• Kedves olvasó,

    Ahhoz, hogy a fórumon zajló beszélgetésekben részt vehess, vagy saját témákat nyithass, szükséged van egy játékbeli felhasználói fiókra. REGISZTRÁLJ ITT!

Visszautasítva Játék kezdés

Babrov

Újonc
Ugye alapból mindenkinél látszik, hogy mi lesz a bónuszos nyersanyag. Akkor miért kell kifejleszteni a többit??? A kutatásnál ez rengeteg TP-t vesz el. Holott "minden" játékos a bónuszosra fókuszál. Esetleg lehetne, hogy az új játékos maga választja ki a játék kezdetekor, hogy mi legyen neki az elsődleges bónuszos; vagy ha random adja a rendszer akkor inkább már a bónuszosra legyen specifikus; és a későbbiek folyamán amennyiben a játék igényli kifejleszti a többit. Piacolásnál úgyis megszerzi a nem bónuszost. 5let, javaslat.
 

Mihaszna

Veterán
miért kell kifejleszteni a többit???

Azért, mert minden Manufaktúra (egy bizonyos idő után) specifikus termelést generál. (lehet, nem épp ez a megfelelő kifejezés, de A Wikin rengeteg információt találhatsz erről).

A kutatásnál ez rengeteg TP-t vesz el.

Egyetlen TP sem megy kárba, amíg nem bontod le a Varázsakadémián, vagy nem adod el. ;)

Holott "minden" játékos a bónuszosra fókuszál.

Ez nem törvényszerű.. csak azért, mert sok testvériség "megköveteli", hogy a tagok csak bónuszos manufaktúrákkal rendelkezzenek, attól még az egyéni játékosokat a stratégiai jogok megilletik. (sőt, mindenkit megilletnek) :)

Sajnálom, de én úgy látom/érzem, hogy ez az ötlet nincs kidolgozva. Nem értem, hogy min van a hangsúly, min szeretnél változtatni illetve, hogy mi lenne a javaslat. Az általad említett dolgok egyik része szubjektív, a másik része pedig egy program részeként működik. :rolleyes:
 

Babrov

Újonc
Ez most komoly? Részletesen leírtam mindent. Ami idézőjeles volt azt úgy lehet venni, hogy általánosságban írtam. A Tp vesztést úgy értettem, hogy rámegy a nem bónuszosra, pedig azokat fel lehetne használni a többi kifejleszteni valóra. Sértődés ne essék, de neked véletlenül nincs diplomád?
 

Simple

Community Manager
Elvenar Csapat
Community Manager
Ugye alapból mindenkinél látszik, hogy mi lesz a bónuszos nyersanyag. Akkor miért kell kifejleszteni a többit??? A kutatásnál ez rengeteg TP-t vesz el. Holott "minden" játékos a bónuszosra fókuszál. Esetleg lehetne, hogy az új játékos maga választja ki a játék kezdetekor, hogy mi legyen neki az elsődleges bónuszos; vagy ha random adja a rendszer akkor inkább már a bónuszosra legyen specifikus; és a későbbiek folyamán amennyiben a játék igényli kifejleszti a többit. Piacolásnál úgyis megszerzi a nem bónuszost. 5let, javaslat.

Szia!

A játék későbbi szakaszaiban szükséged lesz a másik két "nyersanyag csoportra" is. Mind Wiccara, mind Mihaszna erre próbált meg rávilágítani, illetve arra, hogy nem mindenki csak a bónuszos manufaktúráira hagyatkozik, pl. termeli kis mennyiségben a többit is.

Főleg ezek miatt ilyen változtatás nem várható, illetve az sem, hogy a játékos elején a játékos megválaszthassa ezeket a nyersanyagokat.
 

Babrov

Újonc
Oké! Lehet nem fogalmaztam elég érthetően. Pl.: ha a kezdő játékosnak ezt adja a rendszer bónuszosnak: márvány, selyem és elixír. Akkor miért kellene a techfában kifejlesztenie a NEM bónuszosokat az elején? Mivel márványos az első, ezért lehetne később kifejleszteni a fást és a vasast például. Értem? Mondjuk a harmadik, vagy a negyedik fejezetben.
 

Babrov

Újonc
Nos ahogy én látom itt értelmezési gondok vannak, szóval inkább feladom!!! Játszom tovább, és nem fog érdekelni a most kezdő játékos.
 

Wiccara

Veterán
Akkor miért kellene a techfában kifejlesztenie a NEM bónuszosokat az elején?
Szia, rengeteg dolgot kell kifejlesztened, amit nem fogsz használni, megépíteni ;)
Ha ezeket ki akarnád iktatni a játékból ( mert felesleges) azzal csak egy fagolyó egyszerűségéhez közelítenénk. Attól, hogy te nem látod értelmét, a játék fejlesztői nem véletlenül építették ki a techfát ( sem).
ahogy én látom itt értelmezési gondok vannak,
Inkább megértési gondok a részedről, de kinövöd ;)
 

MesterAlma13

Erős harcos
A kutatásnál ez rengeteg TP-t vesz el.
ha jól értem arra gondoltál, hogy a nem-bónuszos manufaktúrák kikutatása legyen opcionális (mint pl. egyes terület bővítések vagy egyes osztagméret növelések), hogy amennyiben ha később kell is, akkor majd foglalkozol vele, de addig meg hagyod ott ahol van, és nem fektetsz bele TP-t
ha igen, akkor:
PRO
van benne igazság, és majd kikutatod, amikor szükséged lesz rá (és csak azokat)
KONTRA
viszont akkor sok egyéb dologra és épületfajtára rá lehetne fogni, hogy legyen opcionális, miért van erre vagy arra szükség, majd kikutatom amikor szükségem lesz rá, és egy olyan szemlélet jöhetne be, hogy mindenki azért hadakozik, mit ne kelljen kikutatni a fán, és lehessen továbblépni ez vagy az nélkül

Egyébként tényleg szüksége van az összes manufaktúra fajtára ami csak létezik?
nem csak ezt kell majd az érző árukhoz?
1620978040474.png
 
Fent