• Kedves olvasó,

    Ahhoz, hogy a fórumon zajló beszélgetésekben részt vehess, vagy saját témákat nyithass, szükséged van egy játékbeli felhasználói fiókra. REGISZTRÁLJ ITT!

Kidolgozás alatt Kaland változtatások - ötletcsapongások

Státusz
Nem lehet hozzászólni.

Niraya

Fórum moderátor
Elvenar Csapat
Fórum moderátor
Kedves Fórumozók,


Örülünk annak, hogy egyre többen, egyre nagyobb számban fejezitek ki a véleményeteket az ötletek és javaslatok témakörében!

Valóban érdemes a Testvériségi Kaland egy szabad ötletsztrádára, ezért @Calyr javaslatára
- lehet érdemesebb lenne nyitni egy "Kaland változtatások - hogy kellene másképp" topikot -

megnyitom a lehetőséget. Itt bátran engedjétek szabadjára a fantáziátokat, Ti hogyan formálnátok, alakítanátok úgy, hogy minden csapattagnak élmény és érték; igazi Kaland legyen. ;)

Kérjük, osszátok meg velünk elképzeléseiteket, örömmel olvasnánk őket!


Üdvözlettel,
Niraya
 
Utoljára szerkesztve:

Calyr

Veterán
Köszi, ha már ilyen hipergyors voltál kedves @Niraya , igyekszem meghálálni. :)

Én első körben kifejezetten minimál változtatásokban gondolkodnék - amelyek nem igényelnek sok plusz munkát, de jól le lehetne mérni, hogy az ilyen típusú változtatások mennyire találkoznak a játékosok igényeivel, és milyen nagyságrendben hoznak érdeklődés változást.
Ennek tükrében probléma/javaslat alapon veszek sorra pár dolgot.

1. Probléma: sablonos/keveset érő nyeremények
Azt hiszem, ez a legfontosabb, hogy a kalandokba befektetett munka már jó ideje nem áll arányban a kapott nyereményekkel. Innen alakult ki egyfajta partszakadás, és ennek kb. három csoportja:
- van pár csapat, amelyik kalandra specializálódott, és a nyereményektől kb. függetlenül a győzelemre hajtanak. Náluk a kaland még játékélmény.
- vannak sokan, akik megnézik, melyek a legkönnyebb utak, és így minimál energiákkal letudják a kötelezőt, bezsebelve a díjakat. Amelyek sokszor még ennyi energiabefektetést sem érnek meg, de ez még beleférhet a "semminél több" alapon. Élménynek ez már nem feltétlenól nevezhető, gyakoribb a "többiekért megteszem" verzió.
- és vannak még többen, akik nem csinálják végig a három szintet, vagy eleve bele sem kezdenek. Náluk a játékélmény már nagyon nem az, aminek lennie kellene.

Javaslat:
Olyan nyeremények kellenek, amelyek jobban megmozdítják a népet. Amelyekért tényleg megéri teperni.
Az tiszta sor, hogy a játékegyensúly érdekében a játék készítői bizonyos elemeket nagyon ritkára terveztek és emellett ki is akarnak tartani. De biztos, hogy egy évben egyszer sem kellene beleférjen fődíjként pl. egy dzsinn, törp páncél, szabadonengedett egységfejlesztő, vagy efféle, tényleg extra bónuszos épület, ami bárkinek jól jöhet? Vagy ha már gyorsítók, a szánalmasan kevés helyett mondjuk 5-10 db? Ha ez ugyanúgy ritkán van, mi károsodna ettől? Merthogy az érdeklődés tuti nagyobb lenne, az kb. teljesen nyilvánvaló.


2. Probléma: ranglista skála + három szint, szintenként három út, de csak szintenként egy nyeremény láda =kevés, sablonos jutalmak
Az egész kaland rendszer lényege, hogy ranglista alapú. Az első három helyért extra jutalom jár, utána még van némi skálázás, de ezek nem olyan mérvűek, hogy amiatt bárki nagyon befeszülne. Esetleg ha néhány csapat valamelyik határon van, akkor hajthat azért, hogy egy skálával feljebbi ajándékot kapjon - de sokszor olyan is van, hogy visszazuhanni érdemesebb, mert ott némiképp használhatóbb cucc jön (mana kontra magos épületek).

A szintenkénti egy láda a három úttal szintén erre épül: van egy legkönnyebb út, amellyel letudható az egész, a másik kettő már csak a ranglista miatt lehet fontos.

Javaslat:
- legyen minden út végén nyereményláda - és akkor mindjárt érdekesebb lehet, hogy ki hány utat visz végig.
- de ez csak akkor fog pozitív hatást eredményezni, ha nem a jelenlegi láda három jutalmát bontják szét az egyes utakhoz, hanem kb. minden szinten marad a főláda is, amely adna valamilyen további nyereményt is. Szerintem itt nincsenek elszállt igények, nem kell nagy dolgokra gondolni, ha már az eddigiekhez képest több nyeremény szerezhető, az nagymértékben növelhet a népszerűségen. Pláne, ha ezentúl az útvonal színek adott nyereménytípushoz kapcsolódnának, ebben sok lehetőség lenne (pl: kék = valamilyen áldás, zöld = épületféle, stb).
- a ranglistához kapcsolódó skálázásban pedig igenis kellene több különbség, hogy jobban ne legyen mindegy, hogy valaki x hellyel előrébb vagy hátrébb végez. Nem hiszem el, hogy ennyiféle gyorsító és áldás meglétével ne lehetne ezt a jelenleginél sokkal, de sokkal ügyesebben megoldani.


3. Probléma: felesleges jelvény gyártások - másféle örvény
Szerintem az sok mindenki lelkesedésének halála, hogy amikor a remek csapatmunkával kész minden, és a verseny további része (időben a harmada, de néha a fele is) a még sablonosabb örvényezéssel telik. Ráadásul úgy, hogy az örvény már csak a jelvények egy részét használja, a többi kuka/felesleges.

Javaslat:
Ne legyen olyan, hogy felesleges jelvény. A jelenlegi örvény rendszer megtartása mellett (!) meg kellene oldani, hogy minden legyártott jelvényt bele lehessen dobni, és az is érjen pontot.
Ha a jelvényeket bepontozzuk 1-5 között (gyártási időtől függően), akkor ez semmiképp sem lesz az a nagyságrend, amely kiválthatja az örvényezést, ellenben kiválóan meg tudná támogatni azt.
Képzeljük el azt, hogy mindenkinek érdekében állna mindenféle termeléssel szöszölni, mert ha kismértékben is, de az is segíthet. Például a kaland alatt minden szomszéd körbe lenne látogatva aranyért. Mehetnének a plusz sereggyártások, a csoda töltések. A napi árutermelő rutin is adna plusz pontokat.
Így azok is aktívan be tudnának segíteni a csapatnak, akiknek nincs sok helyük egyes manukkal kalandozni. Szerintem csak ez a változtatás nagyságrendekkel emelné az értelmét a kalandnak.


4. Gyári bugok/aránytalanságok korrekciója
A legtöbb játékos tudja, hogy az 1-es deszka manu az embereknél 2*2, az elfeknél 1*2 méretű, és ez azért nagy területtel, sok taggal felszorozva nagyon durva aránytalanságot jelenthet.
De eleve ide tartozik az a jelenség is, hogy kaland idejére a csapatok aktiválnak/beléptetnek amúgy elfekvő/halott városokat is, ahol nagy területen le van téve az 1-es manuk tengere, és ezekkel kb. behozhatatlan előnyre lehet szert tenni azokkal szemben, akik nem így működnek. Ez ilyenkor nem is igazi verseny, hanem a határfeszegetéses kiskapu versenye, ami nem csalás, de a játék szempontjából ezek alvárosok.

Javaslat:
Meg kellene oldani végre ezt a bugot, és ezzel együtt még előre is lehetne lépni úgy, ha valamilyenmód területarányosan lennének számolva a manu/műhely termelések. Ezzel egyébként a fenti aránytalanságok mellett azok is versenyhelyzetbe kerülhetnének, akik mondjuk épp nincsenek a fajváltás előtti sok hely áldott állapotában, vagy nincsenek teletömve teleporttal, hogy így csináljanak kalandra helyet.
A pontos matekot nem találtam ki, itt most szándékosan csak az elvről beszélek - de egy logikus tervezésben ez már nem lehet probléma.
És mivel tökéletesen arányos eredmények így sem hozhatók ki, azzal szerintem semmi gond nem lenne, ha a végére az jönne ki, hogy az 1-es manukkal, műhelyekkel összességében még mindig jobban megéri termelni, csak ehhez képest a kimaxolt szintek nagyterületű változatainak hátránya vált sokkal kevesebbé.
Ennek a javaslatnak az lenne a célja, hogy az elf játékosnak ne legyen sokkal nagyobb előnye, mint az embernek, hogy a kalandra fenntartott klónvárosok helyett a játékosok inkább a saját, élő városukkal vegyenek részt a kalandban.

Így elsőre kb. ennyi. :)
 

Putyika

Veterán
Az ötleteid többsége nagyon jó és valóban mind fokozhatná az érdeklődést a kaland iránt.
De a legnagyobb problémának ezt érzem:
ide tartozik az a jelenség is, hogy kaland idejére a csapatok aktiválnak/beléptetnek amúgy elfekvő/halott városokat is, ahol nagy területen le van téve az 1-es manuk tengere, és ezekkel kb. behozhatatlan előnyre lehet szert tenni azokkal szemben, akik nem így működnek. Ez ilyenkor nem is igazi verseny, hanem a határfeszegetéses kiskapu versenye, ami nem csalás
Egyébként egyáltalán nem vagyok róla meggyőződve, hogy ez nem csalás. Mi anno rákérdeztünk és azt a választ kaptuk a Support-tól, hogy szabályellenes ilyen várost behozni a testvériségbe. De nagyon kíváncsi lennék a mostani vezetőség véleményére erről a jelenségről.
Szerintem nagyon sokunknak ez vette el a kedvét a kalandozástól, mert nem minden csapat olyan "érzéketlen", hogy kidobálja a játékosok felét, csak azért, hogy nyerhessen. Elvileg azért vagyunk egy testvériség, mert jól érezzük így magunkat és együtt szeretnénk kalandot nyerni, avagy bármilyen helyezést elérni, amire futja az erőnkből, időnkből, helyünkből, lelkesedésünkből.
A legtöbb játékos tudja, hogy az 1-es deszka manu az embereknél 2*2, az elfeknél 1*2 méretű, és ez azért nagy területtel, sok taggal felszorozva nagyon durva aránytalanságot jelenthet.
Ezt viszont nem érzem olyan hatalmas problémának, mint sokan mások. Ez nagyjából orvosolható azzal, ha az emberek inkább műhelyeket tesznek le és az elfek manuznak.
 

DeletedUser5848

Vendég
Sziasztok ! :)

Nagyon de nagyon örülök hogy létrejött ez a topik !:)
Calyr igazán jó alapokat adott a Kaland megújulásához ! Szívből gratulálok neki!!
Úgy érzem hogy mindenki hozzájárulhat most hogy valami igazán nagyszerű szülessen.
Miután érdeklődtem a Supporton hogy nem e a képzeletem játszott velem a Gravitációs Hotel kapcsán, megnyugtattak hogy korántsem.
Mivel ezt az épületet a játékosok alkották meg, így felvetném itt is az esélyét, hogy tudnátok Ti is megálmodni olyan díjakat, amikért szinte várnátok már a Kalandokat. Természetesen ügyelve az egyensúlyra ahogy mindig. :)
Tisztelettel megköszönöm a figyelmeteket ! :)
 

Senta

Erős harcos
Teljesen egyetértek Putyikával :)
Testvériségünk nyert kalandot, keményen megdolgoztunk érte, majd jöttek a kalandvárosok, sőt kalandtestvériségek tömkelege, és egyáltalán nem érte már meg a befektetett hatalamas munka, 25 ember napokig géphez kötése és az egész kordinálása. A jutalmakról már nem is beszélve!
amig ezügybe nincs változás, nem fogunk kalandozni, csak végigrohanunk egy-egy-egy utat teljesítve, és ennyi.. nincs lelkesedés, nincs izgalom, nincs már excel tábla se..
 

DeletedUser3513

Vendég
Calyr ötletei szupik - nagy gratula neki :)

Csak csendben kérdezem (sokadszor ismételve, hogy nem vagyok programozó), hogy megoldható lenne-e választható ajándék?
Gondolok itt arra, hogy mindenkinek másra van szüksége, én például rogyásik vagyok gyorsítókkal, nem szeretem az óriáskereket, stb., de ölni tudnék kisállat eledelért vagy szabadonengedett egységfejlesztésért, sőt de plána törp páncélkészítőért.
Úgy tudnám elképzelni, hogy a szakaszok végén 3 legördülő menü lenne és abban különböző díjak - aki amit szeretne, azt viszi. Ez talán kicsit ellensúlyozná az egyre inkább szerencsejáték alapúvá váló játékot.
 

DeletedUser5848

Vendég
Calyr ötletei szupik - nagy gratula neki :)

Csak csendben kérdezem (sokadszor ismételve, hogy nem vagyok programozó), hogy megoldható lenne-e választható ajándék?
Gondolok itt arra, hogy mindenkinek másra van szüksége, én például rogyásik vagyok gyorsítókkal, nem szeretem az óriáskereket, stb., de ölni tudnék kisállat eledelért vagy szabadonengedett egységfejlesztésért, sőt de plána törp páncélkészítőért.
Úgy tudnám elképzelni, hogy a szakaszok végén 3 legördülő menü lenne és abban különböző díjak - aki amit szeretne, azt viszi. Ez talán kicsit ellensúlyozná az egyre inkább szerencsejáték alapúvá váló játékot.
Kedves Zselyke ! :)
Úgy érzem kivitelezhető lesz a választható ajándék. A levezett és gondosan megtervezett alapozása a kaland megújulására bámulatos.
Nekem nagyon tetszik ! :)
Az ő ötletei és a topikban elhangzott vélemények, inspiráltak arra, hogy egy játékosok által megálmodott épületet is lehetne a kalndban is.
Talán sorra kerül az is. De csak szép sorjában. :)
 

DeletedUser5848

Vendég
Az ötleteid többsége nagyon jó és valóban mind fokozhatná az érdeklődést a kaland iránt.
De a legnagyobb problémának ezt érzem:

Egyébként egyáltalán nem vagyok róla meggyőződve, hogy ez nem csalás. Mi anno rákérdeztünk és azt a választ kaptuk a Support-tól, hogy szabályellenes ilyen várost behozni a testvériségbe. De nagyon kíváncsi lennék a mostani vezetőség véleményére erről a jelenségről.
Szerintem nagyon sokunknak ez vette el a kedvét a kalandozástól, mert nem minden csapat olyan "érzéketlen", hogy kidobálja a játékosok felét, csak azért, hogy nyerhessen. Elvileg azért vagyunk egy testvériség, mert jól érezzük így magunkat és együtt szeretnénk kalandot nyerni, avagy bármilyen helyezést elérni, amire futja az erőnkből, időnkből, helyünkből, lelkesedésünkből.

Ezt viszont nem érzem olyan hatalmas problémának, mint sokan mások. Ez nagyjából orvosolható azzal, ha az emberek inkább műhelyeket tesznek le és az elfek manuznak.
Tisztelt Putyika ! :)
A Testvériség egységéről amit írtál az példás hozzáállás ! Jó ezt olvasni ! :)
Tisztelettel javaslom kérdezd meg a Supportot hogy mi minősül csalásnak. Precíz választ fogsz kapni az megígérem.
Amit az érzéketlenségről írtál, én úgy értelmezem hogy nemcsak testvérek, hanem barátok is vagytok egyben. Fontosabb a társaink bíztatása és a velük való törődés. Elvenar legnagyobb kincsét nem a játéknyeremények adják, hanem az összetartó csapatok, akik figyelnek egymásra. Az olyan játékosok akik szinte együtt éreznek a városuk lakóival. Pont ez adja Elvenar legnagyobb varázslatát ! :)
 

Wiccara

Veterán
1-es manuk tengere,
Ehhez lenne egy javaslatom, amit az Inno már alkalmazott egy korábbi event feladatsoránál:
műhelyes termelésnél az aktuális szintű műhelyből kérte azt ( max. 2 szinttel lehett még korábbi). Ezt kibővíteném, hogy a manuszett egy tagja is ilyen legyen - ez megfelel mindenkinél a bónuszosnak. A bónusz mellé lerakott 2 db 1-es manu nem fog tengert okozni; kieshetnének a kalandvárosok.
 

Tatos

Tag
Ehhez lenne egy javaslatom, amit az Inno már alkalmazott egy korábbi event feladatsoránál:
műhelyes termelésnél az aktuális szintű műhelyből kérte azt ( max. 2 szinttel lehett még korábbi). Ezt kibővíteném, hogy a manuszett egy tagja is ilyen legyen - ez megfelel mindenkinél a bónuszosnak. A bónusz mellé lerakott 2 db 1-es manu nem fog tengert okozni; kieshetnének a kalandvárosok.

Ha jól értelmezem akkor ez nem oldaná meg a problémát, hisz csinálok egy 3as korú várost és teleteszem apró manukkal, ami nekem még "aktuális" szintű ezért tőlem elfogadja így egy kisváros sok nagyvárossal is felérne.

Én másfelől közelíteném meg a dolgot mert egyertértek sokmindennel ami elhangzott, a jutalom nincs arányban a befeketetett munkával. Viszont én élvezem a készülést és a hely optimalizálást kaland előtt ami szerintem valamilyen értelemben a lelke ennek a játéknak. Tehát egyszerűen csak még gördülékenyebbé tenném a gyártást, kapjuk meg az összes jelvényt betakarításkor és ne kelljen begyüjtéskor jelvényenként leokézni hogy ne legyen olyan kínkeserves meló. Főleg hogy jelenleg kaland alatt szaggat a játék, elrontod a begyüjtést stb. .A nagyobb városokban megfelelő készüléssel több termelőt le lehet rakni mint egy akár közepes méretű kaland városban is, ehhez tudás tervezés készülés és áldozat kell én pont ezt élvezem a játékban. Tőlem jöhetnek a kalandvárosok, közel sem legyőzhetetlenek és nem igazán lehet velük mit kezdeni. Én nem multizok de az egyik szerveren van hogy beszállok segíteni barátoknak, egyébként nem játszok rendszeresen ott, tehát gyakrolatilag csak kalandra optimalizáltam a városom. Mi alapján tiltanák ezt be, vagy ha ezt még nem akkor hol legyen a határ? Értem hogy valamilyen szinten probléma a kalandvárosozás de nem látok rá jó megoldást. Viszont a teleport bejövetele már egy részleges megoldás volt erre és ha ereklyés épületeket vagy csodákat is lehetne teleportálni úgy hogy megtartják a szintjüket akkor aztán végképp semmi kifogást nem látnék az ellen hogy valaki fer módon versenybe szálljon egy kalandvárossal, de már ezt sem tartom feltétlen szükségesnek, van teleport. A kalandvárost is meló megcsinálni, üzemeltetni, győzzön az elszántabb csapat! De megváltoztatható a véleményem ha valaki meggyőz hogy reális az extra munka és szabályozás ami az aktív kiszűrésükhöz kell, szerintem nem az sajnos.

Kaland jutalmak ötlet lejáró épületek amik %os bónuszt adnak ork ,mag ,mana, szerszám vagy igazából bármilyen árú termelésére. Inkább rövidebb ideig tartó (1-2hét) jelentősebb bónuszokra (20-30%) gondoltam mint nagyon hosszúakra.
-Szerintem minden csomópontért jöhetne egy gyorsító, ősi tudás vagy hasonló nyeremény és a végső ládába kerülhetnének nagy méretű hely hatékony épületek.
-A diadal ív és oszlopok kult értékeit helyből megötszörözném minimum. Kevés van belőle, pici is. miért ne lehetne jóval értékesebb mint más eventes épületek? Lakos értéket azért nem növelném mert az egy idő után túl nagy előnyt adna szerintem ha rendszeresen ugyanaz nyerné a kalandot.

Kevesebb kaland nekem évi max 4 elég lenne, legyen idő tervezni dönteni hogy felfüggesztjük e a vendégnépezést addig stb, természetesen másfél havonta senki sem akar igazán rágyúrni és megkérni a tagokat hogy szüneteljesenk a vendégekkel, úgy nem lehet haladni a játékkal. Ha meg a verseny aspektusát 1-2 testvériség veszi komolyan mert olyan gyakran van a kaland hogy inkább szkippelnek párat, akkor már nem olyan íze van a győzelemnek se.
 
Utoljára szerkesztve:

Wiccara

Veterán
hisz csinálok egy 3as korú várost
Ha itt arra gondolsz, hoy felhúzol egy várost 3-as szintre, oké; annyi területedet nem lesz vele, hogy sokat le tudj tenni. Ha szándékosan nem lépsz vele tovább, akkor csak tartományi bővítésekre vadászhatsz és gyémisre. nem lesz belőle tengernyi.
Kaland jutalmak ötlet lejáró épületek amik %os bónuszt adnak
Ez jó ötlet tetszik! :)
Kevesebb kaland nekem évi max 4 elég lenne,
ezzel pedig maximálisan egyetértek, köszi a felvetést.
 

Tatos

Tag
Neked van egy 16os korú városod amiben van 6 T1 és csak ezeket fogadja el tőled. (csak példa) max 6 manucsoportot tudsz csinálni.
Én csinálok egy hármas korú várost 25db manucsoporttal lazán. Tehát nem is kell túl sok ahhoz hogy messze túlszárnyaljak egy későbbi korban lévő várost ahol minden egyes termelő termédek lakost igényel.
 

bere007

Veterán
Ehhez lenne egy javaslatom, amit az Inno már alkalmazott egy korábbi event feladatsoránál:
műhelyes termelésnél az aktuális szintű műhelyből kérte azt ( max. 2 szinttel lehett még korábbi). Ezt kibővíteném, hogy a manuszett egy tagja is ilyen legyen - ez megfelel mindenkinél a bónuszosnak. A bónusz mellé lerakott 2 db 1-es manu nem fog tengert okozni; kieshetnének a kalandvárosok.

Ezzel az a baj, hogy ahogy jön az érzékeny, a napos, 2 napos termelés repül. Tehát akkor mi nem tudnánk gyártani olyat. Vagy fogadja el az érzékeny 3 órásat naposnak, a 9 órásat meg a 2 naposnak? Nem véletlenül és nem jófejségből vették ki az eventekből ezeket a feladatokat. Kivitelezhetetlen.
A másik, harcolók az event gyártásnál már így is hátrányba vannak, Most legyünk a kalandba is? T1 manum van 2db. Ha jön az új faj, akkor azok is mennek a raktárba, így akkor ki is esnék onnét...

De ezt leszámítva a többivel egyetértek.
 

Wiccara

Veterán
harcolók az event gyártásnál már így is hátrányba vannak,
Emiatt és az érzők miatt is jobb lenne, ha a manuszettes jevényeket leírnánk. A potter cuccokhoz be lehetne tenni a katalizátort ( amit jó lenne már a szomszéd segítő ládákba is találni, mint a többi bűbájt).
 

SirSmithy

Veterán
Én szeretnek egy olyan jól kidolgozott változást, mint amit a bajnokiban sikerült létrehozni.
Az utak nehézséget szerintem a testvériségben levő összcsoda szint és a techfan való előrehaladás határozza meg. És ne felejtsük ki a letett bővítéseket sem! Így végre akkor mindenhol egyforma nagy kihívás lehetne a játékban, es a toronyhoz és a bajnoksághoz csatlakozhatna a kaland is végre.
 

Tatos

Tag
Én szeretnek egy olyan jól kidolgozott változást, mint amit a bajnokiban sikerült létrehozni.
Az utak nehézséget szerintem a testvériségben levő összcsoda szint és a techfan való előrehaladás határozza meg. És ne felejtsük ki a letett bővítéseket sem! Így végre akkor mindenhol egyforma nagy kihívás lehetne a játékban, es a toronyhoz és a bajnoksághoz csatlakozhatna a kaland is végre.

-Ez felerősítené a kalandvárosokat , azok sok termelőt tudnak lerakni a fejlettségükhöz képest.
-A csodák megléte eleve büntetés a kalandon mert fogják a helyet.
-Törp korosként nagy élmény volt top20ba bekerülni kalandon a csapatunknak.
A bajnoki nekem is tetszik összességében de kalandon nem tudom támogatni az arányosítást mert a fer verseny rovására menne. Akkor minek vessződjek többszáz műhellyel amit nem kis munka kezelni és miért igyekezzek növekedni ha egy friss város is versenyképes mindenben? Szerintem kell olyan kihívás amiben nagy előny a méret, akik kicsik és kevesen vannak menjenek végig egy úton és kelljen felfejlődni és elérni azt a kapacitást ami a 3 úthoz kell, majd pedig a versengéshez. Ez egy egy mérföldkő a kezdő klánoknak és cél amiért van értelme felfelé törekedni. Legalább is nekem ez nagy része volt a játéknak bocs ha agyonragoztam. Bennem még az is felmerült hogy túl könnyű a pálya és nem igazán kell válogatni az utak között, de inkább nem írtam bele a javaslatomba mert tudom hogy relatív. Ez a felfogás hogy nem kell mindenkinek egyből sikerüljön az egész nem lenne népszerű pedig jó érzés felfejlődni dolgokhoz.
Jelenleg a teljes pálya 10db (kb 60-80 termelős) várossal is teljesíthető egy hét alatt, tehát csak bele kell jönni. 60 termelőt pedig akár már 5. korban is le lehet tenni. Igyekszek közepes számokat mondani ami tudom esetleg nem mindenkinek sikerül aki mondjuk csak telóról játszik meg nincs sok ideje várost rendezgetni, ugyanakkor ezek a példák messze vannak mindenféle extremitástól.
szerk: kicsit helyesbítettem a számokat, mi most 600 műhellyel mentünk végig a narancs úton és szerintem 48 óra alatt legyártottuk ami kell. csak nem számolgattuk mert lazára vettük és 1-1napot mindig várunk hogy legyen ideje mindnekinek tenni minden pályába
 
Utoljára szerkesztve:

Deleted User - 204368

Vendég
Ehhez lenne egy javaslatom, amit az Inno már alkalmazott egy korábbi event feladatsoránál:
műhelyes termelésnél az aktuális szintű műhelyből kérte azt ( max. 2 szinttel lehett még korábbi). Ezt kibővíteném, hogy a manuszett egy tagja is ilyen legyen - ez megfelel mindenkinél a bónuszosnak. A bónusz mellé lerakott 2 db 1-es manu nem fog tengert okozni; kieshetnének a kalandvárosok.
vagy akkor már minek mellé kis manu? akkor termelj 3 órás terményt v fát v acélt v márványt és nem kellenek a triok sem
 

bere007

Veterán
Én szeretnek egy olyan jól kidolgozott változást, mint amit a bajnokiban sikerült létrehozni.
Az utak nehézséget szerintem a testvériségben levő összcsoda szint és a techfan való előrehaladás határozza meg. És ne felejtsük ki a letett bővítéseket sem! Így végre akkor mindenhol egyforma nagy kihívás lehetne a játékban, es a toronyhoz és a bajnoksághoz csatlakozhatna a kaland is végre.

Szerintem meg aki már 2 éve itt van, vagy régebb óta, az ne is kalandozhasson, hiszen volt ideje bőven. Adjanak esélyt helyettünk másoknak is. Sőt, talán törölni is kellene őket a játékból, hiszen ilyen sokáig ne rontsák itt a levegőt. Értem én, hogy csuda jó dolog ez a liberalizmus, de a ló túlsó oldalára ne essünk már át...

Az igazságos elosztás csak a fán való állás lenne és ennyi. Nem belekeverni más dolgokat. Zavar valakit, hogy a térképért kapható területeket már kimaxoltuk és több a helyünk? Csináljátok utánunk, maxoljátok ki és nektek is lesz. Ja, az túl drága lenne és nehéz a harc? Nekünk is az volt, nem ingyen vágták hozzánk... Sőt, régebben nem volt ennyi könnyítés mint most (madár, medve, épületek) és mégis sikerült... Zavar valakit, hogy van prémium bővítésünk? Vegyetek és lesz nektek is...

Sokan itt vagyunk 4+ éve már és emiatt van előnyünk és itt nem azokra gondolok, akik főleg beszélgetni járnak ide, hanem azokra, akik odateszik magukat. Vagyis eddig odatették és nem vette még teljesen a kedvüket ez a sok új variálás. És akkor ezért legyen nekünk minden sokkal nehezebb már itt is? Ezeket a dolgokat belekeverni már ebbe is, abszolút pofátlanságnak tartom...
 

DeletedUser5848

Vendég
Sziasztok ! :)
Most nem leszek népszerű de az őszinte véleményem egyezik az előttem szólóhoz. A kaland nem kihívás lenne így, hanem felborulna a játékegyensúly teljesen. Jelenleg az új bajnokságot kell kitapasztalni. A régi nagy játékosok kitaposták az utat. Ez hatalmas előny a kicsiknek.
De ha már ott az út akkor járni is kell rajta. Amúgy is kivitelezhetetlennek és nagyon rossz ötletnek tartom hogy a nehézséget egy kalandban hozzáigazítsák minden egyes Testvériséghez. Itt azon fáradozunk hogy támogassuk Calyr-t abban hogy mindenki számára újra vonzó legyen egy kaland. :) A több azonosító használatának engedélyezése a játék egy része. Egy esély arra hogy mindenki építhessen egy harcos, esetleg kereskedelmi, vagy épp az eventekhez alkalmas várost. :) Aki tényleg akarja csinálni és örömét is leli benne, főleg ha sikerül a megújjítás, az képes rá hogy a klánján belül, mindig meg tudja oldani az adott kihívásokat. Jobb lenne az ötletre koncentrálni és nem belekeverni sem a bajnokit sem a tornyot. A support is tudja hogy sok a klónváros. Szerintem pontosan tudják hogy épp mikor aktiválódnak. A tisztességes és jólelkű játékosok segítenek egymásnak és a fejlesztő csapatnak hogy igazi kihívás legyen ne kínlódás a játék néhány eleme. Ne haragudjatok meg rám kérlek azért amit mondok most... Hiszem hogy tisztességes játékosok vannak itt. :) Sajnos a több azonosító miatt egy mód adódik a csalásra. Ha a support engedélye és tudta nélkül átadják az egyik városukat egy másik játékosnak. Ez szabálytalan és jelentésköteles. Megérdeklődtem és a szabályzatban is benne van. De a többi játékossal szemben elfogadhatatlan viselkedés.
:)
Mint mindig azt az álláspontot képviselem hogy mindkét szerver játékosai élvezzék a játékot, és tartsanak össze. Sőt bíztatok mindekit arra hogy a realítás talaján maradva, folytassuk tovább azt a nagyszerű dolgot ami itt a topikban elindult. :) Az új játékosok és a mostani kicsik, hallgassanak a nagyokra és az ő tapasztalatukra. S ezeket érdemes hasznosítani. A top játékosok szívesen segítenek és meghallgatják a kérdéseket és pontos precíz választ adnak. Nekem is jól esett amikor egy a számomra oly kedves Téli Csillag kérdésemre is kaptam pozítív reakciókat. A támogató csapat teljesen pártatlan és minden szempontból megvizsgálja az ötletet, mielőtt a fejlesztőknek átküldik.
Elvenar egy varázslatos világ ! S a játékosok teszik azzá. Higyjetek Elvenarban és önmagatokban. Nagyon szépen köszön a figyelmeteket! :)
Szívélyes üdvözlettel: venom
Ui. Normális dolog mielőtt beléptem az ork fejezetbe, virágos utakkal bosszantom őket ?
 
Státusz
Nem lehet hozzászólni.
Fent