• Kedves olvasó,

    Ahhoz, hogy a fórumon zajló beszélgetésekben részt vehess, vagy saját témákat nyithass, szükséged van egy játékbeli felhasználói fiókra. REGISZTRÁLJ ITT!

Nincs tervben Jószomszédság tornya manatermelés szomszédi segítség nélkül

Herannin

Erős harcos
1. Benyújtó játéktapasztalata
2.5 év, 18. kor vége.

2. Az ötlet röviden

Ötlet: A Jószomszédság Tornya szomszédi segítségnyújtástól függetlenül növelje a manatermelő épületek (kulturális, vagy evolúciós) manatermelését.

Jelenlegi rendszer: az amuni csodák közül a Jószomszédság Tornya növeli a manatermelő épületek manatermelését, de csak akkor ha szomszédi segítség van az adott épületen. Szerintem ez több szempontból sem egy igazságos működés:

No. 1, A szomszédi segítségnyújtás során a választható kulturális épületek olyan sorrendben kerülnek felajánlásra, hogy melyiknek a legnagyobb a kultúrpontja. Mivel a manatermelő épületek által nyújtott kultúrpont a kulturális épületek között alacsony, ezért a manatermelő épületeket jobb esetben utolsónak, rosszabb esetben sose kapnak szomszédi segítségnyújtást.

No. 2, A csoda bónuszát a játékos által csak kis mértékben befolyásolható és ez nagyban torzítja a csoda hatását. Akinek olyan szomszédai vannak, hogy rengeteget pacsiznak, azoknak mindig maximális hatást fejt ki a csoda, viszont azoknak akiknek a szomszédai csekély mértékben segítenek, alacsony hatást fejt ki.

No. 3, Ha már valaki elkölt 10 000 - 15 000 tudáspontot a csoda felhúzására, szerintem megérdemelné, hogy ne szerencse alapon termeljen a csoda (értem, hogy vannak szerencse alapon működő csodák, pl: megtisztulás piramisa, viszont ezek mindenképp termelnek és nem kell más játékos beavatkozása hozzá).

3. Az ötlet háttere
PC és mobil.

4. Előnyök
Kiknek lenne jó ez a fejlesztés? Aki letette a csodát, mert kell neki a mana és elköltött már vagy 5-10-15 ezer tudáspontot...

5. Hátrányok
Nem igazán érzékelem, milyen hátránya lenne.

6. Ötlet-variációk, ötlet fejlesztési lehetőségek
Ha már ezt az ötletet is elkaszálja pár fórumozó, aki rosszindulatból nem szeretné hogy más a befektetett tudáspontjaiért kapjon is valamit, akkor érdemes lenne, ha
 

Csatolmányok

  • jószomszédság.png
    jószomszédság.png
    159,8 KB · Megtekintések: 10

Wiccara

Veterán
Szia,

aki ezt a csodát letette, tisztában volt azzal, hogy ez a szomszédi segítségnyújtástól függ, nem volt zsákbamacska.
Aki nem tette le, lehet, pont ezért döntött a kihagyása mellett.

Tény hogy sok csoda már elavult, vagy egy bizonyos szint után felesleges; köszönhetően az eventen szerezhető nyereményeknek.
Megváltoztatni egy csodát azért, mert úgy érzed "nem elég jó", így utólag.. etikusabb lenne akkor egy új csoda megtervezése, és nem fogja senki se rosszul érezni magát amiatt, mert annak idején pont a kiszámíthatatlansága miatt nem tette le.

W.
 

Herannin

Erős harcos
Szia,

aki ezt a csodát letette, tisztában volt azzal, hogy ez a szomszédi segítségnyújtástól függ, nem volt zsákbamacska.
Aki nem tette le, lehet, pont ezért döntött a kihagyása mellett.

Tény hogy sok csoda már elavult, vagy egy bizonyos szint után felesleges; köszönhetően az eventen szerezhető nyereményeknek.
Megváltoztatni egy csodát azért, mert úgy érzed "nem elég jó", így utólag.. etikusabb lenne akkor egy új csoda megtervezése, és nem fogja senki se rosszul érezni magát amiatt, mert annak idején pont a kiszámíthatatlansága miatt nem tette le.

W.
Pontosabban, aki ezt a csodát az zsákbamacskát választott. Én amúgy azt gondolom, hogy használható ez a csoda, de sok alkalmazkodás és szerencse kell hozzá. Lávatojást kell letenni és figyelni rá, hogy minimális olyan kulturális épület legyen, ami több kultúrát ad, így azért be lehet pacsiztatni a manatermelő épületeket is.
Egyébként akinek kell a mana, annak ez a csoda eléggé alap, mivel rengeteg manát tud termelni. Manatermeléshez pedig a sárkány apátságon kívül nem igazán van jó manatermelés. Ha meg nincs sok bűbájod, akkor meg azzal se mész olyan sokra. A sötét anyag labirintusa termel még manát, de területarányosan nagyon keveset + rengeteg TP-t rá lehet költeni. Oké, a bomlást lassítja, viszont akinek manahiánya van, az úgyis elkölti aznap amikor kell a mana, hogy este ne bomoljon.
Szerintem ha valami nem jó, akkor azt érdemes kijavítani, nem pedig a kukába dobi, főleg ha a játékosok időt és energiát fordítottak a csoda fejlesztésre. Persze lehet úgy is hozzáállni, hogy "ez nekem nem okoz se hátrányt, se előnyt, akkor se legyen jobb másnak egy picivel sem". Én személy szerint támogatnám, ha mások által letett pl.: végtelen, titkok, kristályvilágító/harang jobb lehetne, mert így nekem is lenne még 1 csoda amit érdemes lenne letenni.
 
Utoljára szerkesztve:

Niraya

Fórum moderátor
Elvenar Csapat
Fórum moderátor
Köszönjük szépen a játékunk fejlesztésével kapcsolatos javaslatot.
Sajnos jelenleg az ősi csodák módosítása nincs tervben.
Sajnáljuk, hogy a jelenlegi ötletet nem tudjuk bevezetni játékunkba, de kérjük ha bármilyen más javaslatotok lenne, osszátok meg velünk, örömmel olvasnánk őket.
 
Fent