• Kedves olvasó,

    Ahhoz, hogy a fórumon zajló beszélgetésekben részt vehess, vagy saját témákat nyithass, szükséged van egy játékbeli felhasználói fiókra. REGISZTRÁLJ ITT!

Lezárva Játék a háttérrel

Státusz
Nem lehet hozzászólni.

Siorna

Veterán
Csak hogy még kevésbé menjen veszendőbe az a rengeteg munka, amit a játék grafikusai a gyönyörű hátterekbe fektetnek: háttérváltáskor lehetne "keresd meg" játékot játszani, valami - a grafikusok által elrejtett állat/növény/hiba/bármi - után kutatni, és az első megtaláló nyerhetne egy plecsnit. 10 db plecsni összegyűjtésével meg mondjuk egy pónit, hogy a pónibolondok is boldogok legyenek.
Így talán még jobban ki lenne aknázva a meseszép grafika. (Növény-, állat- és egyéb rendszertanban járatlanabbak részére akár egy kis képen meg is lehetne mutatni, mit keressen az elf/ember.)
 

DeletedUser3108

Vendég
Tetszik, szerintem jó ötlet! :)
( Bár a napraforgóról simán lemaradtam volna...:oops: :) )
 

Dizel1

Veterán
Ez nagyon jó! Hogyhogy nem én találtam ki? Ja tudom már. A pónik miatt. Azokat ki kellene hagyni ebből a szuper ötletből.
 

DeletedUser4332

Vendég
Talán lenne fontosabb feladat is annál, hogy virágokat dugdossanak el és azt kelljen keresgélni. Ráadásul hogyan lenne ebből verseny? Aki háttérváltáskor nincsen on és még pár óráig nem is lesz, az már rögtön ki is esett a versenyből ha az első x helyezett nyer. Ha adott idő lenne rá, akkor meg ha valaki megtalálta egy csapatban, egyszerre elmondja a többieknek és mindenki nyer. Ennek így nem nagyon van értelme. A pónikat meg felejtsük már el egy ideig. Már unalmas ez a pónimánia.
 

Siorna

Veterán
A verseny részére: ahogyan minden másból is lett verseny. Pl. Winyandorban aki először megépíti, megtermeli...stb.stb. Itt, Arendyll-ben is volt ilyen játék: aki először feltölti... Ha nincs valaki "on", hát nem nyer. Ha nem játszik valaki, hát nem játszik. Nem kiesésre megy a játék.
A póni kitételre: pontosan a játék játék jellegét volt hivatva hangsúlyozni: semmi véres és ha kimaradsz, akkor aztán soha be nem pótolható. Ha nem játszol, akkor sem történik semmi. Ha játszol, akkor csak egy jót keresgélsz. kicsit szórakozol, aztán megy az élet tovább. Ennyi.
Ja, és ez nem fejlesztői feladat ám! Ez csak egy játék a már meglévő lehetőségekkel. Akár a fórummoderátorok is csinálhatják.
 
Utoljára szerkesztve:

Deleted User - 242797

Vendég
Ez jó,játék a játékban,erről szól az egész nem?
 

DeletedUser683

Vendég
Ahogyan bere írta, nem mindenki egyelő eséllyel indulhatna. Elnézést, de nem támogatom. A póni meg már nekem is a könyökömön jön ki, ez már sokakat nem motiválna. Amúgy maga az ötlet, nem rossz, hogy keresgélni lehetne, de arra egy fórumos játékot javasolnék, ahol is mindenki egyenlő eséllyel indulhatna. :)
 

Dizel1

Veterán
Ahogyan bere írta, nem mindenki egyelő eséllyel indulhatna. Elnézést, de nem támogatom. A póni meg már nekem is a könyökömön jön ki, ez már sokakat nem motiválna. Amúgy maga az ötlet, nem rossz, hogy keresgélni lehetne, de arra egy fórumos játékot javasolnék, ahol is mindenki egyenlő eséllyel indulhatna. :)
Ezt most nem értem. A fórumos játékot hogyan kell elképzelni? Mert hogy a játékosok (szerintem) nagyobb része nem fórumoz. Akkor mi lesz az egyenlő eséllyel?
Talán a keresés idejét lehetne kiterjeszteni 24 órára. Vagy mittomén. És gépi sorsolással kapna (mondjuk) 10 játékos valami apró ajándék épületet.
 

DeletedUser4192

Vendég
Nem támogatom.
Túl kicsi a használható játékterület, hiszen csak a városon kívül lehetne elrejteni dolgokat. Azt meg fél perc alatt végig lehet nézni, úgyhogy nem nyújtana semmi plusz élményt. Csak tovább lassítaná a betöltést. A napraforgókat is simán megtaláltam, ha az ötlet feldobója ennek okán tálalta volna ezt a lehetőséget. Túl kicsi az a terület, ahová el lehet rejteni dolgokat, nem fog élményt jelenti a megtalálása.
 

Dizel1

Veterán
Nem támogatom.
Túl kicsi a használható játékterület, hiszen csak a városon kívül lehetne elrejteni dolgokat. Azt meg fél perc alatt végig lehet nézni, úgyhogy nem nyújtana semmi plusz élményt. Csak tovább lassítaná a betöltést. A napraforgókat is simán megtaláltam, ha az ötlet feldobója ennek okán tálalta volna ezt a lehetőséget. Túl kicsi az a terület, ahová el lehet rejteni dolgokat, nem fog élményt jelenti a megtalálása.
Itt sokak gondolkodásmódjával erős probléma van. Ha tetszik valami, támogassátok, ha károtok származna belőle, akkor ne támogassátok! Ha viszont csak simán nem tetszik, és/vagy nem használnátok, akkor maradjatok semlegesek, vagy hozzá se szóljatok! Számtalanszor olvasok olyan elvetéseket, amikből egyértelműen az jön le, hogy nincs megértve a felvetés, vagy nem is használná az ellenző. Egyszer én is belefutottam. Hosszas viták után kiderült, hogy félreértették a javaslatomat, de egyébként nem is érintette volna a tiltakozót.
Oda van írva, hogy a városon kívülre. Ami a játékterületet nem veszélyezteti, méreténél fogva pedig a betöltésen nem gondolom, hogy érzékelhető változást hozna. Akkor miért is ne lehetne kidolgozni az ötletet?
 

DeletedUser4192

Vendég
Itt sokak gondolkodásmódjával erős probléma van.
Talán nem kellene személyeskedni.
Oda van írva, hogy a városon kívülre. Ami a játékterületet nem veszélyezteti, méreténél fogva pedig a betöltésen nem gondolom, hogy érzékelhető változást hozna.
1. Akkor leírom érthetőbben: rejtésre kevés a használható terület. Nem a város lehetséges alapterületére értettem hogy kevés, hanem a városon kívüli, keretként szolgáló kis hegységre, szakadékra, erdőre, mezőre. Ez kicsi terület ahhoz, hogy itt érdemben bármit is el lehessen rejteni. Azaz mindegyiket 10-20 másodperc alatt meg lehetne találni. Ez játéknak kevés, egyszerűen nem éri meg ilyen méretű élményt beépíteni a játékba, miközben valóban sokkal nagyobb hiányosságok vannak.
2. A betöltést azért nehezítené, hiszen nem egy rajzolt tereptárgyról lenne szó, hanem amit ha megtalálunk, akkor az valami kis ablakot generál, elmentődik, stb. Persze, lehet hogy fix ábra, akkor meg valahová írni kell (pl. Hoshinak), hogy a bal alsó sarokban lévő 3. fától északra két kockányira... stb. Nagyon ez az út sem járható.

1. és 2. => Nem támogatom. De ez csak egy vélemény a (sajnos csak) néhány közül.

Ha tetszik valami, támogassátok, ha károtok származna belőle, akkor ne támogassátok! Ha viszont csak simán nem tetszik, és/vagy nem használnátok, akkor maradjatok semlegesek, vagy hozzá se szóljatok!
Az engedtessék már meg, hogy a fórumban a véleményemet leírhassam az ötlettel kapcsolatban. Még mindig jobb azoknál, akik nem szólnak hozzá (itt a fórumban amúgy 30-40 aktív hozzászóló van mindössze, és abból is 20-nál kevesebb az igazán aktív!), vagy csak egy-egy szóval kijelentik, hogy támogatom/nem támogatom és passz.
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

DeletedUser3

Vendég
engedtessék már meg, hogy a fórumban a véleményemet leírhassam az ötlettel kapcsolatban.
A fórum pont erre való, így szükség is van a véleményekre az ötletekkel kapcsolatban.

Itt sokak gondolkodásmódjával erős probléma van. Ha tetszik valami, támogassátok, ha károtok származna belőle, akkor ne támogassátok! Ha viszont csak simán nem tetszik, és/vagy nem használnátok, akkor maradjatok semlegesek, vagy hozzá se szóljatok!
Erre viszont nincs, ez nem így működik. Nem csak olyan ötleteket lehet ellenezni, amiből közvetlen károm származna, hanem ami a saját megítélésünk szerint játékidegen lenne, vagy vélhetően más részekről vonna el erőforrást. Erről lehet véleményt nyilvánítani.

Saját véleményemet és az ötlet "bírálatát" majd hétfőn leírom amikor minden mást is szoktam egyéb dolgokról. Addig ti is írhattok, kíváncsi vagyok rá, de egymást tartsátok tiszteletben. :)

@Siorna: pontos arányt nem tudok, de biztosan több elf van a játékban, hiszen számítógépen kívül a legtöbben emberi vonásokkal rendelkeznek. ;)
 

Dizel1

Veterán
Talán nem kellene személyeskedni.
1. és 2. => Nem támogatom. De ez csak egy vélemény a (sajnos csak) néhány közül.
.
OK
Erre viszont nincs, ez nem így működik. Nem csak olyan ötleteket lehet ellenezni, amiből közvetlen károm származna, hanem ami a saját megítélésünk szerint játékidegen lenne, vagy vélhetően más részekről vonna el erőforrást. Erről lehet véleményt nyilvánítani.
Szándékosan fogalmaztam kicsit kisarkítva, hogy kicsit jobban figyelve a kiírásra alkossunk negatív véleményt. Én magam is rosszul értelmeztem nemrégiben egy kiírást, amivel eltereltem a beszélgetést. Úgy gondolom, hogy egy pozitív véleménnyel nem lehet kárt okozni, mert a fejlesztői csapat úgyis eldönti, hogy megéri-e vagy sem. De egyetlen semleges álláspont helyett bedobott negatív vélemény többet árthat a javaslatnak, mint 5 lelkesedésből írt pozitív.
 

DeletedUser4332

Vendég
De egyetlen semleges álláspont helyett bedobott negatív vélemény többet árthat a javaslatnak, mint 5 lelkesedésből írt pozitív.

De ha van róla véleménye, akkor miért maradjon csendbe? Hogy növelje a "semleges" tábort? Annak mi értelme? Érvelt, hogy szerinte miért nem lenne jó és kész. Ha nem értesz vele egyet, akkor érvelj az érvelése ellen.

itt a fórumban amúgy 30-40 aktív hozzászóló van mindössze, és abból is 20-nál kevesebb az igazán aktív!

Ez nem volt mindig így. ;)
 

Siorna

Veterán
Hoshi: köszönöm. Bár csökött értelmemre jellemző, hogy kicsit gondolkodnom kellett, hogyan is függ össze a játékon kívüli emberi vonásokkal a játékon belüli elf-lét.

Az ötletre - csak tisztázásképpen -: ez egy fórumos játék lenne. Nem több. Ahogy már írtam: nem kell hozzá semmiféle fejlesztés! Mindösszesen arról van szó, hogy én pl. nagyon szeretem nézegetni az épületeket, a hátteret - e mögé tennék egy játékot. Slussz.
Talán azért értettétek félre, mert emlegettem a grafikusokat: de hát ők így is, úgy is rajzolnak. Mindössze annyi lenne a kérés feléjük, hogy pl. rajzoljanak egy madarat az egyik faágra. Ez nem hiszem, hogy akkor plusz erőfeszítés - de hát mit érthetek én a grafikussághoz...Utána a játékot már itt a moderátorok levezénylik.
 
Utoljára szerkesztve:
Státusz
Nem lehet hozzászólni.
Fent