• Kedves olvasó,

    Ahhoz, hogy a fórumon zajló beszélgetésekben részt vehess, vagy saját témákat nyithass, szükséged van egy játékbeli felhasználói fiókra. REGISZTRÁLJ ITT!
  • Kedves Vendég,

    Amennyiben hibát szeretnél bejelenteni, kérjük olvasd el előbb az erre vonatkozó leírásunkat, annak érdekében hogy meggyorsítsd a javítás folyamatát!

    Ha belépési problémákba ütköztél, vagy a szerver nem elérhető, kérjük, lépj kapcsolatba velünk!

    Köszöni együttműködésed az Elvenar Csapata!

Nem hiba Inspiráló meditáció

Micu65

Felderítő
Sziasztok!

Ha a raktárból kiválasztom az inspiráló meditációt, akkor a következő üzenet jelenik meg: "A bűbáj használat alatt van"
1603398356118.png

Szerintem magyarul inkább "a bűbáj használatban van".

De a fő gondom, hogy nincs se használatban, se használat alatt, hanem inkább "A bűbáj használatban lesz" (mert most nincs, csak a Tovább után lesz)

Üdv!
Micu
 

Deleted User - 373998

Vendég
De a fő gondom, hogy nincs se használatban, se használat alatt, hanem inkább "A bűbáj használatban lesz"
Kedves @Micu65
Nos, használat alatt van, mivel a megadott kép is mutatja, hogy az Inspiráló Meditáció kocka sötét. Ha ezt agyon ragoznánk, akkor valószínű az egész játékot lassan már át lehetne varázsolni, vagy varázslat alá tenni , vagy már varázslat alatt lenne....
 

bere007

Veterán
Nos, használat alatt van, mivel a megadott kép is mutatja, hogy az Inspiráló Meditáció kocka sötét.

Ami a képen látható az akkor van, amikor még nincs használva és rákattintunk, mert használni akarjuk. Ha használat alatt van akkor alapból szürke és rá sem lehet kattintani. ;)
 

Micu65

Felderítő
Kedves @Micu65
Nos, használat alatt van, mivel a megadott kép is mutatja, hogy az Inspiráló Meditáció kocka sötét. Ha ezt agyon ragoznánk, akkor valószínű az egész játékot lassan már át lehetne varázsolni, vagy varázslat alá tenni , vagy már varázslat alatt lenne....
Kedves @Cyklon!
A bűbáj nem volt használatban, csak amikor a "Tovább" gombot nyomtam meg, akkor nőtt a TP tárolóm 20-ra.

De ha gondolod, akkor holnap reggel leveszem neked videóval, hogy amikor kiválasztom a raktárat, akkor még színes. Amikor megnyomom az "Inspiráló meditáció" gombot, akkor feljön "Mégse/Tovább" választási lehetőség (aminek a képét a nyitó hozzászólásba betettem) és elszürkül a gomb.
Ha a "Mégse"-t nyomom meg, akkor ismét színes. (És továbbra is 10 TP-s a helyem). Ha a "Tovább"-ot, akkor használom fel.

Most pl. alapból sötét, meg se tudom nyomni (na jó nyomogathatom, de nem történik semmi :)) , mivel tényleg használatban van, vagy ha jobban tetszik, akkor "használat alatt van" (a macska meg fel van mászva a fára).
1603568530641.png
Az "agyon ragozásról" meg csak annyit, hogy a magyar nyelvben van jelen és jövő idő.
Amikor a nyitó képet levettem, akkor még nem volt használatban a "Tovább" gombbal pont azt engedélyezem, hogy használatban legyen.


"vagy varázslat alá tenni , vagy már varázslat alatt lenne....
Azért látom ráéreztél a kettősségre, az első azt jelenti, hogy valamit csinálsz, a második pedig, hogy már megcsináltad. "Apró" különbség.
Mondjuk (de ez tényleg nyelvtani kérdés), hogy szerintem egy késre se mondjuk azt hogy "használat alatt van", hanem (leginkább ha más használja) azt mondjuk, hogy "használatban van" (de inkább használjuk).

De (ismét) szerintem nem nyelvtani, hanem időrendi kérdés amiért felvetettem

Üdv!
Micu
 

Wiccara

Veterán
De (ismét) szerintem nem nyelvtani, hanem időrendi kérdés amiért felvetettem
Szia,
az elvenari ragozás rejtelmeit nem ismerem oly régen ( vagy mégis), de szerintem ezt azért lehet elengedni, mert nem félrevezető, megtévesztő; a kezdő és haladó játékosok is értik, használják. Amennyiben nyelvészi mélység szükségeltetik, Durcu dékán lehet az illetékes ;)
 

Micu65

Felderítő
mert nem félrevezető, megtévesztő; a kezdő és haladó játékosok is értik, használják.
Engem alaposan elgondolkoztatott amikor első alkalommal használni akartam, hogy miért van használat alatt, amikor nem indítottam el. És ha már használom, akkor mit csinál majd a Tovább.
És nem azért jeleztem, mert nem használható (vagy érthető - főleg ha el se olvasom csak nyomom a Tovább-ot ), hanem mert magyartalan, ráadásul pont akkor írja ki, amikor nem igaz.

Az meg hogy @Cyklon elmagyarázza, hogy
használat alatt van, mivel a megadott kép is mutatja, hogy az Inspiráló Meditáció kocka sötét.
Az két dolgot jelenthet:
Vagy nem tudja mikor milyen (hogy mikor van használatban és mikor nincs, ahogy erre bere007 is rámutatott a válaszában), vagy rosszul működik a háttérben a jelzés, mert akkor is szürke, amikor nincs meg a +10 TP tárolási lehetőség.

De rendben tudomásul veszem, hogy (az elvenari ragozásban) ha valami már használatban van, akkor azt a Tovább gombbal kell jóváhagyni hogy csináljon is valamit. o_O
 

bere007

Veterán
Az két dolgot jelenthet:
Vagy nem tudja mikor milyen (hogy mikor van használatban és mikor nincs, ahogy erre bere007 is rámutatott a válaszában), vagy rosszul működik a háttérben a jelzés, mert akkor is szürke, amikor nincs meg a +10 TP tárolási lehetőség.

Az azért szürke a fenti képen, mivel rákattintottál. A rendszer az nagyon jól tudja, hogy mikor van aktiválva. Ez pusztán fogalmazási hiba, ami félreveztő lehet. Bár ha nem hoztad volna fel, szerintem fel se tűnt volna senkinek, mivel egyértelmű a dolog. Eddig én se vettem észre de ha mindent megnézel biztosan fogsz találni még ilyeneket. De ennél nagyobb bajunk sose legyen.
 
Fent