• Kedves olvasó,

    Ahhoz, hogy a fórumon zajló beszélgetésekben részt vehess, vagy saját témákat nyithass, szükséged van egy játékbeli felhasználói fiókra. REGISZTRÁLJ ITT!

Kibeszélő Karnevál esemény

DeletedUser4617

Vendég
Sziasztok! Bocs ha volt már a kérdés, lehet előre tudni, hogy a napi exkluzív ajándékok milyen sorrendben jönnek?
 

Corvo

Veterán
Sziasztok!

Csatlakozom az előttem szóló "elégedetlenkedőkhöz".

Miért kell "szivatni" a népet/játékosokat azzal, hogy a nagydíjban a karneváli szettek közé olyanok is bekerültek, amiknek semmi köze a szetthez?

Ez csak arra jó, hogy a - drága, kedves, ... - fejlesztők megmutathassák, tudnak ők gonoszok is lenni.
Az a lényeg, hogy a cukorkák/zászlók gyűjtögetésével - majd "értelmetlen" ELhasználásával - minél inkább HÁTRÁLTASSANAK minket !!!

Mert ezek a "becsempészett" NAGYDÍJAK szinte semmit nem érnek (megy a kukába ... vagy bontásra).
Pl. az óriáskerék 50 nap után már csak a 100KP/mező értéket adja.

Ha nekem ez NEM KELL, miért nem lehet eldobni és jöhetne a VALÓBAN szettes épület?

Röviden és tömören: EZ a szettgyűjtés ÍGY ... SZÍVÁS/szivatás!

Mivel EZ már úgysem fog megváltozni, ezért ez CSAK az én magán véleményem.



Ahogyan -bere007- is írta ... ez nem nyelvtan, hanem matematika.
10 esemény 10%-os valószínűsége NEM egyenlő 100% valószínűséggel.
Akár hányszor nyitok ládát, az abban lévő százalékos esély nem adódik össze az előző nyitásokkal, hanem MINDIG ugyan annyi, azaz 10-15-20-x %.
Tehát teljesen mindegy hányszor nyitok ládát, csak a cukorkák számának csökkenése a 100%. :)
majd ha elérsz oda , hogy nem férsz el nem érdekelnek a szettek.
 

Vmadar

Felderítő
Sziasztok.

Korábban többet fórumoztam és rendszeresen csak panaszkodtam. Mióta új irányt vett a játék rá kellett jönnöm, hogy a régi szép idők sokkal jobbak voltak :)
Számomra ami pozitívum a mostani eventben,hogy nincsenek duplázós napok. Sokan panaszkodtam emiatt, de ahogyan az angol oldalon is írták, így nem te döntöd el, hogy duplázol és megszerzel vmi gagyi napi nyereményt vagy spórolsz a jó épületekre és nem lesz meg a szett. Örülök ennek, hogy ezt megváltoztatták.
Sokan lázadoznak az együttes megszerzése miatt. Én már rág rájöttem, hogy ezek azon kívül, hogy rengeteg helyez elvisznek semmire sem jók ezért nálam egy darab sincs és nem is lesz ilyen. Csak futva olvastam át a fórumot, de a bétás fórumon az volt, hogy simán megszerezhetőek ha valaki végigcsinálja és összeszedi a cukorkákat. Ráadásul aki régen kezdte tudja, hogy gyémántot anno csak egy féle képen lehetett szerezni: ha vettél. Most vár van kútból, barkácsolásból, használjátok!
De, hogy ne hazudtoljam meg önmagam és legyen valami negatívum is:
- sajnos rájöttek kedves fejlesztőink, hogy a kereskedelmi bástyával nagyon jól lehet haladni (én kb fele annyi idő alatt csináltam meg a jelenlegi szintet mint a többiek). Ezt sajnos kivették a napi nyeremények közül mert sokat lehetett nyerni belőle, most van 1 és oszd be....
- a régi jó kis épületek mind a hegyi jégtroll vagy eldrassil szent termei nagyon hiányoznak. Viszonylag kis helyen sok kultúra volt és sokáig maradhattak mert jól adtak. Sokan még most sem bontották le és ehhez kapcsolódna a következő pont. Volt egy hír, hogy lesz valami a 10 ládában bajnokság alkalmával amivel ezek fejleszthetőek lesznek kicsit elhalt. Úgy érzem próbálják kivéreztetni az embereket, amíg mindenki el nem adja ezeket, és csak utána bevezetni.
- kívánságkút is sajnos a bástya sorsára jutott :(
És még egy nem ide való megjegyzés ami miatt írtam másik fórumra, de nem kaptam választ: bár a paladinjaim képessége a visszacsapás, már 3 bajnokság óta észrevettem, hogy nem működik. Néha visszacsapnak, néha nem, ugyanannak az ellenfélnek. Tudom nagy seregem van és szeretek nyerni, de ettől nagyon el szokott menni a kedvem a csatától és inkább nem csatázom mert így sokat veszítek.
 

DeletedUser4647

Vendég
Sziasztok!

3500 pontos a varosom, vasarnapra befejezem a feladatsort, lesz kb 2400 cukorkam. Az nagyjabol 110 zászló, már van 45, vagyis kell még 25. Mivel a Karnevál jovo hét péntekig tart tudok gyűjteni meg 5x kb 75 cukorkat: napi feladat + város koruliek (meglepően sok van, ha sűrűn belepunk!), amiből összejön a hiányzó pár zászló. És akkor még nem számoltam azzal a lehetőséggel, hogy cukorkát is nyerhetek a 80-110 nyitasbol.
Egyszóval szerintem meglesz a szett, de ha mégse örülök annak, amit megnyerek. Már van 4 obszervatórium! És bízom benne, hogy kapok sok-sok TP áldást, mint napi nyeremény.

;)
 

Lupuj

Erős harcos
majd ha elérsz oda , hogy nem férsz el nem érdekelnek a szettek.
Szia!
Na, az még soká lesz! Addig viszont - he kell a szett - kénytelen vagyok a többi fölöslegesre is "leadózni". :mad:
Olyan ez,mintha a lottónyereményemből KÖTELEZŐEN (kb. a felét) adományokra kellene fordítanom.
 

DeletedUser4345

Vendég
Szia!
Na, az még soká lesz! Addig viszont - he kell a szett - kénytelen vagyok a többi fölöslegesre is "leadózni". :mad:
Olyan ez,mintha a lottónyereményemből KÖTELEZŐEN (kb. a felét) adományokra kellene fordítanom.

eDD-iG -is kB.ENnyi eSéLYED - voLT m-egnYErNi A TelJes -szEttET. AMikEt -m-OSt kapSz épüLeTEK a szeTt daRABJjaI- kÖZöTt, az-Ok miND ráADáS juTALmaK. a-zoK MiaTT neM kERÜl töB-be a sZEtt éS nEM nehezEbB MEgsz-eReZNI.
 

Putyika

Veterán
he kell a szett - kénytelen vagyok a többi fölöslegesre is "leadózni". :mad:
Olyan ez,mintha a lottónyereményemből KÖTELEZŐEN (kb. a felét) adományokra kellene fordítanom.
Ugyanezt mondhatná az is akinek nem kell a szett! Miért nincsenek előbb a sima épületek és a végén a szett? Így teljesen felesleges dolgokat kell megszereznem mire megkapom azt amit szeretnék. Ez hogy hangzik? Ez is egy szempont! ;)
A készítőknek a lehető legtöbb játékos igényeit figyelembe kell venni! Ha a szettes épületek lennének először megnyerhetőek, akkor azok morognának, akiknek az nem kell. Jó ez így elosztva, mindenki szerezhet számára értékes épületeket és kap olyat amit bezúzhat.
 

Lupuj

Erős harcos
eDD-iG -is kB.ENnyi eSéLYED - voLT m-egnYErNi A TelJes -szEttET. AMikEt -m-OSt kapSz épüLeTEK a szeTt daRABJjaI- kÖZöTt, az-Ok miND ráADáS juTALmaK. a-zoK MiaTT neM kERÜl töB-be a sZEtt éS nEM nehezEbB MEgsz-eReZNI.

Szia!
1. Most boldogabb vagy, hogy így - ilyen értelmesen - írtál? Miért nem mindjárt cirill betűkkel? Na?

2. "ráadás jutalmak" ... RENGETEG zászlóért! Akkor mégsem jutalom?
Na, pont az azokra fordított zászlók számával kerül többe a szett!

De, mint már írtam ... ez van. Túlélem. :cool:
 

DeletedUser

Vendég
Sziasztok.

Korábban többet fórumoztam és rendszeresen csak panaszkodtam. Mióta új irányt vett a játék rá kellett jönnöm, hogy a régi szép idők sokkal jobbak voltak :)
Számomra ami pozitívum a mostani eventben,hogy nincsenek duplázós napok. Sokan panaszkodtam emiatt, de ahogyan az angol oldalon is írták, így nem te döntöd el, hogy duplázol és megszerzel vmi gagyi napi nyereményt vagy spórolsz a jó épületekre és nem lesz meg a szett. Örülök ennek, hogy ezt megváltoztatták.
Sokan lázadoznak az együttes megszerzése miatt. Én már rág rájöttem, hogy ezek azon kívül, hogy rengeteg helyez elvisznek semmire sem jók ezért nálam egy darab sincs és nem is lesz ilyen. Csak futva olvastam át a fórumot, de a bétás fórumon az volt, hogy simán megszerezhetőek ha valaki végigcsinálja és összeszedi a cukorkákat. Ráadásul aki régen kezdte tudja, hogy gyémántot anno csak egy féle képen lehetett szerezni: ha vettél. Most vár van kútból, barkácsolásból, használjátok!
De, hogy ne hazudtoljam meg önmagam és legyen valami negatívum is:
- sajnos rájöttek kedves fejlesztőink, hogy a kereskedelmi bástyával nagyon jól lehet haladni (én kb fele annyi idő alatt csináltam meg a jelenlegi szintet mint a többiek). Ezt sajnos kivették a napi nyeremények közül mert sokat lehetett nyerni belőle, most van 1 és oszd be....
- a régi jó kis épületek mind a hegyi jégtroll vagy eldrassil szent termei nagyon hiányoznak. Viszonylag kis helyen sok kultúra volt és sokáig maradhattak mert jól adtak. Sokan még most sem bontották le és ehhez kapcsolódna a következő pont. Volt egy hír, hogy lesz valami a 10 ládában bajnokság alkalmával amivel ezek fejleszthetőek lesznek kicsit elhalt. Úgy érzem próbálják kivéreztetni az embereket, amíg mindenki el nem adja ezeket, és csak utána bevezetni.
- kívánságkút is sajnos a bástya sorsára jutott :(
És még egy nem ide való megjegyzés ami miatt írtam másik fórumra, de nem kaptam választ: bár a paladinjaim képessége a visszacsapás, már 3 bajnokság óta észrevettem, hogy nem működik. Néha visszacsapnak, néha nem, ugyanannak az ellenfélnek. Tudom nagy seregem van és szeretek nyerni, de ettől nagyon el szokott menni a kedvem a csatától és inkább nem csatázom mert így sokat veszítek.
 

DeletedUser4345

Vendég
Szia!
1. Most boldogabb vagy, hogy így - ilyen értelmesen - írtál? Miért nem mindjárt cirill betűkkel? Na?

2. "ráadás jutalmak" ... RENGETEG zászlóért! Akkor mégsem jutalom?
Na, pont az azokra fordított zászlók számával kerül többe a szett!

De, mint már írtam ... ez van. Túlélem. :cool:

Csak próbáltam utánozni a stílusod. Úgy látszik, még sokat kell tanulnom. :D
A hozzászólásod többi részét nem tudom értelmezni, így arra nem reagálok.
 

DeletedUser

Vendég
Sziasztok!
Nekem elég fura tapasztalatom volt az elmúlt időszakban a csatákat illetően! Pl. Lejátszottam automatával egy csatát, egy elég nyerő csapattal, s veszítettünk, ami elég érthetetlen volt számomra, met nyerniük kellett volna logika szerint! De nem adtam fel, hanem mégegyszer ugyanazzal a felállással megpróbáltam, s érdekes módon győztem, ugyanúgy automata harc megoldással!!!! Akkor most mi történt?! Választ szeretnék erre, mert elég érdekesnek tartom..... S többször is megpróbáltam az adott dolgot, s mindig másodjára sikerült ua. felállással!!! Akkor tutira nem az én készülékemben van a hiba! :)
 

DeletedUser4345

Vendég
Sziasztok!
Nekem elég fura tapasztalatom volt az elmúlt időszakban a csatákat illetően! Pl. Lejátszottam automatával egy csatát, egy elég nyerő csapattal, s veszítettünk, ami elég érthetetlen volt számomra, met nyerniük kellett volna logika szerint! De nem adtam fel, hanem mégegyszer ugyanazzal a felállással megpróbáltam, s érdekes módon győztem, ugyanúgy automata harc megoldással!!!! Akkor most mi történt?! Választ szeretnék erre, mert elég érdekesnek tartom..... S többször is megpróbáltam az adott dolgot, s mindig másodjára sikerült ua. felállással!!! Akkor tutira nem az én készülékemben van a hiba! :)

A látszólag jó felállás nem mindig jelenti azt, hogy biztosan győzöl. 5 harci kutya is ki tud kapni 4 mágus és 1 gólem ellen, ha pl. olyan a pálya, hogy egyszerre csak egy kutyával fér hozzá és akkor is csak a gólemhez. Illetve minden újrajátszásnál más sebzést okoznak és szenvednek el az egységeid. Szoktam is vele szórakozni, hogy ha pl. az íjászom, amivel kezdek, meglövi az ellenfél mágusát úgy, hogy abból csak pár darab marad, akkor újrakezdem és addig csinálom, amíg meg nem öli az összeset elsőre. Simán lehet, hogy a te esetedben is az történt, hogy az egyik verzióban pont maradt pár ellenséges egység egy támadás után, amire rá kellett pazarolnia még egy kört és így vesztettél, a másikban pedig hamarabb teljesen megsemmisítette, így pont tudtál nyerni.

Szerk.:
Bár ez hogyan is kapcsolódik a karnevál eseményhez? :D
 

DeletedUser4554

Vendég
Én úgy tudnám összefoglalni ezt az eventet, hogy full korrekt és motiváló játékélményt ad. Én 8000 pontszám körüli játékos vagyok tehát nem túl erősen fejlett, ezáltal nem tudok mindent beleadni, hogy minden nagydíjat megnyerjek mivel több időbe telik( a kívánságkutat sajnálni fogom, ha nem lesz meg, de majd legközelebb)és az időm sem olyan sok a játék előtt. Mégis majdnem az egész szett meglesz. Viszont így is nyertem már jó pár nagydíjon kívül 5 darab napi díjat és nagyon klasszakat. Nyilván okosan kell felhasználni a zászlókat. Értelemmel beleinvesztálni. Szerintem kicsiknek is tök jó lehetőséget teremt, hogy nyerjenek jól felhasználható épületeket és a szett pár darabját, nyilván a nagyobbaknak kicsit több eséllyel lesz meg az egész, hisz gyorsabban tudnak haladni, amennyiben több és fejlettebb manu, szerszámos, fejlettebb kaszárnya stb. van lerakva. De ez így van jól. Hisz ez így motiváló. Természetes, hogy magasabb szinteken nagyobb az előrelahaladás egy eventen is. Nem mellesleg a játék készítői sok időt és energiát, kreativitást, munkát áldoznak, hogy kellemes játékélményt nyújtsanak és persze céljuk hogy egyre többet játsszunk, és egyre fejlettebb városokat alkossunk, ne dőljön minden az ölünkbe az elején, illetve ne unjuk meg az elején mert a játékban semmi kihívás és sikerélmény, mivel mindent csak úgy az ölünkbe osztogat. Másrészt sztem a játékos szempontjából is fontos, hogy ne laposodjon el a játék már az elején azáltal is, hogy mindenki megnyer mindent. Sztem minden jóhoz idő kell, s valamit valamiért alapon jobb motivációt ad hosszú távon a fokozatosság elve. A könnyebb út sztem uncsi és értelmetlen. Mellesleg még annyi, hogy szerintem jó a betűzdelt épületekkel, mert akinek nem a szett kell az is láthat benne értelmet. Szóval én teljesen elégedett vagyok és így ahogy most van kialakítva az event teljesen korrektnek tartom. A téli eventen ennél kevesebb nyereményhez volt szerencsém, de annak is örültem és ott még kevésbé okosan használtam fel a hópihéket, mint ahogy most a cukorkákat. Tehát én inkább köszönöm a klassz játékot, a sok szupi nyereményt, a motivációt, s a fejlesztők munkáját! Sztem a pohár mindig félig tele van. Nem pedig üres. Korrekt event kicsiknek és nagyoknak, csak így tovább!
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

Tessaiga

Erős harcos
Én sok mindennel nem értek egyet, de azért a sok kritika miatt látszik, hogy fejlődést mutat a játék, és sok gondolatom nem is ebbe a témába tartozik. Ezért negkímélek tőle mindenkit. :)
Mindig is úgy áltam a dolkohoz, ha valami nem tetszik, akkor kezdjük elölről, és csináljuk úgy, hogy tetszen. Avagy gondoljuk újra mindenki szemszögből. Ez sokszor ténylegesen kezdjük elölről az egészet, egy teljesen más útvonalon járva dolgot eredményez, amit a fejlesztők alapvetően elutasítanak, és sok másra is kihatással lehet.
Azonban: pl itt a karneválnál mi lenne, ha megválaszthatná az ember, hogy mit is akar nyerni, és arra hajt rá? Mindenkinek más a prioritása, ezért, vagy azért. Nem mellesleg a játékban tényleg csak feltartanak mindenkit az eventek, és ha olyan sűrűn vannak, mint gondolom, akkor ez nagyon is igaz. Mi lenne, ha külön lenne választva? Azaz nem a játékban használt dolgokra épülne, hanem a játékon belül egy mini játék lenne, saját erőforrásokkal. Aztán persze a jutalom használhatóságának függvényében több-kevesebb zászlóba kerülnének az épületek. Így mindenki boldogabb lenne. Azokat az épületeket szerzi meg, olyan sorrendben, ahogy csak akarja. Nem mellesleg a nagyon kicsik, illetve a nagyon nagyok általában vakargathatják a fejüket, hogy ezeket a feladatokat hogy is fogják megcsinálni. Felfedezés, kutatás, T2es nyersanyagok-ez még nem olyan gáz, 10-12-es szint feletti épületek, no meg a rengeteg tartományi foglalás, tárgyalás. ráadásul 2x egymás után... persze a többségre van alternatíva, de sokszor azok nehezebbek... És a feladatsor kb. ismételgeti önmagát, mert nem tudtak másabb feladatokat kitalálni... és még az is idegesítő sotrendben van összerakva. Persze lehet mondani: így okoz kihívást. Számomra valójában ezek nem kihívások, csak megfelelő időbefektetés kell, illetve olykor a játék szabályain alapuló kis trükköket kell elsütögetni.
Szóval nem kihívás, csak idegesítő pótcselekvések. Mert egyébként is azt csinálná a többség, amit kér, csak más sorrendben, és nem ilyen idióta módjára.
 

DeletedUser

Vendég
A látszólag jó felállás nem mindig jelenti azt, hogy biztosan győzöl. 5 harci kutya is ki tud kapni 4 mágus és 1 gólem ellen, ha pl. olyan a pálya, hogy egyszerre csak egy kutyával fér hozzá és akkor is csak a gólemhez. Illetve minden újrajátszásnál más sebzést okoznak és szenvednek el az egységeid. Szoktam is vele szórakozni, hogy ha pl. az íjászom, amivel kezdek, meglövi az ellenfél mágusát úgy, hogy abból csak pár darab marad, akkor újrakezdem és addig csinálom, amíg meg nem öli az összeset elsőre. Simán lehet, hogy a te esetedben is az történt, hogy az egyik verzióban pont maradt pár ellenséges egység egy támadás után, amire rá kellett pazarolnia még egy kört és így vesztettél, a másikban pedig hamarabb teljesen megsemmisítette, így pont tudtál nyerni.

Szerk.:
Bár ez hogyan is kapcsolódik a karnevál eseményhez? :D
Köszi a választ! :) Csak annyiban kapcsolódik a karnevál eseményhez, hogy ezt kérte a feladat, s mintegy érdekességképpen említettem meg...... :D
 
Fent