem is felmerült már :D De arra jutottam végül hogy ez is a piac része, annak a része ahogy a kereslet kínálat alakítja az árakat és hogy senkit nem kéne láthatatlanná tenni örökre. Azt maximálisan támogatom (szintén olvastam másik ötletnél) hogy 1-1 ajánlatot lehessen láthatatlanná tenni 1 kattintással. Illetve ha már itt tartunk azt is hogy a 0 csillagos (vagy nagyon eltérő arányú) ajánlatoknál rákérdezzen hogy biztosan megveszed e, szóval azonos szinten 1:2 alatt már rákérdezne, de ez a funkció is kikapcsolható lenne. Mert véletlenül elvinni egy pocsék ajánlatot elég rossz élmény és előfordul mert a piac frissít és néha ugrálnak az ajánlatok. Csak ehhez a második dologhoz előbb a csillagokkal kéne valamit kezdeni mert a jelenlegi 1:4 és 1:16 arány egész egyszerűen egy bug...
 
Utoljára szerkesztve:

bere007

Veterán
ha egy klánba 12 elixíres van de csak 5 márványos, akkor jobb lenne ha csak 1-1 elixírmanut tenne le néhányuk és ebből nem származna hátránya mert a port/drágakövet is be lehetne szerezni kisebb szintű áruért kényelmesebben.

Ezzel csapat szinten meglenne az egység nagyjából, de szerver szinten eltolódna. Ha csak 1-2 ilyen csapat lenne, aki így csinál és esetleg 1 fajta áruból, akkor abból hiány alakulna ki. Ezt láttuk az érzékeny áru bevezetésénél is. Szerver szinten hiány volt, pedig ezeknél mindenkinek az ajánlatát látod. Elég sok panasz futott be ezek miatt...

Az árát szépen leírtad mindegyiknek, hogy mi mennyibe kerül. Az alap ráfordítást, az aranyat meg a kalapácsot meg szépen jelentéktelennek nevezted, pedig az is számít. Összességében picit többe kerül, mint 1:2, de nem számottevően. De ez az értékékkel nem egyenlő. Mivel már hangsúlyoztuk itt párszor, hogy amihez több hely kell, annak az értéke is sokkal nagyobb, mivel a hely éri a legtöbbet. És az közel sem mindegy, hogy minek az előállításához mennyi alap dolog kell. Csak a plusz kalapács igényből indulj ki.
Több műhelyt kell építened hozzá. A több műhelyhez több hely kell, ehhez több kult kell, a több kulthoz megint csak több hely kell, ehhez több lakos kell, amihez több lakóépület kell, a lakóépülethez megint csak hely kell és több kult is kell, amihez megint csak több hely kell.
De ugyan ezt ugyan ebbe a sorrendbe végig írhatnám a manura is, mivel ott is több lakost meg kultot igényel a 3as, mint a 2es.
És akkor még az épület fejlesztésekről nem is beszéltem. A wikin nézd meg, hogy egy kimaxolt műhely építése mennyibe kerül...

Van, amit nem értek, már írtam, de kikerülted a választ rá. Ha szerinted megérné így csinálni, akkor miért nem így csinálod? Miért termelsz mind3 fajtából? Ki gátol meg abban, hogy csak 3ast termelj és azokat cserélgesd 1:2 és 1:4es arányban T1-ér és T2-ér cserébe? Ezt nyugodtan megtehetnéd és valószínűleg el is vinnék viszonylag hamar. Amikor ez érzékeny árunál ez szóba jött, ott is ugyan ezt írtam le, de mégsem állt át az ilyen fajta gyártásra. Ha ez ténylegesen így lenne, ahogyan leírtad, akkor már régen átálltál volna rá. De te is tudod nagyon jól, hogy ez így nem helytálló.

Azért van az ilyen fajta beárazás, hogy mindenki gyártson mindenből, így elkerüljük a piaci anomáliákat. Ha sokan csak 1 fajtát gyártanának, akkor a piac tele lenne ajánlatokkal, mivel nem vinné el senki, akkor meg azért lenne panasz és követelőzne mindenki, hogy ezt azonnal orvosolni kell. Ha hetekig állnál a fán, megakadnál mindenhol áruhiány miatt, akkor tényleg nagy káosz lenne és sok embert idegesítene ez. Régebben a kufár máshogy működött. Azon is változtattak, mivel sokan kufártól szerezték be az árut és nem piacról, így nem pörgött a piac annyira és egyes árukból hiányok alakultak ki. Általában mindennek megvan a miértje, még ha ezzel nem is ért valaki egyet. A piac meg már elég régi dolog, volt neki ideje kiforrani magát.

Én amit akartam (sőt többet is) leírtam, ha egyet értesz ezzel, akkor elfogadod, ha nem, akkor meg nem. Majd a vezetőség eldönti, hogy mi legyen ennek az ötletnek a sorsa.
 

Tatos

Tag
bere007

Na szerintem a mostani hozzászólásod tanulságosabb mint az előző de a helyigény-re megint sok betűt pocsékoltál. Láthatod hogy azt én is figyelembe veszem sőt az alapanyagot is úgyhogy jó lenne ha ezt nem ismételgetnének folyton úgy mintha én legalábbis 1:1be akarnék cserélni mert nem ez a szándékom. Ja és ez nem egy végtelen spirál, a lakosságot és a kultúrát is át lehet váltani hely igénynek és azt nézni, túl van tárgyalva.
Napok óta kinn van elixírem 1000es tételekben 4400 fáért, kutyának nem kell pedig nem inaktív a környékem. 1et vittek belőle vagy 4 napja.

Amit írtál a termelés arányok eltolódásáról az elméletben igaz, de erre ugyan az a válasz mint arra hogy miért nem csak 1 félét termelek: kicsi a piac. 20 klántag meg 20-30 aktívan kereskedő szomszéd van, és ilyen kicsi piac nem tudna ellátni ha csak elixírt termelnék mert mi van ha pár napig napig senkinek nem kell elixír fáért, még 1:4ben sem? Viszont pont emiatt nem is okozna gondot ha a klánok mégjobban specializálódnának, ha belegondolsz a piac lokális és a véletlenszerűségből adódóan is hatalmas aránytalanságok vannak benne. Szóval teljesen igaz amit írtál hogy a klánra specializálódás a szomszédoknál aránytalanságot okoz, de ez az érző árukkal ellentétben ilyen kicsi piacon ilyen durva létező aránytalanságok mellett észrevehetetlen lenne. Főleg hogy a klánok már most is specializálódnak valamennyire, nem lenne ez olyan nagy változás...
Nem kell világvégét vízionálni hogy hirtelen minden klán minden tagja 100%os összhangban csak 1félét fog termelni és mindenki fáért akar majd elixírt venni a piacon mert ez nem így lesz. Alig változna valami attól hogy a jelölést a tényleges értékhez közelítnénk, egyszerűen csak nem lenne tele a piac 1k elixír 16k fáért ajánlatokkal, amit csak hatalmas vészhelyzetben visznek el mások vagy pedig véletlen mellékattintással. Mi olyan szörnyű ebben?

szerk:még azt hozzá tenném hogy ha az 1félére specializálódstól nem működne a piac akkor nem specializálódnának 1 félére az emberek ,hanem úgy csinálnák hogy működjön. küldihez is kell mindenféle manufaktúrából, nem lenne itt semmilyen specializálódás csak a klántagok 10%nak kapóra jönne hogy nagyobb arányban termelhetne 1es szintü árut és tudna vele beszerezni 3as szintüt. ennyi.

(egyébként bennem is felmerült hogy nem e direkt van elrontva az arány hogy mesterségesen feljebb tolják vele a magasabb szintű áruk értékét, de továbbra is úgy ogndolom hogy nem dőlne ösze a világ a kisseb arányoktól)
 
Utoljára szerkesztve:

Samas

Mentor
Napok óta kinn van elixírem 1000es tételekben 4400 fáért, kutyának nem kell pedig nem inaktív a környékem.
Szóval mégiscsak nincs kereslet T3-ra T1-ért, pedig nem 16k az ára! Egyébként ez a mondat személyes vélemény volt, vagyis csak arra vonatkozott hogy a részemről nincs rá kereslet. Úgy látszik valóban így van... Én márványért nem hogy port, de kristályt sem veszek. Minden bónuszosból megtermelem az egészséges biztonsági tartaléknak megfelelő többletet. De nem generálok magamnak túltermelési válságot. Általában a szűk keresztmetszetre szoktam rámenni, ha kritikus szint alá csökkenne pl a márvány, akkor a márványmanu(ka)t fejlesztem. És nem a többit. Nekem az elixírt sem éri meg kitenni T1-ért, de még T2-ért sem. Mert rövidesen ellátási gondokkal kellene szembenéznem, ahogy látom 1:4 arány mellett is. Arról nem is beszélve mennyire gazdaságos. Specializációra most is van lehetőség, de úgy látom mindenki (vagy legalábbis a többség) T3ra szeretne specializálódni. Bár ha lenne egy ilyen szomszédom aki rendszeresen 1:4 arányban adja az elixírt fáért, hát rendesen ráfeküdnék a T1 manu fejlesztésre.

Mindenesetre nekem tetszene az 1:10 arány is. 1000 márványért 100 kristályt lehetne kapni, és 100 kristályért 10 port. Ebben az esetben a por már igazi luxus cikknek számítana. És igen!, lehet hogy az 1:4 arány a szintek között mesterségesen generált. Lehet hogy nem követi végletekig pontosan a valósnak mondott 'előállítási' árat, és lehet nem tükrözi reálisan a gyártás egyéb szükségleteit sem. De nem a hely éri a legtöbbet ebben a játékban, hanem az idő amit a városod fejlesztésére fordítsz. Használd fel jól.
 
Utoljára szerkesztve:

Tatos

Tag
Samas, szerintem ahogy te gondolod és csinálod az nagyon jól alátámasztja mindent amit írtam. Kivéve persze azt hogy az 1:10 arány is tetszene, akkor az lenne hogy televan a piac három csillagos szintek közti cserével ami senkinek nem kell mert annyival sokkal értékesebb 10 fa mint 1 kristály hogy mindenki azon akarna nyerészkedni. Érted már miért T3ra specializálódnak a környékeden? Mert ilyet nem lehet hogy csak úgy mesterségesen kitaláljuk hogy (T3->T1) 1:16 vagy 1:100 legyen az arány; nem működik ,elrontja a piacot. Az előállítási ár miatt ha 1:1 lenne az arány akkor mindenki T1 re specilaizálódna, így meg hogy 1:16 mindenki T3ra akar mert az mert az objektíven kiszámolhatóan egyértelműen túl nagy arány.
De ha kérdezzek valamit. Ha 100 márványt kérnék 10000 elixírt adnék érte azt elfogadnád? És ha 100 márványt 1000 elixírért? 100:100? 100:10? látod mindennek van egy ára, nem lehet csak úgy csillagjelöléssel kitalálni hogy mennyi legyen az. Olyan sincs hogy T3at nem cserélsz T1re, mindennek van egy ára. De szerintem értem amit írtál mert én is ezzel érveltem korábban hogy többféle árut termelni biztonságosabb, hogy ne legyen hiány! De annak a biztonságnak is van egy ára, ha annál jobb ajánlatot kapsz akkor úgy is elvinnéd, így működik a kereskedelem.
 

Tatos

Tag
Még egy gondolat kisérlet: nem ragaszkodom az 1:1 arányhoz ez csak elmélet. Képzeljétek el ha minden szintnek 1:1 lenne az aránya. A piacon ekkor mindenki 1es szintü áruval akarna nyerészkedni, vagy kettessel 3asért. Persze ez nem menne. A tényleges ajánlatok amiket elvisznek nagyobb arányúak lennének ami tükrözi hogy a t2, t3 értékesebb. Magyarul T1 lenne a legkönnyebben hozzáférhető, aztán T2, és T3 lenne a legritkább a piacon.
Még hogy a varázslatos áru ritkább legyen mint az alapvető, ki hallott még ilyet? ez aztán biztosan elrontaná a játékot! :) (irónia)

De ha nem írná ki a jónépnek 2 csilaggal az 1:1et hanem szimplán eltünne a csillagos értékelés akkor az nem motiválna senkit hogy az alapján nyerészkedjen, hanem az embereknek maguktól kéne kitalálni az árat mint egy igazi piacon, és az egyik irányba történő nyerészkedés ugyan olyan gyakori lenne mint a másik irányba.
VISZONT én megértem ha a fejlesztők részéről volt egy olyan cél ezzel a csillagozással hogy könnyebbé tegyék a kereskedést, ez szerintem nem lenne rossz ha a csillagok egy valós középértéket tükröznének. mondjuk erre az is elég ha a kereskedő automatikusan 1:2ben akarja kitenni az ajánlatot, nem feltétlen kell hozzá a csillag, mondjuk akkor már szinte mindegy hogy van e.
 
Utoljára szerkesztve:

DeletedUser683

Vendég
Az alap nyersanyagokat (vas,kristály,elixír) már régóta termelem , azt hittem a varázslatos manu elnevezés valami fejlettebb nyersanyagra vonatkozik.

Bocs de nem nagyon konyítotok hozzá úgy látszik. Másfélszer annyi lakosba kultúrába és területbe kerül és ezért ér szerintetek 10-16x annyit? Csak épp saját bevallásotok szerint is lehetetlen annyiért eladni.... A saját ajánlataimat be tudom árazni úgy hogy elvigyék pont emiatt írtam ki ezt a javaslatot. Nem csak hogy tapasztalatom van hanem minden egyes szempontot végiggondoltam mielőtt leírtátok és nektek is végig kéne. épitési idő, termelés ára, helyigény stb. egyértelmű hogy ezeket kell megvizsgálni.
-Először is a hely és lakosság igény különbsége csak kétszeres árat tesz indokolttá nem pedig tízszerest.
-Az összes többi szempont nem sokat változtat kivéve a termelési időt és az alapanyag igényt. Ennek az oka egyszerű; a piac kis mérete miatt mindenkinek magának biztonságos termelni mind három bónuszosát, senki sem centizi ki annyira az aranytermelést hogy "jajj hány manura lesz elég" hanem mindenki épít annyi házat amennyi lakosság kell. Még az eventes épületek is jobban számítanak mint az építési idő meg az arany igény. Úgyis van többlet arany. Úgyis van többlet áru. Senkinél sincs grammra kicentizve, kivéve a műhely termelését, de amennyi helyet a + műhely elvesz azt szimplán hozzá kell adni a helyigényhez és emiatt lesz az ár többszörös, mondjuk 1:4 egyes és hármas szint közt. (nem pedig 1:16)

De ezt nehezemre esik lehinni most komolyan azon vitatkozunk hogy jó e az 1:4 * 1:4 es arány, miközben azt javasoljátok ne tegyem ki annyiért ha azt akarom hogy elvigyék? Csak szivattok ugye?
Nem volt időm most olvasgatni, meg a többiek is elég sok mindent leírtak már előttem. Csak röviden, mert meggyőzni nem hagyod magadat: 4 éve megy a játék. Ráadásul több szerveren több országban. Gondolod, hogy az arányokról eddig nem esett szó sehol? Ha szerinted csak dupláját éri a varázslatos áru, mint az alapvető, akkor kereskedj úgy, senki nem szabja meg, hogy hogyan kereskedj. Az eventes épületeket meg már írtam, hogy ne keverd ide, nem szerves része a játéknak, valaki vagy szerez, vagy sem, nem kötelező, de nehogymár te akard megszabni, hogy ki milyet szerezzen, amikor elvileg van választási lehetősége. Már fentebb utaltam rá, hogy senki nem fog jóval több alapvető manufaktúrát lerakni, csak azért, mert vannak, akik a harmadik szintű (varázslatos áruval szeretnének bevásárolni. A helyes gazdálkodás alapja az is ebben a játékban, hogy igyekszel megtermelni szintenként a szükséges árukat, és csak nagyobb hiány esetén szorulsz rá keresztárús kereskedésre...
szerk. 8-as az elixírmanud, 15-ös az acél és a kristály. Húzd fel 15-re az elixírt is, akkor jobban érzékeled majd a különbséget, de itt a legfontosabb, hogy minden játékos egyenletesen próbáljon termelni a neki szükséges árukból, nem pedig az árutipusok közt próbáljon mozogni, mert egyenőtlen árueloszláshoz vezetne, és lelassulna, megrekedne gyakran a piac. Kár összehasonlítani a való életbeli piaccal, mivel ez egy játék, és többfélék vagyunk, kinek több, kinek kevesebb ideje van erre, és ha játékban van, ha 10-20 percre is, szeretne haladni, így nem az lenne a helyes, ha úgynevezett szabad piac lenne, mindenféle korlátok nélkül, mert sokaknak megrekedne az áruja, és elmenne a játéktól a kedve a piaci bűvészkedőknek köszönhetően. Ez nem a való élet, ez egy játék. A balfaszságomnak köszönhetően most eladtam egy 24. szintű drágakőmanut, mert akartam mutatni, hogy mekkora a különbség. Mindegy most már, ez az én hülyeségem, mert felhúzott, amiket írkálsz. Mintha eddig senki nem gondolkodott volna ebben a játékban...
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:
Fent