• Kedves olvasó,

    Ahhoz, hogy a fórumon zajló beszélgetésekben részt vehess, vagy saját témákat nyithass, szükséged van egy játékbeli felhasználói fiókra. REGISZTRÁLJ ITT!

Kalandozó elkészült tárgyai (testvériség kaland)

Micu65

Felderítő
Sziasztok!
A kérdésem az lenne, hogy nem lehetne-e esetleg megoldani, hogy amikor a Testvériség kalandnál valamiből összegyűlt a szükséges mennyiség, akkor a bal szélén lévő kalandozó tárgyai gombnál a zöld pipa addig ott maradjon, amíg nem nem gyűjtöttük be, vagy legalább amíg nem nyitjuk ki a "Kalandozó tárgyai" listát.
Amikor több mindent takarítunk be egymás után, akkor egyrészt elég lassan vált zöldre (tudom a programnak idő kell), de pont ezért, ha nem "várom" meg, de tovább megyek a gyűjtésbe, akkor visszavált "!"-re.

Ráadásul (nem ellenőriztem de úgy érzem) , ha egyszerre 2 helyen is lesz "jóváírás" (pl. 8 ereklye és 3 találkozó), és az egyik kész lesz, a másik pedig még nem, akkor előfordul, hogy nem is jelenik meg (vagy azonnal el is tűnik) a zöld pipa.

Szerkesztve:
Ami biztos, ha pl. Világtérképen elérem a teljes feladatot, zöld pipa, de ahogy "Hazatérek" máris "!" lesz belőle. Szerintem a toronyból visszatérve hasonlóan.


Köszi!
Micu

1605790369354.png

Bocsánat, azt hiszem az Ötleteknél jobb helyen lett volna.
 
Utoljára szerkesztve:

Sweeper

Supporter
Elvenar Csapat
Game Moderator
Kedves @Micu65

Tudunk a jelenségről, megkaptuk már az előző eseménynél is sok hibajegyben, van aki több karakteréről is jelezte mint hiba felénk.
Mint ahogy Syntex leírta az ötletekkel kapcsolatban, a hibákról is azt tudjuk mondani továbbítjuk őket a megfelelő helyre, és amennyiben a fejlesztők is hibának találják javításra kerül valamelyik frissítéssel.
Ezt ismét megtesszük majd.
A kaland az elmúlt időszakban sok ráncfelvarráson esett át, folyamatosan javul, a Ti visszajelzéseiteket is alapul véve. Talán a régi játékosok alátámasszák, hogy a jelvények pörgetése, és egyszerre 2 lehetőség óta mennyi felhasználói élményt javító változást tapasztaltok.

De kérlek vizsgáljuk meg az ügyet egy másik nézőpontból.
Példának, van aki betakarít 2db 2 napost manufaktúra termelést, ezt a zöld pipa jelzi neki, hogy kész a jelvénye , betakarít 5 db 1 napost a műhelyekből. Ilyenkor természetesen már az első kattintás pillanatában nem lehet számára ott a zöld pipa, hiába van már egy kész jelvénye, hiszen honnan tudná, hogy mikor van meg neki az újabb kész jelvény?
És ugye még sok jelvényt lehet megcsinálni a kezelőpanel megnyitása nélkül, ezekről a zöld pipa adhat neki visszajelzést, ha végzett az adott feladatával.
Kérlek nézd meg erről az oldalról is a dolgot, az általad hiányolt zöld pipa más nézőpontból pont zavaró lehet.

Az események után a visszajelzéseiteket, és saját tapasztalatainkat mindig továbbítjuk.

Ötleteket javaslatokat szívesen várunk tőletek akár ebben a témában akár másban is.

Ráadásul (nem ellenőriztem de úgy érzem) , ha egyszerre 2 helyen is lesz "jóváírás" (pl. 8 ereklye és 3 találkozó), és az egyik kész lesz, a másik pedig még nem, akkor előfordul, hogy nem is jelenik meg (vagy azonnal el is tűnik) a zöld pipa.
Megjelenik, addig ott is marad, amíg valamely más jelvényhez szükséges dolgot nem szerzel.

Amikor több mindent takarítunk be egymás után, akkor egyrészt elég lassan vált zöldre (tudom a programnak idő kell), de pont ezért, ha nem "várom" meg, de tovább megyek a gyűjtésbe, akkor visszavált "!"-re.
A lassúság szerverterheltség függő, nyilván most induláskor mindenki "aratott", véleményem szerint kb már le is csengett ez a roham.
Érdemes számolni a betakarított elemeket, és megállni, vagy csak egeret a kezelőpanel fölé víve megnézni éppen hol állsz adott jelvénynél.
Ha túl sokat szedsz be a fent említett levezetés miatt átvált felkiáltójelre.

Remélem sikerült az általad vázolt problémát más nézőpontból megvilágítani, hogy ami hibának tűnhet az lehet nem is hiba.

További jó Kalandozást kívánok Számodra, és Mindenkinek.
 

Micu65

Felderítő
Megjelenik, addig ott is marad, amíg valamely más jelvényhez szükséges dolgot nem szerzel.
Pontosan erről van szó! Egyszerre szerzem meg mind a kettőt és az egyik teljes, a másik nem.
pl. Megszerzem a 8. ereklyét, de az csak a 2. találkozó, vagy a 3. találkozó, de nem a 8. ereklye. Akkor a zöld jelzés egyáltalán nem látszik.
(Hogy a kettő variáció közül melyik a rossz nem néztem, de holnap megnézem pontosan)

De szerintem ugyan ilyen az Arany Karkötő mellé a (Gyémánt nyaklánc vagy az Elegáns szobor).
Nem hiszem, hogy túl sokan tudják fejben, hogy ha a XXX/YYYY Arany karkötő értékhez hozzáadják az Óriásgömb termelést, akkor elérték-e a készet (pipa), mert lehet, hogy a program utána megmutatja neki, hogy a Gyémánt nyaklánc még nincs kész (azonnal felkiáltójelre vált).
Vagy pont fordítva (bocs, de a logikai végrehajtási sort nem próbáltam ki) a gyémánt nyaklánc kész (pipa) és ezt írja felül az Aranykarkötő nincs kész.

Példának, van aki betakarít 2db 2 napost manufaktúra termelést, ezt a zöld pipa jelzi neki, hogy kész a jelvénye ....
Tehát máris begyűjtheti mert tudja, hogy van. Mielőtt tovább menne a begyűjtésbe célszerű, hogy begyűjtse, mert egyébként a következő 2 napos manut bukhatja. Ez elég rossz.

De pont mind a ketten megállapítottuk, hogy a szerver sebessége miatt úgyis lassan jelenhet meg a zöld, így észre sem veszi, hogy kész a 2 napos, mert mire a szerver jelezné, máris ismét azt mutatja, hogy valamiből begyűjtött ami nincs kész.

... betakarít 5 db 1 napost a műhelyekből. Ilyenkor természetesen már az első kattintás pillanatában nem lehet számára ott a zöld pipa, hiába van már egy kész jelvénye, hiszen honnan tudná, hogy mikor van meg neki az újabb kész jelvény?
Szerinted hányan takarítanak be folyamatosan különbözőket, és nem igyekeznek mielőbb begyűjteni ami kész, mielőtt még az ugyanolyan többit eldobják, mert már kész volt?

Mondjuk egy szavazás eldönthetné, hogy kik vannak többségbe, azok akik mindenfélét betakarítanak a városba és utána állnak neki begyűjteni a készeket, vagy azok, akik ahogy kész jelzést kapnak "rohannak" begyűjteni és utána gyűjtik tovább a városba a medálhoz valókat.

Micu
 

Sweeper

Supporter
Elvenar Csapat
Game Moderator
Kedves @Micu65

Pontosan erről van szó! Egyszerre szerzem meg mind a kettőt és az egyik teljes, a másik nem.
pl. Megszerzem a 8. ereklyét, de az csak a 2. találkozó, vagy a 3. találkozó, de nem a 8. ereklye. Akkor a zöld jelzés egyáltalán nem látszik.
(Hogy a kettő variáció közül melyik a rossz nem néztem, de holnap megnézem pontosan)

Megszerezted a 8. ereklyét kapsz egy zöld pipát. Addig ott is marad, amíg nem szedsz össze bármi olyant, ami másik jelvényhez kell.
Ha kész a 3. találkozó bárhol, kapsz egy zöld pipát, és amíg nem szerzel bármit ami valamelyik jelvényhez kell.
Van az a helyzet is amikor mind a 2 jelvény egyszerre lesz kész, akkor is kapsz egy zöld pipát, elébe menve a következő kérdésednek.
egy 20-30 tartománnyal indított bajnokság esetében a találkozó után balra nézni, amint egyik jelvény vagy mindkettő kérése teljesül jön a zöld pipa... gondolom még nem próbáltad ki, én már túl vagyok rajta!

Tehát máris begyűjtheti mert tudja, hogy van. Mielőtt tovább menne a begyűjtésbe célszerű, hogy begyűjtse, mert egyébként a következő 2 napos manut bukhatja. Ez elég rossz.

De pont mind a ketten megállapítottuk, hogy a szerver sebessége miatt úgyis lassan jelenhet meg a zöld, így észre sem veszi, hogy kész a 2 napos, mert mire a szerver jelezné, máris ismét azt mutatja, hogy valamiből begyűjtött ami nincs kész.
Amennyiben nem tud 2-ig elszámolni, és túlarat igen. de 1 gondolatnyit megállhat, ha kétsége merül fel abban, hányadiknál tarthat.
Bármilyen kétely is merül fel a játékosban egeret csak a jelvény begyűjtő ikon fölé téve választ kaphat hol áll éppen, és ha van kész jelvénye az is látszik.
Arra céloztam a kaland indulásával egyből mindenki gyűjtötte a jelvényeket, ez a roham már lecsitult én nem veszek észre semmi lassulást a játékban

Szerinted hányan takarítanak be folyamatosan különbözőket, és nem igyekeznek mielőbb begyűjteni ami kész, mielőtt még az ugyanolyan többit eldobják, mert már kész volt?

Mondjuk egy szavazás eldönthetné, hogy kik vannak többségbe, azok akik mindenfélét betakarítanak a városba és utána állnak neki begyűjteni a készeket, vagy azok, akik ahogy kész jelzést kapnak "rohannak" begyűjteni és utána gyűjtik tovább a városba a medálhoz valókat.

Van ilyen. Nem egy nem kettő. Tisztába vannak avval, hogy több jelvényt lehet egyszerre gyűjteni, és pl Tarisznya, Őr, jelvényekhez szükséges hozzátevőket is összeszedik amellett, hogy a manufaktúrákból és a műhelyekből lévőket is be tudják emellett szedni, és nem beszélek az új jelvényekről, amik szintén mind összeszedhetőek minden mellett.

Mint írtam a jelzéseiteket továbbítjuk esemény végén, futó eseményre ráhatást már nem lehet gyakorolni, szavazás akár lehet is róla, de magánvéleményem szerint ez nem változtatna rajta. A megoldás valami alternatív működési elv kitalálása lehet, melyet az ötletek közt szívesen veszünk Tőletek, és tovább is visszük.
(szintén magánvélemény, talán a több zöld pipa segítene az ikon mellett, bár szinte kivitelezhetetlen, főleg mobilon)

További jó Kalandozást kívánok Számodra, és Mindenkinek.
 

Micu65

Felderítő
Megszerezted a 8. ereklyét kapsz egy zöld pipát. Addig ott is marad, amíg nem szedsz össze bármi olyant, ami másik jelvényhez kell.
Ha a 3. találkozót megcsinálom, de nincs 8 ereklyém, akkor kapok egy zöld pipát minden rendben.

Azonban ha megszerzem a 8. ereklyét, de az csak az 1. (2.) találkozó, akkor nincs zöld pipa. (Ami vigasztaló, ha rájövök, hogy kellene lennie, és megnézem, akkor kapásból lesz)

Mutatnék erről két videót (és akár te is kipróbálhatod, hogy nem azért van kettőbe, mert csaltam közben.)
1. Látszik. hogy hiányzik egy ereklyém, és 3 találkozóm. Majd csinálok egy 4 ereklyés találkozót.
1 ereklye hiányzik
A videó végén látható, hogy nem látható, hogy az ereklyéim készek. Csak az látszik, hogy valamit gyűjtöttem (gondolom találkozót), ami nem kész.

2. És amikor megnézem, hogy mi a helyzet, akkor meglepő módon:
Nincs kész, de ha megnézem, akkor hirtelen kész

egy 20-30 tartománnyal indított bajnokság esetében a találkozó után balra nézni, amint egyik jelvény vagy mindkettő kérése teljesül jön a zöld pipa...
Vagy nem :) , mint az első videó mutatja.

gondolom még nem próbáltad ki,
De kipróbáltam, csak akkor még nem lépésről lépésre teszteltem minden variációt, de a nyitó hozzászólásomban egy ugyan ilyen helyzetet írtam le:
Ráadásul (nem ellenőriztem de úgy érzem) , ha egyszerre 2 helyen is lesz "jóváírás" (pl. 8 ereklye és 3 találkozó), és az egyik kész lesz, a másik pedig még nem, akkor előfordul, hogy nem is jelenik meg (vagy azonnal el is tűnik) a zöld pipa.

Így lépésről lépésre már biztos, hogy nem továbbfejlesztési kérdés, hanem hiba, mert két ugyan olyan logikájú eset más eredményt hoz.
Ez után persze kérdés, hogy a többi együtt megszerezhetőben ugyan ilyen hiba van-e, hogy a jelzéshez melyik készült el és melyik nem.
De ennek a kiderítését én már a moderátorokra és a fejlesztőkre bízom.

Környezet: Firefox 83.0 (64 bites), Windows 10 magyar, HTML5 kliens engedélyezése
 

Micu65

Felderítő
Ma reggel még azt is megtudtam, ha megszerzem egyszerre a boszorkánykalapot (2 bűbáj) + Elementál márvány (8 ereklye), de nincs meg a Szellem a palackban (3 bajnoksági találkozó), akkor sincs jelzés, hogy valamit be kellene gyűjtenem.
És itt a videója
 

ladyhawks

Újonc
Sziasztok, honnan lehetne megtudni, hogy a kalandokban a jelvények készítéséhez mi kell? Azaz például a "Törpe sörfőzde" jelvényhez mit kell készíteni. Van valamilyen lista valahol? Válaszotokat előre is köszönöm.
 

Micu65

Felderítő
Sziasztok, honnan lehetne megtudni, hogy a kalandokban a jelvények készítéséhez mi kell? Azaz például a "Törpe sörfőzde" jelvényhez mit kell készíteni. Van valamilyen lista valahol? Válaszotokat előre is köszönöm.
Ha a bal oldali gombra (ld. nyitó hozzászólásban a képem) rákattintasz, akkor ott bármelyik kis ikonra kattintva ott a leírás

Itt is van egy táblázat
 
Utoljára szerkesztve:

Burney

Felderítő
Miután mindent gyorsítóztál, a főnixet is megetetted, a Sellőt is beszámolta és mégse jön össze :mad:
A ciánkáli jóízű csemege ehhez a méreghez képest!!!
 

Csatolmányok

  • karkötő.jpg
    karkötő.jpg
    156,7 KB · Megtekintések: 33

Micu65

Felderítő
Kedves Sweeper!

Ilyenkor természetesen már az első kattintás pillanatában nem lehet számára ott a zöld pipa, hiába van már egy kész jelvénye, hiszen honnan tudná, hogy mikor van meg neki az újabb kész jelvény?
Azon kívül, hogy szerintem (a videók alapján egyértelműen) rosszul működik, mert nem jelez olyankor se, amikor valami elkészült, még egy érvem van, hogy maradjon ott a zöld pipa:
A telefonon, ha befejezek valamit, akkor zöld lesz a jelzés, és úgy is marad. Tehát telefonon amúgy se tudja, hogy mikor van neki kész az új jelvény. Tehát még a 2 rendszer működése se egyforma.


A magánvéleményeddel viszont egyetértek :), de szerintem a mostani mobilos megoldás is jobb lenne a PC-n
 

DeletedUser

Vendég
Sziasztok !
Amit észrevettem hogy néha picit várni kell hogy zöldre váltson a pipa. Főleg ha leterhelt a szerver. :)
Gyarlő módon, azt gondolom hogy gördülékenyebb lenne ha mondjuk a jovácsok beszedésénél, folyamatosan írná jóvá PC-n. Mobilon nem tudom ez hogy működik. De az is elképzelhető hogy a fejlesztők célja az odafigyelés és az összpontosítás volt a cél, azzal hogy egyesével kelljen begyűjteni. Néha célszerűbb tableten vagy mobilon is kalandozni a kevesebb memóriaigény miatt, így simábban megy és nem lebeg Démoklész kardjaként feletünk, a fagyás lehetősége. Nincs annál rémesebb mint amikor az ember nem figyel besöpör 10-20 műhelyt és csodálkozik hogy alig van jóváírva valami. Kell némi koncentráció. :)
 

sejbi

Tag
Miután mindent gyorsítóztál, a főnixet is megetetted, a Sellőt is beszámolta és mégse jön össze :mad:
A ciánkáli jóízű csemege ehhez a méreghez képest!!!
Nem is értem,, miért csodálkozol...:) Gondolj bele programozóknak ez mennyi fejtörést okozott, hogy megfelelően nagy számot találjanak ki.
 

sejbi

Tag
Ma reggel még azt is megtudtam, ha megszerzem egyszerre a boszorkánykalapot (2 bűbáj) + Elementál márvány (8 ereklye), de nincs meg a Szellem a palackban (3 bajnoksági találkozó), akkor sincs jelzés, hogy valamit be kellene gyűjtenem.
És itt a videója
Micu, Syntex-el lassan 2 hónapja levelezek a zöld pipával kapcsolatban, sajnos minden eredmény nélkül. Korábban még azt is vitatták, hogy a pipa eltűnne:(
Az újabb érv is elég sántítós és sehogy sem állja meg a helyét, valamint nem konzekvens, pl. az eventeknél használt zöld pipával.
Szerintem nem kellene felesleges ideológiát gyártani a helytelen működésre, hanem egységessé kellene tenni. Ha van kész jelvény legyen zöld pipa a jelvények számától függetlenül.
Még egy észrevétel: ha van kész jelvény és mégis felkiáltójel van, belépve a kalandozó tárgyakba, mutatja, hogy van kész jelvény, és azonnal megjelenik a zöld pipa! Non sense!
 

Micu65

Felderítő
Sziasztok!
Mivel a legutóbbi kalandnál jeleztem, hogy nem bizonyos alkalmakkor nem jelzi az állapot jelző, hogy kész egy feladat, de az után, hogy @Sweeper kioktatott, hogy
Megjelenik, addig ott is marad, amíg valamely más jelvényhez szükséges dolgot nem szerzel.

Megszerezted a 8. ereklyét kapsz egy zöld pipát. Addig ott is marad, amíg nem szedsz össze bármi olyant, ami másik jelvényhez kell.
Ha kész a 3. találkozó bárhol, kapsz egy zöld pipát, és amíg nem szerzel bármit ami valamelyik jelvényhez kell.
Van az a helyzet is amikor mind a 2 jelvény egyszerre lesz kész, akkor is kapsz egy zöld pipát, elébe menve a következő kérdésednek.
egy 20-30 tartománnyal indított bajnokság esetében a találkozó után balra nézni, amint egyik jelvény vagy mindkettő kérése teljesül jön a zöld pipa... gondolom még nem próbáltad ki, én már túl vagyok rajta!
majd videókkal bizonyítottam, hogy nem marad ott, már válaszra se méltatott, így próbálkozom megint egy videóval.

Nem mutatja, hogy elkészültem két feladattal is.

Üdv!
Micu
 

Putyika

Veterán
majd videókkal bizonyítottam, hogy nem marad ott,
Szia!

A régi videóidat nem néztem meg. De a mostaniban azért nem marad ott, mert a találkozó teljesítését számolja utoljára és az még nincs kész. Tehát ebben az esetben is az érvényesül, hogy addig ott marad, amíg valamelyik más jelvényhez szükséges dolgot nem szerzel.
Nem akarok arról vitatkozni, hogy ez kinek tetszik így vagy kinek nem (jelenleg így működik a rendszer)....csak leírtam, hogy szerintem miért nem látod a zöld pipát.
 

GreenKnight

Veterán
Sziasztok!
Mivel a legutóbbi kalandnál jeleztem, hogy nem bizonyos alkalmakkor nem jelzi az állapot jelző, hogy kész egy feladat, de az után, hogy @Sweeper kioktatott, hogy



majd videókkal bizonyítottam, hogy nem marad ott, már válaszra se méltatott, így próbálkozom megint egy videóval.

Nem mutatja, hogy elkészültem két feladattal is.

Üdv!
Micu
A logikus számomra is az lenne, hogy a jelző legyen zöld és maradjon is az amint és amíg van begyűjthető jelvény. Szerintem legalább 2 éve jeleztem ugyanezt, de azóta se érdekli a fejlesztőket. Gondolom nem került náluk fókuszba még ennyi idő alatt a kaland, ahogy az a nyeremények nagyszerűségéből is látható. Szerintem engedd el a témát, mert csak magyarázatot fogsz rá kapni, megoldást nem.
 

Micu65

Felderítő
Szia!

A régi videóidat nem néztem meg. De a mostaniban azért nem marad ott, mert a találkozó teljesítését számolja utoljára és az még nincs kész. Tehát ebben az esetben is az érvényesül, hogy addig ott marad, amíg valamelyik más jelvényhez szükséges dolgot nem szerzel.
Nem akarok arról vitatkozni, hogy ez kinek tetszik így vagy kinek nem (jelenleg így működik a rendszer)....csak leírtam, hogy szerintem miért nem látod a zöld pipát.
Szia!
A régiben is ugyan ez volt, és én is ezt írtam le akkor a hibajelzésbe.

Az teljesen egyértelmű, hogy miért, csak - azon kívül mert a programozó így írta meg - miért így. :) Miért nem pl. a másikat számolja utoljára.
Pedig programozásilag nagyon egyszerű, ha már zöld pipa, akkor nem kell kapcsolgatni (szerintem úgy is kevesen követik fejbe, hogy egy, kettő vagy 3 zöld pipájuk lett)

Szerintem ugyan az se logikus (azon kívül, hogy így írták meg PC-n), ha van egy kész, akkor egy másik lekapcsolja. Nem hiszem, hogy sok játékos gyűjt úgy jelvényt, hogy zöldként otthagyja, és folytatja, hátha a következő gyűjtései elmennek a semmibe.
Hogy miért írtam bele a PC-t, arra itt egy videó egy hasonló helyzetről mobilon. Látszik, hogy bár a Szellem nem kész, de az előtte lévő pipáját meghagyta. Amit már nem vette fel, hogy zöld a Szellem és az Elementál márvány, majd elkezdtem aranyat gyűjteni, és stabilan zöld pipa volt, bár
addig ott marad, amíg valamelyik más jelvényhez szükséges dolgot nem szerzel.
Tehát mobilon "mást" szereztem, az nem volt kész, de zöld maradt

Az meg hogy "jelenleg így működik a rendszer", az egy dolog, kérdés, hogy jó-e ez így?
Egy példa: Elég csapatod lesz, zöld. De te hagynád, hogy mondjuk pénzt gyűjts be (eltűnik a zöld), bevállalva, hogy a következő csapat gyűjtésed a semmibe megy?

Ráadásul egyszer már egy "supporter", Gém moderátor le is írta, hogy hogyan működik:
amint egyik jelvény vagy mindkettő kérése teljesül jön a zöld pipa...
Ami így nem igaz (PC-re, csak mobilra), mert amint az "első" (akár kettő) teljesül, de a harmadik nem, nem is jön a zöld pipa.
 
Utoljára szerkesztve:

Wiccara

Veterán
Szia, megmondom őszintén, hogy értem a problémád, de nem tudok azonosulni vele.
Számomra még mindig hatalmas segítség, hogy nem kell végigpörgetni a jelvényeket.
Lehet, hogy figyelni kell a beszedésnél, de így is klasszisokkal élvezhetőbb ( legalább a kalandnak ez a része) mint régen.
Nem bántásként írtam, nem azt írtam hogy "jóvanazúgy" csupán annyit, "voltmárrosszabb".
Minden nézőpont kérdése ;)
 
Fent