• Kedves olvasó,

    Ahhoz, hogy a fórumon zajló beszélgetésekben részt vehess, vagy saját témákat nyithass, szükséged van egy játékbeli felhasználói fiókra. REGISZTRÁLJ ITT!

Kidolgozás alatt Kaland változtatások - ötletcsapongások

Státusz
Nem lehet hozzászólni.

SirSmithy

Veterán
Szerintem meg aki már 2 éve itt van, vagy régebb óta, az ne is kalandozhasson, hiszen volt ideje bőven. Adjanak esélyt helyettünk másoknak is. Sőt, talán törölni is kellene őket a játékból, hiszen ilyen sokáig ne rontsák itt a levegőt. Értem én, hogy csuda jó dolog ez a liberalizmus, de a ló túlsó oldalára ne essünk már át...

Az igazságos elosztás csak a fán való állás lenne és ennyi. Nem belekeverni más dolgokat. Zavar valakit, hogy a térképért kapható területeket már kimaxoltuk és több a helyünk? Csináljátok utánunk, maxoljátok ki és nektek is lesz. Ja, az túl drága lenne és nehéz a harc? Nekünk is az volt, nem ingyen vágták hozzánk... Sőt, régebben nem volt ennyi könnyítés mint most (madár, medve, épületek) és mégis sikerült... Zavar valakit, hogy van prémium bővítésünk? Vegyetek és lesz nektek is...

Sokan itt vagyunk 4+ éve már és emiatt van előnyünk és itt nem azokra gondolok, akik főleg beszélgetni járnak ide, hanem azokra, akik odateszik magukat. Vagyis eddig odatették és nem vette még teljesen a kedvüket ez a sok új variálás. És akkor ezért legyen nekünk minden sokkal nehezebb már itt is? Ezeket a dolgokat belekeverni már ebbe is, abszolút pofátlanságnak tartom...
Én azt tartom igazságtalannak, h meg van egy olyan hely, ahol nincs a tornyos és bajnoki kalkuláció. A barkacsolasnal is bevezetnek egy hasonló nehezitest. Minél több csoda szintes és bővítésed van, annál több töredéket és katalizátort kérne a barkacsbolt.
A térképen is jó lenne így. Akkor valóban elernenk, h dinamikus és testre szabott lenne a kihívás.
El tudom képzelni a világot, amikor már nem tudunk barkacsolni mert olyan sok töredék kell, h egy éven keresztül tornyot új és akkor elég lesz... úgy mint most a 30 feletti szektoroknal 0 esély :)

Vigyazzunk mit kérünk, mert lehet nem úgy kapjuk, ahogy elkepzeljuk. Ajánlom a filmet:
https://www.imdb.com/title/tt0230030/ Jó szórakozást!
 
Utoljára szerkesztve:

Senta

Erős harcos
Én azt tartom igazságtalannak, h meg van egy olyan hely, ahol nincs a tornyos és bajnoki kalkuláció.
most nem a kalandról beszélünk, ahol egy törp korosnak is 5 perc egy sör legyártása és egy utolsó korosnak is? vagy az utolsó korosnak legyen 7 perc? itt most nem harcról van szó ahol lehet mindenféle titkos képlet szerint különbséget tenni!
ez nagyon nem motiválna egy tesóságot hogy kalandozzon! hagyjuk már ezt a nagy város vs kis város különbséget, és inkább a lényegre koncentrálhatnánk, mint értéktelen jutalmak, nincs minden út végén valami, és nem 1 tp, hogy legalább érdemes legyen mindent megcsinálni, ahogy most semmi értelme csak egyet.
 

Tatos

Tag
OKé smithy a szarkazmust tolja utólag leesett. De interneten nem jön úgy át a szarkazmus biztos nem mondok senkinek újdonságot. :)
Akkor mind egyetértünk hogy a kaland maradjon meg olyan versenyforma ami az abszolút teljesítményt jutalmazza. Az első fél egy év játék után a felszabadítható területben nem az az elsődleges döntő tényező ki hol jár, hisz a legutóbbi korokban egyre lasabban szerezhető új terület, a játékosok egyre több csodát pakolnak le stb. nagyon sok tényezős a vendégnépek is sokkal tovább tartanak és esetleg valaki kevésbé akar emiatt visszabontani a kaland kedvéért. Teljesen fer nem a legnagyobb város nyeri a kalandot hanem az a csapat amelyik a legtöbbet mobilizál érte, fél egy éves városokkal lehet dobogósnak lenni, rá egy évre pedig elsőnek is a jelenlegi rendszerben. Ez a része pont jó ahogy van.
 
Utoljára szerkesztve:

gilingalang

Veterán
Én szeretnek egy olyan jól kidolgozott változást, mint amit a bajnokiban sikerült létrehozni.
Az utak nehézséget szerintem a testvériségben levő összcsoda szint és a techfan való előrehaladás határozza meg. És ne felejtsük ki a letett bővítéseket sem! Így végre akkor mindenhol egyforma nagy kihívás lehetne a játékban, es a toronyhoz és a bajnoksághoz csatlakozhatna a kaland is végre.
Ezzel ma elérted, hogy végre ünnepélyesen felvegyük a csapat öndefiníciójába a régóta kijáró "Trollfészek" kiegészítést. :cool:
 
Utoljára szerkesztve:

bere007

Veterán
Én azt tartom igazságtalannak, h meg van egy olyan hely, ahol nincs a tornyos és bajnoki kalkuláció. A barkacsolasnal is bevezetnek egy hasonló nehezitest. Minél több csoda szintes és bővítésed van, annál több töredéket és katalizátort kérne a barkacsbolt.
A térképen is jó lenne így. Akkor valóban elernenk, h dinamikus és testre szabott lenne a kihívás.
El tudom képzelni a világot, amikor már nem tudunk barkacsolni mert olyan sok töredék kell, h egy éven keresztül tornyot új és akkor elég lesz... úgy mint most a 30 feletti szektoroknal 0 esély :)

Vigyazzunk mit kérünk, mert lehet nem úgy kapjuk, ahogy elkepzeljuk. Ajánlom a filmet:
https://www.imdb.com/title/tt0230030/ Jó szórakozást!

Az a baj azzal ha ilyeneket írsz, hogy komolyan fogják venni és megcsinálják. Volt már rá példa...
 

sleeky41

Veterán
Hát ez az ötlet topik nem igazán hozta meg a nagy áttörést, ebből sem lesz mostanában változás!
 

Erica

Veterán
Sziasztok
@Calyr ötlete nagyszerű, és igen kell, hogy felpofozzák a Kalandot.
Olyan Testvériségi Kalandok kellene kifejleszteni, ami összekovácsolja a csapatokat, és adrenalint nyomasson a játékosok vénájába. Kell, hogy sikerélményként könyvelhessük el, hogy igen, érdemes volt termelni, érdemes volt szervezni, érdemes volt esetleg pár hacukát a raktárba dobni, hogy kicsi műhelyeket vagy manukat húzzunk fel a haladás érdekében. Nem úgy akarom elkezdeni a kalandot, hogy: majd csak vége lesz.
Kezdem az elején: annyira kevés a jutalom minden egyes út végén, hogy az már siralmas. De ezt tudjuk. Mivel a bajnokság is nehezebben megy, lehetne egy komolyabb ajándék minden Útszakasz végén, ami hatással lehetne a bajnoksági sikerekhez. Gondolok itt olyan kicsi 3x3 vagy 2x2 Itemre, ami Univerzális, és hat nem csak a sebzések, de az életerők növelésére is. Tudom, a kicsiknek nem kell,,de nagyok lesznek majd, és kell...."ki nyáron gyűjt eleséget, tél időben vígan élhet!" jeligére, elállhat a raktárban.
Mivel nem csak 3 útszakasz van, amit teljesíteni kell, de olyan csapatok akik telibe megcsinálják, oda bizony dukálna egy plusz nyeremény is. Most ne gyertek az első 3 extra nyereménnyel(valami pici item a csampionoknak) mert valljuk be, akkor sem tenném ki a városomba, ha hupilila szine lenne. Lehetne egy olyan nyereménycsomag, ami akkor nyílna meg, ha mind 3 Útszakasz telibe kész. Tartalmazhatna: 10 mindenféle bűbájt, talán 100 gyémántot, (torony után szabadon, hiszen inspiráló) kisállateledelt, és tudáspontokat, amit felhasználhatunk a Tech-fába. Persze más ajándéknak is örülünk, de ami pillanatnyilag van, az a halottnak a csók.
Végezetül: a fentebb reagált negatív hozzászólások marhára építő jellegűek. Ez úton is köszönöm az "értékes" gondolatokat, bár ha a topichoz nem érnek föl érdemben, nem kellene lehúzni azt.
 

DeletedUser5848

Vendég
Sziasztok ! :)
Az imént olvastam Rikari ötletét a hosszabb hatású eledelekről. Csak azt szeretném kérdezni hogy így, az új bajnokság hajnalán, ha megvalósulna az ötlet, nem lehetne egy kis csomagot ezekből az eledelekből a kalandba becsempészni ? :)
Talán jobbak ennek az ötletnek az esélyei mint az általam felvetett egységcsomagnak, mely nem a kaszárnyában gyártható egységeket tartalmazza.
Rikari ötlete azért is megfontolandó mert így a kaland is egy bizonyos szempontól segíthetne a bajnokságon. Etessünk macikat vagy éppen főnixeket. A játékegyensúly miatt kicsit bizonytalan vagyok, ezért jobb lenne ha minél többen megvizsgálnák akiknek mindez fontos. A Bajnokság és a Kaland vonzóbbá tétele is. :)
 

DavidofBerg

Felderítő
Sziasztok!

@Calyr ötlete sztem jó, és kb. le is írja azt, amit én gondolok a testvériségi kalandról.
Elmondanék pár észrevételt:
- ha eleve van ilyen lehetőség, h vkiknek van még az állandóan használt városokon kívül kaland meg egyéb városai, amikkel nem titkolt cél a testvériségi kalandokon jobb helyezés elérése, akkor ez nekem 2 dolgot mond, 2 dolog miatt továbbra sem állok neki:
1. vagy nem lehet 1 várossal megcsinálni, annyira nem oké a testvériségi kaland
2. vagy ha ezt a kiskaput mindenki használhatja, akkor megint csak nem oké a testvériségi kaland.
Javaslom: olyan legyen a testvériségi kaland, h 1 várossal is meg lehessen csinálni 1 testvériségben (Azaz a 25 testvérnek mindenkinek 1 várossal meg tudja csinálni) vagy lehessen ilyenkor plusz területekre lepakolni a plusz épületeket (pl.: ilyenkor 2 nappal előtte megnyílhatna egy "külön ablakban" egy "külön terület", ami a kaland végeztével eltűnik minden épülettel együtt., vagy a fel nem használt területek szabadulnának fel a testvériségi kaland idejére. H melyik egyszerűbb, vagy jobban passzol elvenárhoz, ha egyáltalán passzol, azt ti tudjátok.)

- Ami miatt szintén nem szeretem a testvériségi kalandot, az pl. a nyaklánc és az aranyszobor gyártása. Jó párszor "sikerült" egyszerre -jó esetben csak- 2db pl.: királyi ágyat betakarítani okostelefonon. Ezzel mindjárt min. -1 nyaklánc vagy aranyszobor lett. Azaz 1 vagy 2 napi termelés ment a levesbe.
Javaslatom: ezt a konstrukciót át lehetne máshogy alakítani. Vagy ne kelljen 3db különböző manu (fa, vas, márvány)hozzá, vagy megoldani azt, h egyszerre lehessen begyűjteni egy "gombnyomással".

- a jutalmakat már jó páran leírták, és pontosan ezért nem fogok lebontani, teleportálni 1db épületet sem. Emiatt szintén neki sem állok.
 

DeletedUser5848

Vendég
Szép napot mindenkinek ! :)
Sok dolgot olvastam a Kaland megújulásához. Nekem csak egy javaslatom volna hozzá. De nem vagyok biztos benne, hogy nem szándékosan van e így megcsinálva de azért leírom. :) Gondolom gondosan meg van szervezve kinek mi a feladata. Vannak akik az 1-2 napos manutermeléssel kezdik hogy a kaland kezdetekor tudják beszedni. Ugyanez lehetséges a kovácsoknál is. Utóbbi esetben egyesével kell beszedni és begyűjteni a jelvényt.
Nem lenne könnyebb ha például aki 30 műhelyben gyártja, egyszerre be tudná szedni és a rendszer jóváírná ? Így 6 jelvényhez jutna. De hangsúlyozom lehetséges hogy ez direkt így van megcsinálva. :)

Tisztelettel: venom
 

SirSmithy

Veterán
Szép napot mindenkinek ! :)
Sok dolgot olvastam a Kaland megújulásához. Nekem csak egy javaslatom volna hozzá. De nem vagyok biztos benne, hogy nem szándékosan van e így megcsinálva de azért leírom. :) Gondolom gondosan meg van szervezve kinek mi a feladata. Vannak akik az 1-2 napos manutermeléssel kezdik hogy a kaland kezdetekor tudják beszedni. Ugyanez lehetséges a kovácsoknál is. Utóbbi esetben egyesével kell beszedni és begyűjteni a jelvényt.
Nem lenne könnyebb ha például aki 30 műhelyben gyártja, egyszerre be tudná szedni és a rendszer jóváírná ? Így 6 jelvényhez jutna. De hangsúlyozom lehetséges hogy ez direkt így van megcsinálva. :)

Tisztelettel: venom
Ez lenne az egyik legjobb újítás... de emlékszem arra, amikor az új küldetés felület bejött, h Inno kifejezte, h ez a funkció direkt nem lett kifejlesztve.
remelem azért ennek ellenére is hallgat ránk a fejlesztő csapat és beteszi ezt a lehetőséget is...
Épp úgy mint az 1 csata/sátor a bajnokságban.
 

Thumo

Újonc
3. Probléma: felesleges jelvény gyártások - másféle örvény
Szerintem az sok mindenki lelkesedésének halála, hogy amikor a remek csapatmunkával kész minden, és a verseny további része (időben a harmada, de néha a fele is) a még sablonosabb örvényezéssel telik. Ráadásul úgy, hogy az örvény már csak a jelvények egy részét használja, a többi kuka/felesleges.

Javaslat:
Ne legyen olyan, hogy felesleges jelvény. A jelenlegi örvény rendszer megtartása mellett (!) meg kellene oldani, hogy minden legyártott jelvényt bele lehessen dobni, és az is érjen pontot.
Ha a jelvényeket bepontozzuk 1-5 között (gyártási időtől függően), akkor ez semmiképp sem lesz az a nagyságrend, amely kiválthatja az örvényezést, ellenben kiválóan meg tudná támogatni azt.
Képzeljük el azt, hogy mindenkinek érdekében állna mindenféle termeléssel szöszölni, mert ha kismértékben is, de az is segíthet. Például a kaland alatt minden szomszéd körbe lenne látogatva aranyért. Mehetnének a plusz sereggyártások, a csoda töltések. A napi árutermelő rutin is adna plusz pontokat.
Így azok is aktívan be tudnának segíteni a csapatnak, akiknek nincs sok helyük egyes manukkal kalandozni. Szerintem csak ez a változtatás nagyságrendekkel emelné az értelmét a kalandnak.
 

Thumo

Újonc
3. Probléma: felesleges jelvény gyártások - másféle örvény
Szerintem az sok mindenki lelkesedésének halála, hogy amikor a remek csapatmunkával kész minden, és a verseny további része (időben a harmada, de néha a fele is) a még sablonosabb örvényezéssel telik. Ráadásul úgy, hogy az örvény már csak a jelvények egy részét használja, a többi kuka/felesleges.

Javaslat:
Ne legyen olyan, hogy felesleges jelvény. A jelenlegi örvény rendszer megtartása mellett (!) meg kellene oldani, hogy minden legyártott jelvényt bele lehessen dobni, és az is érjen pontot.
Ha a jelvényeket bepontozzuk 1-5 között (gyártási időtől függően), akkor ez semmiképp sem lesz az a nagyságrend, amely kiválthatja az örvényezést, ellenben kiválóan meg tudná támogatni azt.
Képzeljük el azt, hogy mindenkinek érdekében állna mindenféle termeléssel szöszölni, mert ha kismértékben is, de az is segíthet. Például a kaland alatt minden szomszéd körbe lenne látogatva aranyért. Mehetnének a plusz sereggyártások, a csoda töltések. A napi árutermelő rutin is adna plusz pontokat.
Így azok is aktívan be tudnának segíteni a csapatnak, akiknek nincs sok helyük egyes manukkal kalandozni. Szerintem csak ez a változtatás nagyságrendekkel emelné az értelmét a kalandnak.
Nekem ez okozza a legtöbb bosszúságot. Van, hogy 1-2 napos jelvények maradnak bent. Szerintem is egy pontrendszer lehetne a megoldás, főleg azoknak akiknek nincs ideje percenként megnézni, hol tart a csapat az örvényben.
 
Státusz
Nem lehet hozzászólni.
Fent