• Kedves olvasó,

    Ahhoz, hogy a fórumon zajló beszélgetésekben részt vehess, vagy saját témákat nyithass, szükséged van egy játékbeli felhasználói fiókra. REGISZTRÁLJ ITT!

Továbbítva Játéktéren kívüli épületek

Támogatod a javaslatot?

  • Támogatom

    Szavazatok: 24 75,0%
  • Nem támogatom

    Szavazatok: 8 25,0%

  • Összes szavazó
    32
  • A szavazás lezárult .
Státusz
Nem lehet hozzászólni.

Erica

Veterán
Sziasztok!

Meg kell hagyni, hogy csodaszép a háttér. Mind ezek ellenére, nálam ez a "szépség" nem fontos, hiszen a városom grafikai minősége alacsony, mivel zavar az állandó város mozgás. Mivel nem vagyok sem programozó, sem grafikai csodaakármi, így nem tudom megítélni, hogy mennyire lassítaná ez be a játékot. Úgy érzem, hogy nagyon "bezsúfitaná" a környezetet ez a sok csodaháttér. Mivel a Telefonok képernyői közel sem olyan nagyok minta PC-k, így nem látom értelmét tele pakolni ennek a háttereit. Nem támogatom.

ui: elég lenne 1-1 harcisárkány, akik a sziklákon pihennek....
 
Utoljára szerkesztve:

DavidofBerg

Felderítő
Szia!
Helyesírásod: 2
Személyeskedés: 5 (feszültségmentesen)

Nem feltételeztem semmit, csupán tényeket közöltem.
További szép napot! ;)
Üdv.: Lupuj

Szia!

A helyesírásommal kapcsolatban nem mondasz újat, és ezzel pontosan te személyeskedsz, nem én. (A téma nem a helyesírásom volt)

Nem, nem tényeket közöltél velem kapcsolatban, hanem feltételezéseket.
Neked is szép napot!
Üdv: David of Berg
 
Sziasztok!

Meg kell hagyni, hogy csodaszép a háttér. Mind ezek ellenére, nálam ez a "szépség" nem fontos, hiszen a városom grafikai minősége alacsony, mivel zavar az állandó város mozgás. Mivel nem vagyok sem programozó, sem grafikai csodaakármi, így nem tudom megítélni, hogy mennyire lassítaná ez be a játékot. Úgy érzem, hogy nagyon "bezsúfitaná" a környezetet ez a sok csodaháttér. Mivel a Telefonok képernyői közel sem olyan nagyok minta PC-k, így nem látom értelmét tele pakolni ennek a háttereit. Nem támogatom.

ui: elég lenne 1-1 harcisárkány, akik a sziklákon pihennek....

Szia Erica!

Úgy látom ez megint egy olyan téma, amiben nem értünk egyet! ;)
Mint ahogy korábban is írtam, mindenki más dologért szereti ezt a játékot. Nekem ezek szerint az Elvenar lebilincselően szép grafikája fontosabb, mint neked. Nincs is ezzel semmi gond.
Amiben viszont egy kicsit "kötekednék" veled, hogy szerinted "bezsúfítaná" a hátteret, mivel a telefonok képernyője lényegesen kisebb, mint egy PC monitora. Állításod második fele cáfolhatatlan tény! :) Azonban ha megfigyeled, a kijelzők méretbeli eltérése ellenére (bármekkora monitoron vagy TV-n játszol) ugyanakkora területet láthatsz be. Arányosan lecsökkentett méretű épületekkel és környező domborzati elemekkel! Vagyis a képernyő zsúfoltsága ugyanakkora lesz ugyanazon város esetében.
Ha lesz a felvetésből egyáltalán valami (remélem igen ;)), akkor sem lesz a játék zsúfoltabb, mint amilyen "zsúfolt" jelenleg is PC-n, hiszen annyi lenne a változás, hogy a városkörnyéket tekintve is ugyanazt látnád mindkét platformon!

Üdv.:
MdL
 
Epilógus:

"Szuper! Az ötletem jóval több embernek tettszett, minta akinek nem! :)) De várjunk csak, akkor miért nincs továbbítva, hiszen már több napja lezárult a szavazás??? Na ennek utána nézek!
Basszus! Ekkora pechet! 75 % feletti támogatás esetén megy csak tovább! Kár! :-(( Na mindegy. A szabály az szabály! Nem vagyok paranoiás, de érdekes, hogy szinte az utolsó "percekben" állt be pont 75%-ra. És - mondjuk nem vennék rá mérget - de mintha valaki meg is változtatta volna a szavazatát. Végül is erre is legálisan lehetőséget ad a rendszer. :-( Van egy tippem ki lehetett, ha tényleg ez történt, de ilyen kicsinyes bosszúval nem érdemes foglalkozni! Őt minősíti!
Kicsit csalódottan olvasgatok tovább a fórumon. Van azért jó pár továbbított ötlet is, ez kissé felvidít. Itt van pl. az Épületfejlesztés néven felvetett! Olvastam a múltkor. Hogy is volt pontosan? Talán a fejlesztés alatt lévő épületeket is szeretné animálttá tenni?! Mindjárt bele is nézek pontosan...
HOPPÁ! A fiúk itt valamit benéztek, de csúnyán! Hiszen ez csak 73,1%-os és továbbítva??? Az enyém 24:8 szavazati aránnyal 75% lett, ez pedig 19:7 szavazati aránnyal 73,1%-os! A matek stimmel, de kicsit bosszantó hogy 5 igen szavazattal (meg 1 nem-mel is) többet kapott a felvetésem, és azt mégsem tartják érdemesnek tovább küldeni, mert pont 75 %-os, de hiszen ez meg el sem érte!!!
Csalódottságomat a bosszúság váltja fel és tovább olvasom a felvetésekkel kapcsolatos eljárási szabályokat.
MEGVAN! Hát ez nem igaz! Mint a hivatalos levelek, szerződések sunyi apróbetűs részei! Csak ez nem apróbetűs, szimplán dőlten szedett JOLLY JOKER!"

<< Ezen folyamatban az Elvenar Csapat fenntartja a jogot az eltérés és változtatás minden jogára.>>​

Magyarán bohóckodhatunk itt mindenféle szavazásokkal stb. a végén úgy is azt külditek tovább, ami nektek valamilyen okból éppen tetszik! A látszat demokrácia újabb ékes bizonytéka! ;-)

Félreértés ne essék, semmi bajom Xthor felvetésével (szupernek tartok bármit, ami még látványosabbá teszi ezt a valóban varázslatos kis világot), de nehezem értem - még az egyértelmű elfogultságomat leszámítva is - hogy mivel tesz többet az egyébként is valóban izgő-mozgó város látványának élvezetéhez egy-két állványon rohangáló, alig észrevehető apró ács, vagy kőműves, mint az egyébként szépen kidolgozott, valóban látványos, hegyoldalba simuló épületek. Ráadásul ez utóbbiak kész vannak, PC ellenőrizhető, milyen látványosak és szépek és a játékmenetet sem befolyásolják, s még csak nem is animáltak!

Szerintem egyszerűbb és emészthetőbb lenne ez az egész ügy, ha még odaírtatok volna az állványos felvetéshez 2 szavazatot, ha továbbítani akartátok volna, máris megvan - ha csak néhány tizeddel is - a 75% feletti eredmény! Senki se tudná ellenőrizni és látszatra teljesen szabályszerű eredmény lenne!
Ha meg ragaszkodtok a demokratikus játékhoz, vagy ne legyen kivétel, vagy egyszerű többséggel 50%+1 szavazattal menjen tovább egy felvetés! Azért ezek nem olyan horderejű ügyek, hogy 2/3-os törvényt kellene hozni rájuk! A programozók majd eldöntik, megcsinálják-e! ;-))

Üdvözlettel,
MdL
 
Mielőtt belekötne bárki, pontosan 3 szavazat kellett volna az "Épületfejlesztés" ötlethez, hogy 75% felé menjen! A kettőt csak általánosságként írtam! ;)
 

Deleted User - 373998

Vendég
( Van egy tippem ki lehetett, ha tényleg ez történt, de ilyen kicsinyes bosszúval nem érdemes foglalkozni! Őt minősíti!
Szia!
Nem igazán értem a kirohanásod teljes okát, de azt sem, hogy miért is ítélkezel mások felett, hiszen itt mindenkinek jogában áll egy ötlethez pozitívan, de akár negatívan is hozzá állni.
Magyarán bohóckodhatunk itt mindenféle szavazásokkal stb. a végén úgy is azt külditek tovább, ami nektek valamilyen okból éppen tetszik! A látszat demokrácia újabb ékes bizonytéka! ;-)
Hogy gondolod Te azt, hogy hamis vádakkal bírálhatod az Elvanar csapatát? Miért nevezed "bohóckodásnak" azt, hogy a játékosok egy része és csapatunk jobbá szeretné tenni a játékot? Az ötletelésben NEM muszáj részt venni, főleg nem vádaskodásokban.
Mindig minden esetben fenn tartja a jogot a csapat a változtatásra. Hozzá tenném, hogy a végleges döntést nem mi hozzuk meg az adott ötletnél, hiszen Mi csak közvetítünk. Sajnos minden esetben le kell ezt ínunk, hiszen ahogy a mellékelt ábra is mutatja, van pár "agysebész" aki csakazértisodaszólok aktivitást mutat. Nem vezet semerre, hidd el zsákutca.
Azt hogy mikor zárunk le egy adott szavazást, kérek bízd ránk, meg fogjuk oldani.
Köszönöm a figyelmedet!
 

MesterAlma13

Erős harcos
"Szuper! Az ötletem jóval több embernek tettszett, minta akinek nem! :)) De várjunk csak, akkor miért nincs továbbítva, hiszen már több napja lezárult a szavazás??? Na ennek utána nézek!
...
Szia, az ötleted tényleg jó volt, de amit írtak, az jogos - nem érdemes elmenni sem vádaskodó, sem kétértelmű irányba.
Hogy miért nem támogatták többen? Azt nem tudom pontosan, de ettől még előfordulhat az is, hogy a csapat mégis továbbítja az ötletet (változtatás joga), mert tény, az Elvenar a szépségéről (is) híres.
Üdv, Alma
 
Itt csak te vagy aki beleköt a semmibe... az ötleteddel még semmi nem történt, csupán lezárult a szavazása.
Én legalábbis nem látok se "visszautasítva" se " továbbítva" jelzést.

Világbéke ;´)
Kedves Wiccara!

Igazad van. Valóban nem volt és azóta sincs egyértelműen lezárva a dolog, hiszen se elutasítva se továbbítva nincs. Így belátom, talán kicsit elhamarkodottan írtam a legutóbbi bejegyzésem. Mea culpa!

Mentségemre szolgáljon, hogy a szavazásra bocsátás és a szavazás időtartamára vonatkozó konkrét időtartamokon kívül arra vonatkozóan semmilyen utalást nem láttam, hogy a szavazás lezárultát követően mennyi időn belül történik a végleges döntés! Mivel a szavazás eredménye nem haladta meg a szabályzat szerinti 75%-ot és majdnem egy héttel a szavazás lezárulta után jártunk, úgy vélem nem volt teljesen megalapozatlan a feltételezésem, hogy a javaslat nem kerül továbbításra.

A számszaki helyreigazítást pedig azért láttam célszerűnek, mert nem egy esetben találkoztam már olyan hozzászólással a fórumon, ami nem kifejezetten a felvetett dologra, vagy nem csak arra reflektálva kissé bántó stílusban személyeskedik. (pl. a helyesírást kifogásolják stb.) Ezért nem akartam egy általam is észrevett hibával további táptalajt adni az ilyen jellegű hozzászólóknak.

Üdv, MdL
 
Kedves Cyclon!

Az írott szövegnek mindig is az volt a hátránya az élő beszéddel szemben, hogy nem tudja pontosan visszaadni a közlő hanghordozását, pillanatnyi érzelmeit. Ezen némileg segítenek az emoji-k, de teljesen nem oldják meg a problémát, így továbbra is adódhatnak félreértelmezések. Tisztázandó a helyzetet, megnyugtatlak semmiféle "kirohanásról" nem volt szó! Teljesen higgadtan és nyugodtan, bár vitathatatlanul némi csalódottsággal írtam amit írtam.
Kissé sértődöttnek érzem a válaszodat. Az irónia és szarkazmus sajátja, hogy a "célszemélyek" némileg bántónak érezhetik, de ezzel nem tudok mit kezdeni. Ha úgy érzitek, hogy megsértettelek benneteket, elnézést kérek, őszintén mondom, nem állt szándékomban!
Visszaolvasva az "epilógusomat" továbbra sem tudom, hogy te miket értelmeztél hamis vádakként, hiszen csak tényeket soroltam fel, az állításaimat - úgy gondolom - alátámasztottam vagy adatokkal, vagy a szabályzatból vett idézetekkel. Ha a végkövetkeztetésemmel nem értesz egyet, akkor cáfold és ha kérhetlek ne sértegess, amíg én sem teszem veled! Nem vettem különösebben a lelkemre, de a "mellékelt ábra is mutatja, van pár agysebész" megjegyzésed kétlem, hogy dicséretnek szántad, mivel a foglalkozásomról nem közöltem semmit. :) És az ilyen fajta választ - még ha jogosnak is érzed - kicsit méltatlannak tartom a hivatalos elvenari státuszodhoz. Tudom igazságtalan dolog, de egy "hivatalos" személy sosem engedhetné meg ugyanazt magának, amit egy átlag honpolgár, jelen esetben egy szimpla kommentelő. Egyébként meg az igazságérzeteteknek akkor is hevesen kellene berzenkedni, amikor a fentebb is említett "nyelvtan őr" és hasonló jellegű személyeskedő és valóban bántó "csakazértisodaszólok" tipusú emberek kommentelnek. De ilyen esetekben a "megszólítottak" reakcióján kívül nem nagyon találkozom dorgáló jellegű moderátori helyreigazításokkal.

Visszatérve az epilógushoz, sehol nem állítottam, hogy bárki is csalt volna! (Legfeljebb azt vethetitek a szememre, hogy a végén csalásra buzdítottalak benneteket! ;))
Nem vitattam, hogy akár a nemleges válaszhoz, akár a szavazatának megváltoztatásához nem lenne bárkinek is joga! Ez utóbbival kapcsolatban is csak egy feltételes módú megjegyzésem volt, amit így utólag elolvasva elismerem nem volt szerencsés szóba hozni! (Megjegyzem, ugyan személyesen nem ismerjük egymást veletek, de kimerem jelenteni, hogy ha a részleteket ismernétek és helytálló a feltételezésem, teljesen egyetértenétek a véleményemmel. Mindegy. Utólag már nem tudom visszacsinálni, de valóban nem volt szerencsés a dolgot szóba hozni!)

Az ötletek továbbítására vonatkozó 50%+1 szavazatos felvetésemet pedig továbbra sem tartom valami "ördögtől való" szörnyű elképzelésnek, mivel szintén csak titeket idézve:

"Az ötletek továbbítása önmagában nem garantálja a teljes vagy részleges megvalósítást."

Habár valószínűleg vitathatatlanul jelentős többletmunkát eredményezne a fejlesztőknek.

Üdv,
MdL

u.i.:
ld. Wiccara-nak írt válaszomat is
 

Simple

Community Manager
Elvenar Csapat
Community Manager
Az ötletek továbbítására vonatkozó 50%+1 szavazatos felvetésemet pedig továbbra sem tartom valami "ördögtől való" szörnyű elképzelésnek, mivel szintén csak titeket idézve:

"Az ötletek továbbítása önmagában nem garantálja a teljes vagy részleges megvalósítást."

A fejlesztők által meghatározott 75%-os iránymutatót használjuk, ezen nem fogunk változtatni a közel jövőben. :)
 

Micmi

Újonc
Sziasztok,
én is támogatom az ötletet. Van olyan csoda, amit ezèrt nem bontok le, pedig helyhiàny ès àtrendezès miatt már gondoltam rá.
 

Simple

Community Manager
Elvenar Csapat
Community Manager
Köszönjük szépen a játékunk fejlesztésével kapcsolatos javaslatot. Az ötlet továbbításra került fejlesztő csapatunk felé.

Amennyiben bármilyen más javaslatotok vagy ötletetek lenne, kérjük osszátok meg velünk, örömmel olvasnánk őket.
 

tanbaa77

Újonc
Én pc-n játszom, de ahogy nő a városom, egyre nehezebben kezeli a "vetített hátteret". Lassabban jelentkezik be , lelassul a játék. Az is igaz, hogy az internetszolgáltató, már jó ideje a szerződött sávszélesség kétharmadát sem adja :(
 
Státusz
Nem lehet hozzászólni.
Fent