• Kedves olvasó,

    Ahhoz, hogy a fórumon zajló beszélgetésekben részt vehess, vagy saját témákat nyithass, szükséged van egy játékbeli felhasználói fiókra. REGISZTRÁLJ ITT!

Nincs tervben Kalandos térkép útvonal kiválasztásához új funkciók létrehozása

Szerencse fia

Veterán
Sziasztok! :)

Nagyon remeknek tartom a kalandos térképen az útvonal kijelölésének lehetőségét, de nagyon szeretném, ha kibővítenék egy olyan funkcióval is, amely lehetővé tenné a főmágusoknak, mágusoknak, hogy a nem kívánt útvonalat, vagy csak 1-1 nem kívánatos pontot lezárhassanak. Ezzel elkerülhető lenne egy csomó kellemetlenség :)
Vagy úgy is fogalmazhatnék, hogy ez lenne minden főmágus álma ;) Mit gondoltok erről?

Üdv.: Szeri :)
 

Wiccara

Veterán
1-1 nem kívánatos pontot lezárhassanak.
Szia Szeri :)

Megértem a felvetés lényegét, az ominózus példa: " első kék pont irreális sok kováccsal kikerülendő" ...
ennek ellenére nem támogatom, mivel a kaland lényege a csapatmunka, a csapat összehangolódása, összecsiszolódása, folyamatos kommunikáció, egymás segítése, stbstb.. ne úgy tekintsen a főmágus rájuk, mint báránykákra, akiket terelni kell, kapukat zárni, mert mennek mint a birkák..ennyi erővel kérheted, hogy csak az látszódjon, amit kiválasztasz, és tuti nem léphet félre senki.
Ezeket a főmágusi álmokat nem lakatokkal kell elérni! A fő cél itt az összekovácsolás , nem pedig a katonai erőltetett menet és csúcstermelés.
Most, amikor a nyerhető díjak a nevetséges alsó határát súrolják, remek alkalom a rutin megszerzésére a tagoknak. Meglesz mindenkiben a hozzáértés, és a távoli jövőben egy értelmes kalandnál hasznosítható az itt megszerztt tudás.. nem, a lakat nem tanít senkit semmire, csak birkaelvre. Tudom, ez a nehezebb út, de kifizetődőbb hosszútávon ;)

Baráti üdvözlettel,
W.
 

Szerencse fia

Veterán
Szia Szeri :)

Megértem a felvetés lényegét, az ominózus példa: " első kék pont irreális sok kováccsal kikerülendő" ...
ennek ellenére nem támogatom, mivel a kaland lényege a csapatmunka, a csapat összehangolódása, összecsiszolódása, folyamatos kommunikáció, egymás segítése, stbstb.. ne úgy tekintsen a főmágus rájuk, mint báránykákra, akiket terelni kell, kapukat zárni, mert mennek mint a birkák..ennyi erővel kérheted, hogy csak az látszódjon, amit kiválasztasz, és tuti nem léphet félre senki.
Ezeket a főmágusi álmokat nem lakatokkal kell elérni! A fő cél itt az összekovácsolás , nem pedig a katonai erőltetett menet és csúcstermelés.
Most, amikor a nyerhető díjak a nevetséges alsó határát súrolják, remek alkalom a rutin megszerzésére a tagoknak. Meglesz mindenkiben a hozzáértés, és a távoli jövőben egy értelmes kalandnál hasznosítható az itt megszerztt tudás.. nem, a lakat nem tanít senkit semmire, csak birkaelvre. Tudom, ez a nehezebb út, de kifizetődőbb hosszútávon ;)

Baráti üdvözlettel,
W.
Szia Wiccara! :)
Immáron 6 éve gyakorlom az irányítást, s az a tapasztalatom, hogy egy csapat bármennyire tuti a különböző csapatmunkákban, bizony rendre előfordul, hogy akár figyelmetlenségből, akár nem, de oda pakolnak ahova nem kéne! S ha egy elkezdi, no akkor jön a birka szemlélet, mert érkeznek a követők..... Tehát a zár teljesen jó megoldás lenne, s nem veszne kárba egy jelvényke sem! :) Sokkal inkább előnyt látok benne, mint hátrányt! Ugyanakkor ha technikailag az útvonalat kijelölhették a főmágusok, mágusok, akkor ezzel a lendülettel simán elférne ott egy lakat ikon is erre a remek célra! Szerintem nem lenne ördöngösség ;)

Baráti üdvözlettel: Szeri :)
 

sleeky41

Veterán
Szia Wiccara! :)
Immáron 6 éve gyakorlom az irányítást, s az a tapasztalatom, hogy egy csapat bármennyire tuti a különböző csapatmunkákban, bizony rendre előfordul, hogy akár figyelmetlenségből, akár nem, de oda pakolnak ahova nem kéne!

Egyetértek Wiccarával mert ez tényleg csapat munka és itt mutatkozik meg igazán mennyire képes 25 ember figyelni a főmágusra.
Mi most 1 éve hogy megalakultunk, de tényleg nagyon jó a csapat :) mert amit kérek tőlük a kalandnál azt csinálják és 3 nap alatt mindig letudjuk ezt a fantasztikus ajándékokat adó kalandot :D:D Bőven elég a mostani út jelölés is nem kell elrejteni semmit sem, ha mindenki tudja mikor mit kell csinálnia.

Inkább a csapat figyelmét kellene felhívni arra, hogy nem csak egy ember van a csapatba hanem 25 és ha nem figyel rendesen akkor akár 24 ember munkája mehet a kukába.
 

Szerencse fia

Veterán
Egyetértek Wiccarával mert ez tényleg csapat munka és itt mutatkozik meg igazán mennyire képes 25 ember figyelni a főmágusra.
Mi most 1 éve hogy megalakultunk, de tényleg nagyon jó a csapat :) mert amit kérek tőlük a kalandnál azt csinálják és 3 nap alatt mindig letudjuk ezt a fantasztikus ajándékokat adó kalandot :D:D Bőven elég a mostani út jelölés is nem kell elrejteni semmit sem, ha mindenki tudja mikor mit kell csinálnia.

Inkább a csapat figyelmét kellene felhívni arra, hogy nem csak egy ember van a csapatba hanem 25 és ha nem figyel rendesen akkor akár 24 ember munkája mehet a kukába.
Szia! :)
Én nem gondolnám, hogy errefelé kéne kihegyezni ezt a témát! Egy plusz funkciót szerettem volna, s nem pedig kioktatást kérni :) Amúgy pedig egy kis álmodozás belefér. S azt sem tartom főbenjáró bűnnek, ha esetleg a főmágus kap csöppnyi könnyítést a játékban :) Továbbá zárójelben megjegyzem, hogy sokan örülnének, ha olyan csapatokban játszanának mint jómagam! :) Minden esetre tanulságos volt, hogy egy jobbító, könnyítő szándék, ötlet se lágyítja meg az emberek szívét, s a kákán is csomót keresnek! :) Minden jót a tökéletes csapatoknak! ;)
Üdv.: Szeri :)
 

sleeky41

Veterán
Szia! :)
Egy plusz funkciót szerettem volna, s nem pedig kioktatást kérni :)

Továbbá zárójelben megjegyzem, hogy sokan örülnének, ha olyan csapatokban játszanának mint jómagam! :)

Minden jót a tökéletes csapatoknak!

Már bocs de a plusz funkció az lenne hogy rejtsünk el mindent, mert vannak ahol nem foglalkoznak a csapat kéréssel, és ha leírom miért nem értek egyett vele akkor jön az, hogy kioktatás volt amit írtam! Hát elég furcsa megközelítés az már biztos, pedig ha írsz egy ötletet nem biztos, hogy mindenki csak tapsot ad érte, hanem lesz aki elmondja a véleményét is miért nem támogatja és ezt tudni kell elfogadni is.

A másik ha olyan jó csapatokban játszol akkor minek ez az ötlet, nem érzed saját magad is a hozzászólásaid ütik egymást!!!

Nem kellene gúnyos megjegyzést tenni más csapatokra azért mert ők másképpen játszanak mint ti!
 

Szerencse fia

Veterán
Szia!

1. Nem sértettem meg senkit!
2. Új funkciót szerettem volna választási lehetőséggel!
3. A csapatom milyensége nem zárja ki az ötlet létrehozását és ez itt nem a reklám helye!
4. Nem vitatkozom!
 

Erica

Veterán
Sziasztok! :)

Nagyon remeknek tartom a kalandos térképen az útvonal kijelölésének lehetőségét, de nagyon szeretném, ha kibővítenék egy olyan funkcióval is, amely lehetővé tenné a főmágusoknak, mágusoknak, hogy a nem kívánt útvonalat, vagy csak 1-1 nem kívánatos pontot lezárhassanak. Ezzel elkerülhető lenne egy csomó kellemetlenség :)
Vagy úgy is fogalmazhatnék, hogy ez lenne minden főmágus álma ;) Mit gondoltok erről?

Üdv.: Szeri :)
Sziasztok
Jó ötletnek találom az útvonal lezárást, hiszen van pár "kóborló" a tesósági kalandban, akik nem szeretnek sem levelet, sem Chatfalat olvasni. A "merremennyünk, de én másfelé" dimenzióban élőkkel sajnos nem tudunk mit kezdeni. Viszont, nem biztos, hogy csak ezt kellene helyrepofozni a Tesósági Kalandban, hanem a megnyerhető ajándékot kellene már kicsit felturbózni, mert amikor megnézem a nyereményeket, én is össze-vissza kóborlok az agyhűgykövemtől. Szóval az ötlet nem rossz, nem csak a Főmágusnak lenne könnyítés, de a játékosnak is, aki rohan, dolgozik, teszi a dolgát, és felugrik bepakolni a kalandba ezt-azt. (és nincs nézeteltérés, mert oda pakol ahová kell) Persze egy kis odafigyeléssel minden kiküszöbölhető.
(mellékesen megjegyzem, hogy a legszuperebb tesóságban is van "kóborló")
 
Utoljára szerkesztve:

Deleted User - 373998

Vendég
Szia! :)
Én nem gondolnám, hogy errefelé kéne kihegyezni ezt a témát! Egy plusz funkciót szerettem volna, s nem pedig kioktatást kérni :) Amúgy pedig egy kis álmodozás belefér. S azt sem tartom főbenjáró bűnnek, ha esetleg a főmágus kap csöppnyi könnyítést a játékban :) Továbbá zárójelben megjegyzem, hogy sokan örülnének, ha olyan csapatokban játszanának mint jómagam! :) Minden esetre tanulságos volt, hogy egy jobbító, könnyítő szándék, ötlet se lágyítja meg az emberek szívét, s a kákán is csomót keresnek! :) Minden jót a tökéletes csapatoknak! ;)
Üdv.: Szeri :)
Kedves @Szerencse fia
Aki Ötletet dob fel a Fórumon, tudnia kell, hogy lesz negatív és pozitív hozzászólás is. Tehát ha feldobsz egy ötletet, ebben a szellemben tedd. További negatív kritikákra a Fórumozó játékosoknak nincs szükségük.
Köszönöm a megértésed.
 

bere007

Veterán
Ezt a dolgot kis odafigyeléssel simán lehet orvosolni. Nem kell hozzá semmi más, mint értő olvasás. Ráadásul az utat már ki is lehet jelölni, tehát a színtévesztőknek is egyértelmű. Minden olyan fejlesztést ellenzek (eddig is elleneztem) ami minimális odafigyeléssel és akarással simán megoldható. Főleg úgy, hogy a jutalmak szinte a nullával egyenlőek, kár bele időt ölni. Lennének sokkal fontosabb dolgok is ennél.
 

Szerencse fia

Veterán
Kedves @Szerencse fia
Aki Ötletet dob fel a Fórumon, tudnia kell, hogy lesz negatív és pozitív hozzászólás is. Tehát ha feldobsz egy ötletet, ebben a szellemben tedd. További negatív kritikákra a Fórumozó játékosoknak nincs szükségük.
Köszönöm a megértésed.
Kedves Cyklon!
Teljesen elfogadom, ha az ötletemet nem támogatják. Ezt a nemleges véleményt simán elfogadja bárki, ha nem sértegetik, oktatják ki! Sok ötletem volt az évek folyamán ami továbbításra került, avagy elutasításra. Soha nem dőltem az elutasítástól a kardomba.... most sem... Ez a fórum teljesen elvesztette számomra az értékét, hiszen már az összes nagy, öreg, sokat tapasztalt játékos belefáradt a hiábavaló szélmalom harcokba! Belefáradtak a kötekedő hangnemű támadásokba..... Inkább nem fórumoznak.... S tudjátok mit?! Igazuk van! Számomra is elérkezett az idő....
 

MoonlightAnnis

Felderítő
Én is támogatom az ötletet. Mindenhol akad kóborló lélek... Többnyire abból adódik, hogy mindenki sokat dolgozik, rendben tartja az otthoni dolgokat, de részt akar venni a csapatjátékban - persze nem a nyereményekre hajt, mert azért kár csinálni a kalandot - s csak 1 perce van rá... szóval megörül, hogy tud pakolni....
 

Niraya

Fórum moderátor
Elvenar Csapat
Fórum moderátor
Ezzel elkerülhető lenne egy csomó kellemetlenség
Kedves Szeri!

Köszönjük szépen a játékunk fejlesztésével kapcsolatos javaslatot.
A testvériségi kaland - mint a neve is mutatja - közös "kaland" , ha nem is egy bonyolult útvesztőben, és lassan már kikövezett sárga úton;
de ebben benne van a "jóban-rosszban" rész is ;)
Sajnáljuk, hogy a jelenlegi ötletet nem tudjuk bevezetni játékunkba, de kérjük ha bármilyen más javaslatotok lenne, osszátok meg velünk, örömmel olvasnánk őket.

További jó játékot kívánok,
Niraya
 

Bildiko

Felderítő
Sziasztok
Már több éve játszom szín, több várossal. Az ötlet nagyon jó lenne, sajnálom, hogy nem értitek a lényegét.
Valaki belép, csak mondjuk reggel, , gyorsan átállítja a termelést. Délelőtt a főmágus kör üzenetben, és a chatre is kiírja, melyik pontba ne tegyenek a többiek. A nap folyamán többször kikerül a chatre. Munka után belèp valaki, aki már nem látja a chaten a kiírást, mert közben más került fölülre. Nem látja a körlevelet sem egyből, mert közben több TP lánc lejjebb vitte az üzenetek között. Szóval, pakol az mert azt hiszi, jót tesz. Ha az a pont tiltás alatt lenne, akkor nem tudná oda pakolni. Az út kijelölése is jó funkció, de ez sokkal hasznosabb lenne.
 
Fent