• Kedves olvasó,

    Ahhoz, hogy a fórumon zajló beszélgetésekben részt vehess, vagy saját témákat nyithass, szükséged van egy játékbeli felhasználói fiókra. REGISZTRÁLJ ITT!

Lezárva Kalandozás különböző szinteken

DeletedUser

Vendég
Az ötletet nem én írtam le elsőként, de mivel nem került ide felvetésként, én megteszem. (érdem az először felvetőé)

A kalandban van 3 útvonal szintenként. Lehetne egy könnyebb, ez közép nehéz és egy nehéz út mindegyik szinten. A kicsi csapatoknak/kevés játékost tartalmazó csapatoknak nincs lehetőségük a mostanihoz hasonló nehéz útvonalakon sikerrel teljesíteni. (pl. ahol csak 10-15 fős egy csapat és ráadásul még kezdők, tapasztalatlanok, kevés tartománnyal bírnak). A könnyű pályán kevésbé értékes, míg a nehezebb pályákon értékesebb ajándékokhoz és épületekhez juttatva a részvevőket.

A mostani pontversenyt elnézve igen feladta a leckét a játékosok jó részének ez a kaland. A nagyok egy része lehet könnyen elkészült a feladatokkal, míg a kicsiknek beletört a képzeletbeli bicskájuk. A jutalmak is legyenek a feladatokhoz mérten reálisak. Most igen durva volt az ellentét a feladatsor mennyiségi elvárása és a jutalmak között. A kicsi csapatok nem jutottak el a 3 szintre sem, jórészt. Ezt igazolja a ranglista pont.

Tehát az ötlet az, hogy legyen a 3 útvonal kezdők, a haladók és a szuper haladók részére is teljesíthetőek. A javadalmazás is legyen ennek megfelelő. Legyen kezdőknek, haladóknak, szuper haladóknak. És valóban legyen reális. Úgy feladatok mennyiségében, mint a feladatokért járó jutalmakban.
 

DeletedUser782

Vendég
Üdv! ez a javaslat nagyon jo lenne! mivel a 2 szakaszt nem tudtuk teljesiteni.ujjak vannak és kicsik.14 aktiv ,ebböl is 6-7 ha labdába tudtak rugni!
 

DeletedUser183

Vendég
Egy meglátás ezzel kapcsolatban. Én nem nagyon csinálom a kalandot, részt veszek rajta, de sajnos az idő... De a feladatok ugyan azok, és nincs különbség kicsi/nagy játékkos között abban, hogy termelj márványmozaikot/kosárnyi élelmiszert, stb. Tehát a feladat pont annyira nehéz a nagyoknak mint a kicsiknek, mert nem azt kérik, hogy gyűjts össze x darabot, hanem hogy indíts el egy termelést. Az egyetlen különbség a helyben lehet, Talán a kicsiknél kevesebb hely van, így kevesebb műhelyet/manut tudnak letenni pluszba, viszont a nagyoknál meg a vendég épületek viszik el a helyet. Szóval szerintem felesleges több szint/nehézség. Mit tudnának könnyíteni a kalandon?
 

DeletedUser

Vendég
Én támogatom ezt az ötletet. Újabb feladat lenne, hogy a csapathoz illő utat kell kiválasztani. :)
Szerintem nem a nagyság-kicsiség függvénye ez, hanem az aktivitásé, lelkesedésé, részvételé. És igen, vannak hardcore csapatok, vannak vegyesek és vannak naponta max 1x fellépő tagokkal tele levő csapatok is. Ehhez lehetne a 3 különböző nyereményt adni.
 

DeletedUser

Vendég
Mit tudnának könnyíteni a kalandon?
Pl. a könnyebb úton nem 80, hanem csak 40 db 1 napos termelést, nem 40 db varászos, hanem csak 20 db varázsos termelést kérne adott színű útvonal. Lévén a kicsiknek még nincs mindenhol akadémiája, nincs annyi felderített tartománya, amiben kalandozhat. Ha van pár db, azzal is küzd, hogy mind teljesíteni tudja. :D Nem a feladatok fajtáit, hanem a mennyiségét lenne jó leosztani szintekre.
Úgyis pontszámra megy, pontszám alapján 3 jutalomszinten díjazva. Akár az eventekben a fejezetenkénti jutalmazás.
 

DeletedUser

Vendég
Támogatom az ötletet!

Legyen szinteken belül kevesebb darab feladatot kérő út, legyen átlagos, és legyen nehezebb útvonal, több darabszámot kérő feladattal. Természetesen, eltérő pontokat adjanak az utak. Ami könnyebb, ne kapjon csak pl. 200, az átlagos 400, a nehezebb 600 pontot. Aki többet csinál, az halmozza a pontjait. :D

A jutalmak is legyenek szintre osztva. A kisebb csapatok ne kapjanak csak kisebb jutalmat adott épülettel, a nagyobbat értékesebbet. Éppen, mint eventkor. Ugyan azon épület, de ki mekkora, annak függvénye a jutalom nagysága.

Így minden csapat megtalálná a lehetőséget a sikeres játékra, és a sikerélmény sem maradna el. Nem lenne csalódás, hogy nem sikerült végigérni. A legaktívabbaknak is lehetőségük lenne kedvükre játszani.
 

DeletedUser3

Vendég
Tehát az ötlet az, hogy legyen a 3 útvonal kezdők, a haladók és a szuper haladók részére is teljesíthetőek. A javadalmazás is legyen ennek megfelelő. Legyen kezdőknek, haladóknak, szuper haladóknak.

Eleve a három út ugyan ahhoz a végponthoz fut be, tehát mindegy melyik utat fejezed be, ugyan az a jutalom.

Kezdők: egy útvonalat,
Haladók: két útvonalat,
Szuperhaladók: három útvonalat teljesítenek.

Egyébként a kalandok útvonalainak igénye nem állandó, így egyszer könnyebb, egyszer nehezebb lesz.
 
Fent