• Kedves olvasó,

    Ahhoz, hogy a fórumon zajló beszélgetésekben részt vehess, vagy saját témákat nyithass, szükséged van egy játékbeli felhasználói fiókra. REGISZTRÁLJ ITT!

Lezárva Könyvtár a megőrzendő üzeneteknek

Státusz
Nem lehet hozzászólni.

Siorna

Veterán
Amíg nem változik a levelezőrendszer ama hiányossága, hogy egy már törölt levélre érkező válaszokat nem látjuk, addig nagyon jó lenne, ha lenne valahol valamiféle "könyvtár", amibe mappákba rendezve el lehetne tenni az esetleg még kellő leveleket (testvériségi levelek, szomszédi levelek stb.). Egy idő után már annyira tele van a beérkező levelek rész, hogy nem találom, amire szükségem van, takarítani meg már egy ideje nem merek: sosem lehet tudni, mikor szed elő valaki valami régebbi levelet, hogy arra válaszként írjon.
 

DeletedUser1637

Vendég
Nem akarom elvenni a kedvedet kedves @Siorna , de ebből szinte biztos, hogy nem lesz semmi, de majd Hoshi megmondja. Azért nem, mert minden ilyen tárolás plusz teher a szervernek, és plusz ram a gépednek! o_O
 

DeletedUser256

Vendég
Ha már itt vagyunk: Szerintem az elég nagy probléma tud lenni, hogy 2 hónap után törlődnek a levelek. Jó lenne, ha beállítható lenne (akár korlátozott számú) levélre, hogy ne vesszen el. Pl. egy bemutatkozó körlevél 2 hónapig "él". Ha ezután jön(nek) új tag(ok), akkor nekik is csináljunk egy különt, hogy ugye mi is tudjunk nekik bemutatkozni, ne csak fordítva legyen? kb. 3 havonta kellene újabb levelet íni mindenkinek --- csak ugye már mindenki "unja" a 2., ha nem az 1. után. Csak 1 kis hely kéne, amit be tudunk pipálni, hogy ne vesszen el az adott levél :)
 

Siorna

Veterán
Ezt én eddig nem is tudtam, hogy 2 hónap után akármit csinálok, törlődnek a levelek! Akkor pláne szeretnék egy alexandriai könyvtár épületet, amelybe eltehetem az ősi titkok pergamentekercseken őrzött leírásait! ;)
Pont akartam írni Berea válaszára, hogy nem azért, de így is foglalják a helyet a levelek: de ezek szerint ezt egy huszárvágással megoldották már :'(
 

bere007

Veterán
plusz teher a szervernek, és plusz ram a gépednek! o_O

Na akkor ezt szerintem rögtön tehetnétek is az elutasítva mappába. :D Így is zötyögősebb mint régebben, nem kell plusz teher.

sosem lehet tudni, mikor szed elő valaki valami régebbi levelet, hogy arra válaszként írjon.

Nagyon egyszerű. Ezt én úgy védem ki, hogy beírom, hogy a levelet törlöm és innentől nem látom, ha már 5-600-nál tart az üzengetés, akkor is célszerű újat kezdeni... Ha annyira fontos, akkor ír egy levelet külön.

egy bemutatkozó körlevél 2 hónapig "él".

Mentsd ki az üzenetet és ha jön új tag ctrl-c és ctrl-v és a nagy tragédia máris megoldódott ilyen egyszerűen. :)
 

Amszeth

Erős harcos
Nem akarom elvenni a kedvedet kedves @Siorna , de ebből szinte biztos, hogy nem lesz semmi, de majd Hoshi megmondja. Azért nem, mert minden ilyen tárolás plusz teher a szervernek, és plusz ram a gépednek! o_O


Ez legalább annyira érdekes, mint hogy majdnem minden ilyen típusú játékban van csapatfórum, csak itt nincs.
Nem is értem miért nem tudják megoldani, az alapvető problémákat, miközben különféle animációkat tesznek be a játékba, úgy hogy közben nem minden böngészőn fut a játék rendesen.
Persze nem szeretnék leoltani senkit, csak egy kicsit fura a dolog.:(
 

bere007

Veterán
Mentsem ki mindenki üzenetét? Aztán meg válaszoljak mindig helyettük is?... Azért szerintem a másik verzió eggyel egyszerűbb lenne...

Egybe mentsd ki az összeset és utána egyszerre be is tudod másolni. Sok dolog lehetne még egyszerűbb, amik jóval fontosabbak lennének, mint egy bemutatkozás, de ha lassítja ezt a gyors rendszert, akkor nem éri meg. Na és ez nem egy fagolyó... :D
 

DeletedUser1637

Vendég
Mindig a sorban hátul lévő levelek törlődnek, ha már nem aktívak! Nekem van több hónapos körlevelem, és mivel mindig íródik bele, nem törlődik. illetve az elavultakat törlöm, meg amit fontosnak vélek, kimentem egyszerű txt fájlba. Biztos, hogy van igazság abban is, amit páran írtatok, viszont ezzel van lehetőség együtt élni. pl, kimenteni a tartalmat, ha amúgy már nem él a beszélgetés, de valamiért még fontosnak vélitek. ;)
Ez legalább annyira érdekes, mint hogy majdnem minden ilyen típusú játékban van csapatfórum, csak itt nincs.
Olyan játékokban van belső fórum is, ahogy nagyobbak a létszámok és nincs ennyi csoport (klán, vagy nevezzük bárminek)! Nézted már, hogy mennyi testvériség van ebben a játékban? Segítek: jelenleg 2265
Abban gondolom egyetértünk, hogy ennyi belső fórum kicsit sok lenne. ;)
 

Amszeth

Erős harcos
Az InnoGames-nek is van, pl. a Grepolis. Majdnem 2 évet játszottam vele és ott elég jól lehetett a csapat fórumot használni, a többi játékát ilyen téren nem ismerem.
Vagy is meg tudnák oldani ha, akarnák.
Azért van ennyi csapat szerintem, mivel csak egy szerver van. Ha több szerver, lenne akkor valószínűleg kevesebb csapat lenne, vagy ha a csapatok létszáma nem 25 fő lenne maximum.
De, az is lehet, hogy elszámolták magukat, mivel nem számítottak arra, hogy ennyire népszerű lesz a játék, és ezért nem annyira erős a szerver hogy a csapatfórum beleférjen, meg sok minden más.
Elég sok összetevője van szerintem, viszont az is igaz hogy minél több szerver van, annál kevesebb rajta a játékos. Érvek és ellenérvek, ez már csak így megy.:)
 

DeletedUser

Vendég
Egyszerűen csak annyit kéne javítani, hogy a törölt levelek újra megjelenjenek, ha valaki ír hozzá választ! Nem kéne itt semmiféle plusz tárhely, meg ram, meg anyámtyúkja! Csak tényleg a sok plusz apróság helyett, amik ráérnek, ezt az alapvető hiányt kéne pótolni elsőnek! Utána persze majd jöhet a 3D! :D
 

DeletedUser1637

Vendég
Egyszerűen csak annyit kéne javítani, hogy a törölt levelek újra megjelenjenek, ha valaki ír hozzá választ! Nem kéne itt semmiféle plusz tárhely, meg ram, meg anyámtyúkja! Csak tényleg a sok plusz apróság helyett, amik ráérnek, ezt az alapvető hiányt kéne pótolni elsőnek!
Ha kidobsz egy valódi papír alapú levelet, azt se hozza utánad senki, mert még írt bele... ;)
Még egyszer elmondom: ha valami fontos, el lehet menteni! Kattints a levélben a szövegre előbb bal egérrel, majd jobb egérrel, a felugró ablakban válaszd a Beállítások (Settings opciót, oprendszerfüggő, hogy melyiket látod), majd zárt be az újabb kis ablakot a Bezár (Close) opcióval! Ha minden jól ment, kijelöli a szöveget (feketével), így már a ctrl+c-vel vágólapra teheted (mentheted) a szöveget, majd a ctrl+v-vel (vagy a szokásos jobb egér gombos intézővel, ahol a Beillesztés opciót választod) elmented a szöveget, linket. Néha többször meg kell ismételni, de működik a másolás! Ugyanez működik a chatfalon is. Nem hiszem, hogy olyan nagy szükség lenne több száz levélre, hogy állandóan rendelkezésre álljon, és betöltse a játék minden alkalommal, illetve ha valami fontos, azt meg nem kéne törölnötök! A saját felelősség felvállalása helyett persze könnyebb egy kényelmi megoldást
kérni! o_O
ram, meg anyámtyúkja!
Nem, csak ram, mert amikor betöltöd a sok levelet, annak van ram igénye, és nem mindegy, hogy mennyi...
Vagy is meg tudnák oldani ha, akarnák.
Az 2265 fórum lenne! Itt nincs szükség belső fórumra a kis létszám miatt, nem kell időzített támadásokat, szabotázsakciókat megszervezni. ;) A kis létszám a családiasabb hangulatot hivatott előtérbe helyezni, és az összetartást erősíteni. :) A nagyobb létszámú csoportoknál ez nincs meg a többi játéknál, még itt se mindenhol, hisz gyakran változnak most is a csoportok összetételei, mert ahány ember, annyiféle munkabeosztás, elfoglaltság, és annyiféle gondolat is. Elvileg a játék nem egy fontos eleme a beszélgetés, de ha valami minden csoporttagot érintő kérdés van, lehet csoportkörlevelet írni, abban lehet megbeszélést tartani, lehetőség van privát levelekre is, és minden másra ott a chat, ahol még mindig fennáll, hogy 2 játékos egymással suttogjon (w+szóköz+játékos neve+szóköz+a tartalom, amit közölni szeretnél). ;)
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

Amszeth

Erős harcos
Berea, sok mindenben igazad van, de a 21. században nem olyan nagy kérés egy fórum vagy valamilyen „kényelmi” funkció. A chat-en van, hogy csak a fél beszélgetést látom este, amikor hazaérek, mert ott 100 bejegyzés a maximum és van, hogy többet hoznak össze a srácok.:(
Végül is beszélhetünk erről hetekig, szerintem ezt így olvasgatva, halott dolognak tűnik.
Nekem minden esetre hiányzik a fórum, de ha eddig kibírtam, valahogy megleszek nélküle meg a könyvtár és egyéb mentési funkció nélkül.:(:(
 

DeletedUser

Vendég
Ha kidobsz egy valódi papír alapú levelet, azt se hozza utánad senki, mert még írt bele... ;)
A saját felelősség felvállalása helyett persze könnyebb egy kényelmi megoldást
kérni! o_O
Igazad van, teljesen! Meghajlok a bölcs tanács előtt. Majd az elektronikus levelek helyett (sőt, a papír alapú levelek helyett is!) megpróbálok kőtáblára vésni és jó messzire hajítani. Igaz, nem kényelmi szempont, de hasznos. Mert aki megkapja, az biztos érezni fogja és tuti nem felejti majd el, mi állt benne!!! Éljen a kőkor, ahol nulla kényelmi szempont! :D
 

DeletedUser1637

Vendég
Kedves @Eysea Eneas !
Nincs szó kőkorról a pikird megjegyzéseidet nem muszáj megosztanod velünk! Fentebb leírtam, hogy mit igényel, és szerintem miért nem várható, hogy lesz belőle valami, de hagyhattam volna szó nélkül is, viszont így talán volt, akihez eljutott! Terhelhetjük is a játékot, egy olyan játékot, ahol a grafikai megjelenítés eléggé terhel önmagában is, de ettől szép ez a játék, és különbözik több hasonló játéktól! ;) Aztán meg legfeljebb többet találkozunk a supporton, ahol majd arról panaszkodnak, hogy fagy a játék, lassú, stb.

ahol nulla kényelmi szempont!
Ha az annak számít, hogy törölsz levelet, majd azt szeretnéd, hogy az újra "beszéljen" neked ,még akkor sem igaz a nulla kényelem, csak már megszoktad a meglévőket! :)
 

pbanna

Újonc
Ha kidobsz egy valódi papír alapú levelet, azt se hozza utánad senki, mert még írt bele... ;)
Még egyszer elmondom: ha valami fontos, el lehet menteni! Kattints a levélben a szövegre előbb bal egérrel, majd jobb egérrel, a felugró ablakban válaszd a Beállítások (Settings opciót, oprendszerfüggő, hogy melyiket látod), majd zárt be az újabb kis ablakot a Bezár (Close) opcióval! Ha minden jól ment, kijelöli a szöveget (feketével), így már a ctrl+c-vel vágólapra teheted (mentheted) a szöveget, majd a ctrl+v-vel (vagy a szokásos jobb egér gombos intézővel, ahol a Beillesztés opciót választod) elmented a szöveget, linket. Néha többször meg kell ismételni, de működik a másolás! Ugyanez működik a chatfalon is. Nem hiszem, hogy olyan nagy szükség lenne több száz levélre, hogy állandóan rendelkezésre álljon, és betöltse a játék minden alkalommal, illetve ha valami fontos, azt meg nem kéne törölnötök! A saját felelősség felvállalása helyett persze könnyebb egy kényelmi megoldást
kérni! o_O
Nem, csak ram, mert amikor betöltöd a sok levelet, annak van ram igénye, és nem mindegy, hogy mennyi...

Az 2265 fórum lenne! Itt nincs szükség belső fórumra a kis létszám miatt, nem kell időzített támadásokat, szabotázsakciókat megszervezni. ;) A kis létszám a családiasabb hangulatot hivatott előtérbe helyezni, és az összetartást erősíteni. :) A nagyobb létszámú csoportoknál ez nincs meg a többi játéknál, még itt se mindenhol, hisz gyakran változnak most is a csoportok összetételei, mert ahány ember, annyiféle munkabeosztás, elfoglaltság, és annyiféle gondolat is. Elvileg a játék nem egy fontos eleme a beszélgetés, de ha valami minden csoporttagot érintő kérdés van, lehet csoportkörlevelet írni, abban lehet megbeszélést tartani, lehetőség van privát levelekre is, és minden másra ott a chat, ahol még mindig fennáll, hogy 2 játékos egymással suttogjon (w+szóköz+játékos neve+szóköz+a tartalom, amit közölni szeretnél). ;)
Kedves Berea!
Amit most leírok az egy mezei kritika a fórumon való ténykedésetekről amiért akár ki is zárhattok, ezért nem fogok falnak menni.
Siorna (és általában az ötletelők) nem a véleményeteket kérte, amikor az ötletét közreadta.Sem tanácsot nem kért és főleg nem kioktatást.
Az ötletelők annyit kérnek, hogy ha a témához hozzászólók többsége támogatja az ötletét, akkor azt továbbítsátok a fejlesztőknek.
Mostmár hónapok óta mennek a rendreutasítások, ha valaki kicsit keményebben fogalmazza meg a nemtetszését.
Ezek általában a a fejlesztőknek szólnak, ha eljutna hozzájuk. Ami pedig nektek szól arról sokszor ti magatok tehettek, mert mostanában ti is elég érdekes stílusban válaszolgattok.Erről már írtam, de még annyi válasz sem érkezett rá, hogy bocsi. Sokszor hivatkoztok a fórum szabályzatra, de szerintem ez rátok is vonatkozik, nem csak a játékosokra.
A levelezés reformját és a csapatfórumot én is szívesen látnám. Szükség volna mindkettőre.
Az, hogy szerinted miért nem lesz belőle semmi, eléggé téves megközelítés. A fórumhoz szükséges tárhelyet inkább a beírások száma és hossza, és nem a fórum darabszáma határozza meg. Játszottam a Klánháborúval majd' 8 évíg és ott símán megoldották a levelezést a fórumot az értesítéseket és az üzifalat is, pedig ott nagyságrandekkel nagyobb volt a bejegyzések száma. Magyarul nem lassítaná a játékot számottevően, tehát ez megoldható, csak akarat kérdése az egész. Azt meg, hogy mire van szükség ne ti döntsétek el, hanem majd a fejlesztők eldöntik, hogy megcsinálják vagy sem.
Én minden ilyen ötletet támogatok, mert a mostani szinte nulla.
Amúgy a beszélgetés nagyon fontos eleme a játéknak, csak hogy tudjál róla, az emberek szeretnek beszélgetni még játék közben is.
A fontossági sorrendről meg addig nem is szabad beszélni amík a T. fejleszőknek van idejük ködöt gyártani a városok fölé és van idejük a betöltöképernyőn variálni, amit kb. 15 másodpercig néz a mezei játékos.
Köszönöm, ha elolvastad.
 

DeletedUser3

Vendég
Amíg nem változik a levelezőrendszer ama hiányossága, hogy egy már törölt levélre érkező válaszokat nem látjuk,
Ez a lényege a törölt levélnek. Ha még kíváncsi vagy az oda érkező válaszra, akkor ne töröld. A törléssel ugyanis leiratkozol egy üzenetszálról.

Az ötlet nem élvez jelenleg prioritást, így elutasításra került.

És még mielőtt bárki vádaskodna, hogy nem is adtunk esélyt arra, hogy a fejlesztők ezen elgondolkodjanak: Elgondolkodtak rajta. Nem is egyszer. Elemezték a statisztikákat az üzenetküldő rendszerről, és még közvéleménykutatás is folyt véletlenszerűen kiválasztott játékosok között, és ezek alapján nem lenne kellően kihasználva a játékbeli fórum.
Mivel az Elvenar egy alapvetően közösségi játék, és nincs ellenségeskedés, egymás elleni csata, így a privát fórum okafogyott lenne. A hasznos dolgokat itt, a nyilvános fórumon is meg lehet osztani.

Játszottam a Klánháborúval majd' 8 évíg és ott símán megoldották a levelezést a fórumot az értesítéseket és az üzifalat is, pedig ott nagyságrandekkel nagyobb volt a bejegyzések száma. Magyarul nem lassítaná a játékot számottevően, tehát ez megoldható, csak akarat kérdése az egész.
Igen, egy teljesen más típusú játékban, ami teljesen más rendszeren fut, ez megoldható. Itt nem, ez nem egy egyszerű ctrl+c ctrl+v.

Azt meg, hogy mire van szükség ne ti döntsétek el, hanem majd a fejlesztők eldöntik, hogy megcsinálják vagy sem.
Minden tisztelettel: Azt, hogy mi egyszerűen megoldható, és mi nem, azt döntsék el azok, akik ténylegesen elvégzik a munkát.

Amúgy a beszélgetés nagyon fontos eleme a játéknak, csak hogy tudjál róla, az emberek szeretnek beszélgetni még játék közben is.
Ez teljes mértékben így van, mi is tisztában vagyunk vele. Sőt, mi is sokat beszélgetünk, miközben játszunk. Erre van a játékbeli chat és a levelezőrendszer.

A fontossági sorrendről meg addig nem is szabad beszélni amík a T. fejleszőknek van idejük ködöt gyártani a városok fölé és van idejük a betöltöképernyőn variálni, amit kb. 15 másodpercig néz a mezei játékos.
A ködöt például pont a Tisztelt grafikusok készítették, akik nem programoznak, a betöltőképernyő újrarajzolását szintén. Miközben a fejlesztők a játék fejlesztésén dolgoztak.

(Látod, milyen furcsán hat, ha olyan stílusban kap választ az ember, ahogy a hozzászólását megírta?)


Mostmár hónapok óta mennek a rendreutasítások, ha valaki kicsit keményebben fogalmazza meg a nemtetszését.
Ezek általában a a fejlesztőknek szólnak, ha eljutna hozzájuk. Ami pedig nektek szól arról sokszor ti magatok tehettek, mert mostanában ti is elég érdekes stílusban válaszolgattok.
Amennyiben úgy érzed, a csapat bármelyik tagja igazságtalanul moderál ki obszcén, durva, sértő, személyeskedő hozzászólásokat, kérlek, tudasd velem, és ki fogom vizsgálni az esetet.
 
Státusz
Nem lehet hozzászólni.
Fent