• Kedves olvasó,

    Ahhoz, hogy a fórumon zajló beszélgetésekben részt vehess, vagy saját témákat nyithass, szükséged van egy játékbeli felhasználói fiókra. REGISZTRÁLJ ITT!

Továbbítva Jöjjenek el a Pixie-k

Támogatod az ötlet továbbítását?

  • Támogatom

    Szavazatok: 10 100,0%
  • Nem támogatom

    Szavazatok: 0 0,0%

  • Összes szavazó
    10
  • A szavazás lezárult .
Státusz
Nem lehet hozzászólni.

Moana28

Felderítő
Sziasztok:)

Nagyon jó ötletnek tartom Calyr eseményépületét, támogatom, de bevállalok egy céltáblát magamra, ugyanis...
Az eventeken nyerhető épületek 1 évben egyszer elérhetőek. Ha a főnix és a macis eventből indulok ki, akkor jó esetben 1 évenként lehet fejlesztőket szerezni talán később is a régebbi épületekhez barkácsolásból, de akkor sem annyit, hogy esetleg egy lebarkácsolt 1-es szintű épületből legyen egy 10es szintű.
Egy eledelt termelő eseményépületre mindenki igényt tartana, azok is, akik még most kezdték és azok is, akik a jővőben fogják elkezdeni, megszeretni Elvenart.

Ezért én mernék itt most egy nagyot álmodni, amitől itt fórumon biztos vagyok, hogy kiverem a biztosítékot, de úgy döntöttem, leírom. Saját ötletként írom, mivel a Calyr által megálmodott épülethez, annak hatásaihoz egyáltalán nem kapcsolódik.
Húgom több éve Forge-on játszik (InnoGames-es játék szintén, azért említem), onnan származik az elképzelésem, miszerint az ottani Viking faluhoz hasonló elemet bele lehetne csempészni Elvenárba. A falu úgy működne, mint Forge-on, kutatásfán bizonyos fejezet feloldásával (Pl Törpök, ami egy vízválasztó fejezet az új játékosoknál) elérhetővé válna egy kis hajó a város külterületén a földhídnál ringatózva.
A kis hajóra kattintva eljutnánk egy kis elvenári csodavilágba, kacskaringós indák, bimbózó rózsák közt élnek a huncut kis pixie-k. Ezeknek a kedves, bohókás lényeknek segítenünk kell önállóvá válni. Ki kell építenünk a kis városukat azáltal, hogy pixie lakóépületeket teszünk le, ami termel hajnali harmatot (alapanyag), amiből terméket gyártunk, az első termékgyártó épületben, a Minifaktúrában. :) Termékekből területet vásárolunk és egy mini lineális kutatási fát oldunk fel, ami új, több alapanyagot termelő épületet/épületeket, nagyobb lakosságot adó épületet/épületeket és új terméket gyártó épületet/épületeket oldunk fel számukra (összesen 4 féle termék, 3 féle termékgyártó épület, 3 féle lakóépület).
20 pixie feladatot is meg kell oldanunk, ami kapcsolódik a termeléshez és kutatási fához is. A feladatok megoldására, az önállóvá válásra kapunk egy fix időpontot (pl: 14 nap). Ha azon belül teljesítsük a falut, akkor extra jutalmat kapunk (Pl: Ősi tudás, Kereskedelmi bástya). A 20 feladat végére érve a mini kutatási fával is végzünk. A pixie-k önállóvá válnak, megköszönik a segítségünk és megkapjuk az engedélyt tőlük a távozásra. Gyorsítókat nem lehetne használni a feladatok, termelések megoldásához, bűbájokat sem a termelés növeléséhez.
A falu bármilyen időn belül történő teljesítése esetén kapcsolódna be a Calyr által megálmodott eledel termelő épület, mint fődíj, megkapnánk 1es szinten azt az épületet. A fejlesztőket a pixie falu újabb teljesítésével tudnánk megszerezni. Hogy ne váljon monotonná a dolog, úgy, mint Forge-on a mini kutatási fa feloldásához mindig változó mennyiségű termékre lenne szükség, így a falut is mindig más módon kell kialakítani.
Ha megvan minden fejlesztő, 10 alkalommal sikerült teljesíteni a falut, akkor végtelen sokszor lehetne megcsinálni újra időkorlátos jutalom nélkül valamilyen fix főnyereményért, mint pl 50 ősi áldás.
 
Utoljára szerkesztve:

Calyr

Veterán
@Moana28
Érdekes ötlet, és biztos sokaknak tetszene már csak az újdonság jellege miatt is - részemről is hajrá. :) De nem tudom, láttad-e, hogy ezt párszor már körbejárták. Volt egy nagyon régi, nagyon tuti gyűjtés, amit így hirtelen nem találtam meg, de kettőt másikat igen, szerintem érdemes átnézni őket, és ezek alapján pontosítani a tiédet is.
Ezt elvileg továbbították (lehet a torony is ilyesmikből nőtte ki magát):

Ez meg egy újabb megközelítés:
 
Utoljára szerkesztve:

Rikari

Veterán
Nagyon szívesen bújok veletek barlangba, megyek ki a tengerpartra és hajókázok is ha kell. Szeretem a játékot és ha színesebb, az csak jót tesz neki. Játszanék az újítással a testvériségem tagjaival, pixie-kel, vagy cinómanókkal és bárkivel ha ez lenne az elvárás. Mókásnak tartottam a régi és hasonló felvetéseket ebben a témában, így ezt is támogatnám teljes mértékben, mint alapötletet. Rengeteg zug van Elvenarban, amire építeni lehetne olyan kiegészítést amivel gyarapodhatnánk, miközben jót szórakoznánk.

Régebben éveket játszottam egy másik online játékkal, ott világokba utazhattunk léghajóval a saját városunkból. Átutazva földrészeket landoláskor az érkezési helynek megfelelő környezet fogadott, és arra a nemzetre jellemző munkálatokkal kellett a javainkat, jutalmainkat megszereznünk. Tetszett is ez nekem egy darabig, csak akkor lett sok a dolog, amikor a fővárosomból (a helyben lévő munkák elvégzése után) repültem Hawayra, majd Kínába, onnan a Hollandokhoz és Írországban ért véget az utam...no meg a játékom is. Minden "másik" városomban időlimites tennivalók vártak, amitől a végére be is zazultam úgy rendesen.

Visszaléptem még fél évente és láttam, hogy újabb utazások, földrészek és nemzetek kerültek be a játékba. A léghajóból szinte sosem lehetett már kiszállni. Erre mit olvastam a minap? A valamikori játékom ez év decemberében bezárja a kapuit....végleg elrepülnek, eltünnek még a látóhatárról is.

Nem hangulatrombolásként írtam le a történetemet, csak abbéli félelmemnek adtam hangot, hogy Pandora szelenjécét elég ha csak egyszer nyitjuk ki.
 
Utoljára szerkesztve:

Moana28

Felderítő
Köszönöm szépen a linkeket @Calyr , átolvastam őket:)
Mindkét link egy teljesen új ötlet a játék komplexebbé tételére. Úgy gondolom, hogy az én ötletem más abból a szempontból, hogy az InnoGamesnél már bevált, tesztelt, jelenleg is futó játékelemet, a Viking falut tenném át a Forge-ról elvenári grafikai világba varázsolva. Az ötletem nem vonatkozik az általános kényes elvenári témákra, mint a nyerhető városbővítés, extra gyémántszerzési lehetőség. Nem csoportos tevékenység, kizárólag egyénileg teljesíthető, mindenki a saját ütemében csinálja, ha nem időkorláton belül teljesíti, akkor is megkapja a jutalmat, 1es szintű épületet, majd újabb végigjátszások esetén fejlesztőket. (Tehát 14 napon belül jár az extra jutalom és a fődíj, 14 napon túl-15 nap, 21 nap, 2 hónap, akármennyi idő lehet, csak legyen kész az összes feladat- csak a fődíj / épület, fejlesztők/)
Mivel már eleve létezik a Viking falu, ezért nem gondolom, hogy részletesebben ki kell fejtenem az ottani játékszabályokat, azokon nem változtatnék, működőképes, sok videó van fent a megoldására.

Amiért előnyösnek tartom átültetni Elvenárba:

- Ha egy megosztó épület lenne a fődíj, (mint a macik, főnixek voltak, mint akár egy eledeltermelő épület lenne!), akkor nem lenne ennyi vita abból, hogy mikor elérhető újra? nekem miért nincs, másnak miért van? Ha elért a játékos egy megfelelő fejlettségi szintet, akkor csak az egyéni szorgalmán múlna, hogy megszerzi-e magának, ha igen, akkor a játékoson múlik mennyi időn belül.

- Az összes fejlesztő megszerzése után is végigjátszható lenne egy fix fődíjért a pixie falu PL: 50 ősi áldásért, ezért nem avulna el, bármikor olyan szakaszába ér a játékmenet, hogy nem talál a játékos magának elég kihívást, akkor elkezdheti csinálni a Pixie falut. Mivel mindig változó a kutatási fájuk feloldásához szükséges árumennyiség, ezért nem lesz ugyanolyan mindig a falu.

- A törpök fejezet fejlett felderítő kutatása után tenném elérhetővé, mivel ott kezd a játék komplexebbé válni, sokan ott befejezik a játékot. Úgy gondolom, hogy egy célt adva nekik, egy új változatosságot ültetve abba a részbe többen folytatnák a játékot, míg az önmaguktól termelő gránitbányák megtermelik a várt mennyiségű gránitot (közvetett szorgalom a bányák számának növelésével), addig lehetne ezerrel termelgetni a pixie-knek (közvetlen szorgalom 5-15 perces, 1-3-9 órás, 1 napos hajnali harmat termelés/alapanyag/)

- Úgy, mint ahogy az eredetiben is, nincs olyan érzés, hogy nem tud az ember leszállni a léghajóról, mivel a visszaszámlálás csak akkor indul, ha a játékos úgy dönt, hogy elkezdi a falut. Tehát megjelenik a kishajó, rákattintva rákérdez, hogy szeretnénk-e eljutni a Pixie-khez és segíteni nekik felépíteni a varázslatos falujukat hogy önállóvá válhassanak és új életet kezdhessenek. Alatta "Játék indítása" és infó ablak a nyerhető épületről, fejlettségi szintjeiről, többszöri végigjátszás esetén az aktuális haladásunkról (végigjátszva 2x, következő főnyeremény: 2. épületfejlesztő ereklye). Ha valaki úgy dönt, hogy nem hajózik, majd csak holnap, vagy jövő héten, mert nincs rá ideje, hogy azzal foglalkozzon, akkor nem indítja el. Ha elindítja a játékot, de rájött, hogy időn belül nem tudja megcsinálni, de mindenképpen azt szeretné, akkor újra lehet kezdeni (eredetiben is így van, falu elhagyása/játék indítása újból). Ha nem érdekli az extra nyeremény, amit at időn belüli teljesítés ad, akkor folytatja és kész lesz vele a maga tempójában valamikor, a fődíj a játék végigjátszása esetén jár, legyen az bármennyi idő.

- Minden játékindításnál újra kell kezdeni a falut, nem marad úgy, ahogy otthagytuk, de nem is lesz ugyanaz az áruszükséglet a következő alkalommal. Tehát mindig gondolkodni kell, nem monotonul egyforma megoldásokkal találkozunk. (Itt szeretnék elnézést kérni, mert nem említettem, hogy az eredeti Viking faluban vannak 1x1es és 2x1es akadályok, amiket nem lehet eltávolítani, körbe kell építeni, azt is számításba kell venni a falu építésénél, tehát a monotonitás egyáltalán nem jellemző!!!)

- Mivel ez már egy létező játékelem az Innonál, ezért a kivitelezésében nem kell változtatni a statisztikán, arányokon, mennyiségeken, szabályokon, a fejlesztők részére a legtöbb munkát a grafika, az új szövegkörnyezet teremtése jelentené, nem kellene egy tejlesen új játékelemet építeni.

- Szintén kényes téma a fórumon a harc/alku, itt a faluba egyiket sem kell csinálni, csak termelni. Ha egy eledel termelő épület lenne a fődíj, akkor a harcos Tűzfőnixre, a kereskedő Aranyfőnixre költené az eledelt, nekem külön tetszene a Calyr által leírt épület fődíjként, hiszen teljesen pártatlan ilyen téren, mint ez a Pixie falu.
 
Utoljára szerkesztve:

Moana28

Felderítő
Egyébként még egy nagyobbat álmodva felvetném azt a lehetőséget is, hogy a falu minimum 2 hetes maximum akármennyi ideig tartó végigjátszásával lehessen megszerezni a fejlesztőket a régi eventes épületekhez annak, akinek nincs maxolva az épülete vagy csak barkácsolásból van egy épülete 1-es szinten. Tehát pl: 5ös a panda maci, 10es a barna, jeges meg nincs? Végigjátszott pixie falu, választható nyeremény 1 db macifejlesztő ereklye. Minden végigjátszással annyi fejlesztőt tud szerezni max, ami ahhoz kell, hogy 3 medvéje legyen 10es szinten. Utánna nem választhatna macifejlesztőt, max a jelenlegi Holdmedvéhez. Mivel az ilyen épületek barkácsolhatóak mostmár, ezért nem lehet belőlük 2 ugyanolyan a városban, csalás kizárva.

Akinek a városában van már mindhárom medve, az nem kaphat ott extra macifejlesztőt, csak olyan fejlődő épülethez kaphat, ami nincs a városában és a raktárában, úgy, mint a jelenlegi helyzetben. Barkácsolásban csak akkor jelenik meg pl az aranyfőnix, ha sem a városban, sem a raktárban nincs belőle még egy. Fejlesztő akkor járna a faluból, ha sem a városban épületnél felhasználva, sem raktárban nincs 9 db fejlesztő ugyanahoz az épülethez. Tehát 5ös Tűzfőnix van, még 5 fejlesztőt tud szerezni a faluból, illetve barkácsolhat Aranyfőnixet, Viharfőnixet, amit szintén min. 2 hetente 1 fejlesztővel maxolhat, ha akar.

Ez megoldás lenne arra a problémára, hogy aki később kezdte a játékot, honnan szerezzen fejlesztőt a régi épületekhez. Az időkorlátba belegondolva ez nem egy egyszerű dolog, hiszen 9 fejlesztő 9x2 hét minimum ( egyéntől függően lehet ez akár 9x3 hét is vagy több!) Tehát minimum 18 hét, 4-5 hónap a végigjátszás egy 10es szintű épületért. Mindenki kiválaszthatja, mit szeretne etetni és mit nem, nem kötelező minden etethető épületet letenni, de a lehetőséget megadná így a játék a választásra, lehetne választani akár az 50 ősit is, ha valakinek semmilyen fejlesztőre nincs szüksége.

Másrészt ilyen értelemben véve a falut megszakítaná a jelenlegi eventes rendszert, mivel most a jelenlegi fejlesztőből tudunk barkácsolni a régihez, erre nem lenne szükség a későbbiekben. Minden event mehetne a saját medrében, átalakítgatás nélkül. Meg tudna szünni a barna maci nélkül/macival, Tűzfőnix nélkül/főnixxel vita (nagyon rossz olvasni ilyen vitákat, senkinek nem tesz jót), hiszen mindenkinek elérhető lenne a fejlesztési, aki hajlandó rá időt szánni és megdolgozni érte a Pixie-knél.

(Ez most csak hirtelen jutott eszembe, lényeg, hogy egy ilyen falunak nagyon sok felhasználhatósága lehetne, amit a játékfejlesztők fognak eldönteni, attól függetlenül lehetne választani akár eledeltermelő épületet is és hozzá tartozó fejlesztésiket, a főnyereményt a játékfejlesztőkre bízom.)
 

Niraya

Fórum moderátor
Elvenar Csapat
Fórum moderátor
Köszönjük szépen a játékunk fejlesztésével kapcsolatos javaslatot.

A jelenlegi ötletet szavazásra bocsájtottuk, annak érdekében, hogy megtudjuk mit gondoltok róla. Kérünk benneteket, hogy szavazzatok!

Köszönjük együttműködésetek!
 
Státusz
Nem lehet hozzászólni.
Fent